0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #940 -: Ноември 17, 2016, 10:51:18 am »
Цвете,

Вашите бебчета с Лукреция явно от сега много слушкат и папкат, щом така скоростно наддават :)
Щом чак с две седмици ви се измести термина и на двете :)

Стискам ти палци да се случи така, че да си си при твоя доктор и да си спокойна и всичко да мине леко!
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #941 -: Ноември 17, 2016, 14:52:45 pm »
Здравейте и от мен!

Mirracles, наистина е неприятно да ти забравят нещо. На мен досега не ми се беше случвало, но явно става. Все пак не се наложи да давам пак кръв - като се чух с докторката да коментираме резултатите ѝ казах, че го няма ТСХ и ето, днес се появи :) 1.32 ми е ТСХ, това май е ОК? Тя ще ми се и обади, де.

За яденето - аз си спомням, че с първата ми бременност ми отне бая време да свикна, че не мога да ям като преди, а трябва по-малко :) Бая дискомфорт си причиних, докато ми уври главата  :D Mirracles, според мен бебето ще си бъде добре, макар и да ти се струва, че се храниш по-малко.

Цвете, браво на големия малък човек :) а за раждането и аз ти пожелавам да бъде с твоя лекар и да ти остане прекрасен спомен от този момент :)

А аз отивам да си потърся някаква вода за уста, започнаха да ми кървят венците. И с дъщеря ми бях така, тогава ми бяха препоръчали една и бях много доволна, но пусто - не си спомням изобщо каква марка беше. Сега ще се опитам да си я позная и да си купя същата.



Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #942 -: Ноември 17, 2016, 16:32:05 pm »
Привет, момичета!

Mirracles, голяма гатанка ви е пола! Жив/а и здрав/а да е! Аз ще заложа на мъж, пишеш, че е по-едър с няколко дни. Ще раждам в АГ Варна с планово секцио, но дата още нямам.

Bebeshok, дано тази работа с лежането не е за дълго и си намираш приятни занимания.

Днес бях на последен преглед на ЖК. Всичко изглежда добре, Шишко е почти 3 кг, главата е още високо, според лекарката ми няма никаква идея да излиза скоро. С две думи - дебел и мързелив.  :) Взех си всички документи за болницата и от тук ще си мерим само тоновете.
Според кантара там за един месец съм смъкнала 0,100 гр. Не съм променяла особено режима на хранене.
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #943 -: Ноември 17, 2016, 17:48:09 pm »
Хм странно.Тъкмо към 16 часа ви написах едно приатноо писмо и доволна от себе си,да ама не,не съм го публикувала. Е почвам от начало

Добър ден.Как хубаво напичаше днес,найстина настроението е някак по-друго.
Аз да се похваля,свалиха ми конците от коремчето.По друго е.Видяхме се за пореден път с бебче,добре си е отговаря си на дните.Удивявам се колко бързо расте и колко по-различно е всеки път,а са минали едва 5 дни от последния преглед.Нека расте,това му е работата и ние ще пораснем голями  :D

DreamOn
Чета ,че се ядосваш за изледванията.Ох на мен това с ядосването ми е толкова чуждо в момента.Днес ги гледам и едни девйко ядосват се,че графика на доки върви с 30 мин. закъснение.Аз една ухилена,чуждо ми е.Предвам ти от моето спокойствие

Mirracles
Аз също  мисля като теб,докато виж нашия татко ме размива много.Разговор от снощи:
Аз:Ти знаеш ли,че на 1.12 е първата ФМ и ако имаме късмет може да разберем пола
Той:Виж сега,вземи им обясни на докторите,че той пола е ясен,да не те занимават-момченце е
Така се забавляваме ние  :D

silvia29
Нека си е шишко.Както бабите казват изгледано дете ще.Той си знае кога да излезе.
Относно мен,аз се завръщам на работа бавно и славно.Искрен се надявам,че сега след серклажа ще имам малко повечко време,в смисъл няма да се наложи да лежа от 20г.с ,а ще започна няколко седмички по-късно.В крана сметка в името на бебчо съм готова на всичко.Гадно не гадно ще го изтрая.За това сега се наслаждавам на всички възможни движения и разходки



Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #944 -: Ноември 17, 2016, 20:00:43 pm »
Бебешок, ще изкара серклажа и още как ... поне още 25-26 седмици. Сестра ми изкара с такъв и триплодна бременност до 34 г.с., почти не се спря до успешния финал. На мъжа ти му кажи да си трае, щото каквото е посял това ще жъне!  :)

Килограмите на бебето не са ми толкова важни, а да изкара по-дълго при мама. Дата за секцио ще искам максимално близо до термин, а ако Шишко реши нещо друго си е негова работа.
*
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #945 -: Ноември 17, 2016, 21:01:11 pm »
Здравейте момичета,
Нямам думи да опиша радостта си още сме в емоционален шок,
имам се два ембриона с две сърчица!!!
Таткото още явно не може да повярва а синът ни е не на седмото небе а  не знам къде от щастие
Имам дни за отпуск да ползвам после малко болничен и  така..
Двата са един зад друг у трудно се видяха но е истина....две са
Дано всичко е наред и на лято гушна два сладура който подозирам че ще са разнояични така го усещам само живи и здрави да се родят и ние покрай тях
Лека и спокойна вечер на всички и успех на приближаващите бебчета да не Ви тормозят много
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #946 -: Ноември 17, 2016, 21:43:45 pm »
silvia29
Както се казва от твоята уста в божиите уши.Аз имам вярата че ще успеем.
И да колкото по дълго са на топло при мама,толкова по-добре.

tuti20
Честита ти двойна радост.
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #947 -: Ноември 17, 2016, 22:46:11 pm »
Тути,

Браво на вас! Двойна радост вкъщи! Стискам палци за лека бременност и на лято да си гушкаш двете слънчица!
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #948 -: Ноември 18, 2016, 07:18:55 am »
Хей, Тути, страхотна емоция си е! Лека и успешна бременност ти желая!
*

    Tsveteto

  • **
  • 137
  • Няма невъзможни неща! :)
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #949 -: Ноември 18, 2016, 12:06:20 pm »
Здравейте, момичета!

Благодаря за стискането на палци и дано наистина да се засечем с моя доктор!
Радвам се ,че сте добре всички!

Тути, голяма радост, наистина! Прекрасна новина!

Целувки на всички :*
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #950 -: Ноември 19, 2016, 09:09:39 am »
Тути, честита двойна радост! Страхотна новина, наистина!

При мен нищо ново, така че ви пожелавам един много усмихнат и слънчев ден!


*

    Tsveteto

  • **
  • 137
  • Няма невъзможни неща! :)
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #951 -: Ноември 21, 2016, 14:18:00 pm »
Здравейте, момичета!

Надявам се, че всички сте добре  :bighug: :grouphug2: :balk_115:
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #952 -: Ноември 21, 2016, 14:49:47 pm »
Здравейте и от мен.Всичко е по мед и масло ,както се казва :)
Колкото и да не ми се иска ще трябва да ходя на пазар за дрехи.Мислих си ,че мога да се размина,преди 2-3 год. бях +10 килограма и бях запазила част от дрехите си,но уви дала съм ги на майка ми.По същия начин си мислех,че обувките ми не са чак толкова високи и че ще мога да изкарам с тях,но и това някак си почва да ми тежи.А хич не ми се ходи по магазините,добре че поне за връхните със сигурност ще се размина.От 3 дни се каня,ще видим кога ще го направя :).
Да ви попитам вие мислите ли да правите или вече сте направили козметичен ремонт на стаята,в която ще е бебче(говоря за един освежаващ латекс)?
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #953 -: Ноември 21, 2016, 17:22:39 pm »
Ох, Bebeshok, говори ми за дрехи. Качила съм 20 кг, обиколката на корема ми е 105 см и гардероба ми е меко казано оскъден, но категорично отказвам да купувам повече "торби". Зимни обувки също карам с едни от миналата година, които по незнайни причини съм купила по-големи. Възнамерявам много бързо да вляза в размер след раждането. Тези кг не се траят!
Козметичен ремонт на детската стая направих. Точно само един латекс нов се сложи.
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #954 -: Ноември 22, 2016, 08:50:03 am »
Добро утро!

И аз ще трябва да ходя на пазар скоро. Имах 2 чифта дънки, които бях купила след раждането на дъщеря ми, защото ми беше писнало от дрехи за бременни, а още не си влизах в старите, ама нещо не ги намирам къде са.

Ремонт ние правихме сериозен на целия апартамент това лято, така че нищо повече няма да правим засега.

Надявам се, че всички сте добре :) Усмихнат ден от мен!


Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #955 -: Ноември 22, 2016, 09:01:08 am »
Здравейте бъдещи мамчета , аз съм съвсем новичка в групата на бременлийките  :D искам да помоля за съвет..имам проблем с щетовидната жлеза, високо ТСХ пия си елтитоксина и много се надявам всичко да е наред .. въпроса ми е следния знаете ли кои витами за бременни не съдържат йод искам да си взема но не знам какви,а последния път точно заради витамини с йод ми се вдигна ТСХ.Ще се радвам ако споделите мнение.Лека бременеене пожелавам на всички  :P
*

    Tsveteto

  • **
  • 137
  • Няма невъзможни неща! :)
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #956 -: Ноември 22, 2016, 10:40:15 am »
Здравей, Н.Д и лека бременност!
За витамините и ТСХ - най-добре говори с лекар, за да си спокойна.

Аз приключих с купуването на дрехища засега, като цяло ходя с клинове и туники/блузони - така ми е най-удобно и се чувствам и най-фина :D Още нося маратонките си и едни боти - маратоните мога да обувам и сама, за ботите ми помага мъжа ми...
При нас ремонтът ще остане за пролетта - много закъсняхме, а и вкъщи започне ли се ремонт, ще е армагедон, защото през годините все отлагахме разни малки нещица, и сега се натрупаха мнооого малки нещица  :D
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #957 -: Ноември 22, 2016, 14:09:03 pm »
Привет момичета! :)

Как сте? Какво ново около вас?

Добре дошла на Н.Д и лека бременност! И аз мисля, че е най-добре да се посъветваш с лекаря, който ще ти следи бременността относно подходящите добавки, предвид проблема със щитовидната жлеза.

Bebeshok0326,

Аз сама си преправих на машината няколко панталона, които си имах и им сложих разтеглива трикотажна материя за коремчето и не съм влизала в излишни разходи за дрехи за бременни, защото се отчаях от това, което се предлага, когато минах по магазините. Ако имаш шивачка под ръка може да ти свърши чудесна работа.

Има и онлайн магазини, в които продават туники и блузони, включително и по-големи размери на съвсем разумни цени и така също човек може да си спеспи разходи и излишно обикаляне по магазините. 

Усмихнат ден на всички и да се пазите!
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #958 -: Ноември 22, 2016, 14:47:33 pm »
Шивачка си имам в къщи-аз(това ми е средното образование и след това имам колеж),машини не като да нямам,оправдания също :D.Проблема ми в момента е може би лапароскопския серклаж,все още имам панталони и клинове,който ми стават,но когато имам нещо малко по-твърдо около корема полудявам(джобове,копчета).В момента съм на рокли и чорпогашници с по-дълбоко дъно,което вдигам до кърдите,но като падне на долу..леле мале.Определено,нямам намерение да давам луди пари за дрехи,просто е безмислено.Мисля 2-3 клина,колкото да има какво да се носи ,докота останалото е на простора и 2-3 туники.Все се надявам ,че повече от размер L няма да минавам(преди да забременея бях XS-S ).В крайна сметка,ако найстина си остана в къщи от януари,замествам с на мъжа пuловерите и готово.За обувките си мисля едни лапрески
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #959 -: Ноември 22, 2016, 16:37:33 pm »
Едно въпросче пулсиране(нещо като усещането на сърцето при ускорен пулс) ниско долу(около матка,яйчиници) контракции ли е?Изпуснах си нервите  в офиса и от 20тина минути усещам подобно пулсиране