0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте,момичета!Вчера бях на преглед 10 ден за замразен трансфер!Доктора настоява да правим пак пункция и да слагаме свеж и замразен ембрион!Каза че така шанса е по-голям.Мен ме е страх обаче от многоплодна бременност,четох че едното ако не се хване може да повлече и другото?Дайте ми вашият съвет!Миналият месец от хапчетата беше изтъняла лигавицата.Сега на 10 ден е 6 мм.Питах може ли да пия нещо за нея,той ми каза не защото ще стопираме развитието на фоликула.Знам че витамин Е помага за лигавицата,незнам дали той оказва влияние върху фоликула и да не пия ли поне него?
Не взимай нищо, без да е съгласувано с лекаря ти - може наистина да прецака фоликула. А за шанса - наистина се увеличава при повече ембриони. Ако имаш финансовата възможност - направи смесен трансфер. И не, не може да се твърди, че ако едното не се хване, ще повлече и другото. Ако има потенциал, ще си се хване. При два ембриона рискът от многоплодна бременност е малък.

Успех!
Здравейте и от мен отново! Днес беше първото вземане на кръв за лепило или лекарство, не знам кое е правилно и утре е второто и самото поставяне преди ЗЕТ. Каква му е точната идея на това нещо и самото то ли се нарича РВМС... може би е глупав въпрос...
*
Здравейте и от мен отново! Днес беше първото вземане на кръв за лепило или лекарство, не знам кое е правилно и утре е второто и самото поставяне преди ЗЕТ. Каква му е точната идея на това нещо и самото то ли се нарича РВМС... може би е глупав въпрос...
РВМС /peripheral blood мononuclear cells/ - моноядрени клетки от периферна кръв
Изолиране на периферни моноцити от собствена кръв на пациентката, активиране на тези клетки с хормона на бременноста- βЧХГ  и поставяне в матката преди ембриотрансфера с цел по-добра имплантацията на ембриона.
Успех :)


galetosweet, аз пробвах много неща за моята тънка лигавица. При последния ЗЕТ имах добър резултат след поставяне на глобули Еротон, за подобряване на оросяването са (приготвят ги в клиниката), но ги ползвах само при ЗЕТ. И освен глобулите фертилити упражнения. Това са сравнително леки упражнения, имат за цел отново активиране на кръвоснабдяването в малкия таз (ако зададеш Fertility Yoga, ще ти излязат видеоклипове). Но все пак коментирай преди това с лекаря.
« Последна редакция: Юни 26, 2015, 02:01:31 am от marsi »

При мен проблема е такъв,че последните месеци когато съм без стимулация с хапчета овулацията ми е на 20-21 ден или един месец изобщо я нямаше.Незнам на какво се дължи това,до преди половин година цикълът ми беше много редовен.Поради тая причина доктора не ми изписва нищо за лигавицата.Несмее да ми изпише  и нещо за стимулация на фоликулите за да неизтъним пак лигавицата....Той настоява тоя месец да правим смесен трансфер и много се чуди как да процедираме.Вчера ми беше 12 ден и фоликулите изобщо не са тръгнали да растат,а лигавицата е 6 мм.изписа ми фармара за 2 дни само заради лигавицата да неизтънее,дано поне тръгнат фоликулите!Общо взето доста сложно стана,дано успеете да ме разберете!
*

    naskomimi

  • ****
  • 1024
  • "Това, което Бог е събрал, човек да не раздели!"
Здравейте, момичета!
Най-сетне имам зелена светлина за започване на първия ми /надявам се единствения в близките няколко години/ опит по фонда.
По дълъг протокол - на 13-ти бих лукрин депо, в петък прокървих и същия ден бях на преглед. Въпреки, че естрадиола ми беше под 5, д-р Персенска реши да изчакаме лигавицата добре да се излющи, та ще започна със стимулацията от понеделник. Назначи ми за 5 дни гонал - 200, 200, 250, 300 и 300. Как ви се струва схемата?
И страшно се притеснявам относно биенето на инжекциите. Мислех, че ще мога сама,/била съм си менопур и мерионал/, но това е различно и се съмнявам да не ми трепнат нещо ръцете. Като прочетох упътването за биене на гонала, лошо ми стана, пък балончета, пък 10 секунди...А това зарзио по време на биенето да гледам до къде стига буталото и да спра. Това пък сто процента няма да мога. Мисля да ида на личния ми лекар при сестрата, но тя едва ли е била такива...Пък и жената от манипулационна бая ме уплаши като ми вика, че и мед. сестри не ги биели както трябва...

Освен това наред с него ми назначи на първия и четвъртия ден от тези петте да си бия по едно деление някаква инжекция зарзио. За пръв път я чувам и доста трудно намерих инфо в нета за нея. Единственото, което разбрах е, че е от рода на неупогена, но пък четох, че него го предписват след трансфер и до еди-коя си седмица.
Някой с опит с вид неупоген може ли да ми каже с каква цел се изписва и от първия ден на стимулацията?

Благодаря!
« Последна редакция: Юни 28, 2015, 07:54:11 am от naskomimi »


"Най-мощната сила на света - вярата" Майка Тереза
Здравейте, отново!
Може ли да споделите някакви впечатления от д-р Цветков като хирург (става въпрос за лапаро+хистеро)?
Благодаря, Марси :)
Чакам всеки момент да се обадят ембриолозите... Надявам се да е наред всичко и все пак да стигнем до ЗЕТ... Това лекарство не е ли малко рано поставено, защото има разстояние от няколко дни между него и ЗЕТ (евентуално).. Притеснено ми е, че има няколко дни и да не би случайно да спре да действа :(
*
Благодаря, Марси :)
Чакам всеки момент да се обадят ембриолозите... Надявам се да е наред всичко и все пак да стигнем до ЗЕТ... Това лекарство не е ли малко рано поставено, защото има разстояние от няколко дни между него и ЗЕТ (евентуално).. Притеснено ми е, че има няколко дни и да не би случайно да спре да действа :(
Не е рано. При мен беше така, в сряда първото вземане на кръв, в петък - второто, трансфер след три дни (в понеделник), ембрионите бяха 5 дневни. А на самия трансфер, док. гледа на УЗ къде е капката (лекарството) и поставя ембрионите върху него.
Успех!  :)

Да, нещо такова... четвъртък и петък кръв и евентуално днес трансфер.. благодаря за пожеланието!
*
Каква е актуалната цена на РВМС?
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
Здравейте на всички  :oops: аз съм нова и моля малко за помощ.Така аз съм с поликистозни яйчници имам лапароскопия и снимка на тръби които са пефектни.От май месец съм пациент на клиника Надежда и по-точно при д-р Персенска.Предстои ми донорска инсеминация.Последно бях на преглед на 11,06.15 11 ден от цикъла имам хормонали изследвания тя ги видя и всичко е ок.Изписа ми Дуфастон за 10 дена и да си запиша час на 2-ри ден от цикъла което се пада сега в петък.Моля накой да ми каже какво следва сега,защото аз се притеснявам когато съм в кабинета и така и не попитах на престоящия преглед какво следва,тъй като съм от Видин и искам да знам,трябва ли да оставам с софия,кога пак трябва да отида,защото да си подсигуря спане,път и т.н.Цял ден и звъня по тел.но не вдига,ще пробвам пак по-късно дано се свържа  :? а на вас ще съм благодарна ако ми дадете поне малко инфо!!!
И аз да споделя,следя тази тема защото чаках за час при др.Персенска.
Е,вече имам записан такъв след седмица.Много съм щастлива от факта.

Успех на всички :goodluck:



Каква е актуалната цена на РВМС?

250 лева
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Здравейте, момичета!
Някой с опит с вид неупоген може ли да ми каже с каква цел се изписва и от първия ден на стимулацията?

Благодаря!


Здравей, аз си биех неупоген със спонтанната бременност, бях в малки седмици още, когато д-р Стаменов ми го изписа, заради отлепване на плодния сак.

Пожелавам ти всичко да е по вода и много, много късмет! Ако имаш други въпроси, насреща съм.  :bighug:


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    naskomimi

  • ****
  • 1024
  • "Това, което Бог е събрал, човек да не раздели!"
Здравейте, момичета!
Някой с опит с вид неупоген може ли да ми каже с каква цел се изписва и от първия ден на стимулацията?

Благодаря!


Здравей, аз си биех неупоген със спонтанната бременност, бях в малки седмици още, когато д-р Стаменов ми го изписа, заради отлепване на плодния сак.

Пожелавам ти всичко да е по вода и много, много късмет! Ако имаш други въпроси, насреща съм.  :bighug:
Здравей! Благодаря ти за отговора!
Аз също съм чела на повечето места, че го бият след положителен тест, но на мен ми е изписан от първия ден на стимулацията...Това ми е странното и това не разбирам, но нищо - изпълнявам, пък предполагам, че щом д-р Персенска е решила така - така трябва да бъде!


"Най-мощната сила на света - вярата" Майка Тереза
Zdraveite mili momicheta .Az sam malko nachinaeshta v tozi forum ,no vidqh temata za klinika nadejda .Az sashto sam pacientka tam pri doktor Persenska. Popadnah tam chrez edna moq poznata, koqto si ima veche edna golqma sladurana blagodarenie na tezi neveroqtni hora tam.Nqma takav ekip i takiva mili hora kato kolektiva na klinika Nadejda.
Здравейте момичета бих искала да се допитам до Вас за съвет.На 26.06.2015 г.имах инсеминация при д-р Персенска на прегледа преди нея тя видя че няма спукан фоликул и каза да отида на другия ден да види д-р Цветков дали не трябва да се направи реинсеминация. На 27.06.15г. д-р Цветков видя че единия от фокукулите го няма а другите два /24 мм / не се бяха спукали още.Повторихме инсеминацията.Към днешна дата чуствам долу ниското остри болки ту в единия, ту в др. яйчник който затихват и се увеличават на моменти, а дори понякога изчесват съвсем.И сега не знам какво да правя дали да се обадя да си запиша час при д-р Персенска или да чакам да мина дните и чак след като си направя тест за бременост да отида при нея.
Здравейте момичета бих искала да се допитам до Вас за съвет.На 26.06.2015 г.имах инсеминация при д-р Персенска на прегледа преди нея тя видя че няма спукан фоликул и каза да отида на другия ден да види д-р Цветков дали не трябва да се направи реинсеминация. На 27.06.15г. д-р Цветков видя че единия от фокукулите го няма а другите два /24 мм / не се бяха спукали още.Повторихме инсеминацията.Към днешна дата чуствам долу ниското остри болки ту в единия, ту в др. яйчник който затихват и се увеличават на моменти, а дори понякога изчесват съвсем.И сега не знам какво да правя дали да се обадя да си запиша час при д-р Персенска или да чакам да мина дните и чак след като си направя тест за бременост да отида при нея.


Здравей,изчакай необходимото време да мине,направи тест и тогава преглед ако искаш.Според мен някъде около 10-ти юли.Имай предвид,че от 15-ти излизат в отпуск,така че,ако държиш на преглед,реагирай своевременно.
Успех.