0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 11
« Отговор #100 -: Август 10, 2015, 15:18:26 pm »
Злати, възможно е туристите да не знаят за какво става въпрос.

Хубава седмица и от мен! Късметлийка съм. Завърнах се от ваканция, а времето си е хубаво и топличко. Днес водих зетчето на Пешек на курс по плуване. Много добре се представи. Вече не го е страх. :-)

*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 11
« Отговор #101 -: Август 10, 2015, 17:18:45 pm »
Злате, Марси, благодаря! То не знам дали е сериозно, просто ме дразни. Кашля и само противоалергични за сега. Ще видим.
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 11
« Отговор #102 -: Август 10, 2015, 17:22:05 pm »
Марси, благодаря! :)

И аз днес занесох моето мече пред Президентството. Какъв контраст само - граждани оставят цветя и играчки, изказвайки съболезнования, а групи от туристи със смях и радост се снимаха с гвардейците...

Стефи, днес успях да си платя членски внос (за 6 мес) и да изпратя молбата за членство. С обикновена поща.
Злати, ще ти пиша като я получа, но се брой за член вече  :D
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 11
« Отговор #103 -: Август 10, 2015, 19:35:41 pm »
Злати, възможно е туристите да не знаят за какво става въпрос.

Хубава седмица и от мен! Късметлийка съм. Завърнах се от ваканция, а времето си е хубаво и топличко. Днес водих зетчето на Пешек на курс по плуване. Много добре се представи. Вече не го е страх. :-)

Blue, аз не ги обвинявам. Просто си мисля как, докато някои изживяват подобна човешка трагедия, за други хора (нищо неподозиращи) животът продължава розов и прекрасен.

Браво на малкото юначе за смелостта и преодолените страхове :)

Злати, ще ти пиша като я получа, но се брой за член вече  :D

Стефи, благодаря!
 :bighug:

От днес ММ вече е "пълноправен" Християнин. Свещеникът му казал, че до момента всички грехове са му опростени и сега може да започне на чисто :lol:
« Последна редакция: Август 10, 2015, 20:52:06 pm от Zlateto »
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 11
« Отговор #104 -: Август 10, 2015, 23:08:19 pm »
Злати, така е. Животът продължава. Просто близките ще трябва да се научат да живеят с мъката си. А за това ще имат нужда от много време.
Тя темата стана тъжна, та няма да я разваля, ако разкажа за изложбата на снимки на деца бежанци (на летището се намира). Някои мечтаят за материални неща, но други - просто да се върнат у дома си или да са заедно с майка си, баба си или някой друг близък, който е загинал или останал в Сирия. Много ми стана мъчно. :-(

*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 11
« Отговор #105 -: Август 10, 2015, 23:25:27 pm »
И ние преди два дни изпращахме близки на летището и видях изложбата. Не я разгледах цялата, но и това, което видях, ми стига :(

Аз да позатворя малко тъжната нишка и да отклоня темата към моите си въжделения... Имам следното питане: Може ли детето да има двама кръстника? Четох много и разнопосочни писания. Общо взето, някои свещеници позволявали, други - не. Някои пишат, че са записани имената и на двамата кръстника в Свидетелството, други - че не може да се впише повече от един. Ще се радвам да споделите от личен опит.
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 11
« Отговор #106 -: Август 11, 2015, 06:16:53 am »
Добро утро  :D

*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 11
« Отговор #107 -: Август 11, 2015, 07:30:31 am »
Добро утро! Вземам си кафе :)
Злати, моите наблюдения са, че не може да са вписани двама в свидетелството. Когато кръщавахме синът ми отчето изрично пита кой е кръстника, като явно има някакво възприятие, че за момчето трябва да е мъж и доста гледа към кръстника, но ние настояхме тя да го понесе(това може би е и заради влизането в олтара за момчетата, което при нас го направи баща му). Много ме нервира църквата с това разделение, момичетата да не се въвеждат в олтара  :lol:
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 11
« Отговор #108 -: Август 11, 2015, 07:59:08 am »
Добро утро и от мен. Зайче, вземам си кафенце. Направо не знам как ще се отказвам от него, като родя :x
Злате, ММ е католик и има и кръстник и кръстница вписани в кръщелното. Според мен не би трябвало да е проблем. Нали това са духовните родители на детето, защо да е само един. Според мен трябва да поговорите със свещеника, не вярвам да откаже.


Всеки миг е още един шанс...
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 11
« Отговор #109 -: Август 11, 2015, 08:31:25 am »
Добро утро. Днес почивам най-сетне, ура! :)
Зайче, кафето е истински шедьовър, благодаря!
Каня ви ето тук на закуска. Ех, мечти ..

Честит християнин, Злате! Да ти е жив и здрав.
Синеочке, можеш да замениш кафето с инка.
м-и, бързо да оздравява детенцето ти и да се размине само с противоалергичните.
И на мен не ми се отваря тъжната тема .. Вярно е, че животът продължава, но се иска много сила, време и кураж за близките.

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 11
« Отговор #110 -: Август 11, 2015, 09:40:05 am »
Теди, благодаря! Според мен ще ходим на алерголог. Тия противоалергичните трябва да действат веднага или поне при мен е така, след 15-30мин направо едно облекчение чувствам, а той си кашля яко. Педиатърът няма да ни даде направление и просто януари ще го преместя към нашия ЛЛ, защото не смятам, че е правилно. За справка, детето ми боледува изключително рядко, за 4г сме получили едно направление за специалист. Питам за очен-нямало нужда, не се сещам за кво още-нямало показания, е вместо да се нервирам искам навременни прегледи и диагностика.
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 11
« Отговор #111 -: Август 11, 2015, 12:21:16 pm »
Хубав ден и от мен  :)


Смайли и Златето, честито членство, много се радвам   :D

 :D

Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 11
« Отговор #112 -: Август 11, 2015, 13:41:57 pm »
Злате, честит ти християнин  :P
Теди, а на теб честит ти почивен ден!
Marsi, мерси  :P Ще гледам днес да си платя и членството  :D
След малко ще прикача през телефона една снимка с тениската на Зачатие  :P
Хубав ден на всички!
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 11
« Отговор #113 -: Август 11, 2015, 14:41:20 pm »
Злате,и от мен да е честит християнина,доколкото знам един трябва да е кръстник.Това по правило,иначе и аз като Синеочка смятам,защо да не са двама.И членството да ти е честито.

Смайли,на теб честито членство,а Дани да го изяде човек значи...
Излезна ли резултата на АМХ?

За тъжната тема...Господ да даде сили на всички страдащи.АМИН!

« Последна редакция: Август 11, 2015, 14:43:05 pm от ДАЛИНДА »



Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 11
« Отговор #114 -: Август 11, 2015, 14:45:24 pm »
Смайли,на теб честито членство,а Дани да го изяде човек значи...
Излезна ли резултата на АМХ?
Мерси, Дали  :P АМХ-то още го няма....
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 11
« Отговор #115 -: Август 11, 2015, 15:47:09 pm »
Хехе, Благодаря, Момичета!

И аз много се радвам, че вече съм в редиците на "Зачатие" :D
Усмивке, и аз си ходя с тениската на "Зачатие" и то доста активно. Снимката с Дани е много мила :)

Относно бройката на кръстниците, ще разберем в крайна сметка какво ще стане от родителите на Бебчо - те имат ангажимента да говорят със свещеника. Единият дядо (по майчина линия) е католик и както казва Синеочка, при тях принципно няма проблем с двамата кръстници. Но Бебчо ще го кръщават в православна църква и не знам дали това ще е пречка в този случай. За мен не е проблем да не фигурира името ми в кръщелното, защото аз вече "официално" си имам един кръщелник (който днес пристигна, за да ми погостува малко) и с радост ще предостъпя това изживяване на ММ, но понеже бебо е по-привързан към мен, на всички ни се искаше и двамата да сме в листата. В крайна сметка, каквото такова. Да ни е здраво Бебончето и Бог да ни помага да го закриляме, пък другото са формалности.

ПП: Може и да е мой пропуск, но ... къде е Рачо?
« Последна редакция: Август 11, 2015, 16:05:29 pm от Zlateto »
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 11
« Отговор #116 -: Август 11, 2015, 16:07:32 pm »
Честито на  новите членове !

ОХ, много ми е заспал следобеда  ,хич не минава това работно време :)

Някой да е пазарувал от тук  или да има отзиви ,че си харесах  някакви сандали  :
https://obufki.com/niski-sandali


*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 11
« Отговор #117 -: Август 11, 2015, 17:17:22 pm »
Честито членство!
Смайли, много сте хубави!
Нинка, не съм пазарувала. Поръчай ги с преглед и дано доставката да не е по-скъпа от сандалите, че при връщане поемаш и двете посоки :)
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 11
« Отговор #118 -: Август 11, 2015, 22:20:26 pm »
Честито членство!
Смайли, много сте хубави!
+1
И да не забравите да почерпите! :P
Днес ми беше много "тежък ден"(тягостно и задушно време), хич не бях в кондиция, нямах тонус, пред кабинета на доктора едва не заспах.

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 11
« Отговор #119 -: Август 12, 2015, 06:31:21 am »
Добро утро  :D
Честито членство на новите момичета  :bighug:
Хубава сряда!