0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Малко отклонение от темата...

Честито бебче на др.Шефкетова,да е здрав,палав и безгрижен малкия юнак и много да ги радва.
На докторката желая бързо възстановяване и спокойствие.

 :bori_003:



*
Здравейте! За попитам за пункция без трансфер необходими ли са изследвания за хепатит, спин и васерман. И колко месеца трябваше да им годността.
*
Да, s.wasi, точно за пункцията искат тези изследвания (за ЗЕТ не), валидни са три месеца.

*
Благодаря ти marsi. Моите са от март и явно няма да ми ги признаят.
Да питам и още нещо. След като няма да правя трансфер, няма и да оплождаме, а само ще вадим яйцеклетки, изследват ли се хормони.
« Последна редакция: Юли 07, 2015, 15:13:35 pm от s.wasi »
да изследват се хормони,пкк и вирусология!Преди всяка пункция и аз миналият месец нямах трансфер но изследвахме всичко
*
*

    naskomimi

  • ****
  • 1024
  • "Това, което Бог е събрал, човек да не раздели!"
Момичета, да ви попитам за ембриолепилото - прави ли се винаги по време на трансфер? Предполагам не, но дали ние можем да си го искаме и съответно да си го платим или е по преценка на лекаря?
Питам, защото предполагам, че сега няма да имам РВМС, след като имунологичната биопсия е ок, но все пак...Ако от моето внушение се чувствам по-спокойна....и искам ембриолепило...мога ли аз да си го искам или д-р Персенска трябва да реши? Утре съм на преглед, а не искам да се излагам с въпрос, защото не искам да й досаждам...


"Най-мощната сила на света - вярата" Майка Тереза
naskomimi, лепило и PBMC са различни неща. Говори с д-р Персенска, тя ще прецени какво и дали да слагате нещо.
Много късмет!
*

    naskomimi

  • ****
  • 1024
  • "Това, което Бог е събрал, човек да не раздели!"
naskomimi, лепило и PBMC са различни неща. Говори с д-р Персенска, тя ще прецени какво и дали да слагате нещо.
Много късмет!
Да, мила, знам че са различни...Миналата година ми слагаха РВМС, но заради неуспеха тази година месец преди опита пуснах имунологична и микробиологична биопсии и бяха ок. Затова сега си мисля, че няма да имам РВМС.
Но се надявам да имам поне лепило и за това питах - да не би него да го слагат винаги при трансфер, а да не се заплаща като РВМС допълнително? Не ми се вярва...Мисля, че беше по-евтино от РВМС, но се чудя лекарят ми ли трябва да реши да ми слага или мога и аз да си го искам?


"Най-мощната сила на света - вярата" Майка Тереза
Можеш да обсъдиш с нея какви са възможностите. Мисля че беше 50 лв. лепилото.
*
безплатно беше лепилото, ако е само лепило.
*

    naskomimi

  • ****
  • 1024
  • "Това, което Бог е събрал, човек да не раздели!"
Оооо, готова съм и 250 да дам...Стига наистина да има по-голям ефект! Така искам този път всичко да е перфектно...


"Най-мощната сила на света - вярата" Майка Тереза
*

    naskomimi

  • ****
  • 1024
  • "Това, което Бог е събрал, човек да не раздели!"
Здравейте, момичета! Все пак ще имам РВМС, но нищо повече не питах. Дори се учудих, че не казаха кога, но миналата година ми взеха първата кръв в деня на пункцията, а втората два дни след това и същия ден поставяне. Четох, че при някои момичета вземат първата кръв в деня на прегнила и в деня на пункцията го поставят, но явно аз ще съм по моя вариант, че иначе щяха да ми кажат.
Малко съм притеснена...Естрадиолът от понеделник е скочил от 1093 на 2484...Уж пия капки ка-вит още от събота, но...Фоликулите са 12 бр., повечето 16 мм., но имам и единични 20, 18 и 17 мм....
Д-р Персенска доста се чуди дали в петък или събота да е пункцията, но накрая реши в петък. Питах я за пътуването в деня на трансфера дали е удачно - тя ми вика, че трансфера не я интересува, но се притеснява от пункцията, защото за 5 минути ставали белите и се притеснява за моя живот и здраве и иска да постоя повече в деня на пункцията...
Дано всичко е наред и изкараме хубави Я без проблеми, защото четох страшни неща от момичета с огромни усложнения по време на пункции, реанимации и прочие...
Дано всичко е наред и хванем и последния влак, защото като питах дали ще правим трансфера на 3-ти ден, защото от вторник излизат - тя ми каза, че ще има време на пети ден, тъй като в сряда е последния им работен ден.
Дано всичко това ми е на късмет и Бог ме закриля!
Успех и на вас, мили момичета! Дано Бог се смили над нас и не позволява повече да страдаме!


"Най-мощната сила на света - вярата" Майка Тереза
Здравейте момичета..За съжаление днес, на 8-ми ден след трансфер, мисля, че за трети път нещата приключиха с неуспех... Събудих се с кафявото зацапване, няколко капки, половин час лед това паднаха две червени капки, после пак няколко капки кафяво... Няма повече кръв, гърдите си ме болят, като за цикъл, кръста си ме боли, но това кафявото за мен си е провал...
Стискам палци на всички :) и продължаваме  да се борим :)
*
Ана мария, не бързай да отписват опита. Имах абсолютно същото зацапване на същите дни от трансфера при първата ми успешна бременност. Направи си кръвен тест и се обади на доктора си.
Късмет и дано да имаш моето щастие!


Ана мария, не бързай да отписват опита. Имах абсолютно същото зацапване на същите дни от трансфера при първата ми успешна бременност. Направи си кръвен тест и се обади на доктора си.
Късмет и дано да имаш моето щастие!
Здравей! За първи път срещам някой, който да е имал  кафяво зацапване....
За разлика  от другите опити, имах и две капки кръв сутринта... доктора не си вдига телефона, а за кръвен не е ли рано.... дднес е осми ден.
Не съм спряла лекарствата, но по принцип сега ми е  датата за цикъл. Благодаря ти много!
Не е рано. Правилото е: лекарства не се спират при зацапване, а се пуска тест.

С теб сме  :bighug:
Аз също имах кафяво зацапване и двата пъти, и двата бяха положителни. Първия път много се шашнах, помислих че нищо не е станало и звънях на спешния. От там ми казахa, че това е добър знак, така си и беше :-) успех и на теб
Не е рано. Правилото е: лекарства не се спират при зацапване, а се пуска тест.

С теб сме  :bighug:
Благодаря Ви, момичета. Не се е усилило течението, но като се загледах не е екафяво, а жълто зелено ..... странна работа... за кръвен тест гладна и жадна ли трябва да съм?
Отново Ви благодаря!!!
Аз също имах кафяво зацапване и двата пъти, и двата бяха положителни. Първия път много се шашнах, помислих че нищо не е станало и звънях на спешния. От там ми казахa, че това е добър знак, така си и беше :-) успех и на теб
Извинявам се, може да е глупаво така да питам, но док, който прави акупунктурата ми каза, че зацапванията при имплантиране са до четвъртия-петия ден след ЕТ, а по-късните вече не са точно такова нещо, но и не каза какво е... на теб на кой ден след трансфера ти се появи това и много ли беше като количество? Пак се извинявам завъпросите... и БЛАГОДАРЯ!