0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 11
« Отговор #200 -: Август 18, 2015, 10:33:12 am »
При нас валя нощта, сега е влажно и тежко време. Та чак се моля за втори дъжд...
Нинка, не знам защо те го виждаш :(
Синеочке, у нас ТВ работи на детски канал, НГ или Дискавъри. Моят мъж гледа и новини, но аз не.
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 11
« Отговор #201 -: Август 18, 2015, 10:46:52 am »
..тъпометърът не може да бъде счупен. Е, снощи се убедих в противното 8O Оказа се, че бг представителната извадка са кифли със силикон, батки с бради...
У дома телевизия не гледаме ,но снощи след новините сме оставили включена нова тв  без да усетим , бъбрим си с мъжа ми , зачел се той в една книга и стартирало въпросното реалити  . Аз изтърпях до влизането на  някаква ромка , дето в Англия  ще живее...
Думите ми бяха същите -е , това ли е  извадката за жени в България  - то нямаше едно нормално момиче . И изключих  , не знам после какви  индивиди  са се появили , ама този половин час  простотия ми стига .
И у нас  се пускат само новини , Нешанъл или Дискавъри . Детски филмчета  само онлайн- избира кое желае и това е  , за да няма реклами и безспир едно   филмче след друго .


Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 11
« Отговор #202 -: Август 18, 2015, 10:47:41 am »
Здравейте и от мен!

Синеочке, бавно върви, но напредваме лека-полека. Междувремено и по лекари и изследвания ходим, защото октомври ще вземем заповедта и съчетаваме двете неща.
И ние още се чудим кога да е освещаването, но сме категорични, че такова ще има.





Бореща се за една мечта.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 11
« Отговор #203 -: Август 18, 2015, 15:06:57 pm »
Добър да е деня ви който иска хлад да я получи,
които иска вечно лято да ходи другаде, ще го изпратя с песен:

Топъл дъжд, чакан дъжд,
плисна в миг и отшумял.
Как света изведнъж
стана по-красив и бял?


Ние имахме премеждие на връх Богородица и само късмета спаси мъжа ми от по-голяма беда!
Споменавала съм, че е рибар и последно време често го придружава брат ми,
но в този ден отиде сам! Ходи на язовир Тополница на едно място на 40 минути
път от селото ни,  а най-голямата глупост, която още не може да си прости е,
че се се събул бос и така е влязъл в кальотината там. Подхлъзва се на калта и
си разрязва ходилото на левия крак на една скала!Спира кръвотечението с
единия дълъг рибарски чорап, обува и другия отгоре.  Двама непознати рибари
му помагат да си намята нещата в колата и добре, че е автоматик и успява да кара
с един крак до нас. Снаха ми му обработи раната с риванол и я превърза, но каза,
че е доста дълбока и странично разположена и трябва да се зашие. Отиваме в
Спешния център в Панагюрище, където се оказа няма хирург и сестрата там ни
изпрати в Пазарджик! Луд късмет в съботния празничен ден, пенсиониран хирург
има частен кабинет в поликлиниката, случайно отишъл да превърже приятел,
кротко си дописваше нещо останало от седмицата по документациите.
Направи му 4-5 шева, би му една Тетанус ваксина и сега го играя мед.сестра!
Поуките поне 2 - АПТЕЧКА винаги в колата и в язовир винаги с обувки от тези
за ходене по каменист бряг! Имало да става!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 11
« Отговор #204 -: Август 18, 2015, 17:25:57 pm »
Мише, да се възстановява бързо момчето и да внимава за напред. Но белите така стават, от нищо нещо. Моята племенница така на село, играят децата и тя подскача, нито на високо, нито от високо, просто от място и как пада, усуква си коляното, скъсани мускулни влакна, разтегнати сухожилия... абе страшна работа. Добре че и ние си имаме дома конски доктор, та веднага е преценил ситуацията, компреси, превръзки, но детето още куца.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 11
« Отговор #205 -: Август 18, 2015, 17:47:32 pm »
Благодаря Стефи, да се възстанови бързо и племенницата ти!
Децата са ми тревога и на мен точно защото случи ли се нещо,
сериозна спешна помощ има чак в Пазарджик!

За деен човек такова лежане от глупаво нараняване е много досадно,
та разведрявам обстановката с малко черен хумор по темата,
а нали не може да ме стигне сега, позволявам си :)

Диспечер от Бърза помощ:
Ще ви помоля да ми обясните "***** му се мамата" какво точно означава
- паднал ли е, пребил ли се е, сгазен ли е, ударил го е ток?

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 11
« Отговор #206 -: Август 18, 2015, 20:24:33 pm »
Мише, бързо възстановяване на ТМ! Имало да става, наистина...
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 11
« Отговор #207 -: Август 19, 2015, 07:24:14 am »
Добро утро! Днес без кафе, от Булсат са решили, че нета и без туй е бавен и могат да го спрат...
Мише и Стефи, бързо възстановяване на героите! То можеш ли винаги да си на щрек, аз си счупих предш време крака на входната врата :)
Къде е Рачо? Мернах в новините, че е станал инцидент на летището в Бургас...
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 11
« Отговор #208 -: Август 19, 2015, 07:55:06 am »
Добро утро! Ако позволите, кафето тази сутрин да сервирам аз :)
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 11
« Отговор #209 -: Август 19, 2015, 08:29:50 am »
Добро утро,момичета  :D! Пих едно кафе вече,но няма да пропусна и тази вкусотия :wink:! Тук последните дни видяхме дъжд :lol:. Много очакван,както казва Елфи.Захлаждането може да е 2-3 градуса ,но се усеща. За жалост,при разразилата се гръмотевична буря ,преди две вечери,наистина стана инцидент на летището. Самолет беше ударен от гръм и двама техници вътре са сериозно обгорели. :( Трябвали са им само две минути да довършат нещо и белата станала....Надявам се да оцелеят.Сега по новините съобщиха и за други смъртни случаи,така че,всички ,които сте по планините  и навън,въобще,не подценявайте гръмотевиците :) Аз тази буря я проспах,след като се наложи 14 часа да прекарам на летището сновейки между развален самолет на пистата и разярени пасажери в терминала :lol: :lol:! Сега ми е смешно,ама тогава ..хич даже.не знам що за безотговорна авиокомпания трябва да си ,да не даваш адекватна информация за ситуацията на пътниците си.... :( да ,подсигурихме им два пъти храна за това време,което е правилата,но като се знае ,че повредата може да бъде отстранена за време от 10 часа минимум,можеше да се предприеме и нещо по-адекватно. Паднаха ми в очите,ако и да работя за тях,косвено :? Имаше бременни жени,бебета,хората с транзити за други полети не ги броя. Търчахме за памперси,за мляко ,за хапчета. Луда и срамна работа.Накрая толкова се озвериха,че колежката от чекирането,която беше постоянно при тях се разплака. После като им казах ,че самолета е проверен и тестван и капитана е взел окончателно решение да има полет, другата крайност.... Прегръдки,целувки,та благодарности ..Ще кажеш ,че ние сме го ремонтирали  :lol:.Ама  какво да правят хората след това ужасно чакане. Сега не ми се мисли какво плащане ще е за компанията  :wink:.
Като си гледам графика за тази седмица,че е леко "облекчен" става ясно,че сезона се готви да приключва :wink:. Е рано още,но учениците трябва да се стягат... Нищо,идва времето за плаж на местните,нали Елфи? :lol:
Моите хора са добре. От няколко дена са на вилата,не е далече от Бургас.И аз ходих един,два пъти. На малкия му се отразява много добре :D. Особено на апетита  :lol:. В четвъртък ги прибирам.Временно!! :wink:
Жам,със закъснение, колата е Рено Меган комби,2004.Искахме по-нова,но тази се окажа много запазена,а и е от Швейцария,а това е важна подробност. От вчера е в "бокса" :wink:. Днес ще я взимам.Към вилата я изпробвахме- качва половин къща  :lol:. Ние това и търсихме. дано е безаварийна  :wink:. Лек ден от мен.
п.п. рядко се включвам,но пък  дълги постове  :wink:
/www.mamaibebe.com][/url]
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 11
« Отговор #210 -: Август 19, 2015, 09:11:29 am »
качва половин къща  :lol:. Ние това и търсихме. дано е безаварийна  :wink:.
Много е важно  за хора с  деца ,,колата да побира половин къща :)  от опит знам ,че винаги  след куфара  и сака  с багаж има поне още няколко торбички със багаж  :lol:   Всъщност то многото багаж беше  първите една -две години -сега взе да намалява  .Безаварийно каране   пожелавам !

мише ,  леко възстановяване на рибаря  и  на племенницата на Стеф .Ами  то така стават нещата   неусетно и от нищото , но щом е писано- нека е малката беля   и бързо да минава.


Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 11
« Отговор #211 -: Август 19, 2015, 09:26:10 am »
Добро утро  :D
Нел, чудесно кафенце!
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 11
« Отговор #212 -: Август 19, 2015, 09:26:47 am »
Добър ден от мен! Вземам си от капучиното на Нелка. Снощи пак не спах. Чак към 5 и нещо се унесох. Та
, ей ме на, свежа като кисела краставичка  :D
Мишанта, много съжалявам за мъжа ти, ама пак малкия дявол. Пожелавам му бързо възстановяване.
Капитане, големи перипетии покрай твоята работа, ама поне голямата лудница е най-вече лятото. После ще стане спокойно и ще се включваш по-често, че се усеща твоята липса тук.
Браво за возилото, добър избор за семейна кола, откъм габарити. Аз не съм много фен на марката, че електрониката им е слаба и бързо дава дефекти, ама наистина всичко може да събереш в този звяр. А това е много важен фактор за  семейния автомобил. Безаварийно каране ви пожелавам!


Всеки миг е още един шанс...
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 11
« Отговор #213 -: Август 19, 2015, 09:35:07 am »
Здравейте!

Не съм влизала тези дни, че уж щяхме да пътуваме с малката до Д-град, ама тя се тръшна от летен вирус. Та почти не спахме в понеделник, вчера бяхме на лекар и после си отспивахме. Днес вече е по-добре, но няма да правя планове предварително.
Гледам не сте хапвали нищо, ще се затриете от глад, бре  :lol:



Мише и Стефи, да се оправят пострадалите бързо!

Лек ден на всички ви!
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 11
« Отговор #214 -: Август 19, 2015, 10:03:04 am »
Добро утро!

Гледам вече сервирали кафето и закуската даже. :)

При мен нищо интересно, като не можех да се наспя уикенда и до днес не мога да си оправя спането. :?
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 11
« Отговор #215 -: Август 19, 2015, 10:35:59 am »
Здравейте и от мен!

Мише, бързо възстановяване на твоя мъж!

При мен - в събота ще правим поредна контрола на спермограмата, а в понеделник аз цветна снимка. Междувременно,пак трябва да пусна и пролактин и може би, АМХ.





Бореща се за една мечта.
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 11
« Отговор #216 -: Август 19, 2015, 10:40:55 am »
Не съм влизала тези дни, че уж щяхме да пътуваме с малката до Д-град, ама тя се тръшна от летен вирус. Та почти не спахме в понеделник, вчера бяхме на лекар и после си отспивахме. Днес вече е по-добре, но няма да правя планове предварително.
И аз съм със същият вирус, Пеше. Само дето не ще да минава лесно при мен въпреки диетата, лекарствата и чаят от шипки. Съсипва ме това чудо, топя килограми, вие ми се свят и залитам. А не мога да отсъствам от работа, защото няма кой да ме замества. :?

Мише, добре че се е разминал само с това твоят мъж. Бързо да му минава!

Стефи, пожелавам бързо възстановяване и на твоята племеница.

Лек ден, момичета и Рачо! Пазете се! :bighug:

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 11
« Отговор #217 -: Август 19, 2015, 10:58:21 am »
Ох, някаква черна станция се е завихрила тук  :?
Пеше, бързо оздравяване на детенце!
Теди, на теб също.. Как така няма кой да те замести  :? А после обвиняват, че служителите си ходили на работа болни и заразявали другите... За всичко е виновно ръководството обаче....
Мише и на твоя мъж също бързо възстановяване. Мъжът на сестра ми също е рибар. Веднъж беше ходил сам с племенницата като беше по-малка за риба и им се беше обърнала колата в една канавка по черните пътища към язовира. Викаха камион да ги вади. А тя оттогава не иска да ходи за риба  :lol:
Стефи, горкото дете...Случват се такива неща за съжаление.
Дани и той е с обелен нос и цицина на челото в момента. Паднал от един бордюр. Баща му нищо, че е бил плъно до него, не е успял да реагира.
Ра4о, със здраве и безаварийно да си карате Реното и все по хубави дестинации!  :P
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 11
« Отговор #218 -: Август 19, 2015, 13:42:00 pm »
Привет от мен  :nurse_1:

Рачо, притесних се много за теб.... и само проверявам кога ще пишеш!
Леко и безаварийно да е пътуването с новото возило, браво за опцията половината къща.
Аз винаги изпадам в ситуация повече от нужното багаж и тази опция и на нашата много ме спасява.

Пеше и Теди, бързо възстановяване от тази гад, тя как изцежда, много неприятно!

Фея, успех с изследванията, всяка малка крачка е още една към успеха!

Усмивкие, като има да става и пет човека да сте около Дани няма разминаване!
Аз като съм с децата и чуя туп.... само питам "Кали, добре ли си" , защото е тя в 90% от случаите!
Ще взема да и направя още една прощъпулка, на нея една не и е достатъчна!

Моя рибар е добре, хем ми се иска да го види още един хирург, хем нямаме познат
и докато дойде петък да отидем при този дето го заши все ще съм на тръни!
Снаха ми ме научи и му сменям превръзката всеки ден и АБ пи,
но ми се ще да го види професионалист!

Аз съм в еуфория от кастинга за Детската Евровизия, толкова талантливи деца имаме,
толкова самобитни, непринудени и прекрасни, очаквам излъчванията с нетърпение.
Довечера, ако не съм се припознала в промото, ще се представи едно познато детенце от Благоевград!

Усмихнат ден от мен :)
« Последна редакция: Август 19, 2015, 13:49:13 pm от mishanta »
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 11
« Отговор #219 -: Август 19, 2015, 15:07:16 pm »
Мише, аз познат хирург нямам, но Деси като си премаза пръста я водих във Вита и попаднахме на много симпатичен доктор, откарахме си почти час щото се харесаха с моята ветеринарка и такъв лаф му дръпнаха :lol: Но това едно на ръка, много старателно я прегледа, проми, превърза абе както си трябва. И ми изписа за промивки не реванол, каза че не е добър за открити рани, защото забавял зарастването, а изписа йодасепт, но се казва браунол на браун. С него дезинфекцирали при операции рече. Има го в малки разфасовки. Та, първо с кислородна вода, след което със стерилна марля се попива раната и на суха рана се полива този браунол. Аз от къде тръгнах та до къде стигнах, но ако искате отидете до Вита, обаче не работят с касата, да знаеш. Иначе ако вземеш направление от ЛЛ може и в Токуда, ако сте в София де, че аз не разбрах дали сте на село още или тук.