0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Нашите пораснали деца през март и април 2016
« Отговор #100 -: Април 27, 2016, 23:25:35 pm »
Блу, а как ти се виждат тези задачи? ;)
На мен лично от 11-та нагоре не са ми от най-лесните...



*
Re: Нашите пораснали деца през март и април 2016
« Отговор #101 -: Април 28, 2016, 01:01:00 am »
Именно, Неда. Според мен това не са задачи за първи клас. Моят смята само числа, няма задачи с думи. Най-много нещо за оцветяване да има, където примерно "оцвети в синьо, ако получиш 15, в зелено, ако получиш 13 и пр.".

*
Re: Нашите пораснали деца през март, април и май 2016
« Отговор #102 -: Май 15, 2016, 14:15:44 pm »
Е браво, срамота, замряла ни е темата.
Ще я раздвижа като се пофукам малко :lol:
Елена е абсолютен финалист на някакво състезание, което е по всички предмети и в няколко кръга, на СБНУ.
А Деси е с 6-ци на изходните нива по всички предмети за 3-ти клас.
ай, изфуках се хахах, вие сте. :lol:
« Последна редакция: Май 15, 2016, 16:48:22 pm от StefiZ »
Re: Нашите пораснали деца през март, април и май 2016
« Отговор #103 -: Май 15, 2016, 15:43:12 pm »
Брaво! Умници!
Кaто нямa зa кaкво дa се оплaквaме дaно имa с кaкво дa се похвaлим.
Гледaм, добaвили сме мaй към темaтa. Дa вземем дa я кръстим 2016 годинa тa дa е ясно  :P
Има във морето на детските игри бисерче, което ни прави по–добри!
Re: Нашите пораснали деца през март, април и май 2016
« Отговор #104 -: Май 15, 2016, 17:25:07 pm »
Стеф, браво на девойките.
Аз пък проучвам училища, учители,макар да мисля да я пусна с набора й. И вече се плаша...
По какви критерии се избира?  Най-близкото у-ще няма добър рейтинг, но пък учат на една смяна...Всички, с които говоря са по някакъв начин субективни..
*
Re: Нашите пораснали деца през март, април и май 2016
« Отговор #105 -: Май 15, 2016, 21:25:55 pm »
Здрасти :)

Стефи, браво на твоите момичета!:)
Наистина, няма да е лошо да разучим вече как се кандидатства в училище. Има ли някъде единен сайт, в който може да се чете по въпроса, или се ходи на място в училищата?

Лека вечер!
Р.



*
Re: Нашите пораснали деца през март, април и май 2016
« Отговор #106 -: Май 15, 2016, 21:59:02 pm »
Подкрепям идеята!
мене също ме тревожи намирането на училище за първи клас. Най-близкото не ми е никаква опция защото му се носи лоша слава, а от друга страна и момъка не е от най-послушните, та съм в огромна чуденка и ще се радвам да прочета различни мнения за какво да гледам.
*
Re: Нашите пораснали деца през март, април и май 2016
« Отговор #107 -: Май 15, 2016, 23:35:28 pm »
За избора на училище - наистина критериите са доста субективни.
Според мен за началния курс е най-важен учителят, ако успее да "влезе под кожата" на детето и да се заобичат взаимно, няма никакво значение какъв е рейтинга на самото училище.
При нас, обаче, нямаш възможност да си избираш учител, а дори и да имаше, аз лично няма откъде да взема достатъчно обективни мнения. В един по-малък град, мисля, че по-лесно се ориентираш и събереш мнения.
Аз лично поразгледах няколко училища в квартала и избрах най-близкото. Разчитах изцяло на късмета. Видях г-жата на първата родителска среща, няколко дни преди началото на учебната година.
На този етап изобщо не съжалявам.
Ще видим и занапред.




*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Нашите пораснали деца през март, април и май 2016
« Отговор #108 -: Май 16, 2016, 08:36:08 am »
Стефи, браво на девойките!

Изборът на училище и на мен ми беше проблемен и направо плашещ. И труден. Голяма част от групата ѝ се записаха в 1 у-ще, но то ни идва далече. Близо са ни други 2. Едното е бившето на Кръстю, но е до 12 клас и отзивите за него никак не са добри. Избрах другото и сега чакам 01.06. да видим ще я приемат ли.

Нашия бал мина и замина - свърши се зора и си отдъхнах. Говорих и с директорката и тя за никакво „изписване“ на края на май не каза нищо. Ще се опитват да ме работят мен тия двете пенсии мързеливи - аааа-ма ха. Написах заявление кои летни месеци ще ходи и днес ще го занеса. Ми реве за градината (ти да видиш и това доживях  :lol:)

Днес тук в мола ще има „България среща вкусовете на света“ или нещо подобно, та ще я взема на обяд да идем да позяпаме.
*
Re: Нашите пораснали деца през март, април и май 2016
« Отговор #109 -: Май 16, 2016, 08:59:44 am »
За избора на училище изцяло подкрепям мнението на Неда, че не толкова училището, колкото учителя до 4-ти клас е важен. И аз не избрах най-близкото квартално, избрах друго, което също ми е близо и освен това ни е по път за работа, а и отзивите за него бяха по-добри от нашето квартално. За сега не съжалявам. Деси случи на учителка, не съм я избирала, нямах никаква информация за госпожите, а и нямаше кой да питам. Ели по подразбиране я записахме в училището при сестра й, имах информация за госпожите, и истината е че на тази при която се падна най й се носеше славата, че е строга, лоша дори, но пък с най-добри резултати. Имах възможност да я преместя като излезе класирането, но реших, че това й е бил късмета и я оставих. Сработиха се, харесаха се и съм доволна от постигнатото за първи клас.
Та, искам да кажа че е голяма доза късмет, но разбира се не бива пък да ги записвате и в училище за което наистина отзивите не са добри, но пък ви е пред блока.
Аз като развален грамофон все повтарям, но пак да си кажа, че сега образованието няма нищо общо с това което ние помним и времето през което сме завършили. Сега процеса е абсолютно тристранен - учител-дете-родител и ако само един от тези три елемента не е на 100% отдаден и включен, нещата се прецакват, за съжаление :?
Лично аз доста се притеснявах Деси като тръгваше на училище, защото е много чувствителна, много податлива на влияние, разсеяна, с две думи имах основание за притеснение, а и нали слушаме от всички страни - ще видиш като тръгнат на училище. Сега след 3г. опит вече, не че е много, но честно ви казвам, няма за какво толкова да се притеснявате. Да, има си и проблеми, то няма как, но когато има желание за справяне с тях, не е трудно. Но пък и всичко си е до дете. Така че не го мислете от сега, ще се справяте в движение :)
« Последна редакция: Май 16, 2016, 09:02:11 am от StefiZ »
*
Re: Нашите пораснали деца през март, април и май 2016
« Отговор #110 -: Май 16, 2016, 09:36:36 am »
Знам, че е така, но ме тресе страха от неизвестното. Дано случим на госпожа, с която ще се харесат и ще се сработят защото моя син,  ако не му е интересно започва да прави глупости и честно казано от това ме е най-много страх. Освен това е доста буен.
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Нашите пораснали деца през март, април и май 2016
« Отговор #111 -: Май 16, 2016, 09:41:46 am »
Наистина си е до дете, а аз нямам идея какво да очаквам от моето. От една страна си е абсолютна драма куин - реве със сълзи до гушата чак за всякакви глупости. От друга обаче се оказва голям непукист - много от децата в групата не просто реват и направо истерясват, че трябва да отидат на градина. И това четвъртата година, първите 3 нямаха такива проблеми. Всичко се дължи на новата госпожа, ама както и да е. Моята Николетка обаче реве, че иска на градина  :lol:. Иначе и тя не харесва госпожата „направо я мрази“, но не страда и не прави проблем. Та се чудя какви реакции да очаквам септември. То няма дълго време да се чудя де :lol:
*
Re: Нашите пораснали деца през март, април и май 2016
« Отговор #112 -: Май 16, 2016, 10:38:21 am »
ай, изфуках се хахах, вие сте. :lol:

Константин, изходни нива за първи клас -
Роден край - 28 от 28 точки
Математика - 46 от 46
Български език (както каза г-жата  :wink:) - 36 от 35

 :lol: :lol: :lol:



*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нашите пораснали деца през март, април и май 2016
« Отговор #113 -: Май 16, 2016, 10:38:34 am »
Аз пък проучвам училища, учители,макар да мисля да я пусна с набора й. И вече се плаша...
По какви критерии се избира?  Най-близкото у-ще няма добър рейтинг, но пък учат на една смяна...Всички, с които говоря са по някакъв начин субективни..

не проучвай рейтинг, а учители - ако има как.
лошото е, че и рейтинги, и мнения за учители, всичко е толкова недостоверно и субективно, че просто плуваш в мъгла и е въпрос на късмет.

абсолютно добро правило е да избереш за начално училище такова, което е най-близо до дома ти, в което се учи на една смяна, ако нямаш кой да прибира и гледа детето следобед - в което има осигурена занималня и обяд. разпитвай за добри начални учители.

ние като сме в силно рейтингово училище и при най-рейтинговата учителка - питай ме дали съм щастлива и доволна.... :(
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нашите пораснали деца през март, април и май 2016
« Отговор #114 -: Май 16, 2016, 10:47:05 am »
А как се подават документи? Няма ли някаква система?


*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нашите пораснали деца през март, април и май 2016
« Отговор #115 -: Май 16, 2016, 10:51:22 am »
А как се подават документи? Няма ли някаква система?

за училищата в София няма единна система, както за ДГ. всяко училище си обявява правила, критерии, дати и прочие. за някои училища приемът тече още от януари.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Нашите пораснали деца през март, април и май 2016
« Отговор #116 -: Май 16, 2016, 10:56:45 am »
Джам, абсолютно права си за критериите, които си дала. Нашето най-близко училище е с лоша слава като цяло, на една смяна, с подсигурена занималня за всички деца, и незнаен обяд /който ще преглътнем, де/, учителките, които предстоят по-догодина да завършват 4 клас са средна работа.

За сега мисля, че ще търся по-далечно училище, но имам още една година да мисля или две даже...
Има във морето на детските игри бисерче, което ни прави по–добри!
*
Re: Нашите пораснали деца през март, април и май 2016
« Отговор #117 -: Май 16, 2016, 11:28:09 am »
Стеф, по наше време родителят не е участвал изобщо или почти никак, затова може би ми е трудно да си представя, че сега трябва да се седне и учи всеки ден.
В моя случай засега не е така, де, но тук системата е друга. Някои родители ми казаха, че в 3-4 клас щели да ги юркат повече. Ще видим.

шаноар
, за да му е интересно, трябва и учителят да се постарае. Ако детето знае всичко, ще трябва да му се измислят допълнителни задачи. Дано да намерите учител, който да се ангажира. В крайна сметка, не е толкова трудно да се намери нещо по-трудно и да се разпечата. Така и спокойствието в часа е подсигурено.

кафенце, кога порасна толкова Марти?!

*
Re: Нашите пораснали деца през март, април и май 2016
« Отговор #118 -: Май 16, 2016, 12:03:01 pm »
Мерси, Джам.:)

Почвам да разпитвам други родители за инфо и от есента ше проверявам училищата. Щом в някои е от януари да съберем нужното инфо. Можем една тема само на тази тематика да направим, ако има интерес.

Имам добри отзиви за едно училище в центъра. Учителите са чудесни и обяд и занималня има. Но нито е близко до нас, нито до баба и дядо, за да взимат Никол. Има добро училище, с чудесен директор, близо до нас. Обаче е точно на един скоростен булевард, и като се сетя що вредни емисии ще издишат децата, някак се отказвам.  :)


*
Re: Нашите пораснали деца през март, април и май 2016
« Отговор #119 -: Май 16, 2016, 13:07:01 pm »
Стеф, по наше време родителят не е участвал изобщо или почти никак, затова може би ми е трудно да си представя, че сега трябва да се седне и учи всеки ден.
В моя случай засега не е така, де, но тук системата е друга. Някои родители ми казаха, че в 3-4 клас щели да ги юркат повече. Ще видим.


Дес, точно затова казах, че всичко е мноого различно откакто ние бяхме ученици. Баща ми не ме знаеше в кой клас съм, това сериозно :lol: А мама 2-3 пъти ме попита дали съм си написала домашната и след това горчиво съжаляваше (вдигнах й скандал, че ми няма доверие) и не повтори :lol:
Но, пак с уговорката, че си е до дете. С Деси завторих първи клас, с Елена не разбрах кога мина. Точно 5 пъти съм й отворила тетрадките от чисто любопитство, за да видя как пише, че към 15 септември познаваше само 5 букви  :lol: По една система, в едно училище... какво да ти кажа, няма универсално правило, и добре че няма де :)