0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Юнска гореща тема за най-малките
« Отговор #260 -: Юни 23, 2015, 23:44:42 pm »
Втори ден не успявам да се запиша, но поне ви чета ;)
Само набързо за спането - в МД в неонатологията всички бебета бяха по гръб с глава на една страна, при все че там се хранеха сами с подпряно шише и лежаха така сами без надзор с часове, та не знам къде е истината...
Re: Юнска гореща тема за най-малките
« Отговор #261 -: Юни 23, 2015, 23:47:15 pm »
Кати,не обръщай кошарата,а детето по-лесно е :lol: за да си я виждаш и като е наляво и като е надясно,просто единия път я слагай където са и крачетата т.е. мести възглавницата в долния край на леглото и така един път ще е наляво,после си върни възглавницата в горния край на леглото и ще е надясно и все ще гледа към вас  :lol: чак леглото обръщате... :lol: и аз го обръщах Алек ту наляво,ту надясно и като е бил по гръб главичката му е била на една страна,за да не се задавя..
Re: Юнска гореща тема за най-малките
« Отговор #262 -: Юни 24, 2015, 08:09:16 am »
Да, в МД бяха по гръб с главички настрани... А нашият си спа по корем почти от самото начало и казаха просто да повдигнем матрачето, ако повърне, само първия месец го въртяхме настрани след всяко ядене ту наляво, ту надясно, даже си писах на коя страна е спал, за да ги редувам правилно  :lol: ...
А да попитам, рано ли е за кус-кус и качамак? Може да се каже , че е захранен с глутен, защото яде сухари?
Re: Юнска гореща тема за най-малките
« Отговор #263 -: Юни 24, 2015, 09:25:20 am »
Аз въобще не съм държала да гледа към мен докато спи и не съм го въртяла, но аз и не съм слушала дали диша, както правят много майки, когато детето спи дълбоко и продължително. Явно съм малко джаста праста...  :)

Бонболини, ти като цяло го даваш малко ударно със захранването, та ако си въвела глутен (и по-точно пшеница), може да даваш и кус кус. Качамакът (т.е. царевичният грис) не е глутен и се въвежда дори преди пшеницата, така че и от него може да даваш.
А сирене и масло давала ли си вече?

Mousyt, как се държа Мати на почивката и по време на пътуването?
Ние в събота потегляме за свекърите...
*
Re: Юнска гореща тема за най-малките
« Отговор #264 -: Юни 24, 2015, 10:00:24 am »
Привет:)

Аз пък трети ден не успявам да пиша:)

Смайли, дано не се повтори температурата на Дани.
Ох, ако не бяха тия температури вируси , колкото и да е трудно си е по леко гледането на здраво детенце( деца)

И аз знам, че по гръб е най- добре:)
Съвсем в началото ги подпирахме настрани след хранене, но малко след това Боби сам си се наместваше по гръб колкото и да го намествах той почти веднага пак по гръб
Сега го мъчим да го отлепим гърба настрани поне, но не иска малко се извърта когато си реши и като го побутнеш не ще иска по гръб
Рехабилитатоката каза може, но трябва нещо много да му е интересно та тогава
По- лежерен и спокоен, а за Ив каза нервна бърза хахаха
Мислих, че на мен така ми се струва само Хаха , но явно съм права:)
Каза бънджи гащи да вземем да тренираме краката
А иначе Боби ме побърква с това ядене, по скоро неядене
И с пюрета ужас броколи яде с пуйка  и то трудно и само това давам но така ли да приодължавам
Искам вече следобедно хранене да заместя как ще стане нз
И млякото по малко яде, има някой ден ял е по 4 пъти но пак не много
Преди по 150 и повече сега 120-90
Мисля да го пробвам на 5 часа колкото и да не ми се иска нали е хубу да си имат 5 хранения
А и момата с друг график ще стане и ще се побъркам аз
Дайте идеи как да направя.
*
Re: Юнска гореща тема за най-малките
« Отговор #265 -: Юни 24, 2015, 11:49:26 am »
Кати,не обръщай кошарата,а детето по-лесно е :lol: за да си я виждаш и като е наляво и като е надясно,просто единия път я слагай където са и крачетата т.е. мести възглавницата в долния край на леглото и така един път ще е наляво,после си върни възглавницата в горния край на леглото и ще е надясно и все ще гледа към вас  :lol: чак леглото обръщате... :lol: и аз го обръщах Алек ту наляво,ту надясно и като е бил по гръб главичката му е била на една страна,за да не се задавя..
Здравей Алекс,
нямаше как да не въртим кошарата, защото в долния й край е повивалника, а в горния има един сенник. Както й да е. Вече не я въртим, защото София сама си  обръща главата на ляво, или на дясно.  Дюшечето ни е повдигнато отдолу по съвет на педиатърката също с цел да не се задави детето. Не ползваме възглавница.
« Последна редакция: Юни 24, 2015, 11:56:28 am от kati_vm »
Re: Юнска гореща тема за най-малките
« Отговор #266 -: Юни 24, 2015, 15:14:55 pm »
и при нaс повивaлникa е тaкa,aмa реших дa не местя кошaркaтa,a дa въртя сaмо мaлкият ;)

Make an ovulation ticker
Дядо го няма-04.08.2015 г.
*
Re: Юнска гореща тема за най-малките
« Отговор #267 -: Юни 24, 2015, 23:06:38 pm »
Мих, като майка на едно ядящо и едно злоядо дете, мога само да ти кажа да не се вкарваш във филми заради неяденето. Ако щеш на челна стойка да застанеш, нищо не може да се направи. Предлагай му и колкото изяде, толкова. Давай му мляко след това! Когато заместиш хранене, тогава. Нямаш бърза работа.
Моята щерка е на моменти. Понякога почти нищо не яде, понякога яде много, но най-често яде малко. Много е слаба, 11 кг на 2,5 г. Но е здрава и пълна с енергия. Предлага й се храна. Като е гладна, да яде. С времето ще научиш какво обича малкият човек и ще знаеш как да реагираш, ако съвсем нищо не е ял.
Не се тормози толкова с това, въпреки че много добре знам какво ти е. Педиатърката ни направи на пет стотинки, защото на една година нямаше и седем кг, а е родена преносена, 3 кг. И като започахме да я угояваме ... Грис, банани, друго не помня какво, но всяка вечер. Дори и млякото не си изпиваше. Ама така, де. И да се тормозим, не помага. С времето се свиква и ще се нагодите един към друг и в това отношение.

Re: Юнска гореща тема за най-малките
« Отговор #268 -: Юни 24, 2015, 23:30:09 pm »
Мих,наистина нищо не можеш да направиш колкото иска толкова...племеницата ми беше такава и все още е за някои храни,а е колкото Вера на 12 г.тя например риба и месо не е яла,отскоро яде ягоди и банани и тиквички просто яде само определени неща,ами ужасно изнервящо е и за снаха ми и брат ми,но пък е жива и здрава :)
Re: Юнска гореща тема за най-малките
« Отговор #269 -: Юни 25, 2015, 09:29:57 am »
Мдааа, моето момче като цяло яде всичко досега, но има време да прояви предпочитанията си към една или друга храна. Смайли, да, давам му и сиренце, и масло, не всеки ден де  :D А царевичния грис как го приготвяш? (Май трябва в другата тема да пиша  :oops:)
Михче, както Блу е казала, важното детето да е здраво, дохранвай го, пък той ще си се нагоди. Ние взехме на нашия бънджи гащи и е голяма забава  :D Вие взехте ли?
Re: Юнска гореща тема за най-малките
« Отговор #270 -: Юни 25, 2015, 09:53:06 am »
Bonbolini, малко на око ще ти кажа рецептата. В около 250 мл вряща вода слагам към 3 супени лъжици царевичен грис. Вари се 10-тина минути като се бърка, защото иначе загаря. Като се сгъсти се сваля от котлона. Изсипвам в чиния и слагам масло и сиренце.
Дани много го обича.

Хубав ден на всички  :P
*
Re: Юнска гореща тема за най-малките
« Отговор #271 -: Юни 25, 2015, 10:43:10 am »
Здравейте,
Смайли, много се радвам за решението ви за второ бебче и ви желая успех!  :D Така се въодушевих и аз, макар че мисля да изчакам бебка поне на три годинки да стане, но то е каквото Господ каже.  :)

Да ви питам мили мами и по-специално тези с преносими кошари, до кой месец слагахте бебчетата на горното ниво?

p.s.Днес ще слагат ваксина на София, стискайте палци да нямаме сериозни проблеми тази нощ, че малко ме е страх.
Хубав ден на всички!
Re: Юнска гореща тема за най-малките
« Отговор #272 -: Юни 25, 2015, 11:01:23 am »
Във второто ниво на кошараа детето може да спи докато стане опасно за него- когато започне да се изправя и  надвесва и може да падне от там.Не виждам друга причина да го сваляш по-рано,защото е по неудобно долу за поставяне и вземане,а и на малките не им е комфортно там надълбоко,ако не могат да се изправят сами.
*
Re: Юнска гореща тема за най-малките
« Отговор #273 -: Юни 25, 2015, 11:31:02 am »
Във второто ниво на кошараа детето може да спи докато стане опасно за него- когато започне да се изправя и  надвесва и може да падне от там.Не виждам друга причина да го сваляш по-рано,защото е по неудобно долу за поставяне и вземане,а и на малките не им е комфортно там надълбоко,ако не могат да се изправят сами.
Благодаря! И аз така си мислех.  :)
*
Re: Юнска гореща тема за най-малките
« Отговор #274 -: Юни 26, 2015, 12:42:44 pm »
Хей, днес всички ли сте по разходки. Аз да споделя за ваксинацията на София  - всичко мина много добре.  :) Като я боднаха изплака и после заспа. Не е вдигала температура.  :) Веднага след обождането й сложихме лепенка kool patch, а на нощната смяна на памперс една свещичка нурофен, за да не вдигне температура.
Хубав ден на всички!
*
Re: Юнска гореща тема за най-малките
« Отговор #275 -: Юни 26, 2015, 16:36:53 pm »
kati_vm, браво, че добре сте минали имунизацията! Дано все така да ви върви.

Момичета, някоя от вас пазарувала ли е от George? Интересува ме има ли проблем да се доставя на адрес в Лондон, от който аз после да си получавам поръчката с българска фирма? Не ми стана ясно от условията им.
Re: Юнска гореща тема за най-малките
« Отговор #276 -: Юни 26, 2015, 17:09:50 pm »
Момичета и Ра4о, в Aбубу всички ненамалени дрешки са с намаление 30% като се въведе код JUNE30
Ние сме запасени с дрешки за лятото, но може да видя нещо за есента и зимата.

https://www.facebook.com/abubu.bg/photos/a.10155212786770235.1073741846.416711895234/10155823112795235/?type=1&theater
*
Re: Юнска гореща тема за най-малките
« Отговор #277 -: Юни 26, 2015, 17:26:27 pm »
Аз ви чета за писане време няма.Това лято ще ми се изплъзне между пръстите и гледам всяка свободна минута да съм с малката.Толкова бързо расте, толкова много се променя.Вече се катери навсякъде и по всичко.Вчера я видях на стола за хранене отгоре покатерена.Направо лошо ми стана.После го заклиних уж, че да не може да се качва, но тя упорита ходи, бута го и накрая пак се качва.

Усмивки, дано мине леко изкарването при свекърите, запаси се с търпение и ако може някой ден се разходете в някой съседен град, местност.По-леко и бързо ще ти мине времето.

Кати, браво за ваксината.
Ние още не сме сложили тази на 13 месеца.Така се стекоха обстоятелствата, че все е стигаме до ваксина или някой е болен и тъй.

Ще взема и аз да направя качамак, само царевичен грис трябва да си взема.
Хубав и усмихнат ден от мен!

*
Re: Юнска гореща тема за най-малките
« Отговор #278 -: Юни 26, 2015, 20:39:59 pm »

Момичета, някоя от вас пазарувала ли е от George? Интересува ме има ли проблем да се доставя на адрес в Лондон, от който аз после да си получавам поръчката с българска фирма? Не ми стана ясно от условията им.
да, можеш.
имат вече и доставка до България, мисля че беше 10 паунда.
*
Re: Юнска гореща тема за най-малките
« Отговор #279 -: Юни 26, 2015, 21:56:57 pm »
Здравейте и от мен. И аз като Маги хич не смогвам с писането, дори ви чета едвам в разкрачка и съвсем не съм в час.
Пътуването мина прекрасно и почивката беше супер. Мати спа по пътя и слава богу, че мен ми става много лошо като се возя отзад :? Там си спа и яде все едно нищо ново, беше едно кротко и добро дете. Два дни беше по-нервен заради зъбките, но нали и тати беше там да помага та не го усетих толкова ;)
Откак сме се прибрали обаче той нещо не спи добре през деня и не смогвам да оправя къщата, багажа,...пък като е буден основно иска да се занимаваме, да ходи, да го нося като той постоянно се пресяга и провесва нанякъде и едвам го удържам. Мен пък нещо ме боли таза и единия крак и едвам удържам докато се прибере баща му. Не мога обаче да му се нарадвам колко активен и жив и закачлив е станал :) Раничката ме спасява много, в повечето случаи заспива на 5-тата минута, а и да не е поне си се върти и си зяпа спокойно без опасност да го изпусна и ми е доста по-леко :)
47 Smiles, дано този път да ви се получи естествено и от раз! Направо ви завиждам :lol:
Ти на това ли му казваш качамак и от къде купуваш грис? Аз бях взела на Милупа, ама то си беше инстантна каша, а сега искам да взема грис да си му варя. Аз и овесените ядки му ги варя и той си ги харесва :)
Да попитам също как разбирате, че детето не иска да яде нещо (дано не прозвучи смешно :oops:, ама малкия нали дотук е всеяден и преяждащ и аз не знам какво е това). Питам, защото пореден ден докато яде и сякаш не е гладен, върти се, хили ми се, играе си, бърка си в устата и после си маже по косата 8O А иначе си отваря устата за лъжицата, не е да плюе или да прави физиономии нещо и понеже му взимам кухня и си викам да не съм нещо в грешка :?
Също да питам имаше момиче във форума дето живее в Лондон - някой да се сеща кой беше, че искам да питам нещо 8)