0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Нашите пораснали деца през март и април 2016
« Отговор #60 -: Април 04, 2016, 00:34:29 am »
При нас в градината има Лего и Дупло. Не знам на колко години е, но е факт, че няма какво да му се повреди и че дори и след 20-30 г. си става за игра.
А Лего втора употреба си е направо идея. Особено ако пазят и книжките с инструкциите.

*
Re: Нашите пораснали деца през март и април 2016
« Отговор #61 -: Април 04, 2016, 00:44:34 am »
Ако пазят кутиите и видиш номера, може за си изтеглиш инструкция.  Моят син беше потурчел една книжка и като ревна за колите така ги правих.
*
Re: Нашите пораснали деца през март и април 2016
« Отговор #62 -: Април 04, 2016, 00:54:12 am »
Благодаря за идеята, м-и! При нас се пазят в един класьор.

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Нашите пораснали деца през март и април 2016
« Отговор #63 -: Април 04, 2016, 09:09:25 am »
При нас в ДГ също е „ваканция“. От дестина дни ги обработват децата с „къде ще ходиш през ваканцията? при баба и дядо ли отиваш сега за ваканцията? нали знаеш, че ще сте в сборни групи през ваканцията?“ Това ваканцията се набива нон стоп, та дано повече деца се откажат да ходят. Но в петък се оказа, че само децата от нашата група ще бъдат разхвърляни по другите. Значи пак нашите двечките госпожи се подготвят да почиват, еееей ама яко ги мързи тия двете. Моето дете обаче беше 10 дни в болнични и не се е преуморила кой знае колко. А и страшно мразя да ме  работят така чрез детето, пък и тя проблеми със сборните групи няма. И ЩЕ ходи на градина, три дни само, но ще. Не спряха да дуднат и да се опитват да ни лъжат (нагло и безцеремонно) за ваканции и за приключването на учебната година. И като ги засечеш, на момента обръщат почата. И така до следващия път, когато пак тръгват с „Завършват (какво точно, детска градина!?) на 31.05. и после трябва да си ги гледате вие“. Аз имам тази възможност, ама ....
*
Re: Нашите пораснали деца през март и април 2016
« Отговор #64 -: Април 04, 2016, 13:18:02 pm »
Гадно е да се опитват да те работят чрез детето. Не е честно.  :x

*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Нашите пораснали деца през март и април 2016
« Отговор #65 -: Април 04, 2016, 14:13:43 pm »
.. И така до следващия път, когато пак тръгват с „Завършват (какво точно, детска градина!?) на 31.05. и ...
Пеше , въоръжи се от сега с  много търпение или бойната артилерия ,ако искаш  , но след 31.05  очаквай  да са още по- настъпателни .

Аз разказах преди време как на моя  приятелка  , децата останаха   и  бяха "обработвани " - че те вече не са от тази градина , че са на гости там , че нямат право да играят еди къде си  и да  не пипат  нещата .... Не са били техните госпожи  , а други , но няма значение все  пак . В  крайна сметка   майката      при този  тормоз   в един момент се отказа да води децата , не знам ако  нямаше кой да ги гледа , как щяха да издържат . Самите деца се чувстваха нежелани и  гонени .

Не мога да проумея подобно отношение  към децата .
Както и  ,  когато    персонала се държи все едно че родителите с нещо сме задължени , сякаш ни правят услуга .

Не е честно.  :x
Не е    професионално ,  не  е  и морално  дори .
« Последна редакция: Април 04, 2016, 14:16:20 pm от nimika »


*
Re: Нашите пораснали деца през март и април 2016
« Отговор #66 -: Април 04, 2016, 14:25:36 pm »
Пеше, коя е тази градина. Може и на ЛС да ми я кажеш. Събирам мнения вече и едно такова място никак не ми е по вкуса. Да те манипулират чрез психиката на детето е отвратително. И преди беше писала ако не се лъжа (за лятната ваканцияя).
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Нашите пораснали деца през март и април 2016
« Отговор #67 -: Април 04, 2016, 15:10:31 pm »
А, нека им се носи „славата“ - ЦДГ „Искра“.
Аз съм де въоръжила с търпение, и подковавам детето тънко и отдалече. Хубавото при нея е, че се оказа изненадващо перде по въпроса. Поне за сега.
*
Re: Нашите пораснали деца през март и април 2016
« Отговор #68 -: Април 04, 2016, 15:51:47 pm »
Багодаря.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Re: Нашите пораснали деца през март и април 2016
« Отговор #69 -: Април 04, 2016, 18:13:03 pm »
А всъщност ДГ имат ли регламентирана ваканция?! че те на родителите отпуските няма да им стигнат за ваканции ако ще и двамата да се редуват и само за това да ги ползват...
*
Re: Нашите пораснали деца през март и април 2016
« Отговор #70 -: Април 04, 2016, 21:27:58 pm »
М-и, мисля не. И не е редно. Това не са училища все пак. Освен това ако  имат ваканция яслите ще върнат ли майчинството за периода на т. нар. ваканция .... щото нали тя Държавата във ваканцията не се грижи за детето  :wink: Сещам се за това в момента.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
Re: Нашите пораснали деца през март и април 2016
« Отговор #71 -: Април 04, 2016, 21:54:18 pm »
Вaкaнциятa в детскaтa грaдинa ознaчaвa, че ПГ 5годошни и ПГ 6г. Нямaт учебен процес. т.е. госпожите не прaвят методическо рaзпределение зa периодa нa вaкaнциятa, a не че децaтa не посещaвaт. Точно днес еднaтa ни госпожa рaзкaзвaше, че кaто зaпочвaлa кaриерaтa си някъде през 80те години имaло възможност в съботa и в делниците вечер дежурнa групa дa гледa децaтa до 20ч.aко родителите искaли дa ходят нa кино или ресторaнт. Товa го кaзa във връзкa с приетоя нов зaкон според който имa "почaсово посещение нa ДГ". Рaзбирa се сегa е дригa рaботa.
Пеше по нaредбaтa нa детските грaдини зa нaшия грaд децaтa зaвършили ПГ и предстоящ 1кл.имaт прaво дa посещaвaт ДГ до 1 септември. Доколкото знaя сaмо еднa грaдинa в грaдa ни предлaгa реaлно тaзи услугa. Тa aко ти. Се зaнимaвс виж при вaс кaк стоят нещaтa.

Aз пък днес се изненaдaх неприятно, че Мaрти беше остaнaл последен в 17:20. Aбе къде и кaкво рaботяттези хорa бре, нaли уж беше див кaпитaлизъм??? Aз дет съм уж нa държaвнa рaботa и детето си последно взимaм!?
« Последна редакция: Април 04, 2016, 21:59:50 pm от cofee lungo »
Има във морето на детските игри бисерче, което ни прави по–добри!
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Нашите пораснали деца през март и април 2016
« Отговор #72 -: Април 04, 2016, 22:08:52 pm »
Пеше, миналата година на 14 септември в двора на нашата детска градина видях 2 момиченца,
които на другия ден бяха в 1ви клас...
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Нашите пораснали деца през март и април 2016
« Отговор #73 -: Април 05, 2016, 00:49:42 am »
Ама аз съм питала където трябва, момичета. Писах мейл първо на общината отдел„Образование, култура ...“ Хората казаха до 14.09. После писах и до т.нар Инспекторат - те пък са ми отговорили на хартия, с мокър печат и подпис, че и изходящ номер има отговорът им. После са го сканирали и ми го пратиха с прикачен файл. Че и честит първи март ми писали хората - бе любезна раута в нашия град, ко знайте вий :lol:
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Нашите пораснали деца през март и април 2016
« Отговор #74 -: Април 05, 2016, 13:41:29 pm »
... Точно днес еднaтa ни госпожa рaзкaзвaше, че кaто зaпочвaлa кaриерaтa си някъде през 80те години имaло възможност в съботa и в делниците вечер дежурнa групa дa гледa децaтa до 20ч.aко родителите искaли дa ходят нa кино или ресторaнт. Товa го кaзa във връзкa с приетоя нов зaкон според който имa "почaсово посещение нa ДГ". ..
Как искам  и сега   да има  такава опция ,   платена  да е   услугата , ама да е поне до 20.30  :)  -  и  то точно поради  причините по-горе  - да може с баща му спокойно на един театър да отидем .
Детските кътове работят все до 20 ч .  А постановките все   към 20.30 свършват .  .
Вярно  , че   това са деца и  по това време  е редно да са си у дома  , ама   в инцидентни  случаи       , добре ще ни е  :)


Пеше , то правото   си го имаш  -подкована  и с документ , ама  дай боже отношението им да  е  такова, че да не   обиди  детето .


*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Нашите пораснали деца през март и април 2016
« Отговор #75 -: Април 05, 2016, 13:57:16 pm »
Както казах, за сега детето го раздава непукист. Но все пак е във ваканция от днес. Изкара 1 седмица на градина, след 10 дни в къщи заради вируса с кашлицата. И вчера вечерта рев и малко Т - напънаха я пак кътниците. На единия му е трети опит да пробие. И в 3 посред нощ пак и ... утече градината.
*
Re: Нашите пораснали деца през март и април 2016
« Отговор #76 -: Април 25, 2016, 09:05:56 am »
еее бива ли така, 20 дни никой да не се е отчел тук :lol:
При нас нищо интересно, обичайните задачки - децата ходят на училище, на извънкласни занимания и т.н. Усещам обче че се поизмориха децата с това ставане рано, все по трудно започвам да ги вдигам сутрин, а лягат рано, до 9-9:30 са заспали, но цяла година гърч им се натрупа вече.
Та така, чакаме да мине и май месец и здравей ваканция :lol:
*
Re: Нашите пораснали деца през март и април 2016
« Отговор #77 -: Април 25, 2016, 09:18:01 am »
И Алекс е от рано лягащите, но напоследък сутрин не й се става. Подлъгвам я с любими закуски засега. Пролетната умора и тях не ги подминава. Отделно, че са толкова ангажирани, че им идва повече. Доволна съм, че се справя в училище добре и не я тормозя събота и неделя да учи. Само за Британика си пише домашното събота сутрин и след това е свободна цели два дни.

Дайте идеи за детски книги. Изчела е Лили Чудото, половината на Роалд Дал, последно чете Малкият принц. Купих й да чете и Ян Бибиян, обаче стилът на писане не я грабна и така си стои.

*
Re: Нашите пораснали деца през март и април 2016
« Отговор #78 -: Април 25, 2016, 09:52:52 am »
Сия, нещо за Дръндьото имаше, Рик Риардън също пише доста увлекателно, но не съм сигурна от каква възраст е интереса към него. Една мама беше споделила, че чете на 8годишният си син и му е интересно,  сега що тя му чете не знам :)
*
Re: Нашите пораснали деца през март и април 2016
« Отговор #79 -: Април 25, 2016, 10:15:05 am »
Сия, Деси също харесва Дръндьото, харесва и на Ерих Кеснер детските романи, чела е - Летящата класна стая (макар за мен тази книга да не е за тяхната възраст, но тя я хареса), Двойната Лотхен, Това се случи на 35 май, Антон и Точица и т.н.
За РД и този на сестра й й подариха доста интересни книжки, които е започнала, ще видя довечера заглавия и ще ти пиша.
Не знам как са вашите деца, но тя чете по 3 книги наведнъж и не мога да я отуча от този навик. Пробвах с обяснения, пробвах със заплаха, че докато не си прочете започнатата книга, няма да й купя нова, ами не, не става :lol: