0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: MasterChef - изкуство, кулинария и съзтезателен дух :)
« Отговор #20 -: Март 25, 2015, 16:52:49 pm »
Мариела се държи така, както изглежда...може и голям майстор да е, но олеква с това поведение.
Помнете ми думите, точно то ще я извади от играта, иначе е добър кулинар с много, много опит.

Много точни думи. И аз мисля като теб, Мише.

Цитат
Тази вечер - 25 март, от 21:30 часа в MasterСhef България предстои вторият мастърклас, напрегната битка за имунитет и още по–гореща борба за оцеляване. Шеф Андре Токев ще преподаде урок на двама от участниците за приготвянето на абсолютната класика, която определя стандартите на повечето ресторанти от висок клас – яйца "Бенедикт". Семпло и елегантно, чест гост във филми и романи, това прословуто яйце ще придаде съвсем нов смисъл на сексуалната, впечатляваща закуска.

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари
*
Re: MasterChef - изкуство, кулинария и съзтезателен дух :)
« Отговор #21 -: Март 26, 2015, 06:17:56 am »
Не разбирам защо изпратиха Кристина на елеминации. Мъфина на Петър изглеждаше ужасно, а в Дилянка не виждам нищо "мастършефско"  :?. Елена беше страхотна, но пък Мариела отново ме потресе с пошлост.
     
*
Re: MasterChef - изкуство, кулинария и съзтезателен дух :)
« Отговор #22 -: Март 26, 2015, 07:00:43 am »
И аз не разбрах защо оставиха Кристина  :o?? Явно има неща,които не можем да видим от домовете си? Или нарочно,малко да я "закалят" и да и вдъхнат увереност,защото виждат ,че има потенциал.В сравнение с Петър и Диляна ,тя е направо на "светлинни" години :wink:
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Re: MasterChef - изкуство, кулинария и съзтезателен дух :)
« Отговор #23 -: Март 26, 2015, 08:27:35 am »
 и аз си мислех, че Петър ще  извадят с този кекс и един нокът ягода  :o, двамата с Диляна са за вкъщи

интересно ще ми бъде да видя Аврам на стрес тест, до къде ще го отведе паниката

мис "секс" снощи сама се провали от плямпане
*
Re: MasterChef - изкуство, кулинария и съзтезателен дух :)
« Отговор #24 -: Март 26, 2015, 08:40:07 am »
мис "секс" снощи сама се провали от плямпане
То бива само секс да ти е в главата, ама зряла жена така да се излага. 8O Все пак е отишла в готварско предаване .. думите не ми стигат.
Радвам се много за Елена! Много лъчезарна и усмихната е всеки път.
И аз останах изненадана, че спасиха Петър и Диляна. Довечера ще стискам палци на Кристина.

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: MasterChef - изкуство, кулинария и съзтезателен дух :)
« Отговор #25 -: Март 26, 2015, 10:28:37 am »
Петър беше този който трябваше да бъде на мястото на Кристина.
За съжаление ние не решаваме това, а Диляна може и да е дилетант,
но направи торта за времето, дето ПетрЕ и един мъфин не му се получи.
Кристина няма да отпадне днес, някакво вътрешно усещане имам.

А лачената чанта си се проваля сама, нейна работа! Шефовете си се подсмихват,
но и мерят акъл+възможности, ако продължава така, ще ходи да си прави яйцата бенедикст
на някой, който според мен е само един, но от пусти зор да е интересна умножава * 100.

Браво на Елена...

Някой спомена Аврам... той ми е интересен, но сякаш зад паниката крие несигурност и игра на дребно, стрест тест за него ще бъде елиминация.
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: MasterChef - изкуство, кулинария и съзтезателен дух :)
« Отговор #26 -: Март 26, 2015, 12:19:46 pm »
Дами, да не съдим строго лелката - и ние натам сме тръгнали. Никой не знае как точно ще го удари критическата. :lol: Аз друго обяснение за поведението ѝ не намирам. Иначе интересно готви и ако вземе да помълчи - цена няма да има.
Аврам пък, който също готви добре, толкова се шашка, че чак дразни. Не ми хареса обаче, че когато имаше някаква власт, си показа рогата.
Кристина според мен не беше най-зле, не разбирам защо нея пратиха на елиминация. Сякаш просто не ѝ беше ден.
Ще ги видим днес.
*
Re: MasterChef - изкуство, кулинария и съзтезателен дух :)
« Отговор #27 -: Март 26, 2015, 13:25:24 pm »
Ееее,Пеше,лелката е на 46  :lol:. Не е сигурно дали е в критическа,ама нещо я хлопа дъската по темата.... :?
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Re: MasterChef - изкуство, кулинария и съзтезателен дух :)
« Отговор #28 -: Март 26, 2015, 13:34:50 pm »
Кристина според мен не беше най-зле, не разбирам защо нея пратиха на елиминация.
Защото знаят, че тя ще успее да елиминира другия ;)
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: MasterChef - изкуство, кулинария и съзтезателен дух :)
« Отговор #29 -: Март 26, 2015, 16:35:15 pm »
Ами, Рачо, и аз ги наближавам и баш си е лелка. А критическата идва точно на тази възраст някъде.
*
Re: MasterChef - изкуство, кулинария и съзтезателен дух :)
« Отговор #30 -: Март 26, 2015, 23:01:22 pm »
И аз се записвам в темата :) Много ми харесва предаването, веднъж и аз да се радвам че мъжа е прекарал Булсатком чак до Франция  :lol: Жалко, че не е го дават по-често  :wink:
Незнам кой ми е фаворит още, всеки епизод си сменям мнението :) Учудих се, че днес изгониха Нина, мисля че Кристина трябваше да изгонят
« Последна редакция: Март 26, 2015, 23:03:49 pm от Krisi08 »


*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: MasterChef - изкуство, кулинария и съзтезателен дух :)
« Отговор #31 -: Март 26, 2015, 23:12:23 pm »
Ще изчакам малко да ми мине, че изгониха Нина и тогава ще пиша.
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: MasterChef - изкуство, кулинария и съзтезателен дух :)
« Отговор #32 -: Март 27, 2015, 08:00:45 am »
И мен ме е жал за Нина  :?,но предполагам,че наистина се е издънила жестоко и Чефс много са се ядосали.А , също и,че изгонването и е в следствие и на предишни наблюдения. Едва ли имат интерес да изгонят "интересен" играч и с потенциал. мен ме учудва това,че синият отбор,въпреки много по-добрата си организация,не успяха да впечатлят гостите.... :(.Значи,с лелката трябва да се внимава! Има въображение и явно,умее да готви...
/www.mamaibebe.com][/url]
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: MasterChef - изкуство, кулинария и съзтезателен дух :)
« Отговор #33 -: Март 27, 2015, 08:29:25 am »
То никой не ѝ отрича способността да готви. Умее го гадината и то много добре го умее. Но поведението ѝ и речника ѝ ..... майко мила.
Иначе и аз си мислех, че сините са по-добри и по-организирани. Ама манекенките така решиха. Може пък наистина да е било по-вкусно, а може и просто да е .... „абе манекенки“ не ги избират с тест за интелигентност и с вечните си диети не са много на ти с храненето.
На стрест теста - много, ама много странно ми се видя ястието. Прясно зеле, няколко вида месо, ориз, вино и картофи. Но може пък да е било вкусно.
Дарин, въпреки че не му се получи първият картоф, успя да не се паникьоса и на го направи наново. И то достатъчно добре, че да го похвалят шефовете.
*
Re: MasterChef - изкуство, кулинария и съзтезателен дух :)
« Отговор #34 -: Март 27, 2015, 08:44:02 am »
Съжалявам за Нина. Мислех, че Петър ще си тръгне. Все минава между капките, а според мен той е най-слабото звено. 

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари
*
Re: MasterChef - изкуство, кулинария и съзтезателен дух :)
« Отговор #35 -: Март 27, 2015, 08:56:46 am »
Освен организацията, но и храната на синия отбор мисля изглеждаше по-добре. Определенно десертите не бяха на ниво, но резена ананас на червените въобще не разбрах какво беше  :?

На стрест теста - много, ама много странно ми се видя ястието. Прясно зеле, няколко вида месо, ориз, вино и картофи. Но може пък да е било вкусно.
И на мен така...

За Нина, може би се ядосаха защото очакваха най-много от нея за сърмите, а тя сурови ги поднесе..и въпреки това мисля, че имаше други които повече се издъниха последните дни...Петър с мъфина..чак пък един десерт да не можа да измисли ония ден и вчера също не се справи добре...


*
Re: MasterChef - изкуство, кулинария и съзтезателен дух :)
« Отговор #36 -: Март 27, 2015, 09:40:48 am »
колкото и да буди възмущение поведението на Мариела,  успя с отбора си снощи, тя според мен ги избираше според това, кой какво може да свърши на момента за да се получи менюто

Нина, да симпатична, но снощи не се справи, а това е игра, в живота често не успяват най-добрите, а най-приспособимите тарикати. Тя сама си призна, че не е опитала сармите подведена от собствената си увереност, а правилото е "не давайте на клиентите, нещо, което самите вие няма да ядете", кофти, че клиента снощи беше журито, то е ясно, че безгрешни хора няма.

доста хлъзгаво с това зеле ги провокираха, степента на готовност на зелевия лист си е тънкост, ако се получи пък може да стане уловка с плънката,  хитро жури  :)

Не видях какво направи Кристина снощи, не гледах точно тогава
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: MasterChef - изкуство, кулинария и съзтезателен дух :)
« Отговор #37 -: Март 27, 2015, 10:12:02 am »
Манекенките разбират от кухня, колкото аз от атомна физика...
Изобщо снощи отбора на Елена си беше победител за мен.

Трябваше да си тръгне Петър, факт...
Аз съм последния мнителен човек, а и Кристина ми е симпатична някак, но има силен гръб
на една известна и напориста дама, която беше в подкрепящите я в първите предавания.
Силно вярвам да не я е спасило това. Шефовете са много строги и вероятно търся оправдание
за провала на Нина, но ми е много горестно, че си тръгна :(
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: MasterChef - изкуство, кулинария и съзтезателен дух :)
« Отговор #38 -: Март 27, 2015, 10:45:59 am »
а думата сарми или сЪрми как смятате, че се изписва  :) някои твърдят , че са дублетни, други, че имат различно значение, постоянно срещам различно изписване, даже се смях на една закачка между кулинари  - "ето я сърмата" ,  -  аха,  искаш да кажеш сарма,   " не бе сърна"


*
Re: MasterChef - изкуство, кулинария и съзтезателен дух :)
« Отговор #39 -: Март 27, 2015, 11:53:01 am »
а думата сарми или сЪрми как смятате, че се изписва  :) някои твърдят , че са дублетни, други, че имат различно значение
Различно значение имат.
Сармата е ястие, а сърма (с ударение на първата гласна), означава:
1. Посребрени или позлатени медни жички, които се използват за шев и бродерия.
2. Материя, в която са втъкани такива нишки.
http://kaksepishe.com/sarma/
Не че това е най-важното, де. Но и на мен ми стана интересно.

Манекенките разбират от кухня, колкото аз от атомна физика...
:D
Не че е за смях, но ме накара да се усмихна. Благодаря, Мише.

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари