0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 11
« Отговор #60 -: Август 07, 2015, 07:01:36 am »
Добро утро!

Кафе не отказвам :)
Последен работен ден и после две седмици заслужен отпуск :D

Лек и ползотворен петък!
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 11
« Отговор #61 -: Август 07, 2015, 07:38:00 am »
Лелее какво страхотно кафе, Зайче,
точно от такова имах нужда :)

и днес работата - до обяд, нали така  :lol:

Желая хубав ден на всички!  :) 

*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 11
« Отговор #62 -: Август 07, 2015, 07:39:21 am »
И без вода кафето е прекрасно!
Хубав и кратък ден!
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 11
« Отговор #63 -: Август 07, 2015, 09:35:11 am »
Добро утро!
Зайко, страхотно кафе! Днес не ми се получи спокойното пиене на кафе и избиране на закуска, малкия таласъм стана рано, та по-късничко се включвам :



И да не забравите :



Лек ден и прекрасен уикенд ви пожелавам!
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 11
« Отговор #64 -: Август 07, 2015, 11:22:01 am »
и днес работата - до обяд, нали така  :lol:
При мен е обратното - работата от обяд нататък ...
Много хубава закуска, Пеше. За кафето няма нужда да споменавам. :P
Пожелавам лек петък на всички!

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 11
« Отговор #65 -: Август 07, 2015, 13:15:58 pm »
Зай,в кой квартал е това,че четох за профилактика в доста квартали щяло да има.Дано е по-кратка.
И моя петък е съкратен като работен ден,до 14:00.После на път,на гости,ама не къде да е,а на гости на свекърва ми.
В един от най-хубавите градове,Пловдив...



Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 11
« Отговор #66 -: Август 07, 2015, 16:25:34 pm »
Дали, при нас е спешен ремонт (стара водопроводна мрежа...). Оправиха го преди обяд, но още тече мътна вода от чешмата...
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 11
« Отговор #67 -: Август 08, 2015, 06:37:40 am »
Добро утро  :D
Днес имаме вода  :lol:

Хубава събота!

*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 11
« Отговор #68 -: Август 08, 2015, 06:53:03 am »
Добро утро!
 :D как няма да е хубава след това кафе
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 11
« Отговор #69 -: Август 08, 2015, 07:08:36 am »
Добро утро.
Тази сутрин закуската е от мен. :)

Усмихнат и ползотворен ден!

Между другото, Зайче днес отново имаш имен ден. В християнския календар денят е посветен на Свети Емилиян изповедник.
Кой като теб с 3 именни дни в годината. :P Пожелавам ти здраве и скоро да се похвалиш с онази новина, най-мечтаната.
« Последна редакция: Август 08, 2015, 07:16:12 am от Tеди »

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 11
« Отговор #70 -: Август 08, 2015, 08:30:53 am »
Добро утро!

Грабвам от кафето с пълни шепи, че днес ще имам огромна нужда от него. Почти не съм мигнала, понеже раничко тази сутрин си изпращахме малкия племенник за Щатите. Едва не изпуснахме полета, всичко стана като на магия. Ама, то такъв хаос беше на летището... Малко повече пътуващи и филмът е пълен.

Да ви питам, има ли нещо специално, което трябва да знам за кръщаването на възрастен? Свещеникът е казал на ММ, че са му необходими само две хавлиени кърпи и сапун  (и Кръстник, разбира се) и нищо друго, но мен така ме гложди, че като знам какви ритуали са при децата... Ако някой има опит, моля да сподели. Ще съм благодарна.

Хубава събота! :)
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 11
« Отговор #71 -: Август 08, 2015, 12:59:49 pm »
Злате, по принцип са същите традициите по кръщавките, независимо от възрастта. Мисля, че и вино и олио е задължително. Струва ми се, че сега са много претрупани и претруфени церемониите де :) Когато мен са ме кръщавали кръстницата ми е купила парче плат, сега си ги обличаме от шапките до обувките и чорапите :) има и друго, аз съм кръщавана през 81-ва, не в църква, а у дома, когато е било забранено. Не съм сигурна задължително ли е това с кръстчето, защото все пак то е символ на вярата, но то може да се купи и обикновено от самата църква.
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 11
« Отговор #72 -: Август 08, 2015, 14:40:03 pm »
м-и, благодаря!
Както писах, ММ отиде лично до черквата, за да пита какво ще е необходимо, но май наистина само гледат да вземат парите и другото е без значение. Не че ние (30-годишни грешници) очакваме и искаме някаква церемониалност, ама поне основните неща да са налице. Все пак, кръщаването се предполага, че се случва веднъж в живота. А и не искам да се червим като невежи, защото сме забравили нещо, за което не ни е казано. Аз съм кръщавана като бебе (84-та) в Манастир на голям църковен празник и тогава също не е имало някакъв специален ритуал, защото сме били много (ама наистина много) бебета. Само една снимка ми е запазена от тогава. Иначе, другите събота и неделя сме на бебешки кръщенета, но там нещата са ми ясни :)
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 11
« Отговор #73 -: Август 08, 2015, 14:59:00 pm »
Когато кръщавахме синът ми също не ми даде много указания отчето :) реално както си го направите, така ще е :) не мисля, че е толкова важно, не е това идеята на въвеждането във вярата.  Аз нямам снимки  :) голяма работа :)
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 11
« Отговор #74 -: Август 08, 2015, 15:56:36 pm »
Злате, във всяка църква искат различни неща - някъде повече, някъде по-малко.
Щом сте питали и това са ви казали, значи така е, друго няма  :P
На възрастния не му купуваш дрехи и не се преоблича, както малкото дете.
Аз съм била на две такива кръщенета - едното на мъжа ми преди да се оженим, а на другото той стана кръстник на негов приятел. Даже и питка с мед не ни искаха.
Олио не са ни искали дори за бебчо. 

Ние днес направихме една мързелива Витоша с лифта  :lol: Много добре си изкарахме. Горе бяхме с дългите ръкави.
« Последна редакция: Август 08, 2015, 15:58:37 pm от 47 Smiles »
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 11
« Отговор #75 -: Август 08, 2015, 19:43:42 pm »
Мерси, Тединка!
Наздраве  :D

*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 11
« Отговор #76 -: Август 08, 2015, 23:17:37 pm »
Момичета и Рачо, по повод трагедията в семейството на Президнта ни и изписаните безумни гнусотии от вида на: "че си получил заслуженото" със загубата на едно децата си... създадохме тази група във ФБ. https://www.facebook.com/groups/1614098065516554/?notif_t=group_description_change Моля да се присъедините, да я споделите. Идеята е пред Президентството, да се занесат от хората плюшки (или цветя) в знак на съпричастност. Инициативата е безсрочна - кой когато може. Специално искам да помоля софиянки да се включат активно, за хората от страната - разбираемо е, че няма как да отскочат до столицата за целта, но поне да уведомят ако може своите приятели в София.

Предварително благодаря на всички ви!
« Последна редакция: Август 09, 2015, 00:13:34 am от Jbrul »
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 11
« Отговор #77 -: Август 09, 2015, 07:01:42 am »
Добро утро  :D

Жбрул, много е хубава идеята ви!

*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 11
« Отговор #78 -: Август 09, 2015, 07:53:31 am »
Добро утро!
Споделих групата. Дори не мога да си представя, че някой може да се радва за такова нещо...
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 11
« Отговор #79 -: Август 09, 2015, 08:01:59 am »
Добро утро!

След малко заминаваме с меченце към президентството  :(