0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Юнска гореща тема за най-малките
« Отговор #220 -: Юни 19, 2015, 22:51:41 pm »
Смайли, сигурно си писала, ама съм забравила - по градския транспорт Дани отпред ли го носиш в раницата? Понеже ако е на гърба, няма как да се седне според мен. И другият ми въпрос е как си достигаш бързо до документите и парите без да се притесняваш от джебчии?

Иво ми отказва да спи в кошарата и не мога да се сетя логична причина, т. е. физиологична причина за това. Заспива на дивана или на моята спалня и после го местя. Даже на дивана е по-високо и по-неудобно, ама там и на спалнята заспива и сам. А в кошарата се изправя и пищи и реве с всички сили като че ли идва краят на света. И тоя театър е от скоро.
« Последна редакция: Юни 19, 2015, 22:55:03 pm от rtfrtf »
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
Re: Юнска гореща тема за най-малките
« Отговор #221 -: Юни 19, 2015, 23:07:33 pm »
Смайли, сигурно си писала, ама съм забравила - по градския транспорт Дани отпред ли го носиш в раницата? Понеже ако е на гърба, няма как да се седне според мен. И другият ми въпрос е как си достигаш бързо до документите и парите без да се притесняваш от джебчии?
Rtfrtf, отпред го нося Дани в градския транспорт. Документите и парите са ми отзад в раничка, но аз все се качвам в полупразни автобуси и винаги си пазя гърба  :lol: (имам такъв навик). Също винаги ги слагам най-отдолу и ги затрупвам с други неща (напр. на Дани дрехи). Иначе на самата раница на колана отпред има джоб с цип. В него си държа телефона. На платката горе (до врата на Дани) има друг джоб, в който е качулката за спане, но тя се откача и този джоб също може да се ползва за пари и документи.

И ние сме в подобна драма със спането и гърнето. От една седмица не иска да сяда на гърнето (дойде й времето на тази т.нар. "гърне стачка "  :lol:). Не го насилвам. Не съм много хепи обаче, защото след като месеци наред си е вършил голямата работа само в гърнето, сега е отново в гащите.  :(
Другата новост е, че не ми дава да му мия дупето, а преди се хилеше и, че вече не иска да се къпе в коритото, а сяда до него и с ръка удря във водата.
По същото време започна да се тръшка и като го слагам в кошарата да спи. Преди като му се доспи и го слагах с усмивка на уста, а сега пищи и се тръшка.
Според мен вече е голям и започна да разбира и да предявява претенции какво иска да прави и какво не или по-скоро иска да види до къде се простира неговата власт  :lol:
*
Re: Юнска гореща тема за най-малките
« Отговор #222 -: Юни 19, 2015, 23:30:09 pm »
И аз го подозирам в стачка "Вече не съм бебе", откакто пък научи, че бебе е това в количката, а той отдавна не е в количка, а или в триколката, или воден за ръка или на собствен ход (ако съм преценила, че е безопасно). Оставям го да прибира спалния си чувал в кошарата, да носи кърпата до закачалката, да стои при мен на балкона, докато простирам и той явно копира, че големите не спят в кошарата, а на дивана или на спалнята. Не си причинявам излишни нерви да ми пищи, понеже артистът се е изучил да пищи на почивки, пък и е гласовит. Но когато смятам, че се касае за безопасност, не поддавам. Засега реших да го оставям на дивана, лягам до него и след около 20 минути се изнизвам с "Отивам да готвя" или "Отивам в другата стая" и макар да не е заспал, няма протести. И после като заспи хубаво, го местя в кошарата.

Смайли, благодаря за разясненията.
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
Re: Юнска гореща тема за най-малките
« Отговор #223 -: Юни 20, 2015, 09:39:45 am »
Здравейте, ние сме с друг проблем, малкият ме иска АМ  :( Смених всички видове, но не иска да пие преди лягане... Какво да правя? Да му слагам в другото ядене ли? А без мляко ще му станат едва 3 хранения  :?
Re: Юнска гореща тема за най-малките
« Отговор #224 -: Юни 20, 2015, 09:52:19 am »
Здравейте, ние сме с друг проблем, малкият ме иска АМ  :( Смених всички видове, но не иска да пие преди лягане... Какво да правя? Да му слагам в другото ядене ли? А без мляко ще му станат едва 3 хранения  :?
Bonbolini,много странно. Откога така?с лъжичка пробвала ли си да му даваш мляко?може би млечната кашичка пък ще бъде решение?
Re: Юнска гореща тема за най-малките
« Отговор #225 -: Юни 20, 2015, 10:37:20 am »
Bonbolini, наистина е много малък да се отказва от млякото. Защо не пробваш да смениш АМ-то и/или шишето. Ако изцяло отказва му слагай по малко в храната - в зеленчуковите пюрета, в кашите и т.н.

Искам да ви питам знаете ли откъде да изтегля хубави детски песнички, но със видео клипчета. Може и български, и чужди.
*
Re: Юнска гореща тема за най-малките
« Отговор #226 -: Юни 20, 2015, 13:15:43 pm »
Малък е да се отказва от млякото.Пробвай сиренце да даваш, млечни каши и да слагаш в пюретата АМ.Може да е нещо временно.

При нас е нямам думи.Моника не спи почти всяка нощ между 3 и 5, различно е според зависи.Зъбите я мъчат много, а мен това не спане ще ме довърши.През деня съответно тя е пълно камикадзе а аз се опитвам да я предпазя от по-тежки наранявания.В чантата си имам Йодасепт на гел и Арника, че познайте чия глава и крака са целите в рани.Не стига това ми и рамената и се изприщиха много странно.Записах час за дерматолог докато стане време да я водя и те изчезнаха тия петна.Сега ще говоря с дерматоложката при следваща проява как по-бързо да я види.Иначе днес и клъцнах бретона, че е влизаше в очите.
Аз на гърне не съм я слагала.В същност опитах, но тя не искаше да седи на него и аз бях до там.Заспиването е някакъв ужас при нас и само да се усвободя малко от работа я отбивам, че ми писна това сучене нейното.

*
Re: Юнска гореща тема за най-малките
« Отговор #227 -: Юни 20, 2015, 15:12:02 pm »
Смайли, вие от каква възраст се приучихте да ходите на гърне?
Re: Юнска гореща тема за най-малките
« Отговор #228 -: Юни 20, 2015, 16:11:03 pm »
Смайли, вие от каква възраст се приучихте да ходите на гърне?
Беше на 9 месеца като започнах да го слагам и веднага се получиха нещата. В смисъл, че на 5 от 6 слагания вършеше работата вътре в гърнето. Голямата нужда само в гърнето и тя.
Преди сегашната "стачка" имахме и денонощия без нито едно пишкане в гащите.
Ето че обаче настанаха други дни. Ей сега тъкмо се изпишка на паркета. Не искаше да седне отново на гърнето и го оставих по дупе на земята и той си свърши каквото трябваше.  :lol:
Ще го изчакам да му дойде пак музата. Ще взема и детска седалка за тоалетната чиния, макар че ми се струва още малко нестабилен за нея. Дано нея да я хареса.

ПП. Кати, той не си е казвал никога, че му се ходи. Просто аз го слагам като знам кога горе-долу ходи - след сън, след мляко, след разходка, преди сън.
« Последна редакция: Юни 20, 2015, 16:18:54 pm от 47 Smiles »
*
Re: Юнска гореща тема за най-малките
« Отговор #229 -: Юни 20, 2015, 16:44:52 pm »
Смайлс, и ние сме в такава стачка :(. Реших, че нещо гърнето не му е удобно. Дори днес ходихме до Хиполенд и се опитвах да го накарам да пробва да седне на различни видове гърнета (с облегалка, без облегалка, като столче, като мотор и т.н), но категорично отказа. И сега му поръчах един адаптер за тоалетна чиния със стълбичка. Надявам се, че там ще му е по-интересно и ще се задържи поне за малко.
rtfrtf, знае ли човек какво им е в главиците...Но и според мен, те копира. Той е вече голямо момче :D
bonbolini, синът ми също отказа адаптираното мляко много рано - май беше около 8-9 месец. Аз му го давах под различна форма - като му го слагам в другите неща. Когато започнах с кашите, му правех дозата АМ в една чинийка и сгъстявах с каша. Другото, което му правя, е кисело мляко с бисквитки на прах или кус-кус със сирене и масло. И пак добавям АМ. Дори сега продължавам по същия начин. Слагала съм по малко АМ и в по-редките плодови пюренца, по 1-2 лъжички в разни други яденета, на които преценявах, че им подхожда мляко и т.н. Въобще, надлъгвахме се с него :)
*
Re: Юнска гореща тема за най-малките
« Отговор #230 -: Юни 20, 2015, 17:03:24 pm »
Смайли, вие от каква възраст се приучихте да ходите на гърне?
Беше на 9 месеца като започнах да го слагам и веднага се получиха нещата. В смисъл, че на 5 от 6 слагания вършеше работата вътре в гърнето. Голямата нужда само в гърнето и тя.
Преди сегашната "стачка" имахме и денонощия без нито едно пишкане в гащите.
Ето че обаче настанаха други дни. Ей сега тъкмо се изпишка на паркета. Не искаше да седне отново на гърнето и го оставих по дупе на земята и той си свърши каквото трябваше.  :lol:
Ще го изчакам да му дойде пак музата. Ще взема и детска седалка за тоалетната чиния, макар че ми се струва още малко нестабилен за нея. Дано нея да я хареса.

ПП. Кати, той не си е казвал никога, че му се ходи. Просто аз го слагам като знам кога горе-долу ходи - след сън, след мляко, след разходка, преди сън.
:) Разбирам. Дано скоро стачката да свърши.  :) Аз също улучих ритъма на София и гледам веднага да й сменя памперса, че с нашите обриви се видях в чудо. В сряда вече ходихме на кожен лекар. Той ни изписа нови мазила. За сега сме добре да видим как ще е. Сменям памперсите на два часа.
Смайли, а вие какво гърне ползвате? Гледах днес в нета едно много сладко на Fisher Price.
Re: Юнска гореща тема за най-малките
« Отговор #231 -: Юни 20, 2015, 17:39:57 pm »
Кати, дано да се оттървете от обрива наистина, че сигурно и на нея не й е леко така.

Нашето гърне е най-обикновено на Chicco. Завещано ми е от племенниците. Видях, че се продават в Джъмбо за 7 лв. Слагаме го до играчките му на земята и той си се занимава с тях докато върши работата.

Magi_st, щях да те питам, от самото начало ли Мони е толкова смела и буйна? Чудя се дали и Дани ще стане такъв. В момента е толкова предпазлив при всяко движение и като че ли не предприема никакви рискове.
*
Re: Юнска гореща тема за най-малките
« Отговор #232 -: Юни 20, 2015, 17:50:07 pm »
Не, не е така от началото.Моника беше голям пасив, толкова голям че мислех да я водя при специалист.Но това се промени щом проходи.Седи мирно в количката докато я возя, но спра ли иска да излиза и да ходи.Поема в някаква посока, хич и не и пука дали съм покрай нея.Види ли вода, фонтан, чешмичка и край тича натам.Същото е с люлки и пързалки.Научи се сама да се качва на някои пързалки и сега мисли, че може навсякъде.Та това предстои да знаеш :) Хем е хубаво, защото порастват, хем на мен ми спира сърцето вече на няколко пъти.Купуваш арника и йодасепт на гел и ги зареждаш в чантата.Арниката(да е жива и здрава Мишето), за сега спасява от доста големи цицини и синини.Веднъж не сложих и челото и сега е синьо.

*
Re: Юнска гореща тема за най-малките
« Отговор #233 -: Юни 20, 2015, 20:24:31 pm »
Кати, дано да се оттървете от обрива наистина, че сигурно и на нея не й е леко така.

Нашето гърне е най-обикновено на Chicco. Завещано ми е от племенниците. Видях, че се продават в Джъмбо за 7 лв. Слагаме го до играчките му на земята и той си се занимава с тях докато върши работата.

Magi_st, щях да те питам, от самото начало ли Мони е толкова смела и буйна? Чудя се дали и Дани ще стане такъв. В момента е толкова предпазлив при всяко движение и като че ли не предприема никакви рискове.
И аз се надявам, но не смея да се похваля, че сме добре, защото и предните два пъти се оправяме за три- четири дни и после всичко почва отначало. :(
*
Re: Юнска гореща тема за най-малките
« Отговор #234 -: Юни 20, 2015, 22:20:27 pm »
Мишето и аз съм и благодарна за арниката. Още докато бях бременна я ползвах. Тогава бях паднала и на корема имах огромна синина. Арниката е вълшебна за такива неща.
Мария вече има първи бани на морето. Не я страх от водата, изваждам я с писъци. Тя, водата все още не е много топла, поне за моя вкус.
Иначе и при нея има моменти в които не иска на гърне. В основни линии го ползваме. Интересно е, че се събужда след нощен сън със сух памперс и веднага се изпишква. Това от седмица го забелязвам.
Притеснявам се, че не иска да стои права, а все гледа да седне и да се примъква по дупе. Ако има желание може да се задържи права, но основно няма.
Притесняват ме и ситните пъпки по лицето и ръцете. Аз имам такива и е от слънцето. Вие какви кремове за слънце ползвате? Аз взех на Бочко 50 фактор.
А да Смайли, какъв таблет купи за Дани и от къде. И аз смятам да взема за Мария, а и зс мен де. Писна ми да пиша от телефона и май само ви чета
И последно как се справятв с тръшкането и сърденето. Мария само да не стане на нейното и става страшно. Извива гръбнак, подскача, блъска се, реве и започна да хапе много. Ако не успее да ни ухапе, хапе себе си.
*
Re: Юнска гореща тема за най-малките
« Отговор #235 -: Юни 20, 2015, 22:46:07 pm »
Момичета, страшно много ми липсвате, но нито успявам да ви прочета, нито да пиша.
В момента съм в Баку и успявам покрай многото ми задължения да поразгледам и града. Много е красиво, а хората са невероятно любезни и отзивчиви.
Като се прибера, ще се опитам да наваксвам с четенето   :D


Re: Юнска гореща тема за най-малките
« Отговор #236 -: Юни 20, 2015, 22:48:05 pm »
На мен Арниката пък ми казваха да я пия като ми започнат контракциите  :lol:

Маги, дано Дани го дава по кротко. Засега е така. Например върви и на пътя му има кабел - или спира и не минава, или внимателно го прескача. Много е смешен.  :lol: Даже го оставям сам да обикаля по другите стаи без да го следя. Засега се пази, доколкото може разбира се, но ще видим за по-нататък.

Свате, и аз се чудех къде се загуби напоследък.
За таблета с никого не се консултирах, така че по-добре попитай някой дето ги разбира, особено ако и ти ще го ползваш. Аз взех ето такъв:
http://www.emag.bg/tablet-vonino-sirius-evo-z-s-procesor-quad-core-a7-1-30ghz-8-ips-1gb-ddr3-8gb-gps-wi-fi-bluetooth-android-4-4-kitkat-bjal-8999852638870/pd/DHCZBMBBM/
Филмчетата вървят добре. За друго не съм го пробвала. Чудех се дали в колата няма много да блести от прозорците и да не се вижда екрана.
Иначе и стойка взех и днес я монтирахме.

Дани и той се тръшка много, особено ако искам да ходим в една посока, а той иска в другата, или иска да влезне в голяма локва напр., а пък аз не му давам или нещо подобно. Още хвърля предмети като се ядоса. За по-малко от месец сменихме 3 шишета за вода. Така ги хвърля, че ги чупи. Направо се чудя телефонът ми как е жив.
 
За изправянето не се притеснявай. Когато си реши ще започне и после няма спиране, както всички казват  :lol:

Mgstra, завиждам ти благодародно за дестинацията  :P Сама ли си там или с дечицата?
*
Re: Юнска гореща тема за най-малките
« Отговор #237 -: Юни 21, 2015, 12:15:40 pm »
Мони е доста предпазлив и като цяло почти не сме имали инциденти с рани и подутини. Не внимава само като е преуморен или превъзбуден. Смайли, дано и Дани е така. Искрено съчувствам на родителите с непредпазливи деца.



   La vita è bella
*
Re: Юнска гореща тема за най-малките
« Отговор #238 -: Юни 21, 2015, 12:54:28 pm »
Свиква се да ви кажа :)

Стоека, и аз мисля че на Моника петната са от слънцето взела съм им Биодерма 50+ фактор за бебета и малки деца.Тя е много бяла и мисля че от това е проблема.С постоянно мазане се скриха.

Ох тръшкането е другата част дето не искам да мисля за нея.Преди няколко дни така си ковна главата в плочките защото се тръшна, че после рева защото я заболя.Но и тя се хвърля назад с всичка сила и съответно удря глава в каквото има зад нея.Тръшка се навсякъде за всичко, а ако не е спала става още по-весело.Действам според ситуацията.Много често я оставям да си реве и мрънка на земята там за каквото е нещастна.Ако е на улицата просто я местя на безопасно място.Абе откриват си характера и го показват.

mgstra, после да разказваш как е в Баку. :)

*
Re: Юнска гореща тема за най-малките
« Отговор #239 -: Юни 21, 2015, 13:47:29 pm »
Ехееееееее,липсвате ми бе:)
Не мога да сваря да пиша........................ 8OДолу горе ви попрочетох :wink:

Гледам за тръшкане си говорите.......Направо не ми се мисли......
Ние ходим всеки ден на рехабилитация и първите два дена няма такъв рев 8O :(Направо ми съкратиха животеца...............И не съм и свикнала много да плачат защото като изключим коликите в началото на Ивона и от време на време запека дето го мъчеше Борко ,не плачат.
Свикнаха после:),е като не им се прави нещо се разплакват накрая ама не е с хълцането дето преживях 8O :(
Момата се върти вече,не винаги и казаха за нея ,е ще е голямо шило :lol:
За Боби работят за краката също,че не стъпва не ги изпъва.
Абе доволна съм дано вървят само напред:)
Ние с татко им бая се изпотихме тия дни и тази седмица пак всеки ден,но пък няма такава радост като направят нещо :D :D :D
А Боби и той нещо не ще да хапва мляко,по-точно си прави 4 хранения,а не 5.Аз хич не искам така,но тия дни яде по 4 ,давам повече,но не ще.Незнам какво да правя и като яде пак зор чак филмче нещо пускам да се загледа и хапва,инак ми се хили и се закача такъв 8O :lol:

Смайли,имала си рожден ден:),Честит ти празник със огромно закъснение,но искам да те поздравя :drunk: :youwoman: :happy_birthday_1:Бъди много здрава ти и цялото семейство:)

А и ние мислим за таблет за колата най-вече :)Каква е тази поставка,къде се слага?

Хубав ден на всички:)