0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #420 -: Март 31, 2016, 09:25:33 am »
ДАЛИНДА правилно ли те разбирам, че според твоя док задържания фоликул може да се изчисти и пак да тръгне нормален доминантен? Задържания не подтиска ли развитието на нови фоликули? И как ще познаят кой е задържан и кой е нов, в случай, че на 8ми ден имаш пак фоликул с подобен размер? Много са ми интересни тези въпроси защото аз винаги съм се чудила когато имам задържан в началото на месеца дали имам шанс за бременност през месеца или няма смисъл да се надявам  :(


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #421 -: Март 31, 2016, 10:53:29 am »
Лили,и аз имам някои чуденки,които се опитвам сама да си обяснявам...
Задържания фоликул беше 29 мм,нямам представа дали ще ги различат,според мен с цикъла трябва да се изчисти,а новите ще са с по-малък размер.Знам ли и аз,така си го обяснявам.
При мен овулацията е по ранна.А щом ми каза преглед и продължаваме на ЕЦ сигурно има вероятност за бременност след задържан,стига да се е изчистил.
Може би на прегледа в понеделник ще ми стане по ясно.



*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #422 -: Март 31, 2016, 13:48:21 pm »
Моя на 2ри ден беше 12 мм. Проблемът е, че ако не се пукне, той се резорбира, т.е. намаля. При теб ако започне да намаля, след 1 седмица може да стане примерно 15 мм. Тогава как ще го различат от един нормален доминантен на 8ми ден? Това ми е на мен въпросът, макар че съм чувала, че старите фоликули били с различна форма от хубавите нови фоликули - били сплеснати, с различна от кръглата форма... Това обаче не ми изглежда достатъчна гаранция за разпознаване на стар задържан фоликул и нов доминантен  :?


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #423 -: Март 31, 2016, 17:16:40 pm »
Моят беше така. 17 мм с формата на бъбрек все едно не е толкова бистра течността. Така док разбра че е киста. Въпреки това продължихме проследяването след 2 дни защото имаше и друг фоликул в другия яйчник, който не нарастваше. Отказахме се като видяхме че естрогените не нарастват добре.
*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #424 -: Март 31, 2016, 19:46:43 pm »
Здравейте!
Искам да споделя с вас, че от утре започвам със стимулацията: 225 Гонал и 75 Менопур. Във вторник съм на аналитика и преглед, за да видим как се развиват нещата. Днес ми направиха вагинален ехограф и ми казаха, че в левия яйчник имам 8 ф., а в дения-7 ф.!!! Питам се как е възможно? Че аз само преди  четири дни приключих с противозачатъчните. Но сигурно това е нормално, защото казаха, че всичко е ОК! Дано така да продължава и за напред!

Късмет, момичета!


Нашето първо чудо е вече на 7 г.!!! 26.12.2009 г.
Второто ни чудо, нашият коледен подарък, се появи на 25.12.2016г.!
*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #425 -: Март 31, 2016, 23:08:44 pm »
Lucreciq стискам палци. Да ти върви по вода стимулацията. Това с броя на фоликулите след противозачатъчни си е направо рекорд и означава че нямаш намален резерв. Сигурно бързичко ще ти се получи.
 :crossfingers:
*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #426 -: Април 01, 2016, 17:34:47 pm »





*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #427 -: Април 05, 2016, 14:22:06 pm »
Здравейте! :hello2:

Аз да се отчета: днес, след четири вечери с инжекции, резултатът е следният, макар че не запомних всичко  :ask: : дебелината на ендометриума е 4 или 5 мм. Забравих колко точно каза. osi_15

В десния яйчник имам един-14 мм., един - 13 мм, два - 12 мм., два - 11 мм и 4-5 по- малки. В левия, най - големия е 12 мм, но има доста. Доки ги изрегдаше, ама аз вече не помня, защото беше доста болезнене ехото....  :balk_145:

Доки каза, че засега всичко е наред. Резултатите за естрадиол и прогестирон още не бяха готови, но ако има нещо притеснително, ще ми се обадят. Иначе продългавам както досега с 225 гонал и 75 менопур. Към това прибавяме цетротид 0,25, Така продължавам до петък, когато пак имам контролен преглед.

Ще съм благодарна на тези от вас, които имате повече опит, да споделите как ви се струват тези резултати. Благодаря!


Нашето първо чудо е вече на 7 г.!!! 26.12.2009 г.
Второто ни чудо, нашият коледен подарък, се появи на 25.12.2016г.!
*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #428 -: Април 05, 2016, 19:40:26 pm »
Лукреция, браво! Много добра бройка!
Питай док за диета, ако те наболява. Момичетата са коментирали, че хапват безсолна извара, за да предотвратят хиперстимулация.
Лигавицата ми се струва тъничка, но все пак има време да расте :)
Желая ти успех и стискам палци! :)


Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #429 -: Април 06, 2016, 07:14:36 am »
Да, протеини трябва да се хапват - извара, авокадо, месо, аспержи май беше - вече съм позабравила,ако имаш болка и се чувстваш подута, за да се избегне хиперстимулация.
 И аз имах много фоликули и всичко беше наред ! Лигавицата също не помня колко ми е била.
Желая ти успех!
<br />
*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #430 -: Април 06, 2016, 11:04:08 am »
Благодаря ви, момичета!
Нямам подут корем. Просто вчера, докато доктора броеше фоликулите по време на ехографията, беше доста болезнено, но иначе, засега, стимулацията не ми се отразява зле. Боли ме главата доста силно отвреме на време, предимно вечер в тилната зона, но може и да се дължи на стреса, напрежението, и т.н. Колко време е необходимо за да станат фоликулите достатъчно големи??? Просто нямам търпение и се чудя кога би била пункцията....


Нашето първо чудо е вече на 7 г.!!! 26.12.2009 г.
Второто ни чудо, нашият коледен подарък, се появи на 25.12.2016г.!
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #431 -: Април 06, 2016, 11:34:14 am »
Лукреция, успех. По спомени фоликулите растат около 2 милиметра на ден. Но може би зависи и от дозите на стимулация...попитай доктора си за датата, те обикновено знаят предварително.

Аз днес бях на преглед и също имам задържан фоликул ...днес ми е 18-ти ден, мислите ли, че има шанс да започна стимулация при следващия цикъл или трябва задължително да се изчака до по-следващия? Това дали не може да е някакво жълто тяло, което да се изчисти преди следващия цикъл? Чакам доктора да ми се обади след обед да видим какво ще реши....
*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #432 -: Април 06, 2016, 12:18:56 pm »
Аз мисля,че стимулация може да започне веднага в следващия цикъл стига да се е изчистил задържания фоликул, да има антрални, хормоните да са ОК. Защо трябва да се чака още един месец? Ако задържания фоликул остане тогава става неприятно защото може да се задържи няколко месеца и ще трябва да се пият хапчета. Поне при мен винаги такава е била процедурата, но добре че от доста време не съм имала задържан фоликул повече от месец. Даже някъде съм чела, че докато има задържан той подтиска яйчниците и по този начин си почиват, затова следващите месеци може да изкарат по-добри фоликули. Но това разбира се не е достоверна информация. Този месец май всички сме със задържани фоликули  :(


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #433 -: Април 06, 2016, 15:01:08 pm »
По спомени фоликулите растат около 2 милиметра на ден. Но може би зависи и от дозите на стимулация...
И какъв размер трябва да имат, за да се направи пункция???


Нашето първо чудо е вече на 7 г.!!! 26.12.2009 г.
Второто ни чудо, нашият коледен подарък, се появи на 25.12.2016г.!
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #434 -: Април 06, 2016, 17:35:46 pm »
Лукреция, трябва да са някъде поне 18-22мм за са се бие овитрел, който индуцира овулацията.

Лилибел, За задържания фоликул се надявам да се изчисти. На 18 съм на преглед да видим. Лекарят ми каза да не се притеснявам и се надявам да започнем веднага. Хормоните са ОК според него. Дано да се изчисти.
*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #435 -: Април 06, 2016, 23:55:06 pm »
Lucreciq браво добра бройка. Стискаме палци да ти върви по вода. За размера трябва да има 2-4 фоликула над 17-18 мм за да ти бият Прегнила или овитрел и след 36 часа ще ти е пункцията. Мисля че ще го постигнеш към Събота и пункция в Понеделник. Но по принцип има и други показатели. Трябва да се покачат естрогените и лигавицата да стане най-малко 6-7 мм. Идеално ще е 8-10 мм.

Лилибел в предния ми пост пробвах да кача снимки от УЗ на задържани фоликули, но не ми се получи. Ако някой се интересува мога да се пробвам да ги сложа като линк.
« Последна редакция: Април 06, 2016, 23:57:33 pm от Giaany »
*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #436 -: Април 07, 2016, 07:26:05 am »
ако питаш мен хич няма да е излишна една тема със снимки защото преди време търсих снимка на ендометриозна киста на уз и разбира се открих в нета,но какво пречи да имаме такива тук и човек бързо и лесно да види що е то задържан фоликул,ендометриозна киста и т.н


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #437 -: Април 07, 2016, 10:26:14 am »
Здравейте,
Някой може ли да сподели какви храни са полезни по време на стимулация и трансфер.
*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #438 -: Април 07, 2016, 12:59:31 pm »
Аз знам, че трябва да са богати на протеини. Обезсолената извара е добра, тъй като обира като гъба водата, която може да се събере.
*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #439 -: Април 08, 2016, 12:46:12 pm »
Мисля че ще го постигнеш към Събота и пункция в Понеделник. Но по принцип има и други показатели. Трябва да се покачат естрогените и лигавицата да стане най-малко 6-7 мм. Идеално ще е 8-10 мм.

Giaany,loriane

Благодаря ви много, както и на всички останали момичета за подкрепата!
Днес на прегледа, лигавицата вече е 8 мм. (беше 5 мм. във вторник). Колкото до Фоликулите, броят и размерът им се учеличават много добре според док. Десен яйчник: един 18 мм., един 17 мм., три по 15 мм., два по 12 мм. и още два по-мали от 10 мм.
В левия имам: един 17мм., един 15 мм., два 14 мм., два 12 мм., два 11 мм. и четири по-малки от 10 мм.
На преглед съм в неделя сутринта. Дотогава продължавам по същия начин. Най-вероятно пунксията ще е във вторник, но може и сряда, така каза докторът....
Успех на всички!


Нашето първо чудо е вече на 7 г.!!! 26.12.2009 г.
Второто ни чудо, нашият коледен подарък, се появи на 25.12.2016г.!