0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Добре дошли в лятото, в лятната ваканция и в лятната тема на нашите пораснали деца!

Желая ви само хубави пътувания, игри и преживявания, които споделяйте и тук!

Днес искам да честитим една много важна годишнина за една от създателките на сдружение "Зачатие" и сайта zachatie.org - Cygnus. Днес нейните сбъднати мечти стават на 10 години! Как неусетно лети това време... Помня като днес как заедно с нея вървяхме по пътя в синхрон, как заедно преживявахме отрицателните тестове и спонтанните аборти, колко се страхувахме през бременността, как нашите деца се появиха с две седмици разлика - така, както и видяхме положителния тест за бременност. А тогава нямаше такъв хубав подфорум и такива хубави темички за бъдещи и настоящи майки тук. Нямаше с кого другиго да споделяме вълнения, страхове и радости. Колко е хубаво, че все повече се пълнят темите за майки в сайта на zachatie.org! Честит рожден ден на твоите близнаци, Cygnus! Да са живи, здрави и успешни!

Линк към старата тема тук:
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=51503.0
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нашите пораснали деца през лятото на 2016
« Отговор #1 -: Юни 05, 2016, 22:32:56 pm »
Благодаря на всички, които са създали и продължават да работят неуморно, за да го има "Зачатие". Мили съфорумки, всичко това се прави напълно безвъзмездно. Само за да може двойките, които не знаят накъде да поемат, да получат помощ и подкрепа. И както наскоро каза един член на Сдружението, най-важното, което ни дава то, е път. Аз бих добавила "и много приятели". Благодаря ви!

Сигнус, ЧРД на децата! Да са ти живи и здрави!  :D

*
Re: Нашите пораснали деца през лятото на 2016
« Отговор #2 -: Юни 05, 2016, 23:12:25 pm »
И аз благодаря на създателите на сайта! Тук намерих съвет и подкрепа в годините! 
Сигнус, да за живи и здрави близнаците! Много интересни и весели моменти!

 :oops: :D


*
Re: Нашите пораснали деца през лятото на 2016
« Отговор #3 -: Юни 06, 2016, 00:31:11 am »
Сигнус,  да са ти живи и здрави близнаците!
Много късмет и щастие им желая!
Re: Нашите пораснали деца през лятото на 2016
« Отговор #4 -: Юни 06, 2016, 05:01:36 am »
Сигнус, да са ти живи и здрави, много мило начало на темата:)
[/url][/url]
*
Re: Нашите пораснали деца през лятото на 2016
« Отговор #5 -: Юни 06, 2016, 07:39:06 am »
Дони, да са ти живи и здрави дечицата! Ах, колко юнски бебета на Зачатие има само....
     
*
Re: Нашите пораснали деца през лятото на 2016
« Отговор #6 -: Юни 06, 2016, 09:50:36 am »
Дони, да са ви живи и здрави порасналите деца, да ви радват много и да имате само поводи за гордост с тях!  :D

На всички дечица и родители, пожелавам весело лято! :D
« Последна редакция: Юни 06, 2016, 12:14:11 pm от StefiZ »
Re: Нашите пораснали деца през лятото на 2016
« Отговор #7 -: Юни 06, 2016, 14:11:52 pm »
Дони, да са ви живи и здрави дечицата и много да се гордеете с тях!

Весело и безгрижно лято на всички деца и родители!
Има във морето на детските игри бисерче, което ни прави по–добри!
*
Re: Нашите пораснали деца през лятото на 2016
« Отговор #8 -: Юни 06, 2016, 14:40:54 pm »
Дони, честит празник, желая ви здраве, много радост и успехи!

И от мен огромна благодарност към създателите на сайта и сдружение "Зачатие"!

Весело лято на всички!  :)

*
Re: Нашите пораснали деца през лятото на 2016
« Отговор #9 -: Юни 06, 2016, 17:49:06 pm »
Дони, да са ти живи и здрави дечицата!

Огромно благодаря за всичко, което правиш за Зачатие!

Поклон на всички, които създадоха този сайт, бъдете здрави и благословенни!
*
Re: Нашите пораснали деца през лятото на 2016
« Отговор #10 -: Юни 06, 2016, 18:38:22 pm »
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Нашите пораснали деца през лятото на 2016
« Отговор #11 -: Юни 06, 2016, 19:24:17 pm »
Здравейте в началото на любимия ми сезон - лятото.
Дано само с разкази за почивки и посетени интересни места напълним темата!

Доне, малко на патерица, но да са ти много здрави и двамата!

Re: Нашите пораснали деца през лятото на 2016
« Отговор #12 -: Юни 06, 2016, 20:46:43 pm »
Дони, да са ти живи и здрави дечицата!
Хубаво лято! :)
*
Re: Нашите пораснали деца през лятото на 2016
« Отговор #13 -: Юни 08, 2016, 09:45:06 am »
Благодаря ви много за прекрасните пожелания! Весела и спокойна лятна ваканция на всички дечица :)
И много здраве и усмивки на всички! :)
« Последна редакция: Юни 08, 2016, 09:50:59 am от cygnus »
*
Re: Нашите пораснали деца през лятото на 2016
« Отговор #14 -: Юни 08, 2016, 09:48:59 am »
С малко закъснение, да са ти живи и здрави рождениците, Сигнус.

*
Re: Нашите пораснали деца през лятото на 2016
« Отговор #15 -: Юни 08, 2016, 16:38:16 pm »
cygnus/ и от мен на патерица /- живи и здрави да са ти порасналите дечица :)
*
Re: Нашите пораснали деца през лятото на 2016
« Отговор #16 -: Юни 15, 2016, 11:08:39 am »
Едно страхотно предложение за всички в София:

"Здравейте,

На 19.06.2016 г. Детска Футболна Академия - Комета и Фондация Бащинство, със съдействието на Министерство на младежта и спорта и Столична община, на игрищата на Спортна София организира Детски спортен празник "Татко и аз"!
Заповядайте, добре сте дошли!
P.S.
Поради връзки с организаторите за членовете на Асоциация на българските фен клубове на чуждестранни отбори, Сдружение Зачатие, а и за всички други, до участие се допускат и комбинациите: чичо и аз, вуйчо и аз, бате и аз, дядо и аз и пр. и т.п. и т. нататък!"

*
Re: Нашите пораснали деца през лятото на 2016
« Отговор #17 -: Юли 01, 2016, 13:13:03 pm »
Ей, ама много сме несериозни "порасналите" :lol:

Кажете сега какво правят децата ви по цял ден като са ваканция, така ще разменим идеи и опит?
Моите ходят на една занималня, дето си ходят и през годината, няма да й казвам името, че и без друго трябва процент да ми дават вече, толкова деца съм им завела :lol: Та, от там организираха лагер в Казанлък и язовир Копринка. Днес ги чакам да си дойдат, но по телефона казват, че са много доволни, два дни са ги водили да карат канута на язовира, по двойки, сами, чак се учудих на смелостта на организаторите. Имали са скаутско ориентиране, уроци за оцеляване в гората, палене на огън и т.н. Басейн, въжена градина, абе веселба.
Другата седмица живот и здраве ще маат гащи на Витоша всеки ден, ей така да им дойде акъла, да не си мислят, че всичко е цветя и рози само  :lol:
И след това, живот и здраве ще починат на морето с нас, ама след морето ще качат връх Мусала за разкош.
Re: Нашите пораснали деца през лятото на 2016
« Отговор #18 -: Юли 01, 2016, 23:48:08 pm »
Стефи,супер програма.Децата не трябва да се оставят да скучаят и е прекрасно,когато пътуват,движат се и прекарва повече време сред природата.
И Гошко беше на лагер-за пръв път.С преходи в планината,по еко пътеки,катерене по въжени пътеки,уроци по ориентиране и оцеляване в планината.Е,разбира се-и дискотеки и вечери на талантите.Припявал на едно момиче,даже повече танцувал около нея,но спечелил много фенове.Преследвали го за автографи,разправя. Сприятелил се и с момчета и момичета,вкл. - по-големи,което много ме зарадва.Наблюдавам,че някои от днешните деца,просто не умеят да общуват и да завързват приятелствч.Радвам се,че при него стчва с лекота.
Сега отмаря,на село.Сбира сили за морето с нас и братята си.После -пак на село и тук -на плуване.
Има обещани  няколко дни на кемпер с нашите кумци.Май ще бъде в Пирин.Миналата година беше с тях на море.
И последните дни преди училище-малко в Гърция с цялото семейство.
Много ми се иска да го заведа на Рилските езера или да качим заедно Мусала,както Стеф се канят,но съм вързана с малките.През цялата ми отпуска аа ще си ги гледам,ама ще видим,може да измислим нещо.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нашите пораснали деца през лятото на 2016
« Отговор #19 -: Юли 12, 2016, 15:17:02 pm »
моето момче вече втори месец е на една лятна занималня, която е съвместен проект на фирмата за обучение по английски език Аво-Бел и спортна школа Мачирски. един ден учат английски в офиса, един ден са на планина. целият е изподран, скъсахме един панталон, загубихме 4 шапки, 1 яке и 2 портмонета, но човекът е доволен. аз също.
всички правят уроци по оцеляване сега, дано нещо им влиза в главите... :)

после море, после пак трябва да търся някакво занимание в София.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нашите пораснали деца през лятото на 2016
« Отговор #20 -: Юли 12, 2016, 23:31:57 pm »
Супер е това, Джам! Един ден учене и един ден навън на слънце! Аво Бел са най-доброто училище по английски. Много ги харесвам. А от колко до колко часа се случва всичко това? :)


*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нашите пораснали деца през лятото на 2016
« Отговор #21 -: Юли 13, 2016, 11:06:26 am »
Раши, в 8:30 го оставям, в 17:30 си го вземам. Тази форма на занималня предлагат в трите клона на Аво-Бел в София - Младост, Граф Игнатиев и Дондуков. За съжаление, програмата завършва в края на юли. За първа година я предлагат и се надявам да я има и догодина, защото е наистина много удачна.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нашите пораснали деца през лятото на 2016
« Отговор #22 -: Юли 13, 2016, 23:44:42 pm »
Мерси, Джамче:) Много хубави часове! Догодина може да запиша и Никол, ако детската почива Юли. И без това ще бъде за първи клас тогава и може да ни "изритат" от градината през лятото.  :lol:
За това лято имах идеи да я записвам на плуване и балет. Никаква не я свърших. Покрай двете ми провалени ИКСИ та и усложнения свързани с тях, фокусът ми се поизмести. Но, да сме здрави всички е важното. Интересни занимания ще има и занапред.  :wink:


*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Нашите пораснали деца през лятото на 2016
« Отговор #23 -: Юли 14, 2016, 08:40:53 am »
Раши, за „изритването“ от ДГ да ти кажа - няма такъв филм. Когато Марто на Джам завършваше, тя писа надълго и на широко и наредбата публикува. Когато още тая есен нашите госпожи се опитаха да ми обясняват, че трябва да завърши на 31.05. попитах Джам, тя ме посъветва да проверя в общината и аз им писах. Мейл им писах, ама отговориха хората бързо. После и до инспектората писах и те отговориха. Пазя си мейлите и ако на някого му затрябва тази информация догодина, д попита тук.

Моята девойка още ходи на градина и то с кеф, иска си при децата и това е. Даже наскоро научих, че понеже няколко деца от тяхната група са при най-малките, са си ги разпределили и се „грижат“ за тях. Аз казвам нещо като шефство, а баща ѝ - като домашни любимци :lol: Но се забавляват децата.
*
Re: Нашите пораснали деца през лятото на 2016
« Отговор #24 -: Юли 14, 2016, 13:06:46 pm »
Здравейте и от мен :)
Да се включа и аз по темичката :)
Раши, и в нашата градина няма такива моменти - децата могат да останат в градината до септември месец. Никой не ги кара да се отписват - просто са в сборни групи, но те всички са в сборни- и малки и големи.
При нас:  В края на май месец в градината направиха изпращане на децата от ПГ6 /Подготвителна група 6 годишни/, след което някои родители си изписаха децата, но има деца, които са в градината - Стаси още е 2-ра група, но при тях дойдоха 4 или 5 деца и от ПГ6. От началото на юли - всички са в сборни групи - например Стаси го преместиха в другата втора група, заедно с още 5-6 деца от неговата група - там има деца от 2-ра, ПГ5 и ПГ6 групи - но всички са доволни и си играят много добре. /е има  и деца изключения - не искат сборни групи и родителите на ги водят, но явно има кой да ги гледа :)/
Стаси помрънка само първият ден от юли, но после - в 7.00 го будя и в 7.15-20 вече е в градината - ходи с огромно желание :)
Само да са здрави децата!
*
Re: Нашите пораснали деца през лятото на 2016
« Отговор #25 -: Юли 14, 2016, 13:25:17 pm »

Стаси помрънка само първият ден от юли, но после - в 7.00 го будя и в 7.15-20 вече е в градината - ходи с огромно желание :)


Петя, кажи как го правиш този номер!  8O Моите, като ги събудя, първо толемият мрънка или се киселяви поне 15 минути, после още толкова да се облече или го обличам аз, ако бързаме, София се облича сама, после се занасят до масата да закусват, големият се точи като боза, ако се присети нещо, маршрутът рязко се променя, седнали веднъж блеят, мислят, говорят, чак тогава почват да ядат. След това ходят да се мият - лице и зъби. И около час след ставането успешно можем да тръгнем. И дано не съм вече вкисната и аз!  :lol:
« Последна редакция: Юли 14, 2016, 15:46:09 pm от blue_sky »

*
Re: Нашите пораснали деца през лятото на 2016
« Отговор #26 -: Юли 14, 2016, 13:34:14 pm »
Хахахах, Блу - аз съм майка на войник :)
София и Кай са свикнали в къщи да закусват - при нас не е така!
От както е тръгнал по ясли и градини - в нас не се закусва! Там си им дават всичко. През почивните дни е друго :)
А Стаси от малък си е такъв - иска да е първи на ясла и градина, но в последно време не му минава номера - има и по-ранобудни деца и родители от нас :) В началото се сърдеше, че не е първи, но сега свикна :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нашите пораснали деца през лятото на 2016
« Отговор #27 -: Юли 14, 2016, 21:40:46 pm »
Покана от Асоциацията на пациентите с болест на Бехтерев

Имам удоволствието да Ви поканя на спортен празник в парк "Възраждане" до МОЛ София на 16 и 17 юли 2016г. от 11:00ч.

Планирали сме следните мероприятия:
Демонстрационен волейболен мач между отбора на БСБББ и Аматьорска лига София
Загрявка за пациентите с болестта на Бехтерев
Гимнастика за гърба
Игри за деца (Фризби;, „Съблечи-Облечи се“;, Състезание със сапунени балончета)
Игри за цялото семейство:  (Скачане с чувал;, Пренасяне на надуваема топка;, Преминаване през обръч;)

Изключително сме щастливи, че волейболиста Евгени Иванов - Пушката ни подкрепя в постигане на целта ни за повишаване на информираността за болестта на Бехтерев.

Очаквам Ви!

До събота.

инж. Живко Янков
председател на УС БСБББ - АС
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нашите пораснали деца през лятото на 2016
« Отговор #28 -: Юли 15, 2016, 00:19:22 am »
Да, Пеше, Пете, четях ги аз тогава тези теми. И понеже съм сигурна, че не директорката, но някоя госпожа или лелка ще се опитат да ми кажат, че е по-добре да не ходи лятото, съм се подготвила за борба. Написах го така с идеята, че няма да се дадем ;)

И при нас са сборни групи - две за цялата градина. Сега като ги гледам колко са незаинтересовани госпожите, които ги гледат (не са от нашата група), и оценявам нашите две госпожи колко са добри!  Едната от "летните" госпожи е на 20 години и не мърда от пейката. Другата госпожа е енергична, но прави забележки на родителите какво ли не и така клюкарства на висок глас, че децата нищо полезно не научават от нея. Всички приятелчета на дъщеря ми не са на градина в момента и понеже нямат, нито уроци, нито допълнителни занимания, тя леко скучае. Догодина бих я записала Никол на английски или нещо друго поне за 10тина дни лятото.
« Последна редакция: Юли 15, 2016, 00:33:26 am от Раши »


*
Re: Нашите пораснали деца през лятото на 2016
« Отговор #29 -: Юли 16, 2016, 21:55:46 pm »
Моите, юни ходиха на лятната занималня, на която ходи Ели миналата година 2 месеца. Доволна съм, че ми е близо освен това е директно до детската площадка. Един ден в седмицата ги водят на еднодневна екскурзия. По желания на родителя и допълнително заплащане ги водят на плуване. Иначе през деня, играят, творят разни неща, имат и учителка и си четат книгите, а и понаписваха по някоя диктовка.

Сега от началото на юли са на "турне". Първо бяха за седмица в Плевен при свекърва ми. Тая седмица са с леля ми на Еленския балкан, на едно село (голям кеф, от ония селца, без магазин в които карат хляб с  кола веднъж седмично). Звънях им да ги чуя, голяма радост, крави видели, кози, пуйчета, за билки ходели и по цял ден навън тичали. Понеделник, се връщат за седмица в Търново и след това една седмица пак в Плевен. За първата седмица на август сме на село Баня, Банско и там освен кисненето в топлия басейн, обмисляме да качим Вихрен. После като се приберем, ще видим кой ще ги иска, че у дома почваме ремонт и е по добре да не са в София, иначе както се казва, занималнята работи. А първата седмица на септември, ще се отчетем и на морето.

Стефи, и ние на Мусала, отдавна сме му хвърлили око, дори аз не съм го качвала, та ще видим дали можем да го реализираме тази година...


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Нашите пораснали деца през лятото на 2016
« Отговор #30 -: Юли 19, 2016, 16:01:19 pm »
Гери, живи и здрави ще докладвам след 2-3 дни как е маршрута до Мусала. ☺️
*
Re: Нашите пораснали деца през лятото на 2016
« Отговор #31 -: Юли 28, 2016, 14:05:38 pm »
« Последна редакция: Юли 28, 2016, 15:49:33 pm от StefiZ »
*
Re: Нашите пораснали деца през лятото на 2016
« Отговор #32 -: Юли 29, 2016, 21:12:25 pm »
Благодаря, Стефи! Страхотни снимки и много полезна информация. Ние другата седмица, ще се пробваме на Вихрен, а Мусла ще остане за към края на август.
Иначе, Мусла, Никола го е качвал, но на мен притесненията са ми за Стефан, че на моменти търчи по ръба, като планинска коза и ме е страх да не се срине надолу. А пък ни се води ни се кара, поне така беше като правихме обиколка на рилските езера, преди 2 години...


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Нашите пораснали деца през лятото на 2016
« Отговор #33 -: Юли 30, 2016, 14:38:29 pm »
Тъкмо ще разкажеш за Вихрен, ние сме ходили само до хижа Вихрен :)
*
Re: Нашите пораснали деца през лятото на 2016
« Отговор #34 -: Юли 30, 2016, 15:00:11 pm »
Страхотни снимки, Стефи, личи си, че сте си изкарали чудесно  :)

*
Re: Нашите пораснали деца през лятото на 2016
« Отговор #35 -: Август 10, 2016, 19:26:01 pm »
Да се отчета за Вихрен... Не знам за Мусала, но тук денивелацията е 1000 метра, така че си има доста изкачване. От хижа Вихрен по табелка е 3 часа ходене, на нас ни отне около 3 часа и 15, 20 минути. Като по-бавни бяхме аз и Ели. Стефан го взе за под 3 часа, като търчеше както обикновено като планинска коза и без да му пука дали ни вижда или не. Но както той твърди, движел се бил по "уликите". На връщане, на мен и Ели ни беше още по трудно, тъй като най-горната част е само камъни и на места са във вид на сипеи и доста се хлъзга, за това слизахме бавно и внимателно, а и мен така ме боляха коленете, че не е истина. Другите се справиха по бързо. Стефан направо прелиташе над камъните, как не падна и не се преби идея си нямам. Никола го настигна по едно време и спряха да ни изчакат, но после той пак нямаше спирка и ни заряза и тръгна с някакви хора ("като ни демонстрира, как си намираш други родители и си тръгваш с тях"). Като това последното го беше обяснил на едно дете предната вечер, когато то каза, че не можеш да си тръгнеш сам без родители.

Съвет към всички които решат да атакуват Вихрен е да си носят вода, тъй като има само долу на хижата. Иначе имаше доста деца, включително и една група от детски лагер, с деца между 5 и 11 - 12 години.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Нашите пораснали деца през лятото на 2016
« Отговор #36 -: Август 10, 2016, 19:33:42 pm »
Казваш и Вихрен да отложим за догодина :lol:
Аз надолу нямам грижи, много съм бърза и аз като адаша, обаче на горе едва дишам :(
Но пък очевидно децата не ги затруднява, така че май сега е момента за този вид приключения, преди да станат тийнове и да започнат да ни мрънкат как не им се ходи :lol:
*
Re: Нашите пораснали деца през лятото на 2016
« Отговор #37 -: Август 10, 2016, 22:21:33 pm »
А и за нас си е сега момента за качване, че догодина знае ли човек. Аз с моите кокали, които са на минимум 60 години изобщо не знам до кога ще мога да се катеря. Иначе моята Ели и сега си промрънква, ама тя си е мрънкало по принцип, а и природата я обича в по малки количества, но въпреки това като слязохме долу, въздъхна и каза: "това беше най-дългия ми ден, но и най-хубавия" :).

И забравих да кажа, че ние спахме в село Баня, което е на 4-5 километра от Банско, но пък има топла минерална вода и като се прибрахме в хотела се накиснахме в басейна, което мисля повлия добре на мускулите ни, говоря за нас възрастните, иначе децата нищо не ги болеше, нито имаха мускулна треска.

Другата препоръка е да се тръгне по рано с цел да има къде да паркирате на хижа Вихрен. Ние сме си поспаливи и стигнахме към 10, но все пак паркирахме сравнително близо до хижата, но се качвахме в четвъртък, т.е. почивните дни може би има повече хора.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Нашите пораснали деца през лятото на 2016
« Отговор #38 -: Август 11, 2016, 15:28:54 pm »
Така е, ама няма отпуска вече, ще го оставим за догодина, който има желание :lol:
Мрънкахме в началото, че голяма ваканцията - 4м., почиват децата, ама минаха, още малко и пак влизаме в матрицата :?
*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Re: Нашите пораснали деца през лятото на 2016
« Отговор #39 -: Август 23, 2016, 08:52:59 am »
 Момичета, споделете мнения за раница за първолак...., марка, размер, опит с раниците споделен от майките на по-големите дечица....


*
Re: Нашите пораснали деца през лятото на 2016
« Отговор #40 -: Август 23, 2016, 09:07:12 am »
Здравей, раниците които ползват моите момичета са - едната е на лего, другата на херлиц. Скаут са от същия клас, водят се с анатомичен твърд гръб, леки са и т.н. Лошото е че в България са доста скъпи и категорично не си струват. Ако имаш възможност да я поръчаш онлайн, ако има все още намаления де, защото точно сега преди започването на учебната година малко ме съмнява да са намалени :?

Едната се ползва вече 3 г., тази ще е четвърта, не е мръднала, а собственичката й е от най-безхаберните и непазещи :lol:

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Нашите пораснали деца през лятото на 2016
« Отговор #41 -: Август 23, 2016, 09:48:19 am »
Ох и нас ни тресат първолашки трепети. Нашият тати поръча една раница, която се оказва много голяма. Като я видях дребната с нея възкликнах „на мама фъстъчето...“. Много ѝ хареса  :lol:
Консумативите са поръчани и доставени, несесер получи от кръстниците си. Остава чанта за спорт (ако има нужда), екип и гуменки и май ще сме готови. За нашият набор се очертава да учат по нова програма, но май няма да имат нови учебници. Ще видим как ще е.
Докато сме на тема училище я кажете как подвързвахте учебниците и помагалата? И колко да тези помагала?
*
Re: Нашите пораснали деца през лятото на 2016
« Отговор #42 -: Август 23, 2016, 10:38:08 am »
Раницата на Алекс я поръчах от немския Ибей - Скаут втора ръка. http://www.trendykids.de/WebRoot/Store15/Shops/15507552/4E6F/6381/0443/1532/27D1/C0A8/28B8/89ED/Loro_Nano_Set_m.jpg
За 16 евро получих раницата (десенът е друг) и сака, като подарък към тях големият несесер, който беше доста надраскан. След като ги изпрах си бяха почти като нови. Почти, защото имаше надрасквания по пластмасата, следи от нормално използване. Несесерите не стават за пране де, :lol: та се наложи да се разшива, за да се извади мокрия  картон и да се зашие наново.

За подвързване ползвам най-обикновените найлонови подвързии и етикет. Нищо друго.
Отделно ползвам цветни папки с копче за отделните предмети по идея на СтефиЗ. И тази година ще продължа, защото макар и че може да чете, е доста по-лесно за организиране.

А от помагалата ще ти се завие свят. Английски, математика и български заедно с раницата и вода са към 7 килограма. :x

« Последна редакция: Август 23, 2016, 10:40:53 am от sia »
*
Re: Нашите пораснали деца през лятото на 2016
« Отговор #43 -: Август 23, 2016, 11:20:30 am »
Пеше, нашите госпожи и двете имаха изискване българския и всичките му помагала, учебни тетрадки и такива за писане да са с червена хартия, етикет и отгоре прозрачно найлоново облекло. Математиката по същия начин ама със синя хартия. Така беше в 1 и 2 клас Деси, сега ще видя дали и на Ели отново така ще подвързвам. И да, това с папките с копче е много удобно. Деси продължава така да си ги носи.
Иначе нямаме кой знае какви изисквания за другите неща, за физическото искат само гуменки, да са чисти за салона, иначе може с клин и тениска, нямаме изискване да са бяло и черно, примерно.

И да, за раницата предпочитам да е хубава и здрава, за да не купувам всяка година по два броя. А това че ти се струва голяма на гърба на Ники, не се притеснявай, всички така изглеждат в първи клас. :lol:
*
Re: Нашите пораснали деца през лятото на 2016
« Отговор #44 -: Август 23, 2016, 15:42:00 pm »
Цветовото кодиране е много удобно, искаха ни го и миналата година. Както при Стефи - български червено, четене - жълто, математика синьо, човек и общество - оранжево, човек и природа - зелено и т.н. Специално по български и математика имаме много тетрадки и помагала и съм много доволна от тези папки http://tonerdirect.bg/bg/folders/5914-folder-leitz-bebop.html
Закопчават се лесно за кръгчето, здрави са и издържат на многократно отваряне и затваряне.
« Последна редакция: Август 23, 2016, 15:46:13 pm от cygnus »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нашите пораснали деца през лятото на 2016
« Отговор #45 -: Август 23, 2016, 16:25:21 pm »
това с папките и цветното кодиране го практикуват явно навсякъде в началния курс.

аз също вече четвърта година поред ще купувам цветни папки и подвързии :)

В Джъмбо има цветни папки по 0,50 лв, а в Лидъл на 25 август пускат комплекти 10 цветни подвързии за 3 лв.

раницата за началния курс е добре да е твърда, с ортопедичен твърд и подплатен гръб, с допълнителен хоризонтален ремък през гърдите. това са немските раници за малки ученици (има най-различни марки и цветове), те са се усъвършенствали по въпроса - максимално ортопедични за децата са, максимално леки са, поемат формат А4 без мачкане, имат си обикновено несесер и торба за гуменки, предвидени къде да се поставят, издържат много години - струва си да се инвестира. с внимателно проучване на нашите магазини и онлайн сайтовете можете да се разминете със 70-90 лв, но ще се изплати, защото няма да я сменяте 4 години минимум, а гръбнакът на детето ви е максимално защитен.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Нашите пораснали деца през лятото на 2016
« Отговор #46 -: Август 23, 2016, 17:54:52 pm »
Искам да ви кажа,че децата така свикват с тия папки с копчета,че моята  ще е в 7 клас и продължава така да си ги подрежда учебниците :lol: е не са по цветове вече.... :lol:
*
Re: Нашите пораснали деца през лятото на 2016
« Отговор #47 -: Август 23, 2016, 19:08:01 pm »
Гледах, че в лидъл ще има и картонени папки като показаните от цигнус, но на далеч по-добра цена, 2 бр. за 3 и нещо. Та ще отскоча в четвъртък да поразгледам. А на Деси госпожата тази година им иска по математика голям формат тетрадки с карирани листове, та ще се запася и с такива.

Сетих се нещо за майките на първолаци. Като купувате сега гумички, моливи, лепило, ножичка и други консумативи от този род, купувайте по повечко. Децата ги губят и като се сетят в неделя в 9 вечерта, че утре им трябва лепило и познайте какво става :lol:
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Нашите пораснали деца през лятото на 2016
« Отговор #48 -: Август 24, 2016, 09:38:20 am »
Ха ха, Стефи, за губенето се сетих. Ама само за ножиците. Това помня от мама - „Загубила си повече ножички, отколкото мажеше да броиш“. И това само в начален клас. И при условие, че мама ми беше класна 1 срок. :lol:
*
Re: Нашите пораснали деца през лятото на 2016
« Отговор #49 -: Август 24, 2016, 09:58:38 am »
Пеше, миналата година в началото купих 10 лепила, 4 ножички, 15 гумички, 6 линийки, 6 острилки и т.н. Е познай дали им стигнаха и то основно на каката. Дребса си изкара с една ножичка и ще си я ползва и тази година, тя само гумички губеше :lol:
*
Re: Нашите пораснали деца през лятото на 2016
« Отговор #50 -: Август 25, 2016, 11:20:28 am »
момичета, в Лидъл ученическите пособия са чудесни, сутринта накупих тетрадки, триъгълници, тънкописци, плокчета за ресуване, подвързии и т.н. Така че ако не сте купили още разходете се, цените също са много добри. Например тетрадки А4 формат с карирани листи, 60 л. са по 1.50, а на всякъде са по 2.50 лв.
*
Re: Нашите пораснали деца през лятото на 2016
« Отговор #51 -: Август 27, 2016, 15:10:15 pm »
Момичета, ще ми трябват ли такива неща за предучилищната? Имам предвид пособията и примерно гуменки? Айде пантофите и пижамата са ясни. Някой ако може да ме светне, че и на градина не е ходил и идея си нямам  :D
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нашите пораснали деца през лятото на 2016
« Отговор #52 -: Август 27, 2016, 16:25:50 pm »
ще ви кажат на първата родителска среща.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Нашите пораснали деца през лятото на 2016
« Отговор #53 -: Август 27, 2016, 23:52:42 pm »
М-и,нали сте в 3-та група ?
 В повечето градини събират пари и госпожите купуват еднакви пособия за всички ,а не всеки родител да купува и носи ,но зависи от градината.
За гуменки -ако имат определени спортни занимания,но ще ви кажат ,както казва jam . Ние  напрамер имаме плуване и в деня ,в който е носим раничка с принадлежностите за плуване  . За спортните допълнителни занимания(платените школи ) миналата година нищо специално не са искали .


*
Re: Нашите пораснали деца през лятото на 2016
« Отговор #54 -: Август 28, 2016, 08:01:05 am »
Какво е трета група? Изобщо не се шегувам, че нищо не знам. След навършване на 5г. трябвало задължително да запишем предучилищна...
Донесоха ми списък: Здравна карта, тоалетна хартия, салфетки, пантофи, пижама, кърпичка, пластмасова чаша с дръжка ( О Боже мой  :lol: дори не знам къде продават такива ), резервен комплект дрехи(трябва да питам там ли ще седят тия или всеки ден ще разнасяме).
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Нашите пораснали деца през лятото на 2016
« Отговор #55 -: Август 28, 2016, 10:19:27 am »
м-и, 3-та група е т.нар. ПГ 3 - подготвителна група 5 годишни. Първата от двете задължителни подготвителни групи. Към училище или в ДГ ще я карате? Резевните дрехи, пантофи, пижама, т.хартия и салфетки си стоят в раницата в гардеробчето. Раничката я носите в понеделник и си я прибирате в петък.
Пластмасовата чашка в дръжка, мисля купихме от „левчето“, бяха 5 бр комплект. Но хартия и салфетки при нас купуваше касиерката на групата. В началото на учебната година събирахме пари и тя периодично купуваше за всички. Както и флумастери, блокчета, моливи, ножици, лепило ..... всичко което са поръчали учителките.
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Нашите пораснали деца през лятото на 2016
« Отговор #56 -: Август 28, 2016, 14:37:31 pm »
Във всяка градина практикуват различно :
-във Видин ние носехме всеки месец салфетки ,сухи и мокри кърпи и когато кажат препарат за миене на съдове,течен сапун и прах даже . В началото на учебната година събираме сума ,за която се разберем -за играчки ,ремонт на стаята и закупуване на нужните канцеларски консумативи и материали , а парите стояха  в госпожата .Тя отчита в една тетрадка разходите и касовите бележки .
Вода пият от лично шише-всеки ден носим ,желателно да има надпис .

-сега тук-не искат от родителите никакви санитарни принадлежности да носим ,за събиране на пари за ремонт не е ставало дума . Иначе   пак така събираме пари в началото -стоят в касиер(един от родителите ) и когато има нужда от нещо госпожата или го купува и касиера й дава парите или се обажда на касиера. Отделно всеки родител дава пари за обучителния комплект .В началото на уч.година отиват заедно до някой голям склад или магазин за покупка на въпросните канц.материали за всички деца.Тази година като са предучилищна не знам  дали ще има нещо по -различно .
Вода  пият като всеки всеки ден си носи шише  .

 В раничката ,която стои в шкафчето има мокри и сухи кърпи ,резервни дрехи . Ние раничката не я вземаме в петък ,само проверявам и допълвам ,ако има нужда от резервни тениски най-често-лятото всеки ден се преоблича . Пантофите  ги вземам често,за да ги пера.
В  предишната градина носехме  кърпа за лице и ръце ,тук се бършат с хартиени .

Пижамка се носи в понделник , в петък я дават за пране.

Пластмасова или друга чаша не са ни искали в нито едната градина и не знам за какво е.
В някой градини пият вода от диспенсър от чашки за еднократна употреба-но впредвид ,че са в група 20 деца и всяко по няколко пъти на ден пие ,не ми се мисли за количеството пластмасов  отпадък .


М-и,за задължителните изследвания преди започване на градина,обърни внимание от вашата какво изискване имат за срока и периода ,когато са правени изследванията-  важат не много дълъг  период и след  като  са направени ,детето трябва да започне градина.Да не ги направиш от рано и да ти искат после пак да ги повтаряте,вече съм забравила,но  ставаха за няколко дни .
« Последна редакция: Август 28, 2016, 15:02:34 pm от nimika »


*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нашите пораснали деца през лятото на 2016
« Отговор #57 -: Август 28, 2016, 15:58:22 pm »
пластмасова чаша с дръжка

всички бебешки и детски сервизчета за хранене са от пластмаса (меламин и др.) - огледай се по хиполенд, супермаркети и пр.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нашите пораснали деца през лятото на 2016
« Отговор #58 -: Август 28, 2016, 19:31:27 pm »
Имало по "левчетата" чаши, аз продължавам да разпитвам, че и свестни пижами не знам от къде да купя :D
Нинка, те на 7ми го искат. Няма да подраним с изследванията.
*
Re: Нашите пораснали деца през лятото на 2016
« Отговор #59 -: Август 28, 2016, 20:43:31 pm »
Свестни пижами имат в H&M, ако докопаш прИмоция и в ЛИДЛ им е страхотен трикотажа на супер цени :)
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Нашите пораснали деца през лятото на 2016
« Отговор #60 -: Август 28, 2016, 21:18:47 pm »
Провери валидността на изследванията, че едните важаха седмица, а другите 3 дни.
Пижами виж в Лидл, няма ли, защото са им хубави и трайни.
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Нашите пораснали деца през лятото на 2016
« Отговор #61 -: Август 28, 2016, 21:25:23 pm »
И да не го изпратиш с пижама ,а просто с тениска ,удобна за сън и гащета,няма да го върнат :) .
Лятото Калето спи по тениска и слипче.
Макар ,че в градината точно  обичат да си показват кой имал с батман ,кой имал пижама с миньони ,та спалната мода е важна :)
От Магазините тип левче за покупка точно на пластмасови изделия аз бих се въздържала-често продават изделия с неясен състав и произход ,освен ако няма гаранция за вида и качеството . За пластмасата всички знаем за вредни съставки.


*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Нашите пораснали деца през лятото на 2016
« Отговор #62 -: Август 28, 2016, 21:30:46 pm »
Ааа, нашите чашки ги ползва да си сипе вода, като рисува само. Поне у дома де, ама май и в градината.
Но там последната година ни поискаха, та може и за това да е.
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Нашите пораснали деца през лятото на 2016
« Отговор #63 -: Август 29, 2016, 07:39:15 am »
И  през ум не ми мина ,че може да е за рисуване :)
Мен май само пиене ми е в главата :)


*
Re: Нашите пораснали деца през лятото на 2016
« Отговор #64 -: Август 29, 2016, 08:32:44 am »
За пиене ще е чашата, с дръжка  :lol:
Благодаря ви за пижамите!
Re: Нашите пораснали деца през лятото на 2016
« Отговор #65 -: Август 29, 2016, 10:02:22 am »
Момичета , тъй и тъй сте на вълна - детски градини , може ли да ми кажете Ния като не е ходила на градина от началото на юли дали ще искат отново изследвания ? Ще тръгне на градина на 12 септември . Събират й се около 2 месеца да не е била .Сигурно ще се наложи да звъня и да питам, но все пак , ако някой знае как стоят нещата , ще съм благодарна да ми отговори , че тя не е ходила много и не съм наясно .


За пижамките - от H&M и ЛИДЛ съм купувала и нямат мърдане . Сега видях и един сайт във фейса, че предлагат пижами за деца като изписват имената на детето та съм се зарибила да й поръчам.Има добри отзиви , но още не съм ги видяла на живо ,дет се вика.
*
Re: Нашите пораснали деца през лятото на 2016
« Отговор #66 -: Август 29, 2016, 11:10:50 am »
и аз да се включа за лидълските пижами, страхотни са и не се разкривяват, хубави десени са, абе чудни са, за по 10-12 лв. няма къде да се намери другaде пижама :)
Ние си взехме дечицата от село вече, цял месец свобода, ама свърши ваканцията и туй то, влизаме пак в матрицата :?
« Последна редакция: Август 29, 2016, 11:33:27 am от StefiZ »
*
Re: Нашите пораснали деца през лятото на 2016
« Отговор #67 -: Август 29, 2016, 11:25:45 am »
Момичета , тъй и тъй сте на вълна - детски градини , може ли да ми кажете Ния като не е ходила на градина от началото на юли дали ще искат отново изследвания ? Ще тръгне на градина на 12 септември . Събират й се около 2 месеца да не е била .Сигурно ще се наложи да звъня и да питам, но все пак , ако някой знае как стоят нещата , ще съм благодарна да ми отговори , че тя не е ходила много и не съм наясно .

Веднъж се случи Дани да не е ходил 62-63 дни на градина и ми искаха пак всички изследвания. Казаха, че станат ли 60 дни - трябвало да ги правим пак. Предполагам, че такива са правилата навсякъде, ама само предполагам. Най-сигурно е наистина да звъннеш да питаш, но за 2 месеца и половина неходене, както е при вас - сигурна съм, че ще ти искат нови. Аз след този случай, гледам поне веднъж на месец да го пратя на градина, за ден поне и започва да тече нов 60-дневен срок, след последното му ходене и така. Обаче май този път се прецаках, защото и той не е ходил от юли и докато се приберем - ще са минали 60 дни и пак ще трябва да правим изследвания.  :?

Честити ви християнчета момичета! Да са ви здрави и щастливи!
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Нашите пораснали деца през лятото на 2016
« Отговор #68 -: Август 29, 2016, 12:07:32 pm »
Благодаря ти , Jbrul за отговора ! :)

*
Re: Нашите пораснали деца през лятото на 2016
« Отговор #69 -: Август 30, 2016, 10:57:52 am »
Ако не са ви спешни пижамките за детската градина, изчакайте до следващия понеделник. Вчера бях в Лидл и видях, от 5 септември ще има детски пижамки по 9.99 лв.
Re: Нашите пораснали деца през лятото на 2016
« Отговор #70 -: Август 30, 2016, 12:23:35 pm »
Дидомира, и при нас за отсъствие повече от 60 дни се искат всички изследвания наново. Явно това е правило за всички ДГ.

Цяло лято си ходят на градина моите деца с прекъсвания като ходехме на почивки.

Моите сега ще са първа подготвителна група (въпреки, че Юлияна е малка, за да ми е удобно на мен, тя върви с брат си заедно:))))))), но заради голям ремонт в градината се очертава заниманията да започнат към 15. 09., та сборната им група продължава все още- на тях им писва без занимания, смесени деца от различни групи и гледам да ги взема към 16.00- 16.15 часа и да ги изведа навън, че госпожите им предпочитат да ги държат вътре натъпкани като сардели (явно ги е страх как ще ги озаптят навън такива смесени деца.
 
Човек трябва да обича избрания начин на живот точно толкова,колкото претенции ще му предяви подир време;и аз го обичам

 
*
Re: Нашите пораснали деца през лятото на 2016
« Отговор #71 -: Август 30, 2016, 15:19:15 pm »
Сия, много благодаря!
МариАл, много странни лентички, нещо сгрешено ли е или?
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Нашите пораснали деца през лятото на 2016
« Отговор #72 -: Август 30, 2016, 16:33:43 pm »
И Калоян като остане малко по- дълго с мен у дома   , пощурява и му доскучава -на градината направо си му е добре   да играе с  децата  и е свикнал .
 Още повече , че аз сега не мога да съм все  в движение с него , нито да го водя на плаж , че ми прилошава, така че  няма как да му осигуря движение и забавления  .
В нашата градина , макар и сборни  групи ,  поне  ги зивеждат и сутрин и следобяд на двора. Даже следобяд има случаи като отида към 16,15 - точно ги зивеждат и той се сърди , че не бил си поиграл и да съм отидела по-късно  да го взема  :)
Е , нямат търпение да си бъдат в тяхната група с тяхните госпожи   . Странното е, че тяхните госпожи в момента са на работа  , но в други групи -не може да разберем как правят графика и разпределението и защо поне  децата , след като  техните госпожи са на работа   , не са си  с тях .

 mari-al , тя Юлето е толкова активна и оправна  , че тя ще помага на брат си , вместо той  на  нея  , нали ?  :)
« Последна редакция: Август 30, 2016, 16:36:06 pm от nimika »


Re: Нашите пораснали деца през лятото на 2016
« Отговор #73 -: Септември 01, 2016, 15:11:26 pm »
М-и, няма грешка в лентичките, децата ми имат 5,5 месеца разлика- дъщеря ми е осиновена.
Нимика, тя и сега си го строява и се спуска да му обува или да му вади подходящи сандали, да му слага тениската и тем подобни....

 Отварям една друга тема сега: покрай една позната, която разправяше, че нейното дете на възраст 7-8 години все се оплаквало, че го болят краката, и го завела на ортопед, където казали: сега детето расте активно, мускулите не могат да сварят да поемат натоварването на удължаването и израстването на ставите, затова е необходимо да им се подпомогне с добавки. Тя започнала такъв курс с омега някаква и нещата се нормализирали.
Та аз си направих извода за моя син, който за няма 2 месеца дръпна с повече от 10 см- той напоследък все се оплаква, че е уморен, явно е малък да осъзнае дали го болят краката, колената или друго конкретно по ставите и така си изказва болежката. Та и аз му взех днес Омега 3 с витамин Д 3.
Вие имате ли подобни наблюдения по вашите деца ?
Човек трябва да обича избрания начин на живот точно толкова,колкото претенции ще му предяви подир време;и аз го обичам

 
Re: Нашите пораснали деца през лятото на 2016
« Отговор #74 -: Септември 02, 2016, 06:45:58 am »
През зимата всеки ден давам вит. Д и омега на Ники, ама по-скоро откакто в разговор стана тема, че при дефицит на вит. Д имунитета се срива. Та факт, миналата зима с толкова вит.Д изкара един отит ноември, варицела и ентеровирус за цялата зима (октомври-април).
[/url][/url]
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нашите пораснали деца през лятото на 2016
« Отговор #75 -: Септември 08, 2016, 21:32:16 pm »
да припомня за детския спортен празник на АГ Център Димитров:

Цитат
Скъпи приятели, помните ли, че през юни ви поканихме на празник, ала дъждът ни обърка плановете. Тогава обявихме, че само отлагаме във времето тази инициатива.
Е, дойде време за „Моят първи урок по тенис". Точно след месец, на 18 септември – неделя, ще съберем отново „нашите" деца на спортен полуден.
Той ще се проведе в СК „Дема". Началото е в 16 часа.
Каним нашите малчугани да се присъединят и да направят своята първа среща с най-интелигентния и благороден спорт – тениса. Лично д-р Йосиф Димитров ще изпълни началния сервиз за старт на тенис урока. В групата на начинаещите тенисисти ще се включат и децата на партньорите от Сдружение „Зачатие”. Не са забравени и най-малките. Дечицата под 6 години, на които им е трудно да държат все още ракета, ще се забавляват на воля с аниматори, които са им приготвили страхотни изненади и игри. А накрая, всички ще си тръгнат с грамоти и като победители - спечелили много настроение и нови приятелства.
Желаещите трябва да потвърдят присъствие с имейл office@invitro.bg или на телефон 02/9547340 до 10 септември. Необходимо е да съобщите и възрастта на вашите дечица, за да знаем в коя група да ги разпределим. Спортното облекло и маратонките са задължителни
Ще завършим с коктейл.
Здрав дух в здраво тяло! Очакваме Ви!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нашите пораснали деца през лятото на 2016
« Отговор #76 -: Септември 10, 2016, 08:57:32 am »
При нас тръгването на ДГ мина успешно. Още ходи с голямо желание. Не знам какво ядат, изнасяли меню за деня по някое време, но не сме го виждали. Явно вида на храната е различен и получавам описания от рода на "едно такова квадратно"  :lol: плодове нямало. Първият ден го излъгали да спи, но повече не  :lol: Забравих да занесем букет  :oops:
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Нашите пораснали деца през лятото на 2016
« Отговор #77 -: Септември 10, 2016, 10:22:10 am »
mari-al, точно снощи пак бяхме на тази въртележка - „болят ме крачетата“. Имаме час за ортопед за 13.09., не е като да съм я зарязала така (каквото и да си мислят свекитата). Започва с оплакване от болки в прасците и после минава на сгъвките на краката до слабините. Направо полудявам, защото не знам как да ѝ помогна. А нея явно много я боли. Та това с Омега нещо си ми харесва, но ще питам първо ортопеда.
*
Re: Нашите пораснали деца през лятото на 2016
« Отговор #78 -: Септември 10, 2016, 10:30:30 am »
Чувала съм за болки на растежа в костите и ставите, по-скоро, но си мисля, че се проявява при малко по-големи деца. Така че консултацията с ортопед е задължителна. :)
Re: Нашите пораснали деца през лятото на 2016
« Отговор #79 -: Септември 10, 2016, 15:42:15 pm »
Помня, че като бях 7-8 годишна много ме боляха коленете. водиха ме по разни лекари, но мисля че не откриха нищо специално. най-вероятно са били точно такива болки на растежа. Ще рапитам майка ми дали помни.
<br />[link=http:
Re: Нашите пораснали деца през лятото на 2016
« Отговор #80 -: Септември 10, 2016, 21:37:40 pm »
И аз имах и Ники има. Забелязвам че след два часа в парка и здрав сън минават.
[/url][/url]
*
Re: Нашите пораснали деца през лятото на 2016
« Отговор #81 -: Септември 10, 2016, 22:29:48 pm »
Пеше, мажи я с някакъв масажен крем/гел вечер. Аз предпочитам Алгасан, но има доста видове.
*
Re: Нашите пораснали деца през лятото на 2016
« Отговор #82 -: Септември 11, 2016, 08:49:44 am »
Пеше, дай доза обезболяващо на детето. Нурофен е добре, има и противовъзпалително действие. Помага и мазането с арника или Волтарен. Болките може да са от растежа, особено ако са симетрични в крайниците. Някои от вас знаят, че при моето дете в началото на лятото се появиха болки в тазобедрената става, само в едната. Оказа се реактивен артрит, вследствие на зъбен абцес. Затова, ако кризата се повтори, е добре да се направят допълнителни изследвания и консултации.
     
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Нашите пораснали деца през лятото на 2016
« Отговор #83 -: Септември 12, 2016, 15:40:33 pm »
Нурофен давах. Но си мисля, че е малка за болки на растежа, пък и тя не е пораснала на височина много, та знам ли ..... Ще видим утре какво ще каже ортопеда. Иначе детски ревматизъм и аз имах, ама на по-късен етап някъде.
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Нашите пораснали деца през лятото на 2016
« Отговор #84 -: Септември 12, 2016, 16:47:56 pm »
При нас тръгването на ДГ мина успешно. Още ходи с голямо желание. Не знам какво ядат, изнасяли меню за деня по някое време, но не сме го виждали. Явно вида на храната е различен и получавам описания от рода на "едно такова квадратно"  :lol: плодове нямало. Първият ден го излъгали да спи, но повече не  :lol: Забравих да занесем букет  :oops:
Букета  може и на официалното откриване на учебната година  - предполагам ще имате такова на 15,09 или  на друга дата .
 При нас уж има инициатива  да не се носят  букети ,а  парите , които сме решили да заделеим за цветя  , да дарим  - после градината ги дава за някаква кауза . Само че пак всички носят и букети .
А каузата  миналата  година беше  за постардалите от наводнението в  Долно Езерово -квартал на  Бургас - което мен много ме издразни  като идея за кауза .   Те не са си направили застраховки , сега от някакви левчета от детската градина , няма да се оправят   и  са като капка в морето.
Да се дарят на дете в нужда  или със специални потребности , на някоя школа  за обучение  или нещо такова , или просто използват за  самата градина .
Ама това са си мои разсъждения. 

А плодове не може да няма - по  наредбата за здарвословно  хранене  е задължително навсякъде .



Аз също израстнах доста рязко на височина и ме боляха много краката  , но мисля това беше към 2-3 клас .


 Pesheck ,dani_ j  ,  ще споделите ли просто информативно -аз не съм запозната и искам да  знам - как се определя  реактивния артрит  /  детски ревматизъм при децата  ?
« Последна редакция: Септември 12, 2016, 16:50:22 pm от nimika »