0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Нашите пораснали деца през ноември 2015
« Отговор #40 -: Ноември 09, 2015, 14:50:28 pm »
Вера, какво те плаши, липса на 6-и постоянни зъби е едно, липса на мъдреци съвсем друго. Мъдреците по принцип освен да създават проблеми друга функция нямат според мен.  :)
« Последна редакция: Ноември 09, 2015, 15:53:11 pm от StefiZ »
*
Re: Нашите пораснали деца през ноември 2015
« Отговор #41 -: Ноември 09, 2015, 15:42:41 pm »
Плашещото с липсващите мъдреци е, че дори когато не поникнат и не боли, това не означава, че проблем няма.

Аз бях в тази стуация - и 4-те така и не излязоха, но на 38 години при рутинна рентенова снимка ми откриха киста в челюстта. Този мъдрец беше тръгнал да расте настрани, успоредно с нерва на долната лява челюст. Правиха ми едночасова операция под пълна упойка, за да го извадят. Три години по-късно все още не си усещам напълно част от венеца и устата долу вляво, а хирургът свърши отлична работа и можеше да е много по-зле.

В Щатите мъдреците рутинно и превантивно се вадят докъм 18-годишна възраст.
*
Re: Нашите пораснали деца през ноември 2015
« Отговор #42 -: Ноември 09, 2015, 15:59:59 pm »
Е така де, нали това казвам и аз, че само проблеми създават :wink:
За да не се получава като при теб, Цигу, за това е хубаво да се направи една снимка овреме  :)
Аз за щастие нямам никакви проблеми със зъбите си и се надявам децата да са наследили моя "зъбен ген", за сега е така, надявам се и за в бъдеще поне тези проблеми да им бъдат спестени. :)
Re: Нашите пораснали деца през ноември 2015
« Отговор #43 -: Ноември 09, 2015, 23:30:29 pm »
Брей Стеф, на мен не че ми беше някакъв дерт, че на близо 40 години имам само един мъдрец, но сега вече съм горда че е от еволюция, а не от "липса на мъдрост"  :D
А Марти миналата седмица го водих при "Любимата леля Петя - зъболекарка". Той има множество черни точици в основата на зъбите, до венците. Аз не мога да позная кое е "точка" и кое "евентуално кариес" и сме се разбрали с леля Петя да го водя на около 6 месеца профилактично. Няма кариеси. Леля Пета първо го повози на стола, после брои зъбите, после ги погали с нещо, после го почеса с друго нещо и Марто стана от стола с "Блестящи зъби" и подарък... Така с нашата зъболекарка
Има във морето на детските игри бисерче, което ни прави по–добри!
*
Re: Нашите пораснали деца през ноември 2015
« Отговор #44 -: Ноември 09, 2015, 23:36:01 pm »
За да не се получава като при теб, Цигу, за това е хубаво да се направи една снимка овреме  :)

На мен такава снимка ми правят рутинно веднъж на всеки две години. Значи мъдрецът тръгна да расте настрани покрай нерва на шантавата възраст от 37-38 години. За това говоря - "овреме" не е заковано към конкретна възраст, а една снимка не стига, защото по всяко време непоникналият зъб може да направи беля.
*
Re: Нашите пораснали деца през ноември 2015
« Отговор #45 -: Ноември 10, 2015, 08:51:36 am »
Схванах  :lol:
Много съм боса аз в зъбната тематика, признавам, но си мисля, че ако нямаш изобщо зародиш на определен зъб от къде ще тръгне да расте па макар и на 40 г.? Сигурно звуча адски смешно, но за разлика от другите медицински въпроси, като не ми се е налагало да се боря със зъбни неволи и изобщо не съм се ограмотявала по темата.
Аз децата, за срам, водя на профилактични от има няма 2-3 г., добре че беше джам да ми каже че не е лошо да се водят и на зъболекар от време на време :lol:
*
Re: Нашите пораснали деца през ноември 2015
« Отговор #46 -: Ноември 10, 2015, 11:35:39 am »
Стеф, на мен зъболекарката ми обърна внимание, че големият трябва да се води на преглед 2 пъти годишно.
За малката стигало и веднъж.

*
Re: Нашите пораснали деца през ноември 2015
« Отговор #47 -: Ноември 10, 2015, 12:57:07 pm »
Нашата каза веднъж годишно, предвид това, че състоянието на зъбите им към момента е повече от перфектно, дано и за напред да е така. :)
*
Re: Нашите пораснали деца през ноември 2015
« Отговор #48 -: Ноември 10, 2015, 14:26:45 pm »
Много добре и подсещащо ми дойде темата с детските зъболекари  :wink:



*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нашите пораснали деца през ноември 2015
« Отговор #49 -: Ноември 11, 2015, 16:43:36 pm »
запознати ли сте с тази информация:

Цитат
Данъчното облекчение за деца (по чл. 22в от ЗДДФЛ) дава възможност сумата от годишните данъчни основи да се намали в зависимост от броя на децата: с 200 лв. за едно ненавършило пълнолетие дете; с 400 лв. – за две ненавършили пълнолетие деца; или с 600 лв. за три или повече ненавършили пълнолетие деца. Условията, при които е възможно да се прилага облекчението, се декларират в специалния образец на декларация по чл. 22в, ал. 8 от ЗДДФЛ (образец 2005). Към данъчното облекчение за деца (образец 2005) и/или  облекчение за деца с увреждания (образец 2006). формуляра се прилага и декларация от другия родител, че за 2015 г. същият няма да ползва намалението.

Данъчното облекчение за деца с увреждания (по чл. 22г от ЗДДФЛ) дава възможност сумата от годишните данъчни основи да се намали с 2000 лв. за отглеждане на дете с 50 или с над 50 на сто вид и степен на увреждане. Условията, при наличието на които е възможно да се прилага облекчението се декларират в декларацията по чл. 22г, ал. 7 от ЗДДФЛ (образец 2006). Към формуляра се прилага копие от валидно решение на ТЕЛК/НЕЛК, както и декларация от другия родител, че за 2015 г. той няма да ползва намалението.

http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=5105689

аз за пръв път чувам, че има данъчни облекчения за родители....  8O

п.п. то било ново, за първи път се прилага от тази година.
« Последна редакция: Ноември 11, 2015, 16:50:13 pm от jam »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нашите пораснали деца през ноември 2015
« Отговор #50 -: Ноември 11, 2015, 17:34:40 pm »
Имаше го и преди, мисля за 2-3 г. в периода 2002-2005 г., не съм много сигурна за времето де, но нямахме деца тогава. Милен Велчев го въведе, та карам по спомени за периода  :lol:
*
Re: Нашите пораснали деца през ноември 2015
« Отговор #51 -: Ноември 11, 2015, 18:06:39 pm »
Стефи, тия години ти летят ми се струва  :lol:
*
Re: Нашите пораснали деца през ноември 2015
« Отговор #52 -: Ноември 11, 2015, 19:16:17 pm »
Абе не те разбрах много, ама си е така де, летят.
*
Re: Нашите пораснали деца през ноември 2015
« Отговор #53 -: Ноември 11, 2015, 20:23:48 pm »
Еми преди 2-3години от 2003 до 2005-та хихихи аз 10-12 ги виждам.
*
Re: Нашите пораснали деца през ноември 2015
« Отговор #54 -: Ноември 11, 2015, 21:32:57 pm »
Момичета, може ли да ми кажете психолог, който работи с деца в София.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нашите пораснали деца през ноември 2015
« Отговор #55 -: Ноември 11, 2015, 21:36:23 pm »
Момичета, може ли да ми кажете психолог, който работи с деца в София.

Жулиета Темникова

и тук:
http://bul-mamma.com/psihiatri-psiholozi-psihoterapevti/dobri-detski-psiholozi/
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нашите пораснали деца през ноември 2015
« Отговор #56 -: Ноември 11, 2015, 21:57:52 pm »
Мерси, Джам. Намерих нейн телефон и телефон на център Логос. Дано са актуални, утре ще звъннкам.
*
Re: Нашите пораснали деца през ноември 2015
« Отговор #57 -: Ноември 11, 2015, 22:04:04 pm »
Стефи, тия години ти летят ми се струва  :lol:
не четеш бе съкровище - имаше го И ПРЕДИ, мисля ЗА 2-3 години, в периода..... не преди 2-3 г.  :wink:
*
Re: Нашите пораснали деца през ноември 2015
« Отговор #58 -: Ноември 12, 2015, 08:29:09 am »
Стефи, тия години ти летят ми се струва  :lol:
не четеш бе съкровище - имаше го И ПРЕДИ, мисля ЗА 2-3 години, в периода..... не преди 2-3 г.  :wink:
Изяла съм нещо :lol: ма на мен яденето ми е простено  :lol:
*
Re: Нашите пораснали деца през ноември 2015
« Отговор #59 -: Ноември 12, 2015, 08:50:03 am »
нищо, нищо, хапвай, ядеш за трима  :wink: