0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #920 -: Септември 12, 2015, 17:32:59 pm »
Не ме разбрахте днес ходих и не ме ориеха на 15, трябвало да минат 30 дни от предното лежане. Да съм издържала още два дни. Херпесната инфекция отмина и обрива засъхна. Пак от болицата си го взех.
Ако мислиш и се чувстваш добре изчакай. Ако не се върни и настоявай. Ако не стане мини през спешно отделение. По закон не могат да откажат помощ на човек потърсил такава в спешно.
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #921 -: Септември 12, 2015, 17:54:31 pm »
И аз за спешното се сетих. Там не би трябвало да те върнат и какво значи 30 дни до следваща хоспитализация?! Значи давай да умираш и да ти е зле,ама да чакаш 30 дни.. Хм..
Иде ми да кажа някои доста "любезни" думи по въпроса с българското здравеопазване, но ще си замълча.
Веречириа, наистина опитай със спешното няма защо да се мъчиш.
« Последна редакция: Септември 12, 2015, 18:03:09 pm от Синеочка »


Всеки миг е още един шанс...
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #922 -: Септември 12, 2015, 18:22:00 pm »
Оф наистина имаше такава простотия, ама моят доктор намери някакъв начин преди години. 3начи едни индивиди, дето осигуровки не са плащали никога, ги приемат да им спасят бременността, докато те си пафкат цигари в единствената тоалетна на етажа и отвън ги чакат пет бременни... после им се молят поне няколко осигуровки да си платят, че да може болницата да си покрие ра3ходите от лечението... бе3умия - направо не искам да си спомням... дано още поне 4 седмици си кротува бебката и да ида в АГ-то само 3а раждането.


Re: Тема на бременните №95
« Отговор #923 -: Септември 12, 2015, 18:50:15 pm »
Синеочкa, прекрaсни новини около теб и бебкa. Включвaй се дa ни рaдвaш от време нa време :)
Веситa, много хубaви новини и около теб с бебетaтa. Все тaкa дa продължaвaте до крaя нa октомври :)
Веречирия, в София те приемaт нa следвaщия ден дори след кaто сa те изписaли aко не се чувствaш добре. Просто те приемaт по другa пътекa. Нaстоявaй дa те приемaт!
Зa прaхтa зa прaне - ползвaм Тео бебе зелен. Доволнa съм . Омекотител нa Сaно Мaксимa, белият ми е любимaтa миризмa :)
Зa козметикaтa - със синa ми почнaх с Хип, но след кaто се появи дермaтит минaхме нa A дремa. Скъпa медицинскa козметикa, но кожaтa му се опрaви. Сегa ползвaме Бочко и мисля дa опитaме и с бебето, дaно не се появят проблеми.
И дa се отчетa от прегледa вчерa при докторa, който ми препоръчa моят лекaр - много съм доволнa, прегледa продължи 40 мин. Бебкa я премери 3108гр. Плaцентa и води нормaлни зa срокa нa бреюенносттa. Провери ме рaзкритие, кaзa че имaм, но нямa дa ми кaже колко е зa дa не се ошaшкaм. Е, aз се ошaшкaх повече тaкa, aмa кaкто и дa. Сaмо кaзa, че е толковa голямо, че aко кихнa ще родя. Е, кaзa че могa и дa си ходя с товa рaзкритие още. Утре съм нa тонове, после ще дaм отчет отново ;)



*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #924 -: Септември 12, 2015, 18:56:41 pm »
За какво вие мнение за бебешката козметика на нивеа,или здраве бебе ?
Ползвала съм само шампоан на Нивеа като е бил по-голям, по мое мнение може и да изсушава бебешка кожа. Крем/олио за тяло не е имало нужда да ползвам иначе съм купувала Мустела и Олио на Хип, с добри впечатления съм. За дупето смених хиляда крема, от както ползвам Судокрем съм много доволна, мажа икономично, с една от най-големите кутии съм сигурна, че може да се изгледа бебе до 3г.  :lol:
Скоро май ще имаме много бебчета  :D
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #925 -: Септември 12, 2015, 19:16:08 pm »
Нелка, ти успя ли да смениш лекаря си, не си писала скоро?
Не съм още, реших да видя как ще протече ЖК на 23.09.
Иначе с Малечка тези дни голяма игра пада - не спира да се премята насам-натам. Коремчето все повече ми натежава и съответно болките в гърба и кръста се засилват. А днес и изтръпване в левия крак (според майка ми бебка притиска нерв). Напоследък се замислям колко е хубаво всъщност да носиш живот под сърцето си и колко бързо минава времето... и вероятно ще ми липсва този период.
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #926 -: Септември 13, 2015, 16:15:17 pm »
Милички, аз набързо да се отчета - утре ме приемат в болницата да ме следят, че бебчо се заинати и не излиза, а плацентата е много зряла и вече малчо не наддава изобщо, плюс водите са намалели. Та в болницата ще следим тонове и ще гледаме кое как :))
По отношение на праха - пера с Тео бебе, много приятна миризма на бебе точно, без да е натрапчива. Мисля че бебетата се дразнели от силни миризми като цяло... Целуфки и ми стискайте палци :)  :bighug: :bighug: :bighug:
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #927 -: Септември 13, 2015, 16:29:21 pm »
Лили успех, стискам палци дано всичко мине леко. Момичета аз съм една идея по-добре. Потресена съм че ме оставиха да се мъча цяла седмица. Но имала глава да пати. Влизам в 12 седмица имам ли шанс да се стабилизирам скоро.
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #928 -: Септември 13, 2015, 16:55:58 pm »
Хайде, Лилка, не остана ди срещата с малкия юнак.Стискам палци и чакаме до 15.09 да се е родил маникът. :lol:


Всеки миг е още един шанс...
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #929 -: Септември 13, 2015, 18:16:33 pm »
Лили и от мен имаш стиснати палци и значи вече ще чакаме новини...  :bighug:
Веречириа, пак ще се повторя, но при мен гадене имаше до 13-та седмица, а и повечето ми приятелки и познати спират с повръщането след 12-13 седмица. Но всеки организъм е различен, всяка бременност е индивидуална. Пожелавам ти скорошно оправяне.
Нелка и ние с бебката доста често се заиграваме вече  :D, много танцува това бебе нещо в последно време. Чувството е неописуемо и всеки път ми се насълзяват очите.
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #930 -: Септември 13, 2015, 18:35:19 pm »
Лили, желая ти леко раждане и прекрасна среща с бебчо! :bighug: :bighug: :bighug:
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #931 -: Септември 13, 2015, 20:21:23 pm »
Лили, леко и успешно и от мен :)
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #932 -: Септември 13, 2015, 20:43:15 pm »
Лили, стискам палци за едно леко раждане и здраво бебче.
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #933 -: Септември 14, 2015, 12:45:20 pm »
 lilitu, леко и успешно раждане, и от мен!
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #934 -: Септември 14, 2015, 13:58:41 pm »
Лили, стискaм пaлци и aз зa много лекa и безболезненa срещa с бебчо!
Веречерия, при мен гaденето отминa постепенно в 13-14тa седмицa.
Вчерa бях нa тонове - хубaви сa. Почти нямa контрaкции. Мaй и моятa бебкa се е зaинaтилa, въпреки рaзкритието...
« Последна редакция: Септември 14, 2015, 14:00:21 pm от linapoli »



*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #935 -: Септември 14, 2015, 14:15:47 pm »
Лили, стиснати палци и от ме!
Линаполи има още малко време :)
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #936 -: Септември 14, 2015, 15:22:13 pm »
Хехе с такъв 3ор ги 3адържаме те3и бебчета, а после пък не бър3ат да и3ли3ат :) Линаполи, отърва ли се от бактериите? Имаш още време до термин - нека си расте бебката.
Лили, чакаме вече радостната вест.
Та3и седмица ще си пускам контролна микробиология - стискайте палци гадинките да са се махнали. Ние сме вече в 8мия месец, малко по-спокойно ми е, но малко да постоя повече и3правена и ме 3аболява ниско коремът. Успокоявам се, че въпреки честото наболяване, преди 10 дни шийката ми беше 36мм, а тя не се скъсява от ра3. Дупето ми е на бабунки от инжекции, ама още малко да вле3ем и в 9тия месец! И вече ще му мисля 3а раждането.
Нелка, наистина е прекрасно да усещаш детенцето си как расте и шава :) И а3 си мислех, че ще ми липсва това, като се роди баткото, но е тоооолкова по-хубаво да го гушкаш и става по-хубаво с всеки ден. Сега с бебка се наслаждавам на бременността, но 3нам че ни чакат още много хубави мигове. Само да ни дава Господ живот и 3драве.


Re: Тема на бременните №95
« Отговор #937 -: Септември 14, 2015, 16:25:12 pm »
Нелка, наистина е прекрасно да усещаш детенцето си как расте и шава :) И а3 си мислех, че ще ми липсва това, като се роди баткото, но е тоооолкова по-хубаво да го гушкаш и става по-хубаво с всеки ден. Сега с бебка се наслаждавам на бременността, но 3нам че ни чакат още много хубави мигове. Само да ни дава Господ живот и 3драве.
:) :) :)
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #938 -: Септември 14, 2015, 17:42:15 pm »
Бебе, слaгaх тaблетките до петък. A сегa нa 18ти ще ми е контролнaтa микробиология и ще видим кaк е, дaно е чистa!!!
Инaче aз не бързaм дa рaждaм, имaм две седмици до термин. Но докторa кaто кaзa, че имaм рaзкритие, с което aко кихнa ще родя и aз се нaвих  че ще стaне скоро. Тa зaтовa кaзвaм, че се е зaпънaлa и въпреки рaзкритието не излизa ;)
Нелкa, нa мен много ми липсвaше коремчето и шутовете с първaтa бреюенност. Но бяхa много леки и приятни до крaя. Сегa знaм, че нямa дa ми липсвaт, зaщото имaм чувството че бебкaтa се опитвa дa излезе от всички възможни местa нa коремa ми и е много болезнено.



*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #939 -: Септември 14, 2015, 19:09:56 pm »
Линаполи/Лили-успех, безболезнено раждане и бързо да гушните своите бебки.
Аз се прибрах успешно със самолета.Днес ходих да се регистририрам за джи пи,която процедура ще отнеме около 9-10 и ще видим после кога ще ми назначат видеозон за 2-та фетална морфология и въобще как процедират тук(на новото място). Весел ден на всички!