0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Нашите пораснали деца през март 2016
« Отговор #40 -: Март 15, 2016, 11:00:59 am »
Нашето тържество за мама се отложи заради карантина. И нямам още впечатления.

Имате ли мнение за гелчето Вирасут за сърбежа при варицела?
Адерма миещ гел с овес и Джинджира с цинк ползвах при Варицела, не съм усетила изобщо сърбеж. Пиех и противоалергично.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нашите пораснали деца през март 2016
« Отговор #41 -: Март 15, 2016, 11:11:32 am »
ние ползвахме това Вирасут, помагаше.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Нашите пораснали деца през март 2016
« Отговор #42 -: Март 15, 2016, 12:49:30 pm »
Ние ползвахме Осмофорс гел.
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Нашите пораснали деца през март 2016
« Отговор #43 -: Март 15, 2016, 13:15:04 pm »
Мажех с Арника, нищо специално не съм правила.

Тържеството ни за мама се очертава да е в четвъртък. Ей, ама много ме дразнят тия госпожи. Уж щеше да е на 10.03., но го отложиха. Официалната версия, която ми представиха при запитване, беше „много болни и отсъстващи деца има“. Да ама малката после каза, че на едната госпожа близък трябвало да влиза в болница и тя трябвало да се грижи за него. Чула ги да си говорят, когато трябвало да спи, ама тя само мижала  :lol:. Та вчера се качих да питам скоро ли ще е или да свикваме РС и едната ми казва „ооо в четвъртък“ Питам що няма изнесено инфо на вратата долу, ми щели да сложат днес. Е да де, ама вчера като си взимахме децата я нямаше тая информация. Ей за такива дребни неща ни лъжат, убавиците убави. И не е чудно защо повечето родители не искат да им купуват подарък за завършването.
Нимика, ти я видя моята госпожица - и тя се срамува. Та не са само момчетата така.
Re: Нашите пораснали деца през март 2016
« Отговор #44 -: Март 17, 2016, 11:50:11 am »
А къпането при варицела?
Лекарката забрани и срещам противоречиви мнения...
*
Re: Нашите пораснали деца през март 2016
« Отговор #45 -: Март 17, 2016, 12:02:47 pm »
Аля, аз къпех всеки ден. Е, не точно къпане, защото не съм я търкала, но я потупвах с пяна и поливах след това. Накрая обливах с отвара от тетра, разредена с вода. Детето се чувстваше много добре.
     
Re: Нашите пораснали деца през март 2016
« Отговор #46 -: Март 17, 2016, 13:00:38 pm »
Уж се разнасял обривът. Но не виждам как...
*
Re: Нашите пораснали деца през март 2016
« Отговор #47 -: Март 17, 2016, 13:57:05 pm »
alia_alia, според нашата педиатърка, това е супер остаряло схващане.
Къпех си детето всеки ден, не ползвах препарати, само с вода.
Смятам, че това дори облекчава.



Re: Нашите пораснали деца през март 2016
« Отговор #48 -: Март 17, 2016, 15:07:36 pm »
И аз така мисля, но исках да чуя някой с опит.
*
Re: Нашите пораснали деца през март 2016
« Отговор #49 -: Март 17, 2016, 15:29:12 pm »
и аз ги къпех всеки ден, само с вода.
Re: Нашите пораснали деца през март 2016
« Отговор #50 -: Март 17, 2016, 16:22:55 pm »
Аз не помня как беше при Вера може и да не съм я къпала,но ясно си спомням как две седмици след нея баща ѝ се върна от работа и ми каза не ми е добре,а аз иди си измий лицето нещо ти е мръсно и като се изми го видях,че е обринат :lol: та и той изкара варицелата тогава.. помня,че я мажех с ментолов спирт да и успокоявам сърбежа..
Re: Нашите пораснали деца през март 2016
« Отговор #51 -: Март 17, 2016, 19:04:04 pm »
И Ники и Катерина ги къпя всеки ден, това беше основното което ми казаха от Инфо санте - има телефонз а здравни въпроси. С Клоран или Дав бейби. И сменям чаршафите и пижамите в периода на якото пукане на пъпки. Като си представя какъв е сърбеж, да не го изкъпеш сигурно му е двойно по-гадно на детето. Да не говорим, че като се спукат, тая течност оставя лепкаво и гадно.


Получих писмо от здравните власти, че Ники има само една апликация на ваксина против рубеола. Проверих в календара - една е, да. Тук правят три. Да не съм изпуснала аз нещо, по ваши спомени как е?
[/url][/url]
*
Re: Нашите пораснали деца през март 2016
« Отговор #52 -: Март 17, 2016, 23:29:36 pm »
Вени, спаред имуницазионният календар са 2, като втората е на 12г, освен аз да съм пропуснала нещо или може би трета се прави в по-късна възраст.
Re: Нашите пораснали деца през март 2016
« Отговор #53 -: Март 18, 2016, 11:10:04 am »
Вени, нашият календар в БГ наистина казва една МПР имунизация на 13 месеца и ре-ваксинация на 12г. Ползват Priorix тук - http://www.mh.government.bg/bg/informaciya-za-grazhdani/imunizacii/
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
Re: Нашите пораснали деца през март 2016
« Отговор #54 -: Март 19, 2016, 02:18:20 am »
тук са три до 6-тата. Включват и две ваксини срещу варицела от тази година.
[/url][/url]
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Нашите пораснали деца през март 2016
« Отговор #55 -: Март 25, 2016, 12:48:45 pm »
Някой , ако знае тези конструктори Sluban -   дали са съвместими с  лего  и ban-bao :
http://www.emag.bg/search/sluban/p3


*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нашите пораснали деца през март 2016
« Отговор #56 -: Март 25, 2016, 14:23:32 pm »
nimika, не знам нищо за този конструктор, но според мъжа ми, Лего и Банбао не са реално съвместими и вторите са пълен боклук. ние изхвърлихме всички частици от подарени конструктори Банбао, защото се огъват, чупят, веднъж сглобени не могат да се разделят и т.н.

това явно е поредната китайска имитация на Лего.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нашите пораснали деца през март 2016
« Отговор #57 -: Март 25, 2016, 14:27:01 pm »
Имаме един самолет и пожарна с марка коби, съвместимо е с легото, не знам дали се чупят, една идея по-трудво се сглобява, но почти няма разлика дори цветово.
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Нашите пораснали деца през март 2016
« Отговор #58 -: Март 25, 2016, 16:28:29 pm »
jam , всеки с мнението си  , а вие сте доста по -големи  и строите и комбинирате предполагам доста  по -сложни  форми  .
За бан -бао: да- китайски , да -  имитация са   .
Да са  чак пълен боклук -не съм съгласна -спрямо цената  им   , качеството е съответстващо . Не коментирам вечността и устойчивостта на Лего  , но не всеки родител може да си позволява    непрекъснато  цените на Лего  . Понякога  се  налага да се купува и нещо по -евтино .
Като я занесе в градината и загуби няколко части     и комплекта вече не е пълен , поне  после няма  да  съжалявам за загубеното .


*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нашите пораснали деца през март и април 2016
« Отговор #59 -: Април 03, 2016, 23:58:24 pm »
тъй като темата върви по-бавно, идва и ваканция, реших да слеем мартенската и априлската тема в една.

nimika, относно цените на Легото, някои от нашите майки тук ме светнаха, че купуват от Ибей Лего втора употреба от Германия на много ниски цени и с много добре запазено качество. То на Легото няма какво да му се развали или изхаби, де... аз още не съм пробвала, но определено се замислям.

а в градината никога не съм давала да носи играчки от дома, освен такива, за които няма да ни е жал да изчезнат на първия ден.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!