0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните №95
« Отговор #820 -: Септември 04, 2015, 20:25:41 pm »
Ако вляза в болница ще съм на системи но-шпа,но иначе нямам стягане или втърдяване на корема просто леки болки като пия но-шпа и минава за 1,2 часа и после пак леки болки и незнам какво да правя
« Последна редакция: Септември 04, 2015, 20:28:20 pm от eliza156 »
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #821 -: Септември 04, 2015, 20:34:51 pm »
Ами ако ще се почувстваш по-спокойна в болницата, отивай.
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #822 -: Септември 04, 2015, 20:58:08 pm »
Ми май така ще направя
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #823 -: Септември 04, 2015, 21:14:41 pm »
Много жалко че има жени които като забременеят вместо да се насладят на момента имат проблеми. Незнам Защп така е устроен света:-( но е много гадно! Аз немога да съм ви полезна понеже не съм имала такива проблеми,да и мен ме наболяваше в началото ниско долу все едно съм в цикъл но с нош-па и доста почивка отмина,и аз имах кървене за около седмица което ме изплаши до лудост но и то отмина! Дано и при вас всичко отмине,неможе всичко да е идеално в тоя живот но все пак до толкова че да се насладим поне малко на момента ,нали?
Как ли е синеочка? Боли ли те нещо? Гушка ли днес Алекс?:-)
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #824 -: Септември 04, 2015, 21:51:01 pm »
Елиза, освен но-шпа трябва и пълен покой и ставане само за тоалетна. Не видях да го споменаваш  :D
Иначе решението си е индивидуално в зависимост от това къде ще се чувстваш най-добре.
« Последна редакция: Септември 04, 2015, 21:53:18 pm от milch »
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #825 -: Септември 04, 2015, 22:21:20 pm »
Здравейте, момичета. С малката вече сме заедно. Имаме проблеми с кърменето, но се надявам с повече упоритост от моя страна да се случат нещата. Кърмата ми все още не е слязла, а зърната са ми недоразвити. Мъчим се де, ама засега без резултат и е на АМ.
Възстановявам се значително бързо, може би защото тя е до мен и когато я видя всички болки изчезват. С всяка изминала секунда я обиквам все по-силно и по-силно.
Елза, добре дошла и успешен финал. За бременната жена е важно да се чувства спокойна и сигурна, за да е спокойно и нейното бебче. Ако в болницата ще се чувстваш по-сигурна влез. В крайна сметка решението си е твое, ние можем да ти дадем съвети, но гледайки от нашите камбанарии. Важното е ти как се чувстваш и как би била по-спокойна.


Всеки миг е още един шанс...
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #826 -: Септември 04, 2015, 23:49:24 pm »
И аз исках да вляза в болница докато имах кафяво зацапване и по силно зацапване червено,но не ме взимаха -това на 3 пъти(направо ми се ревеше като четях за случаи ,че и при най-малкото зацапване бременни момичета са ги приемали веднага в болница за да им помогнат,а мен все ме връщаха в къщи и се чувствах мн.несигурна).Трябваше да стане силен кръвоизлев за да ме приемат.Лежах 6 дни мисля че  беше,но и все така продължава да ми зацапва,дори след като ме изписаха започна повече да ми зацапва кафеникаво.Сега понамаля но все си го има,че и болките започнаха.Объркана съм и от доктори,един вика-" спирай лекарства,нищо че ти зацапва утрогестана няма да помогне ,той се пие до 12г.с.,и този магнезий дето са ти го изписали"- все едно нямало полза от него,друг вика никакво спиране на утрогестана докато имаш кафяво течение-той бил най-важен,3-и пък вика вярвай на първия-аз пък като си тръгна др.седмица там пък като никакви лекарства не изписват,и като ми кажат "пий мн.вода за контракции"и незнам,Господ да ми е на помощ само се моля и в крайна сметка каквото си купя от тук това ще е.И незнам какво да купувам вече,дано има някакво решение след срещата ми в понеделник,че съм адски притеснена.

И Тук да ти честитя Синеочка-да ви е жива и здрава малката бонбонка и много да ви радва!
« Последна редакция: Септември 04, 2015, 23:55:59 pm от zyza »
   
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #827 -: Септември 05, 2015, 00:04:05 am »
Зиза, спря да. Аз пиех 4х2 утрогестан докато спре, по инерция и но шпа така пиех в някой дни. И аз мисля в понеделник да отида. Още пия утрогестан и но шпа, самоизписах си малко магнезий и вит. С, че хванах някакъв вирус.
м-и  дано да излекуваш бързо вируса,смучи прополки ако те боли гърло те стават за бременни.На теб доктор ли ти каза да го пиеш 4х2 утрогестана?След като ти спря зацапването намали ли го-и през цялото време ли го пиеш,или го поставяш вагинално?
   
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #828 -: Септември 05, 2015, 00:10:21 am »
Ако вляза в болница ще съм на системи но-шпа,но иначе нямам стягане или втърдяване на корема просто леки болки като пия но-шпа и минава за 1,2 часа и после пак леки болки и незнам какво да правя
За мен най сигурното място е болницата,или поне на доктор на който му имам пълно доверие ако не съм в болница,иначе в къщи само притеснение и стрес и се чудя какво да правя,но всеки си знае сам себе си.Дано не са нищо притеснително болките ти и да изчезнат.
   
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #829 -: Септември 05, 2015, 08:15:31 am »
Zyza мен също не искаха да ме приемат. Събудих се с кафаникава кръв, отидох и ми изписаха прогестан и ме върнаха. Прибрах се и след два часа пак свежа кръв. Върнах се в Окръжна болница във Варна нямали къде да ме приемат. Да заминавам в АГ викам само презтрупа ми предния път ме оставиха да умирам. Разревах се и направо се свлякох в коридора. Изпаднах в луда паника, мъжа ми почна да звъни на познати да ме вкарат в болницата. Аз проплаках дай ми телефона да звънна в Тутракан на доктор Бойчев той няма да ме остави ще тръгнем и линейка ще ни пресрещне. Петима лекари ме гледат тъпо и една от тях каза в манипулационната и в родилно. Обадиха се в родилното, лекарите излязоха хора, най-вече доктор Папазов. Прегледа ме и каза ще го спаси няма кръв в матката, бебето е високо горе. Спряха кървенето, но се отключи повръщането. Повече  от три седмици се драх и ходех на инжекции и системи. На втория ден в болницата направих странична реакция от едното лекарсто и започнаха припадаците. Почти всичко отшумя едва тази седмица, пак ми се гади и се случва да повърна но не е каквото беше. Така съм се насладила на първата и втората си бременност, че направо незнам.
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #830 -: Септември 05, 2015, 08:59:17 am »
Зиза, спря да. Аз пиех 4х2 утрогестан докато спре, по инерция и но шпа така пиех в някой дни. И аз мисля в понеделник да отида. Още пия утрогестан и но шпа, самоизписах си малко магнезий и вит. С, че хванах някакъв вирус.
м-и  дано да излекуваш бързо вируса,смучи прополки ако те боли гърло те стават за бременни.На теб доктор ли ти каза да го пиеш 4х2 утрогестана?След като ти спря зацапването намали ли го-и през цялото време ли го пиеш,или го поставяш вагинално?
През цялото време Утрогестана съм го приемала през устата, така ми го изписа лекарят и ми увеличи дозата когато въпреки приема зацапването направо стана кървене, за което може и аз да съм виновна, че ходихме на разходка по едно слънце и доста стъпала. Просто уж се чувствах добре, некрая ме стегна и се прибрах с локвичка кръв. Когато спря зацапването го намалих, но още го пия. Дадоха ми нещо друго за смучене от аптеката, на мен май само Хексоралетен ми помага и си позволих снощи да изсмуча един. Надявам се до де-два всичко да отмине.
Не слушай хората както говорят, имаш си лекар. Щом той ти изписва лекарствата, има ли значение какво казват хората?! За пътуването не знам какво да кажа, но ако тук е по-добре аз бих стояла колкото може.
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #831 -: Септември 05, 2015, 09:24:11 am »
Момичета благодаря на всички ви за отговорите явно нашите бебчета още от сега са непослушни но с помоща на Господ и лекарите  ще  се справим с всичко
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #832 -: Септември 05, 2015, 09:37:36 am »
Ако вляза в болница ще съм на системи но-шпа,но иначе нямам стягане или втърдяване на корема просто леки болки като пия но-шпа и минава за 1,2 часа и после пак леки болки и незнам какво да правя
Здравей, и аз съм на мнение да влезеш в болницата.
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #833 -: Септември 05, 2015, 09:40:10 am »
И аз исках да вляза в болница докато имах кафяво зацапване и по силно зацапване червено,но не ме взимаха -това на 3 пъти(направо ми се ревеше като четях за случаи ,че и при най-малкото зацапване бременни момичета са ги приемали веднага в болница за да им помогнат,а мен все ме връщаха в къщи и се чувствах мн.несигурна).Трябваше да стане силен кръвоизлев за да ме приемат.Лежах 6 дни мисля че  беше,но и все така продължава да ми зацапва,дори след като ме изписаха започна повече да ми зацапва кафеникаво.Сега понамаля но все си го има,че и болките започнаха.Объркана съм и от доктори,един вика-" спирай лекарства,нищо че ти зацапва утрогестана няма да помогне ,той се пие до 12г.с.,и този магнезий дето са ти го изписали"- все едно нямало полза от него,друг вика никакво спиране на утрогестана докато имаш кафяво течение-той бил най-важен,3-и пък вика вярвай на първия-аз пък като си тръгна др.седмица там пък като никакви лекарства не изписват,и като ми кажат "пий мн.вода за контракции"и незнам,Господ да ми е на помощ само се моля и в крайна сметка каквото си купя от тук това ще е.И незнам какво да купувам вече,дано има някакво решение след срещата ми в понеделник,че съм адски притеснена.

И Тук да ти честитя Синеочка-да ви е жива и здрава малката бонбонка и много да ви радва!
Zyza,  в коя болница не са те приели? В АГ Варна ли? Много странно ми се струва? 8O Ти нали си с близнаци от ин витро, как така няма да те приемат като имаш усложнения? С Александров говори ли какво да пиеш?
« Последна редакция: Септември 05, 2015, 10:22:19 am от kati_vm »
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #834 -: Септември 05, 2015, 10:21:17 am »
И аз исках да вляза в болница докато имах кафяво зацапване и по силно зацапване червено,но не ме взимаха -това на 3 пъти(направо ми се ревеше като четях за случаи ,че и при най-малкото зацапване бременни момичета са ги приемали веднага в болница за да им помогнат,а мен все ме връщаха в къщи и се чувствах мн.несигурна).Трябваше да стане силен кръвоизлев за да ме приемат.Лежах 6 дни мисля че  беше,но и все така продължава да ми зацапва,дори след като ме изписаха започна повече да ми зацапва кафеникаво.Сега понамаля но все си го има,че и болките започнаха.Объркана съм и от доктори,един вика-" спирай лекарства,нищо че ти зацапва утрогестана няма да помогне ,той се пие до 12г.с.,и този магнезий дето са ти го изписали"- все едно нямало полза от него,друг вика никакво спиране на утрогестана докато имаш кафяво течение-той бил най-важен,3-и пък вика вярвай на първия-аз пък като си тръгна др.седмица там пък като никакви лекарства не изписват,и като ми кажат "пий мн.вода за контракции"и незнам,Господ да ми е на помощ само се моля и в крайна сметка каквото си купя от тук това ще е.И незнам какво да купувам вече,дано има някакво решение след срещата ми в понеделник,че съм адски притеснена.

И Тук да ти честитя Синеочка-да ви е жива и здрава малката бонбонка и много да ви радва!
Zyza, и на мен ми се струва странно, че не са те приели, ако става въпрос за АГ. Аз лежах 3 пъти там с близнаците. И наистина най-добре говори и си слушай Александров какво да пиеш.
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #835 -: Септември 05, 2015, 11:01:49 am »
Синеочка, много се радвам, че с бебка сте заедно вече.  За кърмата не се отказвай и при мен дойде чак пет дни след раждането. От личен опит ти препоръчвам помпата на avent, малко скъпичка е но бях много доволна и пак нея ще взема. За зърната има силиконови накрайници, при мен нямаше много полза, но има и мами които са доволни.
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #836 -: Септември 05, 2015, 11:41:08 am »
Да точно в АГ Варна не ме приеха 3 пъти като ходих долу в спешното,но последния път с обилно кървене ме приеха( 3-4 превръсзки за 1 час напълних).Първия път извикаха д-р Александров да ме гледа и той каза,че всичко е наред и да се прибирам.2-я пак той и 3-я път други двама -тези 3 пъти на видеозон през корема.З-я път ми изписаха магнерича и казоха да се прибирам и само да лежа.И последва след около 2 седмици вече приемането ми в АГ Варна за заплашващ аборт,разкритие и отлепена плацента.Той точно д-р Александров ми казва,че няма смисъл от лекарствата.Сега ще видим вече какво ще ми каже и дали ще ми препоръча лекарства след като му кажа,че и контракции започнах да имам.По принцип той най се притеснява за преждевременно раждане в 7месец.Каза ми,че на този етап не мога да получа спонтанен аборт.Каза да не вярвам на глупостите които са ми наговорили докато съм била в спешното на 8 етаж.нямала съм и никакво разкритие ми каза като ме гледа с вагинален ехограф.Най-мн.ми каза можеше докторката която ме прие в АГ,да не дава Господ де-да ме доведе до аборт като ме бръкнала с ръка тогава за да види за  разкритие.Ох ужас,дано всичко се оправя по бързо,да спират и зацапване и контракции,че ще лудна.
« Последна редакция: Септември 05, 2015, 11:43:44 am от zyza »
   
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #837 -: Септември 05, 2015, 11:43:09 am »
Синеочка, при секцио по-късно тръгва кърмата. Докато ра3бере органи3мът, че си родила ... :) На мен ми сле3е на третия ден, а при нас тогава и донасят бебето. И дръпвах по малко в началото с помпа - евтина бертони - колкото да се и3дърпа 3ърното и да протече малко и после малкият директно. Още първият ден 3асмука и им отка3ах АМ и 3ахарната водичка. Па като текне тая кърма, докато се регулира е ма3ало :) цедих на едно бебе в стаята, че да не тече напра3но. Така че не се отчайвай. Пък и да не стане кърменето, не се фиксирай в него.
Вли3ането или невли3ането в АГ го решава кадърен доктор. Моят, като имах пак доста болки, ми предписа спа3молитици и прогестерон. И лежане - максимален покой! Ка3а, че ако спа3вам лежането и терапията, няма нужда от болница. Но ако въпреки всичко не се подобря - ще ме приемат. Ра3ликата е, че ти слагат инжекционно спа3молотиците и евентуално и някоя система. У дома имам кой да ме  :needleani: - като пощъкам повече и ме 3аболи коремът.
Много е важно и къде ще се чувствате по-спокойни. С баткото моят мъж много пътуваше и ме беше страх да оставам сама, та вли3ах в АГ при всяка негова командировка. Но ние сме над 50км и 1 час път от АГ и нямах и книжка. Абе няма два еднакви случая, така че трябва да си слушаме докторите.
Дай Боже, всички да си и3носим бебчетата до 9тия месец и се гушнем живи и 3драви!


*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #838 -: Септември 05, 2015, 12:10:33 pm »
Здравейте, момичета. С малката вече сме заедно. Имаме проблеми с кърменето, но се надявам с повече упоритост от моя страна да се случат нещата. Кърмата ми все още не е слязла, а зърната са ми недоразвити. Мъчим се де, ама засега без резултат и е на АМ.
Възстановявам се значително бързо, може би защото тя е до мен и когато я видя всички болки изчезват. С всяка изминала секунда я обиквам все по-силно и по-силно.
Елза, добре дошла и успешен финал. За бременната жена е важно да се чувства спокойна и сигурна, за да е спокойно и нейното бебче. Ако в болницата ще се чувстваш по-сигурна влез. В крайна сметка решението си е твое, ние можем да ти дадем съвети, но гледайки от нашите камбанарии. Важното е ти как се чувстваш и как би била по-спокойна.
Помпа за кърма взела ли си с теб? Тя помага много за стимулиране на слизане на кърмата. На мен ми слезе  като хората на петия ден, но все пак имах някаква и на третия, когато ми донесоха бебка.
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #839 -: Септември 05, 2015, 12:37:34 pm »
В болниците би трябвало да има помпи, може да се пита, ако не си носи. Аз следващият път сигурно няма да опитвам да цедя. Опитите за цедене ми бяха лошо, половин час за 20-30мл. Храниха го с АМ, като ни изписаха купих кутия, но в къщи на 5ти ден, кърмата си тръгна без проблем, а не съм раждала секцио :)