0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Нашите пораснали деца през лятото на 2016
« Отговор #40 -: Август 23, 2016, 09:07:12 am »
Здравей, раниците които ползват моите момичета са - едната е на лего, другата на херлиц. Скаут са от същия клас, водят се с анатомичен твърд гръб, леки са и т.н. Лошото е че в България са доста скъпи и категорично не си струват. Ако имаш възможност да я поръчаш онлайн, ако има все още намаления де, защото точно сега преди започването на учебната година малко ме съмнява да са намалени :?

Едната се ползва вече 3 г., тази ще е четвърта, не е мръднала, а собственичката й е от най-безхаберните и непазещи :lol:

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Нашите пораснали деца през лятото на 2016
« Отговор #41 -: Август 23, 2016, 09:48:19 am »
Ох и нас ни тресат първолашки трепети. Нашият тати поръча една раница, която се оказва много голяма. Като я видях дребната с нея възкликнах „на мама фъстъчето...“. Много ѝ хареса  :lol:
Консумативите са поръчани и доставени, несесер получи от кръстниците си. Остава чанта за спорт (ако има нужда), екип и гуменки и май ще сме готови. За нашият набор се очертава да учат по нова програма, но май няма да имат нови учебници. Ще видим как ще е.
Докато сме на тема училище я кажете как подвързвахте учебниците и помагалата? И колко да тези помагала?
*
Re: Нашите пораснали деца през лятото на 2016
« Отговор #42 -: Август 23, 2016, 10:38:08 am »
Раницата на Алекс я поръчах от немския Ибей - Скаут втора ръка. http://www.trendykids.de/WebRoot/Store15/Shops/15507552/4E6F/6381/0443/1532/27D1/C0A8/28B8/89ED/Loro_Nano_Set_m.jpg
За 16 евро получих раницата (десенът е друг) и сака, като подарък към тях големият несесер, който беше доста надраскан. След като ги изпрах си бяха почти като нови. Почти, защото имаше надрасквания по пластмасата, следи от нормално използване. Несесерите не стават за пране де, :lol: та се наложи да се разшива, за да се извади мокрия  картон и да се зашие наново.

За подвързване ползвам най-обикновените найлонови подвързии и етикет. Нищо друго.
Отделно ползвам цветни папки с копче за отделните предмети по идея на СтефиЗ. И тази година ще продължа, защото макар и че може да чете, е доста по-лесно за организиране.

А от помагалата ще ти се завие свят. Английски, математика и български заедно с раницата и вода са към 7 килограма. :x

« Последна редакция: Август 23, 2016, 10:40:53 am от sia »
*
Re: Нашите пораснали деца през лятото на 2016
« Отговор #43 -: Август 23, 2016, 11:20:30 am »
Пеше, нашите госпожи и двете имаха изискване българския и всичките му помагала, учебни тетрадки и такива за писане да са с червена хартия, етикет и отгоре прозрачно найлоново облекло. Математиката по същия начин ама със синя хартия. Така беше в 1 и 2 клас Деси, сега ще видя дали и на Ели отново така ще подвързвам. И да, това с папките с копче е много удобно. Деси продължава така да си ги носи.
Иначе нямаме кой знае какви изисквания за другите неща, за физическото искат само гуменки, да са чисти за салона, иначе може с клин и тениска, нямаме изискване да са бяло и черно, примерно.

И да, за раницата предпочитам да е хубава и здрава, за да не купувам всяка година по два броя. А това че ти се струва голяма на гърба на Ники, не се притеснявай, всички така изглеждат в първи клас. :lol:
*
Re: Нашите пораснали деца през лятото на 2016
« Отговор #44 -: Август 23, 2016, 15:42:00 pm »
Цветовото кодиране е много удобно, искаха ни го и миналата година. Както при Стефи - български червено, четене - жълто, математика синьо, човек и общество - оранжево, човек и природа - зелено и т.н. Специално по български и математика имаме много тетрадки и помагала и съм много доволна от тези папки http://tonerdirect.bg/bg/folders/5914-folder-leitz-bebop.html
Закопчават се лесно за кръгчето, здрави са и издържат на многократно отваряне и затваряне.
« Последна редакция: Август 23, 2016, 15:46:13 pm от cygnus »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нашите пораснали деца през лятото на 2016
« Отговор #45 -: Август 23, 2016, 16:25:21 pm »
това с папките и цветното кодиране го практикуват явно навсякъде в началния курс.

аз също вече четвърта година поред ще купувам цветни папки и подвързии :)

В Джъмбо има цветни папки по 0,50 лв, а в Лидъл на 25 август пускат комплекти 10 цветни подвързии за 3 лв.

раницата за началния курс е добре да е твърда, с ортопедичен твърд и подплатен гръб, с допълнителен хоризонтален ремък през гърдите. това са немските раници за малки ученици (има най-различни марки и цветове), те са се усъвършенствали по въпроса - максимално ортопедични за децата са, максимално леки са, поемат формат А4 без мачкане, имат си обикновено несесер и торба за гуменки, предвидени къде да се поставят, издържат много години - струва си да се инвестира. с внимателно проучване на нашите магазини и онлайн сайтовете можете да се разминете със 70-90 лв, но ще се изплати, защото няма да я сменяте 4 години минимум, а гръбнакът на детето ви е максимално защитен.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Нашите пораснали деца през лятото на 2016
« Отговор #46 -: Август 23, 2016, 17:54:52 pm »
Искам да ви кажа,че децата така свикват с тия папки с копчета,че моята  ще е в 7 клас и продължава така да си ги подрежда учебниците :lol: е не са по цветове вече.... :lol:
*
Re: Нашите пораснали деца през лятото на 2016
« Отговор #47 -: Август 23, 2016, 19:08:01 pm »
Гледах, че в лидъл ще има и картонени папки като показаните от цигнус, но на далеч по-добра цена, 2 бр. за 3 и нещо. Та ще отскоча в четвъртък да поразгледам. А на Деси госпожата тази година им иска по математика голям формат тетрадки с карирани листове, та ще се запася и с такива.

Сетих се нещо за майките на първолаци. Като купувате сега гумички, моливи, лепило, ножичка и други консумативи от този род, купувайте по повечко. Децата ги губят и като се сетят в неделя в 9 вечерта, че утре им трябва лепило и познайте какво става :lol:
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Нашите пораснали деца през лятото на 2016
« Отговор #48 -: Август 24, 2016, 09:38:20 am »
Ха ха, Стефи, за губенето се сетих. Ама само за ножиците. Това помня от мама - „Загубила си повече ножички, отколкото мажеше да броиш“. И това само в начален клас. И при условие, че мама ми беше класна 1 срок. :lol:
*
Re: Нашите пораснали деца през лятото на 2016
« Отговор #49 -: Август 24, 2016, 09:58:38 am »
Пеше, миналата година в началото купих 10 лепила, 4 ножички, 15 гумички, 6 линийки, 6 острилки и т.н. Е познай дали им стигнаха и то основно на каката. Дребса си изкара с една ножичка и ще си я ползва и тази година, тя само гумички губеше :lol:
*
Re: Нашите пораснали деца през лятото на 2016
« Отговор #50 -: Август 25, 2016, 11:20:28 am »
момичета, в Лидъл ученическите пособия са чудесни, сутринта накупих тетрадки, триъгълници, тънкописци, плокчета за ресуване, подвързии и т.н. Така че ако не сте купили още разходете се, цените също са много добри. Например тетрадки А4 формат с карирани листи, 60 л. са по 1.50, а на всякъде са по 2.50 лв.
*
Re: Нашите пораснали деца през лятото на 2016
« Отговор #51 -: Август 27, 2016, 15:10:15 pm »
Момичета, ще ми трябват ли такива неща за предучилищната? Имам предвид пособията и примерно гуменки? Айде пантофите и пижамата са ясни. Някой ако може да ме светне, че и на градина не е ходил и идея си нямам  :D
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нашите пораснали деца през лятото на 2016
« Отговор #52 -: Август 27, 2016, 16:25:50 pm »
ще ви кажат на първата родителска среща.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Нашите пораснали деца през лятото на 2016
« Отговор #53 -: Август 27, 2016, 23:52:42 pm »
М-и,нали сте в 3-та група ?
 В повечето градини събират пари и госпожите купуват еднакви пособия за всички ,а не всеки родител да купува и носи ,но зависи от градината.
За гуменки -ако имат определени спортни занимания,но ще ви кажат ,както казва jam . Ние  напрамер имаме плуване и в деня ,в който е носим раничка с принадлежностите за плуване  . За спортните допълнителни занимания(платените школи ) миналата година нищо специално не са искали .


*
Re: Нашите пораснали деца през лятото на 2016
« Отговор #54 -: Август 28, 2016, 08:01:05 am »
Какво е трета група? Изобщо не се шегувам, че нищо не знам. След навършване на 5г. трябвало задължително да запишем предучилищна...
Донесоха ми списък: Здравна карта, тоалетна хартия, салфетки, пантофи, пижама, кърпичка, пластмасова чаша с дръжка ( О Боже мой  :lol: дори не знам къде продават такива ), резервен комплект дрехи(трябва да питам там ли ще седят тия или всеки ден ще разнасяме).
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Нашите пораснали деца през лятото на 2016
« Отговор #55 -: Август 28, 2016, 10:19:27 am »
м-и, 3-та група е т.нар. ПГ 3 - подготвителна група 5 годишни. Първата от двете задължителни подготвителни групи. Към училище или в ДГ ще я карате? Резевните дрехи, пантофи, пижама, т.хартия и салфетки си стоят в раницата в гардеробчето. Раничката я носите в понеделник и си я прибирате в петък.
Пластмасовата чашка в дръжка, мисля купихме от „левчето“, бяха 5 бр комплект. Но хартия и салфетки при нас купуваше касиерката на групата. В началото на учебната година събирахме пари и тя периодично купуваше за всички. Както и флумастери, блокчета, моливи, ножици, лепило ..... всичко което са поръчали учителките.
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Нашите пораснали деца през лятото на 2016
« Отговор #56 -: Август 28, 2016, 14:37:31 pm »
Във всяка градина практикуват различно :
-във Видин ние носехме всеки месец салфетки ,сухи и мокри кърпи и когато кажат препарат за миене на съдове,течен сапун и прах даже . В началото на учебната година събираме сума ,за която се разберем -за играчки ,ремонт на стаята и закупуване на нужните канцеларски консумативи и материали , а парите стояха  в госпожата .Тя отчита в една тетрадка разходите и касовите бележки .
Вода пият от лично шише-всеки ден носим ,желателно да има надпис .

-сега тук-не искат от родителите никакви санитарни принадлежности да носим ,за събиране на пари за ремонт не е ставало дума . Иначе   пак така събираме пари в началото -стоят в касиер(един от родителите ) и когато има нужда от нещо госпожата или го купува и касиера й дава парите или се обажда на касиера. Отделно всеки родител дава пари за обучителния комплект .В началото на уч.година отиват заедно до някой голям склад или магазин за покупка на въпросните канц.материали за всички деца.Тази година като са предучилищна не знам  дали ще има нещо по -различно .
Вода  пият като всеки всеки ден си носи шише  .

 В раничката ,която стои в шкафчето има мокри и сухи кърпи ,резервни дрехи . Ние раничката не я вземаме в петък ,само проверявам и допълвам ,ако има нужда от резервни тениски най-често-лятото всеки ден се преоблича . Пантофите  ги вземам често,за да ги пера.
В  предишната градина носехме  кърпа за лице и ръце ,тук се бършат с хартиени .

Пижамка се носи в понделник , в петък я дават за пране.

Пластмасова или друга чаша не са ни искали в нито едната градина и не знам за какво е.
В някой градини пият вода от диспенсър от чашки за еднократна употреба-но впредвид ,че са в група 20 деца и всяко по няколко пъти на ден пие ,не ми се мисли за количеството пластмасов  отпадък .


М-и,за задължителните изследвания преди започване на градина,обърни внимание от вашата какво изискване имат за срока и периода ,когато са правени изследванията-  важат не много дълъг  период и след  като  са направени ,детето трябва да започне градина.Да не ги направиш от рано и да ти искат после пак да ги повтаряте,вече съм забравила,но  ставаха за няколко дни .
« Последна редакция: Август 28, 2016, 15:02:34 pm от nimika »


*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нашите пораснали деца през лятото на 2016
« Отговор #57 -: Август 28, 2016, 15:58:22 pm »
пластмасова чаша с дръжка

всички бебешки и детски сервизчета за хранене са от пластмаса (меламин и др.) - огледай се по хиполенд, супермаркети и пр.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нашите пораснали деца през лятото на 2016
« Отговор #58 -: Август 28, 2016, 19:31:27 pm »
Имало по "левчетата" чаши, аз продължавам да разпитвам, че и свестни пижами не знам от къде да купя :D
Нинка, те на 7ми го искат. Няма да подраним с изследванията.
*
Re: Нашите пораснали деца през лятото на 2016
« Отговор #59 -: Август 28, 2016, 20:43:31 pm »
Свестни пижами имат в H&M, ако докопаш прИмоция и в ЛИДЛ им е страхотен трикотажа на супер цени :)
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!