0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Последния прегнил преди пункцията ли е бил?Ако да, то може на 10-ти да се пусне кръвен на 5 дневни бластоцисти.

Да беше преди пункция.
Предполагам кръвен да направя, а не уринарен?
*
О кръвен, уринарния няма да покаже толкова рано.

Рони, и моя трансфер бе на 01.03. 2014 :lol: на 8-ми март направих тест и разбрах, че съм бременна чудесен подарък за празника :wink: пожелавам ти същото да ти се случи и на теб :)
Благодаря момичета😀
Днес ми е 12ти ден и си пуснах кръвен тест.
Днес моят мъж има рожден ден и се надявам да го зарадвам😀
*
Дано Рони, стискам палци!

Момичета резултата е 87.98 на 12ти ден
Док каза,че съм избързала но е добре.
Вие как мислите?
Направо е супер  :D
Аз на 7-ми ден пуснах по препоръка на док. и резултатът беше 30.8 и каза че е чудесно.
Така че ЧЕСТИТО!!!
Резултата е добър,за да си по-спокойна дали всичко е наред може да пуснеш още един след 48 часа.Тихичко честито.
Здравейте отново
На 12ти ден ЧХГ 87.98
На 14ти ден ЧХГ 109.8
Как ви се струва?
*
Мисля ,че изглежда добре. Стискам палци,Рони,да продължава нагоре.. :D
/www.mamaibebe.com][/url]
*
на мен не ми изглежда никак добре, за два дни е много минимално нарастването.
Звъннах в болтицата и ми казаха, че е добре.
Не при всички жени се удвоява на
48 ч.
При някои на 72 ч дори има случаи на 96ч.
Казаха да не спирам лекарствата.
Здравейте,
аз съм нова и се записвам да ви следя. Пациент съм на клиника Надежда и по-точно на д-р. Персенска. Аз имам една извънматочна бременност, една биохимична и една нормална, но без сърдечна дейност в 8 г.с. Имам и една премахната тръба, a спермограмата на съпруга ми показва 1 % сперматозоиди с правилна форма. Април ще се запиша за цветна снимка, въпросът ми е: може ли в месеца на цветната снимка да се направи инсеминация? След колко време се пристъпва към нея, на кой ден се прави, задължителна ли е стимулацията или може да се пробва без? Моля споделете вашият опит при Персенска свързан с инсеминацията.
Благодаря ви :)
Благодаря ви за отговорите!
 
Здравей Elitchka.
Аз не мога да отговоря на този въпрос.
Има затворена група във Facebook
намери я и пусни заявка
 ФОНД АСИСТИРАНА РЕРРОДУКЦИЯ
Там може да получеш отговор на въпроса ти.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
... въпросът ми е: може ли в месеца на цветната снимка да се направи инсеминация? След колко време се пристъпва към нея, на кой ден се прави, задължителна ли е стимулацията или може да се пробва без?

Здравей, Elitchka!

Желателно е в месецът, през който се прави цветната снимка, да не се правят опити за забременяване - има малко облъчване от самата процедура, добре е да не се прави секс заради рискът от сексуалнотрансмисивни болести, както и след процедурата е възможно да приемаш антибиотици.

По отношение на инсеминацията, може да се прави със или без стимулация, по препоръка на лекаря и по желание на двойката, като шансовете за успех без стимулация са по-малки, особено при една липсваща тръба. Също така и влошената морфология трябва да се отчете, преди да се пристъпи към асистирана репродукция.

Самата инсеминация се прави в деня, в който лекарят прецени - ако е без таймиране, ще те следят чрез фоликулометрия и ще ти кажат кога евентуално ще бъде овулацията. Ако е с таймиране, 24 до 48 часа след поставянето на инжекцията (прегнил, хориомон, овитрел).

Обсъди предварително тези неща с д-р Персенска, тъй като има различни варинати, които могат да се предложат при конкретната двойка.

Успех! :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Еличка, Мели ти е описала всичко за инсеминацията.
Какво имаш в предвид под 1% сперматозоиди с правилна форма, 1% морфология по Крюгер?Ако е така, защо ще правите инсе?

Здравейте момичета, включвам се отново в темата след няколко месеца застой. Днес стартирахме инвитро процедура по фонда. Назначена ми е стимулация от 2 ри ден на МЦ за 5 дни с Гонал, 4дни по 100 и 5-ти ден 150 + Зарзио х едно деление през 2 дни. В Сряда съм пак на преглед и ще ми кажат тогава с какво ще продължим.

Само да ви питам нормално ли е да имам главоболие и тоо доста силно, уморена съм, даже към 5часа подремнах 2часа, унесе ме сериозна дрямка... дали е от инжекциите?

Забравих да питам за аспирина дали да го пия или да го започна след трансфер ако има такъв.

*
Христинче, сега виждам.може да ти е зле от Зарзиото.Моята приятелка си го би и и беше много зле.
Аспирина мисля, че от трансфера се почва.
С писалки ли си?Много лесно се бие с тях инжекция.Моя мъж се специализира :)

Да Маги, Гонала е писалка, а Зарзиото е като фраксипарина.

Ама нещо се зачетох и ми се струва, че много ниски дози Гонал ми е изписала др.Персенска... 4дни х 100 и на 5тия ден от стимулацията 150... другите момичета на които чета коментарите са били на по 200 и нагоре... Притеснявам се че няма да изкараме Я. А ми се иска да са мнооогоо, че да имаме евентуално опция за поне 2-3 трансфера ако се наложи де... аз с голямата лъжица направо 😄