0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нашите пораснали деца през ноември 2015
« Отговор #100 -: Ноември 20, 2015, 00:01:00 am »
това е класическа пирамидална схема. получава се само за първите, които се включат. последните, които се включат и не успеят да намерят нови желаещи под тях, остават с празни ръце. описано е в литературата под името "схема на Понзи".
не знам чий болен мозък я е възродил този път на основата на детски книжки, че да изглежда по-невинно. правило се е с писма, с пари.... никаква хубава кауза не виждам в това, съжалявам. пирамидите са кофти нещо.
ако децата имат нужда от книжки - купете им. не струват скъпо.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Нашите пораснали деца през ноември 2015
« Отговор #101 -: Ноември 20, 2015, 00:41:58 am »
Джам, моето няма нужда от книги, преди два дни се върнах с Тъмните му материи и още една тройна книга на немски, не знам как е издадена в БГ. Идеята, поне за мен е да се стимулират децата да четат и да видят, че има и други деца, които изпращат книжки, радват се, избират. Ще ти кажа - ходихме, избрахме една книжка за дете от играта и моя син, който никога не иска да чете, дойде при мен с книга в ръка и каза - мамо, може ли тази да я вземем за нас, за да чета на Мила. Дори това да е ефектът от тази "пирамида", за мен е достатъчно. Избрала съм книжката с огромно вълнение, децата подскачаха около нея с радост и нетърпение. Какво по-хубаво от това, да покажеш на едно дете вълнението от книгите? И да, не е получил книги, само една дойде, но това не ме кара да се чувствам излъгана или зле, радвам се, че я взе в ръка и започна да я чете. Дори само това си струва.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Нашите пораснали деца през ноември 2015
« Отговор #102 -: Ноември 20, 2015, 07:52:11 am »
Ясно ми е, че е тип пирамида, но е 3абавно и не струва почти нищо :) Книги на Божидар му купуваме редовно - не е 3а да "спечелим". Но сега и3брах 3а друго дете с мерак. А и все една книжка да получи той като "подарък" и ще е радост вкъщи. И3винявам се, ако мястото е неподходящо 3а та3и игра.
В пирамидки с писма "предай нататък" не се включвам и мноооого са ми неприятни те3и от типа - "ако не и3пратиш на 100 човека, ще ти умре кучето!".


*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нашите пораснали деца през ноември 2015
« Отговор #103 -: Ноември 20, 2015, 08:09:02 am »
да, чудесно е дете да получи книга. но какво ще стане с онези, които се включат в играта на по-късен етап - когато вече или всички останали са се включили, или им е омръзнало да ги канят, и няма нови желаещи да се включат под тях? тогава последните биват прецакани, защото те изпращат, но на тях няма кой да изпрати. това е пирамидалният принцип и той е еднакъв както при паричните пирамиди, така и при пирамидите сподели на фейсбук стената на 10 приятели, така и при пирамидите изпрати писмо да не ти умре кучето. винаги задните са прецакани за сметка на първите.

като искате да подарите книга някому - направете го. не сме опрели до тия схеми, за да развием любов у децата си към книгите.

вие сте по-млади, не помните гадните финансови пирамиди в началото на 1990-те години, от които пострадаха много хора (аз лично не). това са неща с негативен образ, но трябва да си го осъзнал как работи, за да ти е ясно, че по същество това не е добро нещо.
« Последна редакция: Ноември 20, 2015, 08:10:42 am от jam »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нашите пораснали деца през ноември 2015
« Отговор #104 -: Ноември 20, 2015, 09:46:21 am »


като искате да подарите книга някому - направете го. не сме опрели до тия схеми, за да развием любов у децата си към книгите.

Точно така разсъждавам и аз. Отделно, че получаването на голямо количество на веднъж няма да задържи интереса на нито една книжка. Да не споменавам нуждата от покупка на нова библиотека, заради която лишавам себе си от нови хартиени книги и купувам само на него  :)
Re: Нашите пораснали деца през ноември 2015
« Отговор #105 -: Ноември 20, 2015, 19:00:06 pm »
абе и аз се чудих с тази пирамида що се връзват хората, ама айде...
Тук децата са навън всеки ден, до -20, добре облечени, после и ние ги водим в парка.

Относно учебници и образователна система, нашата си е жива трагедия ...не трябва много да се вложи като средства за да я променят, иска се желание, нищо повече.

Аз предимно ви чета, нямам време за писане :(

За зъбките ви четох, ами честно казано ние и с конец чистим зъбите и прегледи не пропускаме, предвид моята история...Ники се занимава все повече сам с различни дейности и сега сме в чуденка, искаме за Коледа да му купим конзола за игра, от тези танцувалните, обаче къде да я търся по-евтино се чудя?
[/url][/url]
Re: Нашите пораснали деца през ноември 2015
« Отговор #106 -: Ноември 21, 2015, 20:00:22 pm »
Привет!
Да си похваля Златото с първата ни изява във футбола  :lol: Днес бяхме на турнир. Емоцията още ни държи, нищо, че може би футболист от него няма да излезе  :wink: /да не ме чуе госпожата ни, че ми се кара , че му нямам доверие  :lol:/.Бяха с футболни екипи - едни дребни, голи и хубави! Къде бягаха, къде седяха като истукани  :lol: Но бяха щастливи!
Е, после вдигнахме една пицария на главата си с 5-6 футболиста  :lol:  :lol:  :lol:
Оттам на поредния за седмицата рожден ден и детето уморено - лежи и гледа филмче! Уж го чакам да заспи по-рано, ама............ дали?!?!?!?!
Ето го футболиста  :wink:
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=443732599143621&set=ms.c.eJw9zsENBDEIQ9GOVgMYAv03Nis8zvHpR8FAnHDvMUSl~%3B0APbdeOU9P5OYJWj9z3uL23n7pm1~%3B~%3BI7TVybQ~%3BInW3Pf4XMPaF7yXuue8nu6sVu6gVae5r7vF7v3jPc.bps.a.442074155976132.1073741857.100005206544376&type=3&theater

За излизането на вън - аз съм ЗА и на -20 градуса да ги извеждат, ама ........ На нас със Злато не ни пречи времето - при всякакви условия ще ни видите навън  :wink: Ходили сме в морската - никоооооооооой, ама никой не срещнахме повече от час! Миналата година де, но пък...... не го разбирам аз това и туй си е!
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Нашите пораснали деца през ноември 2015
« Отговор #107 -: Ноември 22, 2015, 16:27:40 pm »
Във фейса това с книжките от известно време толкова натрапчиво и и често се среща,че стана досадно .
Деликатно отказах още на първите покани ,именно защото съм с ясното съзнание,че последните няма да получат нищо и не би било честно и коректно  .
Разбирам да се уговорят 36 майки да си разменят книжки ,но в случая ...-схемата  е ясна-jam е описала нещата.

Барбарон, стимулирай всякакви изяви ,да се радват спортистите !


*
Re: Нашите пораснали деца през ноември 2015
« Отговор #108 -: Ноември 22, 2015, 20:08:44 pm »
Аз дълго и усилено отказвах всякакви покани за това с книжките, докато не ме хвана сестра ми.Викам айде така и така е за племенника ще му купя книга, но то фатката била друга.Както и да е, на малкия ще купя книга иначе не и не искам никой да ми купува книги, ще се оправим и сами.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Нашите пораснали деца през ноември 2015
« Отговор #110 -: Ноември 25, 2015, 06:36:14 am »
сега като се замисля, имам бегли спомени за училищната тоалетна преди гимназията, защото не я посещавах. И така от 10 клас започнах да правя яки кризи, поне веднъж годишно от бъбреци. В гимназията посещавах, защото нямаше как, вече имах цикъл. Но беше чистичко де, имаше и сапун. Само дето пушеше половин училище в 00, аз включително и в един момент или стискаш, или преодоляваш срама и пишкаш, говорейки на висок глас да не те чуят. :lol:
[/url][/url]
Re: Нашите пораснали деца през ноември 2015
« Отговор #111 -: Ноември 26, 2015, 23:08:10 pm »
Нали няма да е спам да помоля за гласчета на нашата снимка в МОЛ-а с герой от Спондж боб.
https://www.facebook.com/MallBurgasPlaza/photos/a.1229421327073509.1073742094.127390027276650/1229950043687304/?type=3&theater
Моля, първо отваряйте снимката, после харесвайте, за да отчита глас!
Поизостанахме - трябва да минем в първата десятка, за да имаме шанс за подарък!
Печелите усмивка от Злато / нищо, че снимката е с "невиждано качество" / :lol:
Като спечелим ще има по-хубава  :wink: :wink:  :lol: :lol:
*
Re: Нашите пораснали деца през ноември 2015
« Отговор #112 -: Ноември 28, 2015, 18:12:49 pm »
Май за тук ми е питането... Има ли някакъв адрес на Дядо Коледа в България, на който да пратим писмо по каналния ред, с марка и всичко и по някое време да ни върнат някакъв отговор? Върти ми се нещо такова, ама преди доста време го бях чела, а тогава беше рано за Дани... Не ми е важно да връщат отговор де, а да не задръствам и без това натоварената по празниците родна поща с писмо без марка, само за да изглежда реалистично на дребния.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Нашите пораснали деца през ноември 2015
« Отговор #113 -: Ноември 28, 2015, 18:20:48 pm »
Помня че БГ пощите имаха такава възможност виж какво намерих http://www.bgpost.bg/?cid=40&NewsId=1617 знам че конкурса не ти е важен, но ще пуснете писмо и може да получите отговор :)

*
Re: Нашите пораснали деца през ноември 2015
« Отговор #114 -: Ноември 28, 2015, 18:52:21 pm »
Мерси Маги! Е, ако получим - получим. То алчното подаръци чака, не писмо  :lol:
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Нашите пораснали деца през ноември 2015
« Отговор #115 -: Ноември 29, 2015, 08:42:24 am »
Мерси Маги! Е, ако получим - получим. То алчното подаръци чака, не писмо  :lol:
ТихУ! Кой ги научи така, пък и кой не обича подаръци :) Моето все и изненади чака и иска, иска. Вече метода "Ще купим едно нещо" не ме устройва, почвам да му давам пари и да се ограничава в тях. Онзи ден прастмасово нунджаго(май така се казва) искал за 30-40лв, днес накакви рапири...
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Нашите пораснали деца през ноември 2015
« Отговор #116 -: Ноември 29, 2015, 12:30:37 pm »
Ние сме пращали на 3 адреса:
Адресите са:
1. Santa Claus
Arctic Circle
96930 Rovaniemi
Finland

2. Weihnachtsmann
Weihnachtsposttfiliale
16798 Himmelpfort

3.  ДО ДЯДО КОЛЕДА И ДЖУДЖЕТАТА
НА СЕВЕРНИЯ ПОЛЮС

От всички сме получавали отговор.От БГ пощи беше най - смотано (обясняваха,колко трудно било финансовото положение в България  :? ).От Германия беше страхотно писмото - на много красива хартия,имаше и картички и неща за оцветяване.
<br />
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Нашите пораснали деца през ноември 2015
« Отговор #117 -: Ноември 29, 2015, 16:58:37 pm »
Аз си реших проблема с писмото за дядото още лани. Свалям си бланка, шарена, красива от нета, надписвам на фотошоп, разпечатвам и го слагаме в плик. Тази година и девойката ме улесни - реши, че ще поставим писмото под елхата и той дядото от там щял са си го вземе. И тя като Дани на Жбрул, отговор не очаква, само подаръци. Та написахме, че иска тамагочи за ДГ и „истински таблет“ за под елхата в къщи. Какъв късмет, че и ние решихме да е таблет. :lol: Елхата е украсена и остава тати да сложи лампичките и утре да разпечата писмото.
*
Re: Нашите пораснали деца през ноември 2015
« Отговор #118 -: Ноември 29, 2015, 17:54:16 pm »
Боже, ние сме и без елха още... Елхи, украси, писма са ми за 1.12 и натам, че и правенето на сладкиши де. Стресирате ме, че яко закъснявам, ама имам подаръци де  :lol:
*
Re: Нашите пораснали деца през ноември 2015
« Отговор #119 -: Ноември 29, 2015, 18:26:50 pm »
Пеше, това с писмото е неприятен ефект от ДГ у нас. ;) Аз преди "се обаждах на Дядото" по телефона да поръчам какво искал Дани, ама явно другарчетата имат съвестни родители, дето пишат писма и ако не пиша писма - няма подаръци. За капак - казали му и за пощата и, че трябвало той да го пусне лично. И преди не обичах съвестни майки, сега вече чисто ги ненавиждам.  :lol:

Марго, не се коси и у нас елхата ще е за след 1-и, както и разни други неща. А и никога не съм разбирала западняшките моди, да се захваща от началото на ноември Коледата. Разбирам т.е., че е маркетинг трик и работи, но не се чувствам длъжна и у дома да се чувствам все едно съм в МОЛ-а. То до оня ден беше за плаж амен-амен времето, чудя се резервацията за ски дето ми е от 16.12. дали няма да се наложи да я отменя поради липса на сняг...елхи ще кича тогава и ще се чалдисвам. Отделно - считам, че очарованието на тези празници/моменти е все пак в относително краткия им срок "на ползване". Два месеца "Коледа" поражда безразличие според мен, а не "празничен дух ", даже при мен, какво да говорим за малки деца... Изключителните, празнични, тържествени моменти  са такива И защото не траят по месец-два все пак ;)
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!