0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Момичета рано ли е за тест на 9 ти ден?
Здравейте, момичета !

Миналия месец почнах 3-тия си опит към фонда в клиниката при д-р Стаменов.Инжекцията Прегнил 5000 единици ми беше на 4-ти Юли вечерта.Пункция на 6-ти Юли и трансфер на 1 бластоцист на 11-ти Юли .В Понеделник си направих уринен тест, които имаше бледа 2-ра чертичка, днес сутринта още един, пак с бледа 2-ра чертичка.Реших се и си пуснах Пуснах TSH - 5.62 uIU/ml и Total b-HCG - 145.7 mIU/ml.Притеснява ме високото TSH, но пък ЧХГ е супер за 1 бебче според мен.Като симптоми - повишено обоняние, потене, често уриниране и бодежи в корема и гърдите.Мисля да увелича леко дозата на Л-Тироксина, които пия от 100 на 125.Така ми е давал съвет д-р Начев.Кръвния тест ми е насрочен за 25-ти Юли.Сега в клиниката са в отпуск, та незнам дали да звъня по-рано или да си изчакам датата на теста.
« Последна редакция: Юли 22, 2015, 17:51:53 pm от Златен дъжд »
 

Здравейте, момичета !

Миналия месец почнах 3-тия си опит към фонда в клиниката при д-р Стаменов.Инжекцията Прегнил 5000 единици ми беше на 4-ти Юли вечерта.Пункция на 6-ти Юли и трансфер на 1 бластоцист на 11-ти Юли .В Понеделник си направих уринен тест, които имаше бледа 2-ра чертичка, днес сутринта още един, пак с бледа 2-ра чертичка.Реших се и си пуснах Пуснах TSH - 5.62 uIU/ml и Total b-HCG - 145.7 mIU/ml.Притеснява ме високото TSH, но пък ЧХГ е супер за 1 бебче според мен.Като симптоми - повишено обоняние, потене, често уриниране и бодежи в корема и гърдите.Мисля да увелича леко дозата на Л-Тироксина, които пия от 100 на 125.Така ми е давал съвет д-р Начев.Кръвния тест ми е насрочен за 25-ти Юли.Сега в клиниката са в отпуск, та незнам дали да звъня по-рано или да си изчакам датата на теста.

Висок TSH наистина!
Не коментирахте ли преди процедура,каквато и да е тя,да се орегулира този хормон и тогава да действате?!



Тогава беше 1.55, но при мен при стимулация винаги се вдига, но предполагам, че сега трябва да почне да спада.Утре пак ще го проверя колко е, заедно с ЧХГ в клиниката.
« Последна редакция: Юли 23, 2015, 13:49:50 pm от Златен дъжд »
 

Тогава беше 1.55, но при мен при стимулация винаги се вдига, но предполагам, че сега трябва да почне да спада.Утре пак ще го проверя колко е, заедно с ЧХГ в клиниката.

Утре ще имаш същия резултат,този хормон не се повлиява така бързо.Най-рано след 45 дни може да се повлияе ако има промяна в дозата на Л-тироксина.
Все пак го изследвай утре,ако си прецениш.
Л-тироксина може да го приемаш през цялата бременност,но аз доколкото съм запозната,стойност над 2 единици е рискова за забременяване.
Аз когато се обърнах към клиника за РМ,първото с което се заехме беше да оправя стойността на TSH.Това беше февруари месец,сега вече ми е ОК и ще преминем по натам с процедурите.Моя беше 3.46 и тогава думите на специалиста бяха:"Смъкваме хормона и тогава продължаваме".
Ако има начин,консултирай се и с др.Начев и с репродуктивния специалист.



*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Златен дъжд , честито  най -напред , нека и кръвния тест  и преглед потвърди   положителния резултат !
За ТСХ -споко 
.И моето  ТСХ   скочи рязко  след успешния опит    , като аз забравих да пусна контрола веднага след теста  , а след  може би десетина дни -въпреки , че преди старта на процедурата  имах преглед с  д-р Начев и   коригирана доза  ,с  бременността рязко скочи . Имаше препарати  от изписваните след стимулация ,  които може да дадат фалшиво завишена стойност на ТСХ , но  забравила съм за  кои се отнасяше.

Но не чакай  -звънни на д-р Начев  още сега   за среща  или  му кажи  кога ти е бил  трансфера, кога последната контрола на ТСХ , какво  друго  пиеш  в момента и  как да процедираш  , а консултация с  него  ще направиш    допълнително .
Освен ,ако нямаш основателна причина да се  съмняваш  в лабораторията , няма смисъл да си даваш  парите за повторно изследване . Принципно е хубаво контролите да се правят в една и съща лаборатория .
Успех!
При бременност д-ра задължително искаше ТСХ и ФТ4 .
« Последна редакция: Юли 23, 2015, 15:40:26 pm от nimika »


Звъннах му и ми каза, че ме иска по спешност утре сутринта да отида при него в Майчин дом.Каза да нося и всички изследвания преди и по време на процедурата.Май първо ще отидем при него и след това в клиниката за кръвния тест.За мен сега най-важно е бебето, дано да нямам проблеми и бебето да се развива правилно.Ще направя всичко, за да го задържа.Уплаши ме доктора като ме вика така по спешност, но дано всичко да се развива добре.
 

Днес минах при д-р Начев, увеличи ми дозата на на Л-Тироксина на 150 мг на ден и иска контрола на TSH и FT4 след 30 дни.Също така отидохме в клиниката и пуснахме ЧХГ.Резултата ми е 336,1.В клиниката ми казаха да си продължа лекарствата в същите дозировки и да си запиша час за преглед.Записах си час при д-р Чачева за 5-ти Август, тогава ми се пада 6 г.с и 2 дни.Дано да видим бебчето ни.
 

*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Златен дъжд, хубави новини!  Успех !  :D


Здравейте момичета да ви питам в клиниката правят ли вливания на Интралипид.Благодаря предварително :)
*
Честито, златен дъжд! Леки 9 месеца!

Чудесни новини,Златен дъжд.
Лека и спокойна бременност.Прави си контролите на хормоните и всичко ще бъде наред.



*
Златен дъжд, честито  :), желая ти лека и спокойна бременност!  yahoo_17

*
Здравейте момичета! Да ви питам ако някой е постъпвал така и знае-от клиниката искам да ми направят копие на досието на всичко, което е възможно да ми дадат. Как става това и на какъв тел. трябва да звънна? Дали ще се съгласят ако по телефона им кажа за желанието си? Благодаря!
*
Здравейте момичета, успех на всички!!! Искам да питам, тези които са правили процедура финансирана от ФАР как са процедирали с информиранета за резултата-от клиниката ли са ви давали попълнения формуляр или Вие сте го писали( там трябват дати и аз не мога  да се сетя за началото на стимулацията, а поради пълния хаос покрай бебетата , не мога да намеря и фактурата от доплащането , където може и да ги пише).
url=http://lilypie.com][/url]
[/url
*
Здравейте момичета! Да ви питам ако някой е постъпвал така и знае-от клиниката искам да ми направят копие на досието на всичко, което е възможно да ми дадат. Как става това и на какъв тел. трябва да звънна? Дали ще се съгласят ако по телефона им кажа за желанието си? Благодаря!
Може да си поискаш епикриза за проведените до момента процедури.На мен ми дадоха такава когато кандидаствах към общински фонд.Там е описано с какви проблеми сте, операции ако имаш правени, кога какви опити си правила, с какво са те стимулирали, извадени яйцеклетки т.н.
Тази епикриза си я поисках от отдел Информация, чаках 1 месец докато си я взема.Не знам дали по телефона  ще се заемат, според мен най-добре е лично да те запишат.
*

    naskomimi

  • ****
  • 1024
  • "Това, което Бог е събрал, човек да не раздели!"
Здравейте, момичета!
Бързам да се похваля...не знам къде се намирам и до сега не можех да повярвам на щастието си...
Първи опит по фонда - трансфер на 2 тридневни ембриони, ЧХГ на 14-ти ден - 1024. Вчера - 23-ти ден от трансфера видяхме две плодни сакчета! Много съм щастлива! Ще се моля все така Бог да е благосклонен към мен и след две седмици да чуем най-прекрасния звук на две сърчица!

Само че имам притеснение...Д-р Михова ме прегледа и се оказа, че съм с хиперстимулация. Не знаех, че след пункция и трансфер може да се получи. Яйчниците ми са уголемени с множество фоликули и малко течност в СД. Пуснахме ПКК, но според д-р Михова показателите са ок. Предупреди ме ако ми се подуе още корема и станах силни болки, че ще ме хоспитализират. Уплаших се...Опасно ли е сега за ембриончетата ми? Попитах я от къде накъде тези фоликули - било нормално при високи нива на ЧХГ, както е и при многоплодна бременност, но щели да спихнат, а течността да се абсорбира...
А коремът наистина ми е доста подут и имам пробождания, но аз по принцип съм с висок праг на болка и не знам кое е силно и притеснително...
Кажете ми, опасна ли е тази ситуация, в която се намирам?
И друго...по време на стимулацията ми с гонал ми биеха през два дни и зарзио - било като неупогена. Но преди пункцията акушерката ми каза да го спра, защото сега се биело за качеството на яйцеклетките, а след положителния тест ще се бие за друго. Да, но аз вече не го бия. Дали ще окаже благотворно влияние върху подутия корем и прочие и дали ако се обадя на спешния телефон могат да ми дадат тази информация за него и да ми го изпишат, че до 19-ти август, когато ще се видя с д-р Персенска има много време...


"Най-мощната сила на света - вярата" Майка Тереза
Честито, naskomimi!
Обади се на спешния и сподели притесненията си с тях. Ако те боли и не ти е добре - моментално отиди в болницата.
*
naskomimi, страхотна новина, много се радвам, желая ти лека и спокойна бременност!  :D yahoo_17

Нямам личен опит с хиперстимулация, според мен най-правилно е да следваш напътствията на д-р Михова, тя е много добър специалист, или звънни на спешния. Неупоген са ми назначавали след положителен тест, но в твоя случай пак най-добре коментирай с д-р Михова или на спешния.

*

    naskomimi

  • ****
  • 1024
  • "Това, което Бог е събрал, човек да не раздели!"
Благодаря ви!
Звъннах на спешния и ми вдигна жена, с която разговаряхме дълго. Разпитва ме за стимулацията и сега  за хипер, дали съм пила достинекс и прочие. Казах й, че съм била зарзио по време на стимулацията и тя ме пита какво ми е казала д-р Михова. Там е работата, че забравих да я питам. След още малко разговор накрая ми каза, че въпреки, че зарзиото няма общо със състоянието ми в момента, а се бие за друго при положителен тест, трябва да си го бия, след като съм го имала при стимулацията.
Сега се чудя...Да се доверя ли на спешния....да си го бия от днес, въпреки че не съм го била от миналия понеделник от положителния тест? То едва ли има начин да се свържа и с д-р Михова....


"Най-мощната сила на света - вярата" Майка Тереза