0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте момичета!Искам да попитам когато ще се прави замразен трансфер,задължително ли се пие естрофем от 2 рия ден на цикъла,понеже така чета,че пишат по форумите!Мен днес ми дойде,но нали докторите са на конгрес немога да се консултирам дали да пия нещо!Иначе си записах час за 10-ден!притеснявам се да не изпусна нещо и да пропуснем тоя месец,защото иначе отивам чак за септември.
Не, не е задължително. Най-чисто е да ти проследят овулацията и след спукване на фоликула да отброят дните, на които са ти замразени ембрионите (или евентуално още малко - да ги отгледат до 5 ден) и тогава да ти е трансфера.

Успех!
момичета, може ли да споделите как минава стимулация по къс протокол - всеки ден ли се бият инжекции и след кой ден следят яйчниците и хормоните всеки ден, тъй като не съм от софия и трябва и това да предвидя, тъй като другата седмица ако всичко е наред и няма задържан фоликул ще ми предстои къс протокол
Първият преглед е на 1, 2, 3 или най-късно 4 ден от цикъла. След прегледа ти пускат хормони, чакаш известно време, за да ти назначат инжекциите и можеш да си ги вземеш за следващите 3-4 дни (те ще преценят за колко). След това следва нов преглед с хормони, ново чакане да ти назначат инжекциите (вече дават макс. за същия и следващия ден), а съвсем последните дни от стимулацията е възможно и всеки ден да те искат на преглед. След подходящи резултати от хормоните ти назначават прегнил (винаги е вечер, след 19, може и до 22 да се стигне), имаш един свободен ден и следва пункция. От там нататък зависи кога ще има трансфер - 2, 3, 4 или 5 ден.

Много късмет!
Здравейте пак!
Мина вече разширената биопсия - добра е, слава Богу...
Сега чакаме преглед на 12-ти ден и ЗЕТ (евентуално)
Нямам идея как се случва, но ще видим :)
Какво ще кажете за лежането след трансфера? :)
и мен живо ме интересува лежането след трансфер, мога ли да ходя на работа след 14 -ти ден от трансфера, тъй като работата ми е на бюро, дори при наличие на бременност, а въпроса с друсането по паветата на градския транспорт?????
Искам да попитам има ли някой от вас в клиниката при новите Доктори;д-р Тихомирова и Д-р Цветков?има ли някой с положителни резултати вече при тях?
*

    naskomimi

  • ****
  • 1024
  • "Това, което Бог е събрал, човек да не раздели!"
Не мисля, че показателното са положителните резултати...Понякога лекарите и богове да са - не се случват нещата. Аз като съм била при Персенска от 2008-ма, после почивах няколко години и сега от 2 години съм пак при нея, но за съжаление не съм успяла....не мога да кажа, че вината е в нея. Обичам си я и знам, че прави всичко възможно...
При някои семейства се случва чудото и при най-некадърните лекари, които са опропастили здравето на други, но пък ако питаш първите - ще ти кажат, че това са най-добрите лекари, точно защото са успели при тях.
Така че ...... положителни резултати...или... цялостните впечатления от пациентките на Цветков и Тихомирова...Аз лично за д-р Цветков прочетох доста хубави неща от момичетата, които са при него - че е внимателен, че обяснява надълго и нашироко и че при съмнения се консултира с Персенска или Стаменов.
Не знам...за съжаление все по-трудно става в клиниката със записване на часове, с чакане....което...за съжаление показва, че успелите са много по-малко от новозаписалите се, което е тъжно...


"Най-мощната сила на света - вярата" Майка Тереза
Не мисля, че показателното са положителните резултати...Понякога лекарите и богове да са - не се случват нещата. Аз като съм била при Персенска от 2008-ма, после почивах няколко години и сега от 2 години съм пак при нея, но за съжаление не съм успяла....не мога да кажа, че вината е в нея. Обичам си я и знам, че прави всичко възможно...
При някои семейства се случва чудото и при най-некадърните лекари, които са опропастили здравето на други, но пък ако питаш първите - ще ти кажат, че това са най-добрите лекари, точно защото са успели при тях.
Така че ...... положителни резултати...или... цялостните впечатления от пациентките на Цветков и Тихомирова...Аз лично за д-р Цветков прочетох доста хубави неща от момичетата, които са при него - че е внимателен, че обяснява надълго и нашироко и че при съмнения се консултира с Персенска или Стаменов.
Не знам...за съжаление все по-трудно става в клиниката със записване на часове, с чакане....което...за съжаление показва, че успелите са много по-малко от новозаписалите се, което е тъжно...



 :balk_47: :good_post:




Запис и от мен.  :hello2: Извинете ако въпросът ми ви се стори малко тъп! Предписан ми е естрофем от 2 ден на цикъла като подготовка за ЗЕТ. До кога се пие? Докато докторът каже ли?Прегледът ми е за 10 ден?
*

    naskomimi

  • ****
  • 1024
  • "Това, което Бог е събрал, човек да не раздели!"
Здравей, Вели!
Аз мисля, че се пие и след трансфера, но не помня точно до кога. На много места съм чела, че момичетата са го пили до установяване на сърдечен пулс, на мен са ми го изписвали по време на инсеминациите и винаги ми казваха, че ще продължавам да го пия до еди коя си г.с. Ама не съм запомнила, защото за съжаление не са се получили при мен нещата до сега и знаеш - спираме всичко при отрицателния тест.
Предполагам останалите момичета ще ти внесат по-голяма яснота, но при всички положения ще го пиеш до и след трансфера.


"Най-мощната сила на света - вярата" Майка Тереза
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
и мен живо ме интересува лежането след трансфер, мога ли да ходя на работа след 14 -ти ден от трансфера, тъй като работата ми е на бюро, дори при наличие на бременност, а въпроса с друсането по паветата на градския транспорт?????

Лежането след трансфер  в прекия смисъл -на легло и без движение , никой не би ти препоръчал.Това ще те затормози и натовари психически , да се чувстваш изолирана и не в нормалната си среда.
Може по -лек режим , без много  физическо натоварване  , с разходки , нищо не пречи да с е ходи на работа  .
В сезоните на грипни и вирусни инфекции  е логично да се избягват контактите с много хора . Нищо специално не трябва да правите или да не правите .

Успех !


Здраейте момичета! Започнах стимулация при д-р Персенска и утре съм на преглед. Понеже не съм от София забравих да питам трябва ли да си взема Гонала с мен? Нали се държи в хладилник, а се страхувам да го нося в жегата. И имам назначени изследвания E2, LH i Prog. Четох доста, но навсякъде пише различно. В крайна сметка на гладно ли се правят?
Купи си хладилна чанта - по 10 лв. за в супермаркетите, с една ледена бутилка вода вътре и гонала ит е спасен. Другият вариант е да не пътуваш, а да стоиш в София.
Изследванията не се правят на гладно - специално тези трите.
Много късмет!
Момичета, преди ЗЕТ необходими ли са актуални изследвания за хепатити, СПИН , сифилис?
Не са ми искали за трансфер, а само за пункция.
 
Не са ми искали за трансфер, а само за пункция.
:thankyousign: :bighug:
*

    naskomimi

  • ****
  • 1024
  • "Това, което Бог е събрал, човек да не раздели!"
Момичета, колко време след блокажа ви е дошъл цикъла? На мен вече ми е 10-ти ден от блокажа, от няколко дни имам много силни болки в кръста и в яйчниците като преди цикъл, но уви...А този месец ову-то ми е било  по-късно и не знам сега трябва ли да чакам 14 дни след овуто или има определени дни след блокажа, в които трябва да ми дойде..
Притеснявам се, защото д-р Персенска ми каза да си запиша час за този петък и ако закъснея...ще трябва да го отложа и ще отидем към отпуските....



"Най-мощната сила на света - вярата" Майка Тереза
*
При редовен цикъл и след блокажа си идва навреме.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.