0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Априлска-Великденска тема за най-малките
« Отговор #60 -: Април 06, 2015, 15:01:37 pm »
Mousyt,не така не така не ни изкарвал акъла какво ни чака :lol: :lol: :lol: :wink: 8O
Смешно ми е де ама сега ми е смешно.................. :lol: 8O
Благодаря за поздрава ,развесели ме,че малко ми е кисело днес(то май не само днес) :lol:На моменти с това ъъъъъъъъъъъъъъъъъъ  не се издържа.
Та за поздрава мерси отново и да ти се връща :wink: :lol:


За калциев глюконат съм чувала,но не съм давала и не са ни казвали.

А за храненето и аз се изкушавам да сравнявам,но избягвам вече щото да не откача съвсем :lol:
Че мойте бебешоци в никакви граници и възраст не влизат.
И различно хапват през деня,сами си правят през колко часа искат(е къде сами къде аз оставих Ивона един ден на 4 часа,че все по 70-80 ядеше ,а бяхме на по повече от 2 месеца и хапва вече повече и не реве 1 час по-рано от Боби)
Сега са на 5 хранения по около 100-150 8O
Не се смейте такъв е интервала ,луда работа :lol: :?

За нощното хранене беше ад при нас ,че и до съвсем скоро.Сега спря Ивона-кокона ,но по същото време ,че и повече си мрънка и не спи.Даже й давахме мислихме ,че глад ,но явно друго или зъби.
А пък какви сме неадекватни посреднощ не е истина  8O.Таткото съм го гледала и него отстрани -да се смееше ли да плачеш ли 8O :lol:


Смайли,дано пък ви свършат работа обувчиците,че много кофти така............... :x :)

Благодаря за съветите за зъбките:) :bighug:
Re: Априлска-Великденска тема за най-малките
« Отговор #61 -: Април 06, 2015, 15:35:24 pm »
Здравейте и от нас :) Днес си имаме празник - цели 5 месеца  :D
Да се включа по темата с калциевия глюконат - на нас ни го изписа един ортопед, за да се стегне мускулатурата на коремчето, че му се видя отпусната - дадох му общо около 6 половинки от ампулите, но да си призная си мисля, че сгреших  :? Хем прочетох и чух много мнения, че това вече не се прилага, но аз  - неее, ще слушам специалистите. Витамин Д не давам от доста време, но при нас е продиктувано от проблема с изцяло затворената фонтанела, операцията на метопичния шев. И не виждам разлика от преди като давах, но моето бебе е доносено и се стремя винаги да го извеждам навън /не че времето позволява  :x/ - стъпва си на крачетата, доста е жилав, но все пак затова са и прегледите - ако сега на контролата му кажат да му даваме, ще му давам, но през два-три дни...
Моето момче от повече от 2 месеца мина на твърдо 5-кратно хранене, но си имаме задължително едно нощно, с което така свикнах, че веднъж не се събуди в 4.30 /а в 6.00/, но аз скачах през 20 мин. да видя дали диша, дали нещо аз не съм го чула  8O
Поздрави на всички мами, татковци и прекрасни дечица :)
Re: Априлска-Великденска тема за най-малките
« Отговор #62 -: Април 06, 2015, 16:22:50 pm »
Бонболини,честито ви 5 месеца :)
Офф,ние все още се храним 6 пъти лакомо човече и не мога още да изместя хранене,яде пюре от морков,тиква,картоф,пащърнак,броколи не се хареса и като изяде бурканчето по 125 гр.на Хип си търси да си суче пробвах да давам още пюре ама не,иска да суче и това си е :lol:...кашата следобед му се хареса много и след нея почти не суче...иска ми се да минем на петкратно хранене ама още не е готов явно и се водя по него не му налагам правила като при сестра му  :lol:
*
Re: Априлска-Великденска тема за най-малките
« Отговор #63 -: Април 06, 2015, 20:47:26 pm »
Честита месечинка,  bonnolini   :)
Да расте здраво и жизнерадостно детенце!

Никола беше на 5-кратно хранене, но от около 10 дни започна да се храни 6 пъти - 2 пъти през нощта. Надявам се скоро пак да се върнем към еднократното нощно хранене.


Re: Априлска-Великденска тема за най-малките
« Отговор #64 -: Април 06, 2015, 21:19:57 pm »
Бонболини,честит ви месечник;)
Моят младеж още преди месец и половина си мина на 5 кратно хапване през 4ч,а сега едва го удържам да не минем на 4-кр.(нямаме и 4 месеца още) Иначе не го будя-мн ме е жал. последно спи от 10 вечерта до 7 сутрин.
*
Re: Априлска-Великденска тема за най-малките
« Отговор #65 -: Април 06, 2015, 21:29:35 pm »
И Никола се будеше към 4:30-5:00 сутринта, след като е заспал към 21:30 вечерта до 4-тия месец. Сега се буди към 2-3 и после към 5-6 пак.


Re: Априлска-Великденска тема за най-малките
« Отговор #66 -: Април 06, 2015, 22:11:14 pm »
Благодаря за мненията за глюконата :) ще получа ампулите и ще им намеря приложение при някой вирус или махмурлук при нас :lol:

За зъбките - даааа, при нас е историята. за юли месец го записах за почистване (не че има нужда, грам плака няма) + флуорна баня. 125$+ ми е това "удоволствие". Та Катерина ще има честта да бъде гледана по канадски стандарти -с флуорна паста и профилактика.
Другото за зъбите - голям плюс да нямаме нови кариеси+плака е чистенето с електричка. Купих Филипс Ултрасоник и ползваме една четка всички, само главите са индивидуални. При всички положения на Ники му харесва повече. Сутрин ползваме обикновена де. Само ако решите да купувате - не от Бг! платих 200,лв. за четката + 50 за главите (взех ии резервни де)...тук същата четка с все главите е 80 $!!! а на промоция е 40$. изядох се жива от яд като видях!

Блу, горещо ти я препоръчвам електричката за мадмоазел :)

За буденето и храненето...кво да ви кажа, Ники докато беше изключително на кърма се будеше на час и половина, нощем и на час. След трети месец дохранвах с АМ, та разреди на 2 часа. След годинка - на три часа.
Катерина ми се буди на 3-4 часа и ми е песен, в сравнение с брат си. И не реве, мяука изискано. Освен, когато сменяме памперс и я преобличане, тогава реве здравата :lol:

Та здрави нерви, много кафе и се надявате да нямате колики и да ви уври главата навреме, не като мен. Що не дадох Ам по-рано с Ники? Щото вярвах, че е отроваа, ще спра кърменето и ще се срути света.
Апропо и вит. Д не давах на Ники по същата причина, а се оказа, че той подпомагал да са здрави зъбите :)
[/url][/url]
*
Re: Априлска-Великденска тема за най-малките
« Отговор #67 -: Април 07, 2015, 00:50:38 am »
Първия път всички сме като изтървани. И ако се падне някое по-трудно бебе, почваме да се смятаме за най-некадърните майки. Особено, ако някой ни каже, че неговото бебе нямало колики, а нашето се дере почти непрекъснато.
Да, в Бг не трябва да се купува техника. Или от ибей или от нещо подобно. Като цяло са надути цените. Или поне да се направи сравнение. За малки неща става, но естествено пералня няма как човек да си транспортира от чужбина.
Моята дребосъчка не е ли много малка за такова чудо? Мъжът ми и аз си имаме такива четки. Аз съм доволна. За големия си мислех да взема, но една зъболекарка каза, че било рано. Трябвало първо да може сам да си мие хубаво зъбите. Той, ако можеше това, нямаше да имам зор да му взимам електрическа.

Лека ви нощ!

*
Re: Априлска-Великденска тема за най-малките
« Отговор #68 -: Април 07, 2015, 01:21:49 am »
Моята дребосъчка не е ли много малка за такова чудо? Мъжът ми и аз си имаме такива четки. Аз съм доволна. За големия си мислех да взема, но една зъболекарка каза, че било рано. Трябвало първо да може сам да си мие хубаво зъбите. Той, ако можеше това, нямаше да имам зор да му взимам електрическа.

Според мен правилно разсъждаваш. Аз на Марко му взех, когато беше на две години и половина по съвет на приятели. До сега продължавам да му "помагам" - първо мие той, после аз. От собствен опит и от мнението на зъболекаря ми съдя, че електрическите четки са по-щадящи за зъбите и чистят по-добре.
*
Re: Априлска-Великденска тема за най-малките
« Отговор #69 -: Април 07, 2015, 09:14:47 am »
jasmin_veni , от самото начало ли трябва да се използва флуорна паста? Някъде бях чела (даже не съм убедена дали пак не е в твой пост), че трябва след 2 годишна възраст да се мият зъбите с паста с флуор, а преди това без. Но не съм много сигурна в спомените си :)
Re: Априлска-Великденска тема за най-малките
« Отговор #70 -: Април 07, 2015, 17:02:58 pm »
След втората, да. Тук след втората препоръчват и професионална почистване на шест месеца+ флуорна апликация след това, но това май след третата година..да е контактно детето.
[/url][/url]
*
Re: Априлска-Великденска тема за най-малките
« Отговор #71 -: Април 07, 2015, 18:17:38 pm »
След втората, да. Тук след втората препоръчват и професионална почистване на шест месеца+ флуорна апликация след това, но това май след третата година..да е контактно детето.

Благодаря. Да го имам предвид, че след някой и друг месец синът ми ще стане на 2 и да съм подготвена. :)
*
Re: Априлска-Великденска тема за най-малките
« Отговор #72 -: Април 07, 2015, 23:52:08 pm »
Уф, не че нещо, но от какво почистват зъбите на двегодишно дете? Че и на всеки шест месеца... Не ми е дошло до главата, но отстрани като слушам сякаш смисълът на живота се крие в детските зъбки...
А като чуя препоръка да правя нещо против волята на детето в хубавината на което дори не съм убедена се запъвам като магаре на мост. Ама характеропатия, кво да го правиш...
Бонболини, честити ви пет месеца! Запишете си красивите моменти, че много се забравя после... Гукане, първа баня, първи всякакви неща...
*
Re: Априлска-Великденска тема за най-малките
« Отговор #73 -: Април 08, 2015, 02:22:14 am »
Спокойно, Лили! И аз не съм тръгнала да й мия зъбите насила. Зъболекарката мисля, че беше от старата руска школа.  :lol:

Re: Априлска-Великденска тема за най-малките
« Отговор #74 -: Април 08, 2015, 03:45:36 am »
Лили, зъбките на децата са а дълбоки вдлъбнатинки и тесни междузъбни пространства. Аз не мога да му бръкна навсякъде и да изчисте добре. С конеца едва успявам. Пожелавам ти да не ти идва до главата да ги разбираш нещата от първа ръка.
Бонболини, честита месечинка :)


П.с. изпитано средство да докарате колики и запек - салата с много...много магданоз и гъби. Последствията зеленеят цял ден и бебка ме оповръща възмутена след всяко кърмене.
[/url][/url]
*
Re: Априлска-Великденска тема за най-малките
« Отговор #75 -: Април 08, 2015, 14:43:57 pm »
Жасмин, Моника беше и е много капризна на хранене, дори кърмена много внимавах какво ям.Та да ти кажа картофи, ориз намаляваш всичко с целулоза и газообразуващо.Има бебета дето не им пука какво е яла мама, моето не беше от тях.

Re: Априлска-Великденска тема за най-малките
« Отговор #76 -: Април 08, 2015, 15:05:15 pm »
Здравейте, ние сме навън, първо ни одуха здраво един хладен вятър, после ни наваля някакъв  странен гранулест сняг, сега пък се припичаме на слънцето - лудница някаква  8O Предстои ни пътуване за Великден, около 3 часа, да видим как ще издържи малкият  :? И като знам какъв багаж ме чака, чак не ми се тръгва...
И да питам нещо, на обяд яде пюре и дохранвам АМ, след  обяд яде само каша,  но все си мисля, че не го наяждат  :? Че след тях по -бързо  огладнява... Нали пюрето и отделно кашата трябва да заместят едно ядене? Повече ли да му давам от тях? По начало сега пие 190 -200мл АМ
*
Re: Априлска-Великденска тема за най-малките
« Отговор #77 -: Април 08, 2015, 15:12:24 pm »
Лили, има какво да се мие и на дете на година и половина, особено като започне да се храни на общо основание. Аз се позабавих с миенето на зъби. Достатъчно новости се събраха на малчо за кратко време и реших, че допълнителния стрес и с четки и пасти може да се поотложи малко. И докато отлагах така един ден му разгледах хубаво устата и имаше вече видими налепи от храненето. На следващия закупих всички пособия и започнахме да се запознаваме с процеса на миене на зъби и на 6 м. водя на профилактичен преглед. Малката ми племенница е случай, подобен на Ники на Вени и доста ядове берат с поправка на зъби, та поне се успокоявам, че каквото зависи от мен го върша.
Re: Априлска-Великденска тема за най-малките
« Отговор #78 -: Април 08, 2015, 15:56:49 pm »
Синът ми другия месец прави 3 годинки, зъбките му ги търкам само с четка, (без паста),която потапян във вода, в която е разтворена малко сода.  Няма проблеми с налепи и кариеси.
*
Re: Априлска-Великденска тема за най-малките
« Отговор #79 -: Април 08, 2015, 16:46:38 pm »
Доколкото знам содата драска емайла на зъбите, затова не се и препоръчва непрекъснато да се избелват зъбите с нея. Все пак, ако може някой да пита зъболекар и да ни "светне" по този въпрос. Благодаря!