0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
naskomimi, аз бих поговорила и с д-р Михова. Ако при нея ще си следиш бременността, така ми се струва по-правилно. Свържи се с администрацията, те биха могли да те с свържат с нейния кабинет, и дано да е на работа, ако не, когато е възможно, и така. А може би д-р Михова има и мобилен за връзка, попитай и за тази възможност.

*

    naskomimi

  • ****
  • 1024
  • "Това, което Бог е събрал, човек да не раздели!"
Благодаря! И аз така исках да ми каже тя, а не от спешния...Свързах се с нея, каза ми, че по принцип поне 7 дни след виждането на сакчето се бие, но може да го бия и до прегледа на 19-ти. Само дето нямам в мене и сега се мъча да се свържа с регистратура да ми изпратят, но не вдигат.
Дали го няма в нормалните аптеки в Пловдив?


"Най-мощната сила на света - вярата" Майка Тереза
Привет момичета,
записах час за 10-ти ден от МЦ,както каза др.Персенска,днес е 1-ви ден.
Нямам търпение да започнем...



момичета, напоследък покрай сезона на отпуските не сме много активни в темата. искам да попитам и знам предварително за стимулация по къс протокол, както ми предстои, от кой ден ще ми се наложи да съм в софия ежедневно за следене  на фоликули
*
момичета, напоследък покрай сезона на отпуските не сме много активни в темата. искам да попитам и знам предварително за стимулация по къс протокол, както ми предстои, от кой ден ще ми се наложи да съм в софия ежедневно за следене  на фоликули
Здравей :)
Преди пет години бях по къс протокол при д-р Персенска :)
Отидох на втори ден от цикъла, бихме пурегонче и ме пуснаха за събота и неделя да си го бия сама  :)
От петия ден до трансфера останах в София.
Успех!
*

    naskomimi

  • ****
  • 1024
  • "Това, което Бог е събрал, човек да не раздели!"
Здравейте, момичета!
В сряда в 8 г.с бях на преглед при д-р Персенска и чух най-прекрасния звук - туптенето на сърчицето на моето детенце. За съжаление другото ембрионче е спряло развитие...Стана ми мъчно, но може би Бог така е решил, че е по-правилно за мен, имайки предвид моите габарити - 148 см. и 46 кг. Знам, че щеше да ми е трудно, но от инат, пък и от нетърпение от 8годишното чакане си ги исках и двечките, но....Дано само е силно и борбено детенцето в мен и продължи да се развива нормално до термин, пък така ще има възможност да бъде по-голяма кака или батко, а не да са братчета и сестричета наведнъж.

Момичета, днес влизам в 9-та г.с., но от снощи установих, че съм направила яки гъбички. Време им беше май, защото аз по принцип съм много предразположена към тях и винаги от АБ ги навъждам, а сега от толкова време утрогестан без прекъсване...Снощи се побърках от сърбежи, пък и ме боля малко като си слагах утрогестана.
Та, въпросът ми е: дали мога да пия утрогестана сега , вместо да го слагам, за да не се дразня допълнително или да не рискувам? На 31-ви съм пак на преглед, но дотогава ако се влошат работите...Направих си сутринта промивка, външна с лайка, но като че ли няма облекчение. Мислех си ако пия утрогестана....


"Най-мощната сила на света - вярата" Майка Тереза
*
Прекрасно е да прочета това. :D Само такива постове да пускаш до кроя, Наско  :D! За другото не мога да дам съвет. Не съм от най-компетентните :wink:,но мисля ,че може и през устата да се приема.
/www.mamaibebe.com][/url]
*

    naskomimi

  • ****
  • 1024
  • "Това, което Бог е събрал, човек да не раздели!"
Благодаря ти, миличка!
Не смея още да бъда щастлива...Ужасявам се от мисълта да не му се случи нещо лошо и на другото детенце...
Дано само Бог ми го запази детенцето силно и здраво до края, защото след 8 години първи положителен тест и такива емоции.....не мога да си представя как бих се съвзела ако нещо му се случи...


"Най-мощната сила на света - вярата" Майка Тереза
Здравейте и от мен!
На мен днес ми предстои ЦС следобед и после час за коментар, за да видим д-р Персенска с какво ще иска да продължим напред, докато чакаме заповедта от фонда. Мисля да я попитам и за един опит на ЕЦ, но да видим дали ще се съгласи.





Бореща се за една мечта.
naskomimi поздравления за успешния опит. Дано всичко да е ок до края. :stroller: :sucky:
Може ли да те питам с какво кач. бяха ембриончетата, които ти върнаха?
*

    naskomimi

  • ****
  • 1024
  • "Това, което Бог е събрал, човек да не раздели!"
naskomimi поздравления за успешния опит. Дано всичко да е ок до края. :stroller: :sucky:
Може ли да те питам с какво кач. бяха ембриончетата, които ти върнаха?
Благодаря ти, мила, дано всичко е наред с детенцето ми!
Ембрионите ми бяха на 3-ти ден, но компактни и уж най-хубавите. Аз имах 13 яйцеклетки на пункцията, оплодиха се 11, после останаха 10 и така...Избраха уж най-хубавите, но това, което виждам е, че пише, че са компактни. Останалите ми бяха от 8-10-12 кл. Гледани са с ембриоскоп и им е направен асистиран хетчинг.
Успех на всички и се молете с мен Бог да пази детенцето ми силно и здраво!


"Най-мощната сила на света - вярата" Майка Тереза
naskomimi поздравления за успешния опит. Дано всичко да е ок до края. :stroller: :sucky:
Може ли да те питам с какво кач. бяха ембриончетата, които ти върнаха?
Благодаря ти, мила, дано всичко е наред с детенцето ми!
Ембрионите ми бяха на 3-ти ден, но компактни и уж най-хубавите. Аз имах 13 яйцеклетки на пункцията, оплодиха се 11, после останаха 10 и така...Избраха уж най-хубавите, но това, което виждам е, че пише, че са компактни. Останалите ми бяха от 8-10-12 кл. Гледани са с ембриоскоп и им е направен асистиран хетчинг.
Успех на всички и се молете с мен Бог да пази детенцето ми силно и здраво!

Дано го пази. Децата са Божи дар.  :)
Здравейте момичета  :) Силно се надявам,че ще ме приемете към вашата групичка.
Казвам се Милена и съм на  28г. От 3 год съм пациент на болница Надежда. Имам три инсеминации и три пункции при д-р Стаменов, стимулация по къс протокол при д-р Шефкетова - 1 трансфер ЗЕТ,който завърши с положителен тест,но за много кратко! 2-ри ЗЕТ - отрицателен тест...до трети ЗЕТ не стигнах,защото ембрионите не ставаха вече след толкова замразяване и размразяване! Направила съм незнам колко биопсии,имунологични,генетични и хистероскопия-декември месец,от която махнаха малък полип! Та сега съм при д-р Персенска... много мила жена! Ще правим опит по фонда - първи,по дълъг протокол - тежката артилерия,както казва тя! Незнам,защо реши това да е протокола!
Сложихме блокираща инжекция на 17.08,а на 20.08 ми дойде! Имаше задържан фоликул при поставянето на блокажа,който на 24.08 още си беше там. Пуснахме туморни маркери,който са ок... слава Богу.От 02.09 трябва да започне стимулацията! Страх ме е...от стимулацията по къс стигнах до хиперстимулация!
Пожелавам от сърце на всяка от нас да сбъдне мечтата за живо и здраво детенце! Следя ви от известнно време и всеки положителен тест многоооо ме радва!
здравейте група, на стимулация по къс протокол съм - 1 опит по фонда, вчера бях на преглед. стимулацията ми започна на 3 ден от месечния цикъл.на 5 ден от стимулацията имам в десен Я 2 фоликула по 8 мм и 1 от 7 мм. това нормални размери ли са, ако може някой да ми каже.????? досега съм вадила Я на естествен цикъл и до момента само десния Я произвежда фоликули. левия май не работи или не както трябва
*

    naskomimi

  • ****
  • 1024
  • "Това, което Бог е събрал, човек да не раздели!"
Мимето, при най-добрата лекарка си! Довери й се! Аз също имах задържан преди блокажа, но тя каза, че ще се спихне и че няма да е проблем ако стойностите на естрадиола са ниски. Единствено ме притеснява, че по къс си направила хиперстимулация, а по принцип по дълъг протокол вероятността за хиперстимулация е по-голяма. Но пък като знам, че си в нейни ръце - тя ще успее да те следи и да не го допусне - мен успя - вървяха ми 10-тина фоликула, на пункция извадихме 13 Я, но пък не направих хипер. Е, направих след положителния тест, но там е от високото ЧХГ. Желая ти успех!

Амелия, на мен стимулацията ми почна от 4-ти ден, но аз бях по дълъг протокол, след 5 дни стимулация имах фоликули от 11мм до 7 мм, така че си в рамките. Не го мисли сега. Те ще си растат и ако има нужда ще биеш ден или два повече инжекции, за да стигнете до заветните размери. Желая ти успех!

Момичета, аз съм в шах!  Два месеца преди опита ТСХ ми беше 2.65, ендокринологът ми изписа еутирокс 25 и за 45 дни стана 1.65. Малко преди да почна стимулацията се беше качил на 2.37 и ми увеличи еутирокса на единия ден 25, на другия 50. Повече не съм го изследвала. След положителния тест го пуснах и беше вече 3.82. Ходих при ендокринолога и той ми увеличи дозата на единия ден 50, на другия 75. Аз даже  си мислех, че ми го вдига с много малко еутирокса, но какво е учудването ми....Днес влезнах в 10та г.с. и след 30 дни прием на новата доза ТСХ - 0.08 , ФТ4 високо - 22.66 при горна граница 17. В понеделник ще ходя при ендокринолога, но просто много се шашнах от това ниско ТСХ.
Моля ви, знаете ли нещо по въпроса за ниското ТСХ и дали вреди сега на бебенцето ми. В понеделник съм на преглед и при д-р Персенска, за да видим дали всичко е наред с него, но направо се шашнах от супер ниската стойност на ТСХ...Проблем ли е и вреди ли на бебчо?
Много се притесних...


"Най-мощната сила на света - вярата" Майка Тереза
*
Naskomimi,  първо да ти честитя, а след това да те успокоя. Ниското ТСХ не е проблем. При мен беше стигнало до
0, 025 и нямаше проблем, само се следях всеки месец. Това беше при първата ми бременност, а сега с близначките стартирах пак с много ниска стойност, но не съм го изследвала повече( просто не исках да преживявам кошмара от първия път, всеки ден притеснения и изследвания и давах доста по- спокойно, което много допринесе за нормалния финал и за едни спокойни бебета). Опитай се да си спокойна и най- важното да намериш точните лекари.С др Персенска си успяла( това е моята лекарка, подписа отдолу е благодарение на нея, не се отказа и когато положението беше отчайващо), сега е важно и ФМ при кой ще правиш и следенето на бременността, защото трудното  започва.  Успех.
url=http://lilypie.com][/url]
[/url
*

    naskomimi

  • ****
  • 1024
  • "Това, което Бог е събрал, човек да не раздели!"
Naskomimi,  първо да ти честитя, а след това да те успокоя. Ниското ТСХ не е проблем. При мен беше стигнало до
0, 025 и нямаше проблем, само се следях всеки месец. Това беше при първата ми бременност, а сега с близначките стартирах пак с много ниска стойност, но не съм го изследвала повече( просто не исках да преживявам кошмара от първия път, всеки ден притеснения и изследвания и давах доста по- спокойно, което много допринесе за нормалния финал и за едни спокойни бебета). Опитай се да си спокойна и най- важното да намериш точните лекари.С др Персенска си успяла( това е моята лекарка, подписа отдолу е благодарение на нея, не се отказа и когато положението беше отчайващо), сега е важно и ФМ при кой ще правиш и следенето на бременността, защото трудното  започва.  Успех.
Благодаря ти, мила! Дано си права и всичко е наред! Утре съм на преглед при моята прекрасна д-р Персенска и се надявам да видим, че всичко с бебенцето ми е наред и е порастнало и се е развило нормално! Свило ми се е сърчицето, докато не минем тези 12 седмици...Не смея да си помисля за кой ще ми следи ЖК....страх ме е, че още не е дошло това време...и само се моля да мине, пък после....Но аз съм от Пловдив и може би няма да пътувам през цялата бременност /дай Боже да е нормална и всичко да е наред до края/ до София. Обожавах и все още ги обожавам д-р Даскалови от Пловдив и нямам търпение да премина тези седмици, в които вече д-р Персенска няма да ме иска  :) и може би ще се следя при тях. Дано всичко е наред!
Много, много целувки на твоите прекрасни слънца и не се съмнявам, че д-р Персенска е направила всичко по силите си, за да ги гушнеш!


"Най-мощната сила на света - вярата" Майка Тереза
*

    naskomimi

  • ****
  • 1024
  • "Това, което Бог е събрал, човек да не раздели!"
Сега пък ми се обадиха, че ми отлагат утрешния час за вторник. Отлагат ми срещата с детенцето, а така исках час по-скоро да разбера дали всичко му е наред...Още един ден притеснение...Дано Бог ми го пази!


"Най-мощната сила на света - вярата" Майка Тереза
*
Момичета знаете ли клиниката с коя куриерска фирма работи? Изправена съм на нокти-чакам от вторник да ми доставят епикриза,която ми е необходима за клиниката в Турция където в Понеделник трябва да съм там, вече е Петък а куриер все още няма и какво ще правя незнам. Звъня на телефони на Надежда за да питам поне за курирската фирма и да я издирвам никой не вдига телефоните!Направо незнам какво да правя!?
*
Здравейте, искам да попитам има ли в болница Надежда ендокринолог.