0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Привет на всички кулинари и ценители на хубавата храна, както и на онези
които оценяват изкуството в приготвянето на гурме шедьоври!

MasterChef е предаването, което сядаме да гледаме цялото семейство.
Вълнуваме се от съдбите и уменията на участниците, а най-запалени са децата.
От както е започнало шоуто по телевизията, подобно състезание се провежда и у дома.
Получавам да и не за всяко сготвено ястие  :lol: , а мишоцте все по-често искат да ми помагат.

Все още нямам изявен фаворит, защото още личните им истории ме вълнуват,
повече от това което показват и умеят участниците. С напредването на състезанието
надявам се да имам.

Сега сте вие .....

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Привет!
Мише, благодаря за темата! :flower:
Гледаме Мастърите двамата със сина ми. Любимата ни фраза е "Край. Ръцете горе. Крачка назад." :lol:
Моят фаворит е Нина. Дарин и Елена също харесвам.
Малко са ми по 3 епизода в седмицата. Искам да ги гледам всеки ден.

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари
*
И ние с децата сме наредени да гледаме и ни е малко :)
Те бяха много учудени как никой не е правил крем-карамел, коментара беше: "Тези хора майки нямат ли да ги научат как се прави крем-карамел"  :lol:"
*
Мда, Мастършеф и у дома е на почит. Даже си нагласям да ме подсеща телевизора, за да не го пропуснем. С удоволствие го гледаме. Дори когато гледаме някой филм, прекъсваме и след като свърши Мастършеф, продължаваме с филма.

И аз си имам двама трима любимци, ама не им помня имената - Вегетарианката, Фризьора (въпреки че доста се изложи като капитан), както и момчето, което е било в комуна в Италия.

п.п. Аз май ще дойда много строга майка. Не й давам да гледа такива предавания. Ако толкова държи, по друго време на запис. :oops: Алекс най-късно 20.30 трябва да си е в леглото. А петък и събота й позволявам да остане до 21.30.
*
И аз си имам двама трима любимци, ама не им помня имената - Вегетарианката, Фризьора (въпреки че доста се изложи като капитан), както и момчето, което е било в комуна в Италия.
Вегетарианката-Юлияна, Фризьора-Аврам, момчето от комуната-Симеон.
Аз доста се разочаровах от Аврам, преди това ми беше сред фаворитите ..

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари
*
нямам фаворити за момента,    до тук показват заучени неща, кой повече пътувал и гледал, кой повече опитвал храна или готвил,  но както се казва добрият вкус - с него човек се ражда,  очаквам битка

нашите ги спъна крем-карамел, паралелно засякох американския формат, където яйцето се оказа препъни камък  :), трябваше да приготвят рохко, на очи, забулено, омлет за 30 мин., само един се справи от четирима
гледах и приготвянето на яйца от наши ученици, бяха предупредени "внимавайте да не са безформени и с прегорели краища", изтърваха ги, но по детски намериха решение, удариха им една пострижка с ножичка и решиха проблема  :)
*
Благодаря за темата, Мишанке  :D. От миналата седмица се чудя защо нямаме такава и дали да не пусна.
Гледам, но на следващия ден, в сайта на предаването. До сега не съм попадала на този формат и ми е много интересно. Симпатизирам на Дарин, Елена, Симеон и Кристина /дамата с кърпата/. За крем-карамела и на мен ми беше интересно как така не им се получава, но още на следващия ден направих аериран  :lol:. Но пък вече ще знам как да именувам несполучливите ястия - просто деконструирани  :lol:
     
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Много свежи моменти имаше с този крем карамел  :lol:

При него две са тънкостите - леко затоплено мляко и нивото на водната баня
да бъде почти до ръба на чашката с крема. "Погодила" / уцелила/  съм си тава + чашки
и рядко имам фалове .... Свекърва има един такъв, като за мастършеф стрест тест.
Карамел от сол, като виц го разказва. От тогава кутиите със сол и захар са надписани и тях!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Карамел от сол, като виц го разказва. От тогава кутиите със сол и захар са надписани и тях!
Аз имам правена грис халва със сол. :P

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари
*
АЗ само едни яйца разбих със сол, рано се усетих и не омазах сладкиша де  :lol: После се чудих кво да ги правя и добри хора ми казаха да ги изхвърля, че с чаша сол вътре голямо разреждане ще им трябва  :lol: :lol: :lol:
Понеже не гледам много ТВ и често ги пропускам ако мъжът ми не се е прибрал да ги пусне де  :D
Ще ви следя, тук за новини.
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: MasterChef - изкуство, кулинария и съзтезателен дух :)
« Отговор #10 -: Март 24, 2015, 17:57:25 pm »
На мен гледането на  Мастър шеф  ми се отразява много зле на коремната обиколка  :lol: Вечер като седна да гледам и   резултата е , че в 22ч отново почвам да  ям  .


*
Re: MasterChef - изкуство, кулинария и съзтезателен дух :)
« Отговор #11 -: Март 25, 2015, 06:57:45 am »
И аз се чудих ,кога ли ще и дойде времето и на тази тема  :lol: ??? Колко ли ще ви "изтраят" сърцата,при положение,че тук има специалисти - кулинари..... :wink: Гледаме с голям интерес всички в къщи. Това поне е състезание за можене и всичко зависи от уменията.за сега нямам фаворит,но то състезанието тепърва започва. Доволен съм само,че Елена от Бургас,"деконструира" участието си бързичко.... :lol: имам чувството,че си беше платила да  я изберат.... :wink:
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Re: MasterChef - изкуство, кулинария и съзтезателен дух :)
« Отговор #12 -: Март 25, 2015, 08:37:59 am »
Доволен съм само,че Елена от Бургас,"деконструира" участието си бързичко.... :lol: имам чувството,че си беше платила да  я изберат.... :wink:
Таня е тази, която деконструира крем карамела и отпадна..
Снощи Елена беше победителката с гурме сандвич.

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари
*
Re: MasterChef - изкуство, кулинария и съзтезателен дух :)
« Отговор #13 -: Март 25, 2015, 09:26:45 am »
Ооххх,да,да!!! Старост -нерадост :lol: :lol: :lol: Таня е деконструктора  :lol: Елена ми е симпатична и вчера много и се радвахме. :D
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Re: MasterChef - изкуство, кулинария и съзтезателен дух :)
« Отговор #14 -: Март 25, 2015, 09:40:15 am »
 а за Мариела какво ще кажете  :lol: :lol: :lol:
- с какво е сандвича?
- с яйца бенедикт
- аха, приготвяла ли си го друг път?
- да, често на любовниците ми
- на всичките ли?
- само на представилите се добре  :lol: :lol:
 
*
Re: MasterChef - изкуство, кулинария и съзтезателен дух :)
« Отговор #15 -: Март 25, 2015, 10:15:50 am »
а за Мариела какво ще кажете  :lol: :lol: :lol:
Прави се на интересна. Заради нея някои участници остават в сянка, а има какво да ни покажат. yahoo_33
Иска ми се да гледам повече Нина, Дарин, Симеон ...

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари
*
Re: MasterChef - изкуство, кулинария и съзтезателен дух :)
« Отговор #16 -: Март 25, 2015, 10:26:49 am »
вулгарничка си е, мда, но има адекватни идеи до тук с готвенето


на Нина живота  е изписан на лицето и - тъга :(
 
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: MasterChef - изкуство, кулинария и съзтезателен дух :)
« Отговор #17 -: Март 25, 2015, 13:36:18 pm »
И аз го харесах предаването. Малко почнах да го гледам  от миналата седмица, но трудно се преборвам с ония дет се женят. :lol: Снощният епизод ще го изгледам по някое време днес.
Лафа с деконструирането много ми хареса. Вече всяка издънка в кухнята ще е такава.  :lol:

Интересно е и дава някои идеи. Ако не самото предаване, то от темата в мамата си намерих лесни и мързеливи неща. Понеже всички тук сте по-умятни готвачки от мен да ви кажа, че Дарин пише в темата там и е дал линк към блога си. А в него описва и ястията, които е приготвял в предаването.
*
Re: MasterChef - изкуство, кулинария и съзтезателен дух :)
« Отговор #18 -: Март 25, 2015, 15:53:43 pm »
Мариела ми идва прекалено вулгарна, но някои от коментарите и са много точни. Снощи Елена ги заби с варивата  :lol:.
     
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: MasterChef - изкуство, кулинария и съзтезателен дух :)
« Отговор #19 -: Март 25, 2015, 16:44:54 pm »
Мариела се държи така, както изглежда...може и голям майстор да е, но олеква с това поведение.
Помнете ми думите, точно то ще я извади от играта, иначе е добър кулинар с много, много опит.

Нина ми е много на сърце и изключително достойна жена.
Дала сама гръб на трите си деца, възпитала ги на труд и въпреки трудностите с които ги отглежда,
наистина само очите и го показват. Оказа се и живее в квартала, а сина и Николай
с който бяха в конкуренция за последната престилка е бивш съученик на моя племенник.
Снаха ми разказваше как на всяко тържество, като по-малък е носил домашни
баници и питки и с много гордост е казвал как сам ги е правил за съучениците си.
Случайно я засякох на касата в хипермаркета до нас и без да се натрапвам и пожелах късмет и успех в играта.

Симеон и Елена са ми другите любимци и като се замисля и техните съдби не са леки,
но не с това са ми симпатични, а честта и търпението с които си отстояват позициите и показват умения.
Макар и Елена снощи да им подля вода с варивата, но в крайна сметка то и за нея беше трудно.
Нямам търпение да стане 21.30 ....
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)