0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Юнска гореща тема за най-малките
« Отговор #200 -: Юни 15, 2015, 13:18:20 pm »



*
Re: Юнска гореща тема за най-малките
« Отговор #201 -: Юни 15, 2015, 13:39:35 pm »
Смайли, аз си се сещам за слънцезащитното ама ми омразна процедура и все гледам да пропускам ако не е много слънчево  :lol:
Гривни имам и с лепенки съм пробвала, но пак не е крайно ефективно. Просто както каза Стоека, то си е до кръвна група и ако си от тези дето много те хапят просто няма спасение и не мой обясниш на нормалните хора що така...аз от години вечер през лятото съм задължитрлно с дълги ръкави и крачоли и имаме едни приятли с вила дето дори след като видяха как през дрехите и маратонките и цялата напръскана с Аутан станах на решето не повярваха, че имат комари в двора :o Само ел.райд ме спасява ама ще мислим... Хубавото е че у нас макар че дме на ниско и в зеленина няма много комари, че е страшно течение покрай сградата и явно не им понася, ама тези дни е по-задушно и тихо и ей го вчера сутринта бях охапана на 5места, а подчертавам имаме комарници! Детето досега не са го хапали и не съм го и пазила, ама си нося в чантата Бочко шпрей и гел за след охапване. Имам и ел. на чико за количката ама не мога да хвана има ли ефект....
Ние отиваме другиден на моренце в Гърция за 4 дни, още не мога да повярвам
*
Re: Юнска гореща тема за най-малките
« Отговор #202 -: Юни 15, 2015, 15:32:08 pm »
В светлината на предстоящите отпуски и пътешествия да попитам какви лекарства от първа необходимост взимате за децата си. Това лято за първи път ще пътуваме с малечко извън България и искам да съм подготвена. В миналогодишните летни теми много момичета споделяха, но за съжаление сега не ги намирам.
*
Re: Юнска гореща тема за най-малките
« Отговор #203 -: Юни 15, 2015, 16:18:06 pm »
*
Re: Юнска гореща тема за най-малките
« Отговор #204 -: Юни 15, 2015, 21:49:05 pm »
Смайли, мушни една слънцезащитна мостра в чантата на количката. Аз се сещам да мажа, понеже първо се мажа аз, а после - детето. Но си нося и една мостричка в багажа и мажа и навън ако преценя. С комарите засега нямаме проблем, то ако Иво ги докопа... Щастлив и доволен тия дни ми домъкна две мухи, оплетени една в друга и бръмчащи, колкото да ми изкара акъла, че вероятно е докопал пчела.
Из нета се рекламира някакъв ефективен био капан за комари с пластмасова бутилка, вода, захар и мая, но не съм пробвала, http://petel.bg/Efektiven-domashen-kapan-za-komari-i-muhi-__83087
« Последна редакция: Юни 15, 2015, 21:56:18 pm от rtfrtf »
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
*
Re: Юнска гореща тема за най-малките
« Отговор #205 -: Юни 15, 2015, 21:56:23 pm »
Jbrul, точно тези гривни на нас хич не ни помогнаха като се разхождахме привечер на Панчарево миналото лято  :( То верно, че там комарите не са 1-2, а цели ята  :lol:

Смайли, когато са цели ята - вЕрвай ми, нищо не помага, освен скафандър евентуално  :lol: Около язовир, блатиста местност и от вида, където комаренко са на рояци - дори мен хапят (което е тотален прецедент), пък хората които по принцип ги гризкат - не мога и да ги мисля. Но за градски условия, та дори и у дома - трябва да има файда такава "био" гривна. Не съм я пробвала лично де, аз си падам по яката химия както знаем.  :lol: Преди да установя, че Дани е като мен относно комари - мажех го с "Аутан" (стик беше) и при всички случаи е пишело, че не е за деца под 3 години поне - жив е още хахах. И сега го мацотя с такова, или с някакви спрейове от вида пръскам, ако ще сме на място където ще има много комари и няма щети, ни от комари, ни други.

В светлината на предстоящите отпуски и пътешествия да попитам какви лекарства от първа необходимост взимате за децата си. Това лято за първи път ще пътуваме с малечко извън България и искам да съм подготвена. В миналогодишните летни теми много момичета споделяха, но за съжаление сега не ги намирам.
Споделям ти моя "списък" за пътувания, ама можеш да го поокастриш де.  :lol: Панадол/Нурофен, Капки за нос, Синекод, Флудитек, Ксизал, Дефламол, Цикатридина (спрей), Натриев цитрат и електролити (на Хумана) - при някой ентеровирус, свещички Вомакур. Винаги взимам и един широкоспектърен АБ (обикновено Аугментин), ако тръгна за чужбина - ще взема 2 опаковки (една не стига за 7 дневен курс на лечение).
« Последна редакция: Юни 15, 2015, 22:45:19 pm от Jbrul »
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Юнска гореща тема за най-малките
« Отговор #206 -: Юни 15, 2015, 23:06:28 pm »
Благодаря Jbrul. :) Доближавам се до твоя списък с 3-4 изключения. :)
*
Re: Юнска гореща тема за най-малките
« Отговор #207 -: Юни 15, 2015, 23:08:53 pm »
Благодаря Jbrul. :) Доближавам се до твоя списък с 3-4 изключения. :)
:lol: :lol: :lol: Ако си направила по-обемен - евала! Пропуснах "Фенистил"-гел, при ухапвания от насекоми.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Юнска гореща тема за най-малките
« Отговор #208 -: Юни 15, 2015, 23:24:50 pm »
 :lol: не мога да те стигна, моят е по-малък, но на 70% се покривам с теб. Аз нося и превързочни материали + гентамицин за мазане и йодасепт, но не се е налагало да ги ползвам. Също и отипакс и хексалгин. Е, веднъж и инхалатор бях помъкнала, но това го слагам в графата параноя.   :lol:
« Последна редакция: Юни 16, 2015, 00:29:23 am от Dodich »
Re: Юнска гореща тема за най-малките
« Отговор #209 -: Юни 16, 2015, 17:25:32 pm »
Ееее,днес всички са на разходка явно,понеже е прохладно :lol:  и аз чакам да се наспи Алек и излизаме..той още не се е оправил и е на диета и ентерол,ама си е жизнен инак само дето нощем го мъчат колики и не спим много...
Смайл  :occasion13: Бъди здрава,щастлива и все така лъчезарна и позитивна  :balk_7: :balk_12:
*
Re: Юнска гореща тема за най-малките
« Отговор #210 -: Юни 16, 2015, 22:50:08 pm »
47Smiles, Честит Рожден ден! Много здраве, щастие, късмет. :happy_birthday_1:


Re: Юнска гореща тема за най-малките
« Отговор #211 -: Юни 17, 2015, 11:37:52 am »
Благодаря ви много за пожеланията  :P
Ние вчера направихме прощъпулника на Дани и моя РД, 2 в 1  :lol:
Дани първо изобщо не искаше да слезне на земята, а пък камо ли да ходи да си харесва предмети. Само се загледа по иконата (свещеник).
След половин-един час започна да обикаля, но минаваше покрай предметите без да ги погледне дори. След още един-два часа докосна 2-3 клавиша на клавиатурата, която бяхме сложили, но не я взе. Бяхме я нарочили за IT специалист. След още половин час си взе да разглежда въжето за игра. Него го бях сложила за спортист.
Та сега не знам какъв ще става  :lol:
*
Re: Юнска гореща тема за най-малките
« Отговор #212 -: Юни 17, 2015, 14:27:03 pm »
Благодаря ви много за пожеланията  :P
Ние вчера направихме прощъпулника на Дани и моя РД, 2 в 1  :lol:
Дани първо изобщо не искаше да слезне на земята, а пък камо ли да ходи да си харесва предмети. Само се загледа по иконата (свещеник).
След половин-един час започна да обикаля, но минаваше покрай предметите без да ги погледне дори. След още един-два часа докосна 2-3 клавиша на клавиатурата, която бяхме сложили, но не я взе. Бяхме я нарочили за IT специалист. След още половин час си взе да разглежда въжето за игра. Него го бях сложила за спортист.
Та сега не знам какъв ще става  :lol:
Смайли, Честит Рожден Ден на патерица! Да си жива и здрава, много щастлива, и да те слушат мъжете вкъщи! А Дани той може да бъде и трите неща, ако поиска- ИТ с увлечение по религията и спорта :-D.
Re: Юнска гореща тема за най-малките
« Отговор #213 -: Юни 18, 2015, 16:56:21 pm »
Мерси, kati_vm  :P

Да ви кажа, предадох се за таблета. Поръчах един заедно с поставка за седалката за колата и зарядно за кола.
Ще му кача песнички и филмчета и ще стискам палци предстоящото пет часово пътуване да е по-успешно  :lol:

Ще излизаме навън докато дъждът си е дал кратка почивка  :P
*
Re: Юнска гореща тема за най-малките
« Отговор #214 -: Юни 18, 2015, 17:40:11 pm »
Смайли, живи и здрави да сте и двамата с Дани. Няма лошо за таблета, току виж ти харесало и на теб ;-). Аз лично моя си го използвам постоянно - пускам им песнички, гледам си в интернет от него, пиша и кратички постове или писма. За компютъра се сещам само ако има да пиша нещо по-дълго и за бързо.

Ние сме с ролче на Чико против комари за разходките. Вкъщи освен комарници, използвам масла от лавандула и лимонова трева (цитронела май се водеше). Гледам да не прекалявам, че изрично пише да се използват внимателно при бебета. Освен това и китка лавандула, висната някъде, върши работа. Всичко това, разбира се, ако сте любители на тези миризми.

Иначе започнах да ги захранвам по малко. Уж следвам някаква схема, ама като ни дадат някои домашни плодове или зеленчуци и им давам докато са пресни, та схемата остава малко на заден план.

От толкова дъжд в последните дни превърнахме басейна в кошара. Та като гледам как в кръгче с диаметър 1,20 метра се докопват един до друг сравнително лесно за да се понаритат и си мисля колко ли голяма трябва да е кошарата за близнаци?

Mousyt, как е раничката? От Рошавото обещават нова доставка в края на юли на твоя модел та и аз си мисля сега дали да не взема една такава. Рядко ми се случва да ги нося двамата едновременно, а и нямам идея ще успявам ли с 2 раници, но когато се разхождаме някъде без количка поне да носим удобно и двете деца.

Хайде, хубав ден от мен, че дребните вече са будни и гладни.
Re: Юнска гореща тема за най-малките
« Отговор #215 -: Юни 18, 2015, 18:20:35 pm »
Смайлс,Моусит и аз се запалих по раничките. Лятото как ги предпазвате от слънцето в тях?само шапка на главата ли?моето бебе е даста беличко и хич не си пада по слънцето за разлика от родителите си. Вече е в количката не иска да стои,та много се надявам да му харесат раничките. Досега не съм ползвала "носилки"
Re: Юнска гореща тема за най-малките
« Отговор #216 -: Юни 18, 2015, 18:42:35 pm »
Много се радвам, че ви харесва идеята за раничките и носенето  :P
Рафаила, аз и преди бях писала, че лятото не е много приятно точно заради жегата. Аз например при температура над 25 градуса почти не нося с раничка. Иначе може да го сложиш само по памперс вътре и с шапка.
Maury, може наистина двамата с таткото да ги носите като излизате.
А лавандулата кога цъфтеше? Да си наберем и ние  :P
Видях, че от утре в Рошаво ще има и два нови модели раници - Моби и Беко. Може и те да са хубави.

Хубава вечер на всички  :P
Re: Юнска гореща тема за най-малките
« Отговор #217 -: Юни 18, 2015, 20:16:19 pm »
Благодаря ти,Смайлс:) през лятото и само за вкъщи е добре дошла;)дяно му хареса,че вече е големичък :)
Re: Юнска гореща тема за най-малките
« Отговор #218 -: Юни 19, 2015, 13:44:19 pm »
Да ви кажа Дани май ще си променя графика. Днес стана чак в 9 без 15 и ще минем с едно спане за деня. Даже с такъв график може пак да пробваме пак някоя детска кухня, например на Хер Бебе, че в тази жега не ми се пуска толкова често печка или фурна.

Момичета, вижте олекотен вариант на моята раница Боба са пуснали в Рошаво.
Аз лично този модел не съм го пробвала. Пише, че не е предназначен за дълго носене, а за кратко. Виждам, че не става и за новородени, но пък пак е до 20 кг. Цената е много прилична.
http://roshavo.com/oc/boba-air-blue

Ние днес пак откарахме 2 часа с раницата, че пак имах работа по учреждения, път с автобус и с метро.
Re: Юнска гореща тема за най-малките
« Отговор #219 -: Юни 19, 2015, 14:14:53 pm »
Здравейте, в една група се коментираше, че се давали помощи от 200лв от община София , различни от тези 250лв , които се дават от социалните... Дали има нещо вярно?  :?