0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Няма изисквания да си гладна, още по-малко жадна (на изследвания се ходи след прием на вода, за да има кръв във вените). Хапни си и иди да те боцнат. Ние ще чакаме резултата заедно с теб и ще се молим да е голямо число.
Аз също имах кафяво зацапване и двата пъти, и двата бяха положителни. Първия път много се шашнах, помислих че нищо не е станало и звънях на спешния. От там ми казахa, че това е добър знак, така си и беше :-) успех и на теб
Извинявам се, може да е глупаво така да питам, но док, който прави акупунктурата ми каза, че зацапванията при имплантиране са до четвъртия-петия ден след ЕТ, а по-късните вече не са точно такова нещо, но и не каза какво е... на теб на кой ден след трансфера ти се появи това и много ли беше като количество? Пак се извинявам завъпросите... и БЛАГОДАРЯ!

Слънчице, от жена до жена и от бременност до бременност има голяма разлика. Д-р Ликсов, моите уважения, ама е мъж и не би могъл да знае.
Сега си погледнах записките, първия път ми е било на 13 ден от пункция, а втория на 14ти. И двата пъти ми е зацапвало по два дни кафяво, а на третия ден мръсно бяло - аз слагах утрогестан, та си спомням че самия утрогестан който изтичаше на трети ден беше мръсно бял.
Сладури :)
Страхотни сте :)
Забелязах, че след като сложа утрогестана, изтича тази "прелест" (вероятно от дразненето на пръстите) и после целия ден капне две-три капки и това е.... Пак звънях на док, но .....
Понеже ужасно ме е страх, тъй като и двата опита преди това бяха абсолютно по същия начин, с изключение на гърдите, затова ще почакам малко и да речем в понеделник ще прибегна до последна стъпка - кръвчица...
ПС. Този път не съм след пункция, от ЗЕТ ми е, при теб може да е от пункцията това кафявото...
*

    naskomimi

  • ****
  • 1024
  • "Това, което Бог е събрал, човек да не раздели!"
Ана Мария, стискам ти силно палци!

Момичета, много ми е притеснено за утре! Д-р Персенска доста ме наплаши, че могат да станат проблеми на тази пункция...с повече фоликули и по-висок естрадиол съм...Иска да не пътувам и да съм й под ръка...Шашнах се много...Знаете ли дали има вариант да се остане в клиниката и да се заплаща престоя или да остана в хотел? Аз питах в Таити и от там казаха доста добра цена за пациентки - 30 лв., независимо дали за сама жена или за двамата. Мисля да остана, но милото сега ме кара да звъня в клиниката да питам дали не може да остана там...

И друго - виждам, че коментирате д-р Ликсов. Вчера се чух с него, защото се интересувам, въпреки че изтървахме процедурите около стимулация. Казах му, че искам да направим около трансфера. Той ме поразпита за предишните опити и ми вика, че според него е най-добре още утре, като се почувствам по-добре след пункцията да се направят две процедури. В деня на трансфера се правело, ако първата процедура е от стимулацията, били различни.
Страх ме е...Да не се чувствам не толкова добре и да си навредя нещо повече с тази акупунктура. От друга страна ако пък помогне? Попитах тук-там и няколко момичета, правили тази акупунктура ми казаха да не се занимавам.
Но все пак...нали д-р Стаменов го препоръчва и той решава да има такъв специалист в клиниката? Няма да е шарлатанин?

Ще съм ви благодарна да ми дадете съвет за оставането в клиниката или хотела и за акупунктурата..
Целувки за хубав и прохладен ден от мен!


"Най-мощната сила на света - вярата" Майка Тереза
*
Аз съм правила в деня на трансфера само една акупунктура,беше успешно инвитрото ми.При мен беха извадени 11 яйцеклетки не съм имала проблем от пункцията не знам защо д-р Персенска се притеснява,аз съм била с д-р Стаменов.
« Последна редакция: Юли 09, 2015, 09:39:55 am от asi73 »
Здравейте момичета,
искам да споделя,че вече съм пациент на др.Персенска.След вчерашния първичен преглед съм много щастлива.
Предстои едномесечен отпуск на клиниката,след това се захващаме.
Пожелавам си успех,също и на всички Вас.

naskomimi,относно акупунктурата,аз лично съм"за",имам позната на която това лечение е помогнало много,но все пак си е до организъм.На мен лекар ми препоръча с акупунктура да лекувам Хашимото,засега не съм се подлагалавсе още.То кое по напред...
А ако имаш възможност,остани в хотела,незнам цената на болничния престой,но като че ли хотела е по добрия вариант.
Успех Мими,всичко ще бъде наред,не се плаши.



*

    naskomimi

  • ****
  • 1024
  • "Това, което Бог е събрал, човек да не раздели!"
Благодаря ви, милички!
Дано наистина всичко е наред! Не знам за какво се притеснява, но все пак на прегледа могат да се видят 12-14 бр., а да извадят много повече, което създава затруднения и при самата пункция. Аз както казах съм изключителен миньон - 147 см. 46 кг. и просто това за мен може да е множко. Прочетох и много страшни неща за пукнати черва по време на пункции и при д-р Персенска, до вадене на яйчници и прочие...Дано Бог се смили над мен и ме запази, както и всички момичета в това положение.

А иначе относно хотелите - питах в клиниката, не можело да се остава. Хотел "Таити" е 30 лв., независимо дали за сама или двойка, хотел "Симона" - 45 лв. със закуска за един човек.

Ще видя какво ще умувам утре. Дано всичко мине ок, но май да си остана двата дни до неделното РВМС...
Стискайте ми палци!


"Най-мощната сила на света - вярата" Майка Тереза


Ще видя какво ще умувам утре. Дано всичко мине ок, но май да си остана двата дни до неделното РВМС...
Стискайте ми палци!


Бог да е с теб.
Стискам палци и вярвам,че всичко ще е наред.
Спри да четеш каквото и да било.Твоя случай е индивидуален...
Успех,Мими.



Благодаря ви, милички!
Дано наистина всичко е наред! Не знам за какво се притеснява, но все пак на прегледа могат да се видят 12-14 бр., а да извадят много повече, което създава затруднения и при самата пункция. Аз както казах съм изключителен миньон - 147 см. 46 кг. и просто това за мен може да е множко. Прочетох и много страшни неща за пукнати черва по време на пункции и при д-р Персенска, до вадене на яйчници и прочие...Дано Бог се смили над мен и ме запази, както и всички момичета в това положение.

А иначе относно хотелите - питах в клиниката, не можело да се остава. Хотел "Таити" е 30 лв., независимо дали за сама или двойка, хотел "Симона" - 45 лв. със закуска за един човек.

Ще видя какво ще умувам утре. Дано всичко мине ок, но май да си остана двата дни до неделното РВМС...
Стискайте ми палци!

Хотел Симона има отстъпка с 10 % като кажеш, че си пациент на клиниката :)
Успех мила!
*

    naskomimi

  • ****
  • 1024
  • "Това, което Бог е събрал, човек да не раздели!"
Да, това е отстъпката! Иначе е 50 лв.
Сега пък с друго се наредих...Замислих се, че много ме боли корема, а аз по принцип съм с лениви черва и не съм ходила от неделя...Сега се сетих, че ще е трудно с тези пълни черва утре на Перси  :oops: Звънях и ми се скараха, че не съм им казала вчера. Да ходя сега за свещички ева кю и да си направя клизма...Пфу, че съм и аз...


"Най-мощната сила на света - вярата" Майка Тереза
Само бъди спокойна....
Не се самонавивай... Другото, което на мен ми действа изключително скорострелно да ида в тоалетна е прясно мляко с мед (топло). Изпивам една чаша и съм в тоалетната... :)
Ох миличката Мими...
Друго също помага,сега е сезон на черешите.В комбинация с пр.мляко,топло,както и Ана написа също бързо разхлабва.
Все пак си е и до организъм,дано ти помогне де.



*

    naskomimi

  • ****
  • 1024
  • "Това, което Бог е събрал, човек да не раздели!"
Оооо, аз от дете съм така...Дори акушерката ме пита защо не съм била казала - аз й отвърнах, че съм свикнала, но просто сега се сетих, че няма да им е удобно на тях да работят с тези моите черва...

Та като съм от дете така - нищо не помага, какво ли не съм яла и пила, по цяло шоколадче, капки дулколакс - нищо.

Ще пробвам първо със свещичките, макар че д-р Персенска е казала да направя клизма, ма ме е страх от нея. Първо свещичките, ако не стане - тогава.


"Най-мощната сила на света - вярата" Майка Тереза
naskomimi, пункцията съвсем не е козметична процедура и д-р Персенска с право ти е казала да не пътуваш в същия ден. Няма смисъл да оставаш в болницата, запази си стая в Таити.
Клизмата не е страшна и не боли, но и свещичките вършат работа. Изчисти червата сега и не мисли за страхотии.
Колкото до акупунктурата - ако имаш парите за процедурите - направи ги. В никакъв случай няма да навредят.

Стискам палци!
Анна Мария, аз кафявото зацапване го свързвам по скоро с хормонални промени, защото е точно в дните в които трябва да е цикъла или пък от имплантацията, при която все пак се разкъсват някои кръвоносни съдове. Не го отдавам на пункцията,първо защото аз бях и двата пъти на естествен цикъл, не сме вадили много яйцеклетки, а пък и 13-14 дни след това се получава. Стискам палци и при теб да е признак на имплантация.

Наскомими, аз и при двата опита правих акупунктура и при двата имаше имплантация. Не казвам, че това е помогнало, но просто исках за свое успокоение да знам, че всичко, което се предлага съм направила. При втория опит слагах и РВМС. Правих четири процедури, две непосредствено преди трансфера и две след трасфера, мисля чебеше ден - два след него.
*

    naskomimi

  • ****
  • 1024
  • "Това, което Бог е събрал, човек да не раздели!"
Момичета, сложих две свещички ева кю в рамките на половин час разлика, но имаха минимален ефект. Не знам сега все пак да си направя ли клизмата за всеки случай, но ме е страх да не се разраня още повече, че... :oops: Мигновенно действие на свещичките, но минимално количество  :oops: Поне ми изкараха всички газове, които ми направи стимулацията от първите дни... Не знам да се включа ли с клизмата, но ме е страх, че не ми е правена никога, още повече сама да си правя...

А относно акупунктурата утре живи и здрави всичко да е наред след пункцията, ще питам д-р Персенска като дойде да ми каже колко и какво. Защото ми е странно, че д-р Ликсов иска две процедури точно в деня на пункцията...Затова..


"Най-мощната сила на света - вярата" Майка Тереза
Момичета,
може би започвам да се филмирам вече, но някой може ли да ми каже какво се случва при загуба на ембрионче, нещо изтича ли или просто теста е отрицателен и това е...
Притеснявам се да не би да си усложнявам нещата, защото страшно ме болят гърдите, и да не би да иска да ми дойде, а аз с лекарствата да стопирам работата... :(
Простете за глупавите въпроси
*

    sianie1

  • **
  • 86
  • Нема начин да нема начин
Ана -Мария, не спирай лекарствата преди да направиш кръвен тест! Симптомите, които описваш са едни от признаците за полож. тест. Успех!
Нема начин да нема начин!
Ана Мария, време е за тест. никакви колебания за спиране на лекарствата. И лекарят ти ще потвърди, че без тест не може да спреш да ги взимаш.

Стискам палци!

naskomimi, клизмата няма да ти навреди. Само не взимай Дуфалак сега, защото от него ще се подуеш. Можеш, обаче утре да си купиш - цяло шише, и да си пиеш по 30-40 мл на ден всеки ден. Така ще се пооправят нещата до трансфера, а и за след това. Имай предвид, че и от утрогестана се получава запек, а ако ти предпишат и но-шпа, от него също. Не се оставяй така.