0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #680 -: Декември 15, 2015, 17:53:11 pm »
Дано всичко ти е розово до последно и после да има само радост.
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #681 -: Декември 15, 2015, 18:09:12 pm »
Утрогестана ми беше 3x2, по едно време вечер беше по три даже. Болки имах до към четвърти месец, прокървих в седма седмица. Два месеца бях на легло плътно, дали в болницата или в къщи. Ставах само да повръщам. Много повръщах и продължавам да имам контракции. Но-шпато го пиех 3х1 спрях по едно време за месец и нещо. Утрогестана до към 17-та седмица, като последните две намаляхме и го застъпихме с магнерот 3х1.
Сега след последните спа процедури ме предупредиха да си лежа поне десет дена. Взех да плета пелена, че откачих.
Стискайте зъби. За кървенето лежане му е майката, освен лекарствата. Върнете старите  теми, масово кървяхме.
*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #682 -: Декември 15, 2015, 18:43:04 pm »
Дано всичко ти е розово до последно и после да има само радост.
Дано при всички е така!

Аз също прокървих в началото и на двете бременности, но Утрогестана само през устата съм го приемала, вторият път не знам дали не беше и до 17-та г.с.
*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #683 -: Декември 16, 2015, 01:53:47 am »
И на мен ми зацапваше до 4-ти месец(до тогава лежах и плътно на легло)дано на никой да не се случва,беше пълен кошмар.Един път реших да изляза с кола и си докарах един голям кръвоизлев(болница,системи,хапчета)Бях на 3х2 или 3х3 утрогестан и не ми помагаше,също и 3х1или2 магнерич а за болки ниско долу 3или2х 1 но шпа.
Poli_s лежи и си почивай много както ти е писала Verechiria.
М-и и ти си си сложила лентичка -браво.
Ний вече започваме по малко с покупките .
   
*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #684 -: Декември 16, 2015, 08:46:08 am »
Благодаря ви момичета, че споделихте за утрегестана. Явно масово сме си на него, не съм само аз  :lol:

Аз съм на преглед утре и нямам търпение общо взето да чуя, че всичко е ок. На мен ми зацапа с дъщеря ми в 7г.с след сексуален контакт и сега познайте от 3 пъти дали мъжа ми вече 1 месец не ме преследва, а аз все отказвам, защото ме е страх да не стане същото като миналия път  :( Дето се вика, уж съм интелигентна жена и знам, че няма какво да му направим, ама.... :?

м-и на теб вече почти нищо не ти остана, особено като си с двечки може съвсем скоро да родиш :) сигурно ти е повече притеснено защото са две бебетата, което е нормално. Ти секцио ли ще раждаш?

Аз винаги съм нямала търпение да ходя на ехограф, даже все това чаках, да минат 3те седмици да ходим да видим бебето :) На 3Д беше най-вълнуващо, още имам снимки на дъщеря ми как спи в 34та седмица някъде, ако искате вярвайте в момента почти на 4ри години, като спи е същата муцуна :lol:

Аз някакси все още не осъзнавам, че съм бременна, постоянно се сещам и стряскам, после си притеснявам за бебето, после се притеснявам за дъщеря ми как ще го приеме, после изпадам в еуфория и мечтая какви преустройства ще правим вкъщи за бебето и какви дрешки ще купувам, после айде пак започвам да мисля глупости...мисля, че е от хормоните... :?
« Последна редакция: Декември 16, 2015, 08:55:24 am от Krisi08 »


Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #685 -: Декември 16, 2015, 11:05:28 am »
Здравейте и от мен!
Аз днес съм на преглед и пак ме е обзела паниката дали всичко ще е наред...





Бореща се за една мечта.
*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #686 -: Декември 16, 2015, 11:21:13 am »
Фрея, няма страшно! Дишай дълбоко и се усмихвай :)
Зиза, благодаря, тя ми изчезна, а аз изобщо не се справям с лентичките  :lol:


м-и на теб вече почти нищо не ти остана, особено като си с двечки може съвсем скоро да родиш :) сигурно ти е повече притеснено защото са две бебетата, което е нормално. Ти секцио ли ще раждаш?
Надявам се да не е толкова скоро  :D а иначе вероятно ще е секцио да.

*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #687 -: Декември 16, 2015, 13:10:38 pm »
Здравейте и от мен!
Аз днес съм на преглед и пак ме е обзела паниката дали всичко ще е наред...

Ще е наред, Без паника, всичко ще е точно...
*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #688 -: Декември 17, 2015, 08:26:32 am »
Фрея как мина прегледа?

И аз днес съм на преглед, леко ми е притеснено, но едновременно нямам търпение да видя колко е пораснало бебето...дано всичко да е наред  8)


*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #689 -: Декември 17, 2015, 08:40:03 am »
Стискам ви палци и чакам добри новини :)
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #690 -: Декември 17, 2015, 10:39:41 am »
В началото и аз треперех да го проверявам редовно. Леле до втората ФМ когато д-р Бойчев потвърди, че всичко му е наред на детето. Сега бебе си дава сигнали постоянно, че е добре или нещо не му харесва. Не се натискам да го гледаме много. Забелязах, че след ехогравски преглед не е толкова активен два дни. Също доста ме загрява като ме преглеждат. Доста съм чувствителна, преди години в лаболаторията като пуснех машините и ме дразнеха. Уж незначителни и безвредни облъчвания, а не ми влияеха добре. Възможно е и малкия да е по-чувствителен и гледам да му спестявам. Миналата седмица в болницата го гледаха, следващия път ще е средата на януари последната ФМ на 4д. Иначе аз съм май по-добре вчера следобеда имах силна контракция и от тогава не е имало. Ама аз сменям стайте за разнообразие и леглата.
Успех на всички и да се пазите
*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #691 -: Декември 17, 2015, 11:40:56 am »
Здравейте, момичета. Много се радвам, че има все нови и нови попълнения в темичката. Добре дошли и стискам палци всичко да се развива отлично и до края да запазите спокойствие и да се насладите максимално на този период. :)  :welcome:
Ние все още сме 2 в1, дори ме е яд, че лекарят така ме наплаши преди няколко седмици да съм готова, това така ме натоварва и изнервя...не стига това ами и някакви хора не спират да ми изпращат съобщения с въпроси "айде бе още ли няма бебе, за кога го чакате?"...как да обясниш на такива любопитковци, сред които и раждали жени, че аз може и за вчера да съм го чакала, ама нъцки ... то си е Божа работа! И така всеки ден и съм спряла дори да отговарям. :( Много ми е изнервено.
А иначе контракции и позиви за често ходене по голяма нужда (без успех) си имам от известно време, също и спазми като менструалните и то само вечер се проявяват тези неразположения, това нали са така наречените подготвителни сигнали на тялото за раждането. Ама да видим кога ще е..чакаме...

Исках да питам нещо, дали и при други се е случвало това в последните седмици от бременността, цвета на урината сутринта да се промени, доооста по-тъмна е, но след няколко часа се оправя. И друго - вече две сутрини се събуждам с много зачервени очи и като боцкане усещам, дори вчера лявото беше сякаш имам кръвоизливче (като че ли три денонощия съм била на алкохолно парти  :lol: ) . Но след около два часа всичко се оправя. Вярно е, че чета книга до късно вечер, но това го правя още от преди да забременея. Кръвното ми е ниско принципно и на последната консултация пак си беше 120/60, това го казвам, защото майка ми предположи, че може да вдигам кръвно, но апарат нямам и трябва да ходя до болницата всеки път ако имам съмнения.

Пожелавам ви усмихнат и ползотворен ден!
*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #692 -: Декември 17, 2015, 12:02:39 pm »
Едит, вероятно натоварваш очите повече, но ако искаш си говори с лекаря. Тъмната урина сутрин също е нормална, все пак тогава е най-концентрирана, цяла нощ не се пие вода, рядко се пишка и така :) То почти не останало вече :) Хайде, че да се радваме на още едно бебче :)
*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #693 -: Декември 17, 2015, 12:18:17 pm »
Едит, вероятно натоварваш очите повече, но ако искаш си говори с лекаря. Тъмната урина сутрин също е нормална, все пак тогава е най-концентрирана, цяла нощ не се пие вода, рядко се пишка и така :) То почти не останало вече :) Хайде, че да се радваме на още едно бебче :)

 м-и, дори тези два дни съм била в по-голямата част от деня навън по разходки, вечер ползвам лаптопа и след това чета книга...но явно ще трябва да съкратя ползването на лаптопа. А за урината, аз зная че сутрин е по-концентрирана и е нормално, но от известно време е много странно по-тъмна. Както и да е, още малко остана, ще избутам. На фона на цялата ми лека бременност, сега последния месец направо ми е кошмар, а вие милички с близначетата как избутвате не ми се мисли   :wink:
*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #694 -: Декември 17, 2015, 13:30:05 pm »
Избутваме хоризонтално  :lol: ако го докарам до твоите седмици и аз с кеф ще се разходя и ще си ошетам къщата  :D
За урината, понеже и без да съм бременна ми се е случвало да е и мътна първата, Док каза не е проблем, това може би съобразено с факта, че изследванията ми са ок. Може и от храна да потъмнява урината, примерно от цвекло или други оцветяващи. Ако нямаш някаква болка и не прилича на кръв, вероятно няма проблеми де.
*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #695 -: Декември 17, 2015, 13:56:08 pm »
Честито дъщеричка на flyinggirl!  :D
Момичета, това е темата за поздрави:
Още една сбъдната мечта :), чистито на мама flyinggirl!

*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #696 -: Декември 17, 2015, 17:15:22 pm »
Мацки, не пиша много, но ви чета :wink:
От известно време като тръгна да ходя и ме боли ниско долу - уж всичко е наред, но се притеснявам.
Като седя или лежа няма проблем. Аз съм с близнаци в 6 месец.

М-и, ти с близначета ли си или нещо не съм разбрала? Гледам, че нямаш лента като мен :lol:
Кога ти е термина?

Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #697 -: Декември 17, 2015, 17:38:20 pm »
Tanita в по ранните седмици и аз бях така щом ходех ме болеше близо две седмици не станах от леглото пиех но-шпа и магнерот и отшумя повече почивка ти трябва
*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #698 -: Декември 17, 2015, 19:19:00 pm »
Здравейте момичета  :)
edit, явно ще си изкараш до термин и явно накрая е много тежко, и изнервящо, но още малко, миличка  :wink:
Аз да се отчета от ЖК, бебка е 2,300 кг и отново седалищна. Аз всъщност ходя и при още един доктор и той последният път ми каза, че е с главата надолу, а сега ЖК каза, че е седалищна. Не ми се вярва той да е объркал, а по-скоро си мисля, че явно се е завъртяла с главата надолу, не й е харесало и отново се е врътнала седалищно  :lol: . А, док каза, че явно и така ще си остане, защото вече няма много място да се завърти. Изследванията са ми добре, вдигнала съм хемоглобина от 107 на 113, но още трябва. Док каза да спра магнезия една седмица преди секциото.
Аз искам да попитам мамите родили секцио, вземаха ли ви МБ към 34 г.с. - 36 г.с.? На мен док ми каза, че след като нямам оплаквания и ще раждам секцио нямало нужда. Но, на мен през цялата бременност не ми е правена МБ и затова се и чудя дали все пак да не настоявам да ми пуснат за всеки случай  :?
Хубава вечер на всички!
« Последна редакция: Декември 17, 2015, 19:21:24 pm от sol »
*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #699 -: Декември 17, 2015, 19:27:16 pm »
След като няма да раждаш нормално, наистина не е нужно. Е, ако ти за себе си държиш, това е друг въпрос. Бебето няма да минава оттам. Иначе се проверява за бактерии, които могат да бъдат опасни за него.