0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: MasterChef - изкуство, кулинария и съзтезателен дух :)
« Отговор #40 -: Март 27, 2015, 12:01:56 pm »
Забравих да напиша одеве- много ми хареса как Дарин помогна на Елена да се стегне и освЕсти, че нещо я беше хванала паниката. Хвана я насаме пред хладилника и бавно и внимателно ѝ помогна да си спомни какво иска. Нито се цупеше, нито ѝ крещя, особено пък пред другите.
Ще ми е интересно него да го видя как ще се представи като капитан. Защото явно това си е препъни камък за много хора.
*
Re: MasterChef - изкуство, кулинария и съзтезателен дух :)
« Отговор #41 -: Март 27, 2015, 12:30:59 pm »
За всичко са виновни манекенките  :lol: Кой знае как объркаха кой отбор какво сготви и ето какво се случи. Четох, че за отпадане решаващо е последното ястие, а не представянето до момента. Явно сАрмата на Нина наистина е била най-лошата.
     
*
Re: MasterChef - изкуство, кулинария и съзтезателен дух :)
« Отговор #42 -: Март 27, 2015, 13:33:57 pm »
Явно сАрмата на Нина наистина е била най-лошата.
Била е сурова според журито.
Тя каза, че е готвила такива сарми, че улавя съставките, но няма да ги сподели с останалите.. беше уверена, а защо така се получи накрая? Как така ще готвиш 90 минути и ще има нещо сурово? Непонятно ми е.

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари
*
Re: MasterChef - изкуство, кулинария и съзтезателен дух :)
« Отговор #43 -: Март 31, 2015, 16:32:09 pm »
Малко новини.

"Тази вечер от 21:30 часа новата седмица за хоби готвачите ще стартира с поредната изненада, скрита в кутията на MasterСhef България. Този път те ще трябва да измислят, приготвят и презентират специалитети със сьомга, но журито им е заложило и една провокация. Между категоризирането на чушки, пиперки, камби и люти чушлета, фантазията на състезателите ще се развихри, а самоувереността им ще стигне до тавана. За един час те ще се постараят да превърнат чиниите си в истински шедьоври, но чии ще бъдат трите най-добри ястия?

По време на дегустацията Андре, Виктор и Петър ще направят голям комплимент на състезателите – времето, което прекарват в кухнята на MasterChef повлиява стила им на готвене, а резултатите стават все по-впечатляващи. Затова и изборът на фаворит става все по- сложен. Достойни съперници или заплашителни конкуренти, един от тримата, накарали журито да почувства гордост, ще избере продуктите за теста за креативност и ще се бори за имунитет.

Фазан, елен или глиган – това е изборът пред победителя в кутията на MasterChef. Хитра стратегия ще определи дивеча, който ще изплаши и предизвика 14-те финалисти. С трикове от физиката, химията и почти професионално темпо ще опитат да се справят със сложната, но благодатна задача. Но какви резултати ще покажат претендентите за голямата награда от 100 000 лв. и титлата MasterChef - тази вечер от 21:30 часа по bTV."

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари
*
Re: MasterChef - изкуство, кулинария и съзтезателен дух :)
« Отговор #44 -: Април 01, 2015, 07:25:11 am »
Ееее,ми ,те направо разказаха какво ще се случи.... :( Става напрегнато!! Петър ще си ходи! Време му е,пак е на елиминация. :) Аврам взе да се "освества"  :wink:. Абе,ще им става все по-сложно,а на нас -интересно  :D.
/www.mamaibebe.com][/url]
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: MasterChef - изкуство, кулинария и съзтезателен дух :)
« Отговор #45 -: Април 01, 2015, 08:09:43 am »
Петър вчера сам реши, че трябва да стане суровоядец, понеже освен месата тя и лещата му не станала  :lol: Наистина е време да си отива вече.
Яд ме е за Симеон, но пък Кристина също яко се издъни предния път, а снощи се справи - на всеки може да се случи.
*
Re: MasterChef - изкуство, кулинария и съзтезателен дух :)
« Отговор #46 -: Април 01, 2015, 09:31:23 am »
Петър наистина май ще си ходи, Симеон мисля, че ще се стегне на стрес теста...Юлияна ми е много симпатична като човек, но мисля че ще и е доста трудно в това предаване, в предвид че не яде месо. Евала как се бори и не се предава и като им се падне месо винаги измисля нещо, но не мога да си представя как може да готви нещо което няма бегла представа какво е на вкус :? Не става въпрос само за самото месо, а за комбинацията от всичко в едно ядене.


*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: MasterChef - изкуство, кулинария и съзтезателен дух :)
« Отговор #47 -: Април 01, 2015, 10:43:12 am »
Фен съм на Мастършеф, на участници, жури, продуценти и на екипа зад кадър.
За мен това шоу е най-доброто в последните няколко години...
И не става въпрос само за кулинария, а за отношения, амбиция
и възприятия на всичко заобикалящо ни.

ПетрЕ изяде на Нина мястото миналата седмица и ако сега не си тръгне
е късметлия от най-висша класа.
Зарадвах се на успеха на Кристина, реабилитира се и зае достойното си място сред добрите.
Ох, айде ще си призная Симеон ми е фаворит, привличат ме някак хора с трудна съдба,
но не само това ми допада в него, а мъжкарското му поведение, начина по които приема
конкурентите си, та дори и загубата. Ще му стискам палци довечера на стрес теста.
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: MasterChef - изкуство, кулинария и съзтезателен дух :)
« Отговор #48 -: Април 01, 2015, 10:52:53 am »
Още докато готвеха знаех, че Петър ще се провали. Време му е да сваля престилката вече. :wink:
Аз също харесвам Симеон и ще му стискам палци довечера.

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари
*
Re: MasterChef - изкуство, кулинария и съзтезателен дух :)
« Отговор #49 -: Април 02, 2015, 10:02:03 am »
На Петър пак му се размина. 8O И то само защото Юлияна беше в пъти по-зле ..

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: MasterChef - изкуство, кулинария и съзтезателен дух :)
« Отговор #50 -: Април 02, 2015, 10:07:25 am »
Ето това се нарича късмет в неудачите  :lol: ПетРе е еманация на това.
И да искат Мастерите да го отстранят, то все някой друг ще му "помогне" да остане!
Вярвайте ми и довечера така ще стане :) Нямам търпение да стане 21.30.
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: MasterChef - изкуство, кулинария и съзтезателен дух :)
« Отговор #51 -: Април 03, 2015, 09:18:21 am »
Вярвайте ми и довечера така ще стане :) Нямам търпение да стане 21.30.
Вярваме ти. :) И точно така стана.
Юлияна с право отпадна, но ПетРе има абсолютен късмет. Да вземе да си пусне тото. :lol:

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари
*
Re: MasterChef - изкуство, кулинария и съзтезателен дух :)
« Отговор #52 -: Април 03, 2015, 11:06:48 am »
Аз пък от снощи имам пълната визуализация на думата "мухльо" - Аврам. Отборът му спечели благодарение на пастата на Симеон и десерта на Стефи и Каролина. А той... той просто не преброи чиниите. Но пък колко горд от себе си беше, а? Дори като го хвалят се държи смотаняшки.
Започвам да харесвам Боян. Със самочувствие, но има защо. А Стефан ме радва страшно много, супер свеж  :D. Г-жа Нордел опита да вкара интрига, но май не и се получи. Продължава да ми е все така неприятна, при все, че готви добре.
     
*
Re: MasterChef - изкуство, кулинария и съзтезателен дух :)
« Отговор #53 -: Април 03, 2015, 11:35:55 am »
Много лайквам мнението на дани  :D !
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Re: MasterChef - изкуство, кулинария и съзтезателен дух :)
« Отговор #54 -: Април 09, 2015, 22:18:17 pm »
Нещо хич ви няма :)

Незнам, но Мариела ми е толкова антипатична, много се зарадвах че синия отбор спечели :) На Мариела менюто от "Монте Карло" само показа, че там май не е ходила  :lol:  Патешкото изглеждаше ужасно, хем сурово, хем сухо...

Сега ще видим с пилетата кой ще се издъни, определно е трудно да направиш 3 ястия, става все по-трудно..


*
Re: MasterChef - изкуство, кулинария и съзтезателен дух :)
« Отговор #55 -: Април 10, 2015, 07:17:19 am »
Предполагам, че за никого не беше изненада кой отпадна снощи? :P
Петър ми беше симпатичен с неговата си самоирония и чувство за хумор, за разлика от някои други, които винаги започват с "Аз това, аз, онова, аз, аз, аз" ...
Даже като си тръгваше, отново беше с усмивка и шега към себе си "Отивам да готвя на семейството си каиши и крутони" :)

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари
*
Re: MasterChef - изкуство, кулинария и съзтезателен дух :)
« Отговор #56 -: Април 10, 2015, 08:12:38 am »
Патешкото изглеждаше ужасно, хем сурово, хем сухо...

магрето си е точно алангле, друг е въпроса, че ние българите не сме почитатели на червено до кръв сготвено
преди няколко години станах свидетел във Велинград, как еди с повече мускули вдигна скандал, че му донесли сурово магре, оказа се, че нито знае какво поръчва, никой пък някой му е казал и  той  си очаквал доволно изпечено месо, беше цирк


да, Петър поне не се сърди от истината, че това е неговия "таван"  до тук
« Последна редакция: Април 10, 2015, 08:14:28 am от Тара »
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: MasterChef - изкуство, кулинария и съзтезателен дух :)
« Отговор #57 -: Април 10, 2015, 08:13:31 am »
Все по-горещо става и все по-трудно.
На сложни и наглед невъзможни, като задача ястия участниците се справят успешно,
а пилешките гърди им се опряха! Истинска битка си беше снощи елиминацията!

Пепино си беше за тръгвал има няма три седмици и съвсем заслужено отпътува.
Другата седмица да се готви Стефани, сладурана е, но пърха с мигли повече отколкото да готви.
Само един размазващ вкуса сладкиш може да я спаси... нещо такова усещам аз  8)
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: MasterChef - изкуство, кулинария и съзтезателен дух :)
« Отговор #58 -: Април 10, 2015, 08:37:59 am »
И аз съм доволен от развитието,макар да ми е жал за всеки напуснал... :( От Адам и Петър  и двамата си бяха в издънка,Дори май Аврам повече,но Петър имаше вече предишни елиминации и явно прецениха,че това са му възможностите. Опитаха се да "надъхат" Аврам да покаже повече  :). Да видим.
Искрено се зарадвах на победата на синия отбор, заради самочувствието на Мариела. С такова доволство заяви,че направо ги е смачкала още като разбра ,че Диляна е срещу нея.Хубав урок получи,че не винаги в БГ "префърцунените" неща  впечатляват :lol: :lol:.Едно традиционно ястие,приготвено перфектно и предложено с вкус също върши работа. А и да не забравяме.че все пак по нашите географски ширини,кухнята си има специфики и традиционни вкусове,та мегре-те,конфи-та и т.н,т.н трябва доста да внимават. Много злобен беше и коментара и след като разбра ,че са загубили.при това към цялата ни нация. Прекалява с нейното парадиране. Най-справедливо беше да си отиде някой от отбора и,за да и е тежко на съвестта,но.. късмет. При сините много ме издразни Симеон.То и е явно,че Диляна не е за капитан,а и тя не го крие,но поне можеше малко повече да е  кавалер. :( А те направо я игнорираха.
/www.mamaibebe.com][/url]
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: MasterChef - изкуство, кулинария и съзтезателен дух :)
« Отговор #59 -: Април 10, 2015, 10:05:44 am »
Ами когато оставането ти във формата зависи от толкова неуверен и несигурен човек, нормално е да я игнорираш. Тя не показа ясна визия за нещата, които иска да сготвят. Отбора ѝ виждаше (знаеше си), че тя ще загуби много време в чудене и мислене и я отсвириха. Единственото наистина умно нещо, което направи Диляна беше изборът на играчи в отбора. И тя съвсем не ги избра случайно, а именно за да поемат на плещите си цялото състезание, което и направиха и ... спечелиха.
За червения отбор ..... ми твърде „гурме“ дойде менюто им. Наистина сме си в бг. и не всеки е свикнал да яде дори патешко. Пък то и алангле, па и сладко-кисело, явно много им дойде на хората. Така не се налага нов вкус у никого. За да ме накараш да опитам нещо непознато (а аз си падам по експерименти), то трябва да че привлече с нещо - вид, аромат. Пък аз съм си типична българка - недопечено месо не обичам.
А физиономията на Мариела, когато обявиха печелившия отбор - безценна.