0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Привет на всички кулинари и ценители на хубавата храна, както и на онези
които оценяват изкуството в приготвянето на гурме шедьоври!

MasterChef е предаването, което сядаме да гледаме цялото семейство.
Вълнуваме се от съдбите и уменията на участниците, а най-запалени са децата.
От както е започнало шоуто по телевизията, подобно състезание се провежда и у дома.
Получавам да и не за всяко сготвено ястие  :lol: , а мишоцте все по-често искат да ми помагат.

Все още нямам изявен фаворит, защото още личните им истории ме вълнуват,
повече от това което показват и умеят участниците. С напредването на състезанието
надявам се да имам.

Сега сте вие .....

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Привет!
Мише, благодаря за темата! :flower:
Гледаме Мастърите двамата със сина ми. Любимата ни фраза е "Край. Ръцете горе. Крачка назад." :lol:
Моят фаворит е Нина. Дарин и Елена също харесвам.
Малко са ми по 3 епизода в седмицата. Искам да ги гледам всеки ден.

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари
*
И ние с децата сме наредени да гледаме и ни е малко :)
Те бяха много учудени как никой не е правил крем-карамел, коментара беше: "Тези хора майки нямат ли да ги научат как се прави крем-карамел"  :lol:"
*
Мда, Мастършеф и у дома е на почит. Даже си нагласям да ме подсеща телевизора, за да не го пропуснем. С удоволствие го гледаме. Дори когато гледаме някой филм, прекъсваме и след като свърши Мастършеф, продължаваме с филма.

И аз си имам двама трима любимци, ама не им помня имената - Вегетарианката, Фризьора (въпреки че доста се изложи като капитан), както и момчето, което е било в комуна в Италия.

п.п. Аз май ще дойда много строга майка. Не й давам да гледа такива предавания. Ако толкова държи, по друго време на запис. :oops: Алекс най-късно 20.30 трябва да си е в леглото. А петък и събота й позволявам да остане до 21.30.
*
И аз си имам двама трима любимци, ама не им помня имената - Вегетарианката, Фризьора (въпреки че доста се изложи като капитан), както и момчето, което е било в комуна в Италия.
Вегетарианката-Юлияна, Фризьора-Аврам, момчето от комуната-Симеон.
Аз доста се разочаровах от Аврам, преди това ми беше сред фаворитите ..

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари
*
нямам фаворити за момента,    до тук показват заучени неща, кой повече пътувал и гледал, кой повече опитвал храна или готвил,  но както се казва добрият вкус - с него човек се ражда,  очаквам битка

нашите ги спъна крем-карамел, паралелно засякох американския формат, където яйцето се оказа препъни камък  :), трябваше да приготвят рохко, на очи, забулено, омлет за 30 мин., само един се справи от четирима
гледах и приготвянето на яйца от наши ученици, бяха предупредени "внимавайте да не са безформени и с прегорели краища", изтърваха ги, но по детски намериха решение, удариха им една пострижка с ножичка и решиха проблема  :)
*
Благодаря за темата, Мишанке  :D. От миналата седмица се чудя защо нямаме такава и дали да не пусна.
Гледам, но на следващия ден, в сайта на предаването. До сега не съм попадала на този формат и ми е много интересно. Симпатизирам на Дарин, Елена, Симеон и Кристина /дамата с кърпата/. За крем-карамела и на мен ми беше интересно как така не им се получава, но още на следващия ден направих аериран  :lol:. Но пък вече ще знам как да именувам несполучливите ястия - просто деконструирани  :lol:
     
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Много свежи моменти имаше с този крем карамел  :lol:

При него две са тънкостите - леко затоплено мляко и нивото на водната баня
да бъде почти до ръба на чашката с крема. "Погодила" / уцелила/  съм си тава + чашки
и рядко имам фалове .... Свекърва има един такъв, като за мастършеф стрест тест.
Карамел от сол, като виц го разказва. От тогава кутиите със сол и захар са надписани и тях!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Карамел от сол, като виц го разказва. От тогава кутиите със сол и захар са надписани и тях!
Аз имам правена грис халва със сол. :P

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари
*
АЗ само едни яйца разбих със сол, рано се усетих и не омазах сладкиша де  :lol: После се чудих кво да ги правя и добри хора ми казаха да ги изхвърля, че с чаша сол вътре голямо разреждане ще им трябва  :lol: :lol: :lol:
Понеже не гледам много ТВ и често ги пропускам ако мъжът ми не се е прибрал да ги пусне де  :D
Ще ви следя, тук за новини.
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: MasterChef - изкуство, кулинария и съзтезателен дух :)
« Отговор #10 -: Март 24, 2015, 17:57:25 pm »
На мен гледането на  Мастър шеф  ми се отразява много зле на коремната обиколка  :lol: Вечер като седна да гледам и   резултата е , че в 22ч отново почвам да  ям  .


*
Re: MasterChef - изкуство, кулинария и съзтезателен дух :)
« Отговор #11 -: Март 25, 2015, 06:57:45 am »
И аз се чудих ,кога ли ще и дойде времето и на тази тема  :lol: ??? Колко ли ще ви "изтраят" сърцата,при положение,че тук има специалисти - кулинари..... :wink: Гледаме с голям интерес всички в къщи. Това поне е състезание за можене и всичко зависи от уменията.за сега нямам фаворит,но то състезанието тепърва започва. Доволен съм само,че Елена от Бургас,"деконструира" участието си бързичко.... :lol: имам чувството,че си беше платила да  я изберат.... :wink:
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Re: MasterChef - изкуство, кулинария и съзтезателен дух :)
« Отговор #12 -: Март 25, 2015, 08:37:59 am »
Доволен съм само,че Елена от Бургас,"деконструира" участието си бързичко.... :lol: имам чувството,че си беше платила да  я изберат.... :wink:
Таня е тази, която деконструира крем карамела и отпадна..
Снощи Елена беше победителката с гурме сандвич.

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари
*
Re: MasterChef - изкуство, кулинария и съзтезателен дух :)
« Отговор #13 -: Март 25, 2015, 09:26:45 am »
Ооххх,да,да!!! Старост -нерадост :lol: :lol: :lol: Таня е деконструктора  :lol: Елена ми е симпатична и вчера много и се радвахме. :D
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Re: MasterChef - изкуство, кулинария и съзтезателен дух :)
« Отговор #14 -: Март 25, 2015, 09:40:15 am »
 а за Мариела какво ще кажете  :lol: :lol: :lol:
- с какво е сандвича?
- с яйца бенедикт
- аха, приготвяла ли си го друг път?
- да, често на любовниците ми
- на всичките ли?
- само на представилите се добре  :lol: :lol:
 
*
Re: MasterChef - изкуство, кулинария и съзтезателен дух :)
« Отговор #15 -: Март 25, 2015, 10:15:50 am »
а за Мариела какво ще кажете  :lol: :lol: :lol:
Прави се на интересна. Заради нея някои участници остават в сянка, а има какво да ни покажат. yahoo_33
Иска ми се да гледам повече Нина, Дарин, Симеон ...

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари
*
Re: MasterChef - изкуство, кулинария и съзтезателен дух :)
« Отговор #16 -: Март 25, 2015, 10:26:49 am »
вулгарничка си е, мда, но има адекватни идеи до тук с готвенето


на Нина живота  е изписан на лицето и - тъга :(
 
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: MasterChef - изкуство, кулинария и съзтезателен дух :)
« Отговор #17 -: Март 25, 2015, 13:36:18 pm »
И аз го харесах предаването. Малко почнах да го гледам  от миналата седмица, но трудно се преборвам с ония дет се женят. :lol: Снощният епизод ще го изгледам по някое време днес.
Лафа с деконструирането много ми хареса. Вече всяка издънка в кухнята ще е такава.  :lol:

Интересно е и дава някои идеи. Ако не самото предаване, то от темата в мамата си намерих лесни и мързеливи неща. Понеже всички тук сте по-умятни готвачки от мен да ви кажа, че Дарин пише в темата там и е дал линк към блога си. А в него описва и ястията, които е приготвял в предаването.
*
Re: MasterChef - изкуство, кулинария и съзтезателен дух :)
« Отговор #18 -: Март 25, 2015, 15:53:43 pm »
Мариела ми идва прекалено вулгарна, но някои от коментарите и са много точни. Снощи Елена ги заби с варивата  :lol:.
     
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: MasterChef - изкуство, кулинария и съзтезателен дух :)
« Отговор #19 -: Март 25, 2015, 16:44:54 pm »
Мариела се държи така, както изглежда...може и голям майстор да е, но олеква с това поведение.
Помнете ми думите, точно то ще я извади от играта, иначе е добър кулинар с много, много опит.

Нина ми е много на сърце и изключително достойна жена.
Дала сама гръб на трите си деца, възпитала ги на труд и въпреки трудностите с които ги отглежда,
наистина само очите и го показват. Оказа се и живее в квартала, а сина и Николай
с който бяха в конкуренция за последната престилка е бивш съученик на моя племенник.
Снаха ми разказваше как на всяко тържество, като по-малък е носил домашни
баници и питки и с много гордост е казвал как сам ги е правил за съучениците си.
Случайно я засякох на касата в хипермаркета до нас и без да се натрапвам и пожелах късмет и успех в играта.

Симеон и Елена са ми другите любимци и като се замисля и техните съдби не са леки,
но не с това са ми симпатични, а честта и търпението с които си отстояват позициите и показват умения.
Макар и Елена снощи да им подля вода с варивата, но в крайна сметка то и за нея беше трудно.
Нямам търпение да стане 21.30 ....
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: MasterChef - изкуство, кулинария и съзтезателен дух :)
« Отговор #20 -: Март 25, 2015, 16:52:49 pm »
Мариела се държи така, както изглежда...може и голям майстор да е, но олеква с това поведение.
Помнете ми думите, точно то ще я извади от играта, иначе е добър кулинар с много, много опит.

Много точни думи. И аз мисля като теб, Мише.

Цитат
Тази вечер - 25 март, от 21:30 часа в MasterСhef България предстои вторият мастърклас, напрегната битка за имунитет и още по–гореща борба за оцеляване. Шеф Андре Токев ще преподаде урок на двама от участниците за приготвянето на абсолютната класика, която определя стандартите на повечето ресторанти от висок клас – яйца "Бенедикт". Семпло и елегантно, чест гост във филми и романи, това прословуто яйце ще придаде съвсем нов смисъл на сексуалната, впечатляваща закуска.

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари
*
Re: MasterChef - изкуство, кулинария и съзтезателен дух :)
« Отговор #21 -: Март 26, 2015, 06:17:56 am »
Не разбирам защо изпратиха Кристина на елеминации. Мъфина на Петър изглеждаше ужасно, а в Дилянка не виждам нищо "мастършефско"  :?. Елена беше страхотна, но пък Мариела отново ме потресе с пошлост.
     
*
Re: MasterChef - изкуство, кулинария и съзтезателен дух :)
« Отговор #22 -: Март 26, 2015, 07:00:43 am »
И аз не разбрах защо оставиха Кристина  :o?? Явно има неща,които не можем да видим от домовете си? Или нарочно,малко да я "закалят" и да и вдъхнат увереност,защото виждат ,че има потенциал.В сравнение с Петър и Диляна ,тя е направо на "светлинни" години :wink:
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Re: MasterChef - изкуство, кулинария и съзтезателен дух :)
« Отговор #23 -: Март 26, 2015, 08:27:35 am »
 и аз си мислех, че Петър ще  извадят с този кекс и един нокът ягода  :o, двамата с Диляна са за вкъщи

интересно ще ми бъде да видя Аврам на стрес тест, до къде ще го отведе паниката

мис "секс" снощи сама се провали от плямпане
*
Re: MasterChef - изкуство, кулинария и съзтезателен дух :)
« Отговор #24 -: Март 26, 2015, 08:40:07 am »
мис "секс" снощи сама се провали от плямпане
То бива само секс да ти е в главата, ама зряла жена така да се излага. 8O Все пак е отишла в готварско предаване .. думите не ми стигат.
Радвам се много за Елена! Много лъчезарна и усмихната е всеки път.
И аз останах изненадана, че спасиха Петър и Диляна. Довечера ще стискам палци на Кристина.

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: MasterChef - изкуство, кулинария и съзтезателен дух :)
« Отговор #25 -: Март 26, 2015, 10:28:37 am »
Петър беше този който трябваше да бъде на мястото на Кристина.
За съжаление ние не решаваме това, а Диляна може и да е дилетант,
но направи торта за времето, дето ПетрЕ и един мъфин не му се получи.
Кристина няма да отпадне днес, някакво вътрешно усещане имам.

А лачената чанта си се проваля сама, нейна работа! Шефовете си се подсмихват,
но и мерят акъл+възможности, ако продължава така, ще ходи да си прави яйцата бенедикст
на някой, който според мен е само един, но от пусти зор да е интересна умножава * 100.

Браво на Елена...

Някой спомена Аврам... той ми е интересен, но сякаш зад паниката крие несигурност и игра на дребно, стрест тест за него ще бъде елиминация.
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: MasterChef - изкуство, кулинария и съзтезателен дух :)
« Отговор #26 -: Март 26, 2015, 12:19:46 pm »
Дами, да не съдим строго лелката - и ние натам сме тръгнали. Никой не знае как точно ще го удари критическата. :lol: Аз друго обяснение за поведението ѝ не намирам. Иначе интересно готви и ако вземе да помълчи - цена няма да има.
Аврам пък, който също готви добре, толкова се шашка, че чак дразни. Не ми хареса обаче, че когато имаше някаква власт, си показа рогата.
Кристина според мен не беше най-зле, не разбирам защо нея пратиха на елиминация. Сякаш просто не ѝ беше ден.
Ще ги видим днес.
*
Re: MasterChef - изкуство, кулинария и съзтезателен дух :)
« Отговор #27 -: Март 26, 2015, 13:25:24 pm »
Ееее,Пеше,лелката е на 46  :lol:. Не е сигурно дали е в критическа,ама нещо я хлопа дъската по темата.... :?
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Re: MasterChef - изкуство, кулинария и съзтезателен дух :)
« Отговор #28 -: Март 26, 2015, 13:34:50 pm »
Кристина според мен не беше най-зле, не разбирам защо нея пратиха на елиминация.
Защото знаят, че тя ще успее да елиминира другия ;)
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: MasterChef - изкуство, кулинария и съзтезателен дух :)
« Отговор #29 -: Март 26, 2015, 16:35:15 pm »
Ами, Рачо, и аз ги наближавам и баш си е лелка. А критическата идва точно на тази възраст някъде.
*
Re: MasterChef - изкуство, кулинария и съзтезателен дух :)
« Отговор #30 -: Март 26, 2015, 23:01:22 pm »
И аз се записвам в темата :) Много ми харесва предаването, веднъж и аз да се радвам че мъжа е прекарал Булсатком чак до Франция  :lol: Жалко, че не е го дават по-често  :wink:
Незнам кой ми е фаворит още, всеки епизод си сменям мнението :) Учудих се, че днес изгониха Нина, мисля че Кристина трябваше да изгонят
« Последна редакция: Март 26, 2015, 23:03:49 pm от Krisi08 »


*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: MasterChef - изкуство, кулинария и съзтезателен дух :)
« Отговор #31 -: Март 26, 2015, 23:12:23 pm »
Ще изчакам малко да ми мине, че изгониха Нина и тогава ще пиша.
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: MasterChef - изкуство, кулинария и съзтезателен дух :)
« Отговор #32 -: Март 27, 2015, 08:00:45 am »
И мен ме е жал за Нина  :?,но предполагам,че наистина се е издънила жестоко и Чефс много са се ядосали.А , също и,че изгонването и е в следствие и на предишни наблюдения. Едва ли имат интерес да изгонят "интересен" играч и с потенциал. мен ме учудва това,че синият отбор,въпреки много по-добрата си организация,не успяха да впечатлят гостите.... :(.Значи,с лелката трябва да се внимава! Има въображение и явно,умее да готви...
/www.mamaibebe.com][/url]
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: MasterChef - изкуство, кулинария и съзтезателен дух :)
« Отговор #33 -: Март 27, 2015, 08:29:25 am »
То никой не ѝ отрича способността да готви. Умее го гадината и то много добре го умее. Но поведението ѝ и речника ѝ ..... майко мила.
Иначе и аз си мислех, че сините са по-добри и по-организирани. Ама манекенките така решиха. Може пък наистина да е било по-вкусно, а може и просто да е .... „абе манекенки“ не ги избират с тест за интелигентност и с вечните си диети не са много на ти с храненето.
На стрест теста - много, ама много странно ми се видя ястието. Прясно зеле, няколко вида месо, ориз, вино и картофи. Но може пък да е било вкусно.
Дарин, въпреки че не му се получи първият картоф, успя да не се паникьоса и на го направи наново. И то достатъчно добре, че да го похвалят шефовете.
*
Re: MasterChef - изкуство, кулинария и съзтезателен дух :)
« Отговор #34 -: Март 27, 2015, 08:44:02 am »
Съжалявам за Нина. Мислех, че Петър ще си тръгне. Все минава между капките, а според мен той е най-слабото звено. 

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари
*
Re: MasterChef - изкуство, кулинария и съзтезателен дух :)
« Отговор #35 -: Март 27, 2015, 08:56:46 am »
Освен организацията, но и храната на синия отбор мисля изглеждаше по-добре. Определенно десертите не бяха на ниво, но резена ананас на червените въобще не разбрах какво беше  :?

На стрест теста - много, ама много странно ми се видя ястието. Прясно зеле, няколко вида месо, ориз, вино и картофи. Но може пък да е било вкусно.
И на мен така...

За Нина, може би се ядосаха защото очакваха най-много от нея за сърмите, а тя сурови ги поднесе..и въпреки това мисля, че имаше други които повече се издъниха последните дни...Петър с мъфина..чак пък един десерт да не можа да измисли ония ден и вчера също не се справи добре...


*
Re: MasterChef - изкуство, кулинария и съзтезателен дух :)
« Отговор #36 -: Март 27, 2015, 09:40:48 am »
колкото и да буди възмущение поведението на Мариела,  успя с отбора си снощи, тя според мен ги избираше според това, кой какво може да свърши на момента за да се получи менюто

Нина, да симпатична, но снощи не се справи, а това е игра, в живота често не успяват най-добрите, а най-приспособимите тарикати. Тя сама си призна, че не е опитала сармите подведена от собствената си увереност, а правилото е "не давайте на клиентите, нещо, което самите вие няма да ядете", кофти, че клиента снощи беше журито, то е ясно, че безгрешни хора няма.

доста хлъзгаво с това зеле ги провокираха, степента на готовност на зелевия лист си е тънкост, ако се получи пък може да стане уловка с плънката,  хитро жури  :)

Не видях какво направи Кристина снощи, не гледах точно тогава
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: MasterChef - изкуство, кулинария и съзтезателен дух :)
« Отговор #37 -: Март 27, 2015, 10:12:02 am »
Манекенките разбират от кухня, колкото аз от атомна физика...
Изобщо снощи отбора на Елена си беше победител за мен.

Трябваше да си тръгне Петър, факт...
Аз съм последния мнителен човек, а и Кристина ми е симпатична някак, но има силен гръб
на една известна и напориста дама, която беше в подкрепящите я в първите предавания.
Силно вярвам да не я е спасило това. Шефовете са много строги и вероятно търся оправдание
за провала на Нина, но ми е много горестно, че си тръгна :(
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: MasterChef - изкуство, кулинария и съзтезателен дух :)
« Отговор #38 -: Март 27, 2015, 10:45:59 am »
а думата сарми или сЪрми как смятате, че се изписва  :) някои твърдят , че са дублетни, други, че имат различно значение, постоянно срещам различно изписване, даже се смях на една закачка между кулинари  - "ето я сърмата" ,  -  аха,  искаш да кажеш сарма,   " не бе сърна"


*
Re: MasterChef - изкуство, кулинария и съзтезателен дух :)
« Отговор #39 -: Март 27, 2015, 11:53:01 am »
а думата сарми или сЪрми как смятате, че се изписва  :) някои твърдят , че са дублетни, други, че имат различно значение
Различно значение имат.
Сармата е ястие, а сърма (с ударение на първата гласна), означава:
1. Посребрени или позлатени медни жички, които се използват за шев и бродерия.
2. Материя, в която са втъкани такива нишки.
http://kaksepishe.com/sarma/
Не че това е най-важното, де. Но и на мен ми стана интересно.

Манекенките разбират от кухня, колкото аз от атомна физика...
:D
Не че е за смях, но ме накара да се усмихна. Благодаря, Мише.

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: MasterChef - изкуство, кулинария и съзтезателен дух :)
« Отговор #40 -: Март 27, 2015, 12:01:56 pm »
Забравих да напиша одеве- много ми хареса как Дарин помогна на Елена да се стегне и освЕсти, че нещо я беше хванала паниката. Хвана я насаме пред хладилника и бавно и внимателно ѝ помогна да си спомни какво иска. Нито се цупеше, нито ѝ крещя, особено пък пред другите.
Ще ми е интересно него да го видя как ще се представи като капитан. Защото явно това си е препъни камък за много хора.
*
Re: MasterChef - изкуство, кулинария и съзтезателен дух :)
« Отговор #41 -: Март 27, 2015, 12:30:59 pm »
За всичко са виновни манекенките  :lol: Кой знае как объркаха кой отбор какво сготви и ето какво се случи. Четох, че за отпадане решаващо е последното ястие, а не представянето до момента. Явно сАрмата на Нина наистина е била най-лошата.
     
*
Re: MasterChef - изкуство, кулинария и съзтезателен дух :)
« Отговор #42 -: Март 27, 2015, 13:33:57 pm »
Явно сАрмата на Нина наистина е била най-лошата.
Била е сурова според журито.
Тя каза, че е готвила такива сарми, че улавя съставките, но няма да ги сподели с останалите.. беше уверена, а защо така се получи накрая? Как така ще готвиш 90 минути и ще има нещо сурово? Непонятно ми е.

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари
*
Re: MasterChef - изкуство, кулинария и съзтезателен дух :)
« Отговор #43 -: Март 31, 2015, 16:32:09 pm »
Малко новини.

"Тази вечер от 21:30 часа новата седмица за хоби готвачите ще стартира с поредната изненада, скрита в кутията на MasterСhef България. Този път те ще трябва да измислят, приготвят и презентират специалитети със сьомга, но журито им е заложило и една провокация. Между категоризирането на чушки, пиперки, камби и люти чушлета, фантазията на състезателите ще се развихри, а самоувереността им ще стигне до тавана. За един час те ще се постараят да превърнат чиниите си в истински шедьоври, но чии ще бъдат трите най-добри ястия?

По време на дегустацията Андре, Виктор и Петър ще направят голям комплимент на състезателите – времето, което прекарват в кухнята на MasterChef повлиява стила им на готвене, а резултатите стават все по-впечатляващи. Затова и изборът на фаворит става все по- сложен. Достойни съперници или заплашителни конкуренти, един от тримата, накарали журито да почувства гордост, ще избере продуктите за теста за креативност и ще се бори за имунитет.

Фазан, елен или глиган – това е изборът пред победителя в кутията на MasterChef. Хитра стратегия ще определи дивеча, който ще изплаши и предизвика 14-те финалисти. С трикове от физиката, химията и почти професионално темпо ще опитат да се справят със сложната, но благодатна задача. Но какви резултати ще покажат претендентите за голямата награда от 100 000 лв. и титлата MasterChef - тази вечер от 21:30 часа по bTV."

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари
*
Re: MasterChef - изкуство, кулинария и съзтезателен дух :)
« Отговор #44 -: Април 01, 2015, 07:25:11 am »
Ееее,ми ,те направо разказаха какво ще се случи.... :( Става напрегнато!! Петър ще си ходи! Време му е,пак е на елиминация. :) Аврам взе да се "освества"  :wink:. Абе,ще им става все по-сложно,а на нас -интересно  :D.
/www.mamaibebe.com][/url]
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: MasterChef - изкуство, кулинария и съзтезателен дух :)
« Отговор #45 -: Април 01, 2015, 08:09:43 am »
Петър вчера сам реши, че трябва да стане суровоядец, понеже освен месата тя и лещата му не станала  :lol: Наистина е време да си отива вече.
Яд ме е за Симеон, но пък Кристина също яко се издъни предния път, а снощи се справи - на всеки може да се случи.
*
Re: MasterChef - изкуство, кулинария и съзтезателен дух :)
« Отговор #46 -: Април 01, 2015, 09:31:23 am »
Петър наистина май ще си ходи, Симеон мисля, че ще се стегне на стрес теста...Юлияна ми е много симпатична като човек, но мисля че ще и е доста трудно в това предаване, в предвид че не яде месо. Евала как се бори и не се предава и като им се падне месо винаги измисля нещо, но не мога да си представя как може да готви нещо което няма бегла представа какво е на вкус :? Не става въпрос само за самото месо, а за комбинацията от всичко в едно ядене.


*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: MasterChef - изкуство, кулинария и съзтезателен дух :)
« Отговор #47 -: Април 01, 2015, 10:43:12 am »
Фен съм на Мастършеф, на участници, жури, продуценти и на екипа зад кадър.
За мен това шоу е най-доброто в последните няколко години...
И не става въпрос само за кулинария, а за отношения, амбиция
и възприятия на всичко заобикалящо ни.

ПетрЕ изяде на Нина мястото миналата седмица и ако сега не си тръгне
е късметлия от най-висша класа.
Зарадвах се на успеха на Кристина, реабилитира се и зае достойното си място сред добрите.
Ох, айде ще си призная Симеон ми е фаворит, привличат ме някак хора с трудна съдба,
но не само това ми допада в него, а мъжкарското му поведение, начина по които приема
конкурентите си, та дори и загубата. Ще му стискам палци довечера на стрес теста.
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: MasterChef - изкуство, кулинария и съзтезателен дух :)
« Отговор #48 -: Април 01, 2015, 10:52:53 am »
Още докато готвеха знаех, че Петър ще се провали. Време му е да сваля престилката вече. :wink:
Аз също харесвам Симеон и ще му стискам палци довечера.

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари
*
Re: MasterChef - изкуство, кулинария и съзтезателен дух :)
« Отговор #49 -: Април 02, 2015, 10:02:03 am »
На Петър пак му се размина. 8O И то само защото Юлияна беше в пъти по-зле ..

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: MasterChef - изкуство, кулинария и съзтезателен дух :)
« Отговор #50 -: Април 02, 2015, 10:07:25 am »
Ето това се нарича късмет в неудачите  :lol: ПетРе е еманация на това.
И да искат Мастерите да го отстранят, то все някой друг ще му "помогне" да остане!
Вярвайте ми и довечера така ще стане :) Нямам търпение да стане 21.30.
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: MasterChef - изкуство, кулинария и съзтезателен дух :)
« Отговор #51 -: Април 03, 2015, 09:18:21 am »
Вярвайте ми и довечера така ще стане :) Нямам търпение да стане 21.30.
Вярваме ти. :) И точно така стана.
Юлияна с право отпадна, но ПетРе има абсолютен късмет. Да вземе да си пусне тото. :lol:

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари
*
Re: MasterChef - изкуство, кулинария и съзтезателен дух :)
« Отговор #52 -: Април 03, 2015, 11:06:48 am »
Аз пък от снощи имам пълната визуализация на думата "мухльо" - Аврам. Отборът му спечели благодарение на пастата на Симеон и десерта на Стефи и Каролина. А той... той просто не преброи чиниите. Но пък колко горд от себе си беше, а? Дори като го хвалят се държи смотаняшки.
Започвам да харесвам Боян. Със самочувствие, но има защо. А Стефан ме радва страшно много, супер свеж  :D. Г-жа Нордел опита да вкара интрига, но май не и се получи. Продължава да ми е все така неприятна, при все, че готви добре.
     
*
Re: MasterChef - изкуство, кулинария и съзтезателен дух :)
« Отговор #53 -: Април 03, 2015, 11:35:55 am »
Много лайквам мнението на дани  :D !
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Re: MasterChef - изкуство, кулинария и съзтезателен дух :)
« Отговор #54 -: Април 09, 2015, 22:18:17 pm »
Нещо хич ви няма :)

Незнам, но Мариела ми е толкова антипатична, много се зарадвах че синия отбор спечели :) На Мариела менюто от "Монте Карло" само показа, че там май не е ходила  :lol:  Патешкото изглеждаше ужасно, хем сурово, хем сухо...

Сега ще видим с пилетата кой ще се издъни, определно е трудно да направиш 3 ястия, става все по-трудно..


*
Re: MasterChef - изкуство, кулинария и съзтезателен дух :)
« Отговор #55 -: Април 10, 2015, 07:17:19 am »
Предполагам, че за никого не беше изненада кой отпадна снощи? :P
Петър ми беше симпатичен с неговата си самоирония и чувство за хумор, за разлика от някои други, които винаги започват с "Аз това, аз, онова, аз, аз, аз" ...
Даже като си тръгваше, отново беше с усмивка и шега към себе си "Отивам да готвя на семейството си каиши и крутони" :)

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари
*
Re: MasterChef - изкуство, кулинария и съзтезателен дух :)
« Отговор #56 -: Април 10, 2015, 08:12:38 am »
Патешкото изглеждаше ужасно, хем сурово, хем сухо...

магрето си е точно алангле, друг е въпроса, че ние българите не сме почитатели на червено до кръв сготвено
преди няколко години станах свидетел във Велинград, как еди с повече мускули вдигна скандал, че му донесли сурово магре, оказа се, че нито знае какво поръчва, никой пък някой му е казал и  той  си очаквал доволно изпечено месо, беше цирк


да, Петър поне не се сърди от истината, че това е неговия "таван"  до тук
« Последна редакция: Април 10, 2015, 08:14:28 am от Тара »
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: MasterChef - изкуство, кулинария и съзтезателен дух :)
« Отговор #57 -: Април 10, 2015, 08:13:31 am »
Все по-горещо става и все по-трудно.
На сложни и наглед невъзможни, като задача ястия участниците се справят успешно,
а пилешките гърди им се опряха! Истинска битка си беше снощи елиминацията!

Пепино си беше за тръгвал има няма три седмици и съвсем заслужено отпътува.
Другата седмица да се готви Стефани, сладурана е, но пърха с мигли повече отколкото да готви.
Само един размазващ вкуса сладкиш може да я спаси... нещо такова усещам аз  8)
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: MasterChef - изкуство, кулинария и съзтезателен дух :)
« Отговор #58 -: Април 10, 2015, 08:37:59 am »
И аз съм доволен от развитието,макар да ми е жал за всеки напуснал... :( От Адам и Петър  и двамата си бяха в издънка,Дори май Аврам повече,но Петър имаше вече предишни елиминации и явно прецениха,че това са му възможностите. Опитаха се да "надъхат" Аврам да покаже повече  :). Да видим.
Искрено се зарадвах на победата на синия отбор, заради самочувствието на Мариела. С такова доволство заяви,че направо ги е смачкала още като разбра ,че Диляна е срещу нея.Хубав урок получи,че не винаги в БГ "префърцунените" неща  впечатляват :lol: :lol:.Едно традиционно ястие,приготвено перфектно и предложено с вкус също върши работа. А и да не забравяме.че все пак по нашите географски ширини,кухнята си има специфики и традиционни вкусове,та мегре-те,конфи-та и т.н,т.н трябва доста да внимават. Много злобен беше и коментара и след като разбра ,че са загубили.при това към цялата ни нация. Прекалява с нейното парадиране. Най-справедливо беше да си отиде някой от отбора и,за да и е тежко на съвестта,но.. късмет. При сините много ме издразни Симеон.То и е явно,че Диляна не е за капитан,а и тя не го крие,но поне можеше малко повече да е  кавалер. :( А те направо я игнорираха.
/www.mamaibebe.com][/url]
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: MasterChef - изкуство, кулинария и съзтезателен дух :)
« Отговор #59 -: Април 10, 2015, 10:05:44 am »
Ами когато оставането ти във формата зависи от толкова неуверен и несигурен човек, нормално е да я игнорираш. Тя не показа ясна визия за нещата, които иска да сготвят. Отбора ѝ виждаше (знаеше си), че тя ще загуби много време в чудене и мислене и я отсвириха. Единственото наистина умно нещо, което направи Диляна беше изборът на играчи в отбора. И тя съвсем не ги избра случайно, а именно за да поемат на плещите си цялото състезание, което и направиха и ... спечелиха.
За червения отбор ..... ми твърде „гурме“ дойде менюто им. Наистина сме си в бг. и не всеки е свикнал да яде дори патешко. Пък то и алангле, па и сладко-кисело, явно много им дойде на хората. Така не се налага нов вкус у никого. За да ме накараш да опитам нещо непознато (а аз си падам по експерименти), то трябва да че привлече с нещо - вид, аромат. Пък аз съм си типична българка - недопечено месо не обичам.
А физиономията на Мариела, когато обявиха печелившия отбор - безценна.
*
Re: MasterChef - изкуство, кулинария и съзтезателен дух :)
« Отговор #60 -: Април 10, 2015, 10:20:57 am »
Съгласна съм с първата част от поста на Пешек. Диляна беше уверена само на карантията и толкоз! За мен тя не е за този формат, не виждам "гурме"  :D. Да, ще готви прекрасно и вкусно за семейството си, но това го правим и всички ние  :wink:
На мен снощи червеният отбор ми беше фаворит, въпреки Мариела. Безспорно, тя е отличен капитан. И съм съгласна с нея за прасешкото, силно изпечено. Гостите явно забравиха, че са в Мастършеф и трябва да са по-отворени към новото. То пържоли и зелена салата във всяка кръчма предлагат  :wink:
     
*
Re: MasterChef - изкуство, кулинария и съзтезателен дух :)
« Отговор #61 -: Април 11, 2015, 09:16:48 am »
Ааааядани,чакай,чакай..... :lol:. Това не е "гурме" формат!! Моля,моля  :wink:!Състезание на умения идеи ,организаторски способности, сръчност и т.н., но не само -гурме.Комплексно е. Диляна,че не става за шеф-не става,но младежите ми се стори,че грубичко я "отмениха" :lol:.И девата отбора знаеха ,че трябва да готвят за свои роднини и познати,не за специалисти.Тук според мен добра тактика си беше да се заложи на нещо познато,традиционно. да не говорим,че и Илияна каза ,че червеното предястие и идва малко тежко,макар и красиво.Няма нужда да смесваме "просташкия" вкус на българина с добрата тактика. :wink:Патешкото в цял свят си е специфично,но и в цял свят /или поне в голямата част/ свинското е едно от основните.Доста "изхвъргаческо"и беше изказването на Мариела. Айде да не връщаме разговора  към -когато братята Кирил и Методии пренасяха българската азбука,немския крал говорел на немски само с конете си, :lol:.
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Re: MasterChef - изкуство, кулинария и съзтезателен дух :)
« Отговор #62 -: Април 11, 2015, 12:30:00 pm »
Ами не съм съгласна с теб, Рачо, ама нейсе... Диляна абсолютно не е за формата. Когато им съобщят/видят продуктите, трябва бързо да ти "светне" какво ще приготвиш. Ама на нея и "светва" колкото и на мен, щото и тя някои продукти за пръв път ги чува  :lol:. Ако не бяха я изместили момчетата щеше да е весело. А Мариела може да се поизхвърли, но е права  :wink:.
     
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: MasterChef - изкуство, кулинария и съзтезателен дух :)
« Отговор #63 -: Април 11, 2015, 13:23:19 pm »
Виж сега, Дани, безспорно между Мариела и Диляна не може и да става дума за сравнение. Мариела и по-бързо и за по-завъртени неща се сеща. И наистина умее да готви и ръководи гадината. Аз дето ям зелена салата с нар и дресинг от мед и гочица, не бих опитала нещо ново поднесено с такова отношение. И аз смятам, че българите са традиционалисти, чак до консерви (нали си имам един такъв в къщи  :lol: ) Но пренебрежителният тон с който тя обясняваше не ми хареса. Изобщо - много се фантазира. Иначе доста знае и умее.
*
Re: MasterChef - изкуство, кулинария и съзтезателен дух :)
« Отговор #64 -: Април 12, 2015, 06:48:20 am »
Чакайте, аз за отношението на Мариела не говоря. Гостите също нямаха представа кой какво е сготвил, та няма как да знаят какво е говорила. Казвам само, че е права за вкуса и отношението към храната на голяма част от българите. Не харесвам парадирането и, но пък, както Пешек каза, знае и умее.
     
*

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари
*
Re: MasterChef - изкуство, кулинария и съзтезателен дух :)
« Отговор #66 -: Април 15, 2015, 09:27:25 am »
Страхотен епизод. Отдавна не бях се забавлявала така.
Ей този образ ми е любим. Шеф Виктор безспорно има умения за шоумен, а и говори добре пред камера.

 :lol:

Стефан ме изненадва все по-приятно. Ву - също. Но симпатизирам малко повече на Стефчо.

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари
*
Re: MasterChef - изкуство, кулинария и съзтезателен дух :)
« Отговор #67 -: Април 15, 2015, 10:34:51 am »
теди,няма снимка,но мисля ,че се досещам за "образа" :wink:. Наистина е много интересно и напрегнато.Последните стават първи,първите падат в.....борбата  :lol:
/www.mamaibebe.com][/url]
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: MasterChef - изкуство, кулинария и съзтезателен дух :)
« Отговор #68 -: Април 15, 2015, 11:03:44 am »
И моля, приготвящите сладкиши, да запомнят термина „дувар от ягоди“, който използва Стефан снощи  :lol:. Изобщо беше много забавно - и лафовете на Стефан - „сладкарката Стефка“, казано с подходящ реверанс, и физиономиите на шеф Виктор.
*
Re: MasterChef - изкуство, кулинария и съзтезателен дух :)
« Отговор #69 -: Април 16, 2015, 14:02:36 pm »
Снощи Мариела ме потресе отново  :?. Груба, невъзпитана, арогантна... Но пък, безспорно, е добър играч. За Дилянка нещо да кажете? Тя, милата, си мисли, че е на курс по готварство, а не на състезание  :). Няма място там и се надявам тази вечер да отпадне. Дано Кристина се стегне, защото умее, знае и изглежда възпитан и приятен човек. А пък Течето е огИн  :lol:
« Последна редакция: Април 16, 2015, 14:08:04 pm от dani_ j »
     
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: MasterChef - изкуство, кулинария и съзтезателен дух :)
« Отговор #70 -: Април 16, 2015, 14:15:22 pm »
На мен ми е малко един час  8) великолепно предаване.
Съвкупност от образи така добре подбрани, различни по темперамент и умения,
а Шеф Виктор, Шеф Андрей и Шеф Петър са колоритни в своя индивидуализъм и удоволствието е пълно!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: MasterChef - изкуство, кулинария и съзтезателен дух :)
« Отговор #71 -: Април 16, 2015, 14:52:31 pm »
Време и е на Дилянка! Няма какво да се заблуждаваме :lol:! Но на Мариела ,от снощи,въобще не съм и фен! :x Много интересно предаване се получава!!! :D
/www.mamaibebe.com][/url]
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: MasterChef - изкуство, кулинария и съзтезателен дух :)
« Отговор #72 -: Април 16, 2015, 16:30:13 pm »
И мен Мариела ме дразни с държанието си , но това   е надпревара и състезание ,а  тя има  познания , умения   и техника , които са решаващи. Също  така има организаторски , лидерски качества , да взема решения  , има характер  и мнение -за един шеф готвач безспорно всичко това е  важно . На фона на  безличната Диляна  , която пък ми е  симпатична , Мариела  е  с голямо самочувствие, но пък има покритие. НО въпреки всичко не  я виждам като победител.
Шефовете и тримата са  големи симпатяги .


*
Re: MasterChef - изкуство, кулинария и съзтезателен дух :)
« Отговор #73 -: Април 17, 2015, 08:09:48 am »
Интересен обрат имаме.
На Дилянка отново ѝ се размина. Да ви прилича на някого? :P
Но според правилата губи този, който се е представил най-зле на самата елиминация, а не през цялото предаване.
Жалко за Дарин. Имаше добри идеи и умения. Поздравявам го за достойното участие!

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: MasterChef - изкуство, кулинария и съзтезателен дух :)
« Отговор #74 -: Април 17, 2015, 09:47:48 am »
Елиминациите винаги носят момента на изненадата и тя беше Дарин. Липса на контрол върху рецептата, стреса и хоп, престилката отива в историята, но това са правилата на играта.
Диляна и Стефани издишат, но са късметлийки!

Детективска агенция "Мишанта" гледа в събота или неделя сутрин интервю на Мариела,
което няма да коментирам, защото беше като нея самата, малко ала кокошарско изпълнение.
Но на края му тя каза, че бащата на Елена я заплашвал ....  та съдя аз от тези нейни интриги,
че на финала ще са Елена и Мариела, ако това което гледаме сега е снимано преди месец.

Да видим  8)

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: MasterChef - изкуство, кулинария и съзтезателен дух :)
« Отговор #75 -: Април 23, 2015, 08:21:50 am »
И какво стана снощи, наш Течо се разлигави прекалено и си заслужи място на елиминациите  :?. Диляна пак се отърва, страшен късмет вади  8O.
     
*
Re: MasterChef - изкуство, кулинария и съзтезателен дух :)
« Отговор #76 -: Април 23, 2015, 08:23:45 am »
Права си! Ама Течо като се лигави и Шефс го наказаха, а и той се изложи,де  :wink:.
/www.mamaibebe.com][/url]
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: MasterChef - изкуство, кулинария и съзтезателен дух :)
« Отговор #77 -: Април 23, 2015, 08:49:08 am »
Диляна улови момента прекрасно!И за това се изисква талант!

Стефан си заслужи наказанието, честно!
Ако има нещо, което ми е много неприятно е изхвърлянето на храна и подигравката с нея.
Изключвам факта, че те готвят с висококачествени продукти.
Шоуто си е шоу, но има хора, който умират от глад.
Когато планирам у дома за готвене, това е водещото и да остане нещо
замразявам във фризера в кутия или кофичка от мляко и нося на котките на село.
« Последна редакция: Април 23, 2015, 08:51:49 am от mishanta »
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: MasterChef - изкуство, кулинария и съзтезателен дух :)
« Отговор #78 -: Април 23, 2015, 13:05:46 pm »
Да, заигравката с храната на Стефан беше недопустима. С право го пратиха на елиминации.
Диляна пък е родена с късмет. Ама мноооого късмет. Онъз лучена яхнийка с бучната пилешка кълка може и да е била вкусна, но не изглеждаше добре. А и с този наквасен хляб ... и аз като шефа - не ям това.
Ву ми е много симпатичен, но с тези 3 хапки в чинията .... жалко, харесвам го.
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: MasterChef - изкуство, кулинария и съзтезателен дух :)
« Отговор #79 -: Април 23, 2015, 14:28:02 pm »
Аз пък знаете ли какво си мисля  за самия формат на предаването - някак си  задачите не дават възможност за развитие на участниците .
Те  отидоха там с някакви умения и във всяка следваща задача някак си сами трябва да  показват какво си знаят   , без да има елемента на обучение , запознаване с нови  храни , техники на  готвене и т.н.
Да -майсторския клас  дава възможност за обучение , но само в  него .
В останалите случаи  участниците трябва да разчитат  само на своята фантазия и знания   . Например обикновено момиче като Диляна , която каза -Аз не съм ходила по екзотични места и яла в  скъпи ресторанти и  различна храна  , няма как да се  сравнява с  Мариела, която е обиколила света и  опитвала  разнородна кухня.
За това  мисля , че   ще е интересно да сготвят нещо, което им е  показвано   преди  и сега да им го поставят пак като задача  . Както  и да имаше някакво обучение  , за да  могат да се  развиват в хода на играта .


Ще ми се да  има  ново кулинарно  шоу за такива като нас , които обичат да готвят , но съвсем не са запознати с техники и по-екзотични продукти , или пък за пълни лаици , които да бъдат обучавани .Например с въпросния "рибай стек "- не всеки   ще да  го  знае  , нали.


Диляна  снощи имаше много оригинална идея  и красива визия, радвам се ,че и вкуса й се получи. Както и на  спортсменския дух  , че  не си отнеха един на друг от основния и най-важен продукт на съперника , а нещо по-маловажно . Беше  хубав жест .


*
Re: MasterChef - изкуство, кулинария и съзтезателен дух :)
« Отговор #80 -: Април 23, 2015, 14:54:36 pm »
Курсовете във форума ще ги води Тара :lol: Тя нали скоро ще става Шеф :wink:!
/www.mamaibebe.com][/url]
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: MasterChef - изкуство, кулинария и съзтезателен дух :)
« Отговор #81 -: Април 23, 2015, 20:43:09 pm »
nimika, нали за мастър шеф се борят. И за едни 100 000 все пак. Не мисля че точно този формат е място да се учат. Има си курсове (я Тара как се учи), има книги и интернет. Във всеки от големите магазини има и по-завъртянки продукти. Влезте и тук в готварския и ги вижте какви ги творят. На първо четене за Мини се сещам.
Колкото до това, че Диляна не била готвила, яла, виждала .... ами шеф душо, не се става така лесно. Пък и видяхме Мариела, дето е яла тонове стриди, как ги опреска.
*
Re: MasterChef - изкуство, кулинария и съзтезателен дух :)
« Отговор #82 -: Април 24, 2015, 06:59:01 am »
Малко започвам да се "нервя" и на Елена :?. Положителна,ухилена,добронамерена и все - безгрешна. 8O Е,чак пък толкова..... какво сте чули,чели,? Тя ли ще е победителя?
/www.mamaibebe.com][/url]
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: MasterChef - изкуство, кулинария и съзтезателен дух :)
« Отговор #83 -: Април 24, 2015, 08:54:45 am »
ами такива са май  клюките ...

Изгледах снощния епизод  -много емоционален -започна с кавги и грозни обиди и завърши със сълзи .

Много грозно от страна на Мариела и Аврам  , много ...
Ву  просто се  предаде .
А накрая  С Ву шефовете се прегърнаха за раздяла , не с всеки са се  разделяли така , а от балкона мъжете бяха разчуствани .
« Последна редакция: Април 24, 2015, 10:11:50 am от nimika »


*
Re: MasterChef - изкуство, кулинария и съзтезателен дух :)
« Отговор #84 -: Април 24, 2015, 09:00:52 am »
Ако вярваме на клюки - те и Мариела, дори и Стефан спрягаха за победители ..
Ще потърся линковете.
Стефан печели "Мастър шеф" с измама - не бил аматьор, а професионален готвач?
« Последна редакция: Април 24, 2015, 10:06:56 am от Tеди »

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: MasterChef - изкуство, кулинария и съзтезателен дух :)
« Отговор #85 -: Април 24, 2015, 10:09:24 am »
Ееее те клюкарските сайтове всяка седмица сменят „сигурния“ победител.
И когато сезона свърши, с чисто сърце ще могат да кажат - „казахме ли ви“
*
Re: MasterChef - изкуство, кулинария и съзтезателен дух :)
« Отговор #86 -: Април 24, 2015, 10:11:40 am »
Аз затова и не посещавам клюкарски сайтове и се наслаждавам на предаването без предубеденост. Всички са добри, щом са стигнали до тук.


*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: MasterChef - изкуство, кулинария и съзтезателен дух :)
« Отговор #87 -: Април 24, 2015, 10:13:02 am »
Аз  не посещавам клюкарски , но къде ли не  и  в кой ли не сайт  встрани ми   излизат заглавия  от рода на "печели  еди кой си ..."


*
Re: MasterChef - изкуство, кулинария и съзтезателен дух :)
« Отговор #88 -: Април 24, 2015, 11:32:13 am »
Малко започвам да се "нервя" и на Елена :?. Положителна,ухилена,добронамерена и все - безгрешна. 8O Е,чак пък толкова..... какво сте чули,чели,? Тя ли ще е победителя?
Аз я познавам  :? ....Най-добрата и приятелка е Поли Генова, неразделни са, та покрай нея и в други предавания се появява от няколко години... Цялата история с анорексията ми е много съмнителна  8) Тя има диплома или лиценз (незнам как се казва) за здравословно хранене, т.е да дава съвети как да се храниш... 8O

Мисля, че Мариела си вкара автогол с вчерашното си поведение...Сега ще трябва наистина да впечатли Шефовете с нещо, за да се върне обратно в играта..

П.С ето, даже и аз ви залях с клюки  8) :lol:


*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: MasterChef - изкуство, кулинария и съзтезателен дух :)
« Отговор #89 -: Април 24, 2015, 13:47:51 pm »
Аз се хващам, че мисля и броя колко дни има до другия вторник  :lol:
Все ми е тази, кой ще спечели само да не е Мариела!
Защото на опък характер късмета няма да проработи,
тя сама ще си се провали с арогантност и самохвалство.
Много е хубаво да се гледат отстрани такива ситуации, падат всички предварително сложени маски .
Ву ще ми липсва много, изключителен сладур с азиатска стегнатост и доблест прие провала.
Диляна се стегна и честно този път оставането и не беше въпрос на късмет, а сама си заслужи да продължи!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: MasterChef - изкуство, кулинария и съзтезателен дух :)
« Отговор #90 -: Април 29, 2015, 11:54:22 am »
Ето, че за пореден път Дилянка е "спасена". :) Върви му на това момиче.
Интересно щеше да ми бъде обаче, как би се справила с руло Стефани ..
Ще се радвам Симеон да спечели значката за имунитет, а Каролина да пропусне елиминациите. yahoo_33

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари
*
Re: MasterChef - изкуство, кулинария и съзтезателен дух :)
« Отговор #91 -: Април 29, 2015, 13:37:24 pm »
Ето на какво попаднах днес :)

http://m.woman.hotnews.bg/news.php?category=0&id=41307


*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: MasterChef - изкуство, кулинария и съзтезателен дух :)
« Отговор #92 -: Април 29, 2015, 16:58:13 pm »
Интересни   гозби бяха избрали шефовете за любими неща от детството  , даже малко странно ми беше точно това руло Стефани -аз го обичам , но го свързвам със столовете и закусвалните -масово го има там .
Виж супата си е  супа.


Наред са  да си ходят може би Аврам , Стефи , Кристина , Диляна  - може би не точно в този ред.
В останалите виждам повече дух и  креативност  , имат какво още да покажат .
Кристина все нещо й убягва някак си  , за да изпъкне .

Интересно , много интересно .


*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: MasterChef - изкуство, кулинария и съзтезателен дух :)
« Отговор #93 -: Април 30, 2015, 10:38:15 am »
:lol: Нимика аз ненавиждах Руло Стефани в стола,
сега когато го приготвям у дома е едно от любимите ми ястия!
Не знам за вас, но аз очаквах едно от любимите ястия да е пиле с хрупкава кожичка  с картофи.
Това е моя любим вкус от детството!Другото беше  "лятна манджа", което си беше шопска салата, която сама си правех. Скъсвах от двора един розов домат и един курнишон, пресен лук и магданоз нарязвах ги на едро без да беля краставицата, магданоза накъсвах с ръце и слагах сирене и малко олио и пресен хляб.... Малко сантиментално се отклоних, простете!

Моето мнение е, че трябва да си тръгне Аврам,  като възможности е много по напред от Стефи
и Диляна, но снощи се показа пълен гамен  с това " О ....си ...ране", чак ме е яд да го напиша!
Няма място в играта такава шушумига!Браво на Симеон, че го изтърпя!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: MasterChef - изкуство, кулинария и съзтезателен дух :)
« Отговор #94 -: Април 30, 2015, 11:45:14 am »
Аз пък не мога да намеря нещо , което много ярко да изпъква и да кажа , че ми е  любима храна от детството -обичах много млечна попара  , също
кренвирши с доматен сос и скилидки чесън  ; циганската баница , кашкавал пане...

Реакцията на шефовете , когато  Стефи избра Мариела :"не мога да разбера  логиката на жените". :lol:   Браво и на двете  .

Няма място в играта такава шушумига!
намерила си най-точната дума  , няма характер  .


*
Този път и Стефани извади голям късмет  :D. Но и Мариела  :?. на косъм беше,ама Кристина доста се изложи и де факто , я спаси. Много ме дразнииии. Голяма интригантка! Как само г "насоса" Стефан и Стефани се подведе,шматката. Ще видим. :D
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Стефи безспорно се справи най-добре, нейните трюфели бяха истински бижута. :)
Яд ме е, че на Нордел отново се размина. Начинът на толериране на някои е адски дразнещ.  :x Очаквах Аврам да си ходи - неговите освен, че бяха ужасни на външен вид, били и безвкусни - според шеф Ангелов.

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
оф, Мариела много ме дразни  -и не само мен очевидно ,а  и останалите участници .

Аз гледам  със забавяне епизодите  и в  този с ягодите и шампанското пак показа "класа "  , изказвайки  се пренебрежително  за -цитирам я-" десертчето" на победителя Каролина ... Вместо достойно и честно да признае -ок, Каролина беше по-добрата , тя пак извърта и се оправдава нападайки ...


*
Тия дни ми попадна нейния профил във Фейсбук. Та въпросната се хвалеше, че лорд Минчев й бил на гости. Та краставите магарета са се надушили
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
 оф  :lol:  Той няма ли да коментира стайлинга й  :lol:


А  в снощния епизод съжалявам за Стефани  .
 Реално Каролина спаси Диляна  -  ястието въобще не беше в стила  и идеите  на Диляна.


Момичета,
видяхте ли в днешния епизод в Метро, Аврам каква смешна физиономия направи в 6-7 мин, докато им се обясняваше какво да правят в кухнята.? Заприлича ми на елф, как си размени ушите с физиономията! :lol: Направо се смях със сълзи....
Йоан 19.09.2017г.
Матей 22.10.2018г.
*
Не видях физиономията на Аврам,но сцената между Елена и Стефан беше много грозна.По-скоро съм на страната на Стефан, Все пак ,такива неща се случват,особено в такава ситуация. Елена просто можеше да го предупреди,а не да се вживявайки се възмутително. :? Нордело усети ситуацията и като специалист-интригант,веднага се възползва и извлече максимума за себе си. Явно,Стефан си е конкурент и се започна с мръсните игрички. Присъствието и на Стефани,и на Диляна в групата за елиминации предполагаше една от тях да си тръгне. Така и стана. Диляна отново извади късмет и Стефани си тръгна.Нищо неочаквано :wink:.
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Снощи Елена ме подразни, много  :? Да, Стефан беше изпуснал хляб, но тя преигра много! То не бяха подмятания, знаци и представление за финал. Ако не го беше провокирала, надали той щеше да събори още хляб. Той беше на стрест-тест, а тя се самозабрави! Яд ме е на Деляна, егати късмета има  8O. Колко силни играчи отпаднаха, тя продължава.
     
Да, и на мен не ми хареса отношението на Елена спрямо Стефан. Случват се такива неща, дали с хляб или нещо друго. Елена доста си е повярвала и започва да ме дразни. Все пак в медиите се спекулира,че тя е спечелила състезанието и ако е така, е разочароващо. А Диляна ми е много сладка, с тези криви зъблета но тя наистина не се предава но и не разбира много от тази префърцунена кухня. Определено е късметлийка, толкова дълго време да се задържи в състезанието. Следващата седмица тя ще си тръгне, то е ясно! Аз лично харесвам само мъжете, фаворити са ми Симеон, Боян и Стефан.
Йоан 19.09.2017г.
Матей 22.10.2018г.
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Елена преигра и прекали , но и Стефан   трябваше  да се  спре :  -"Той хляб не ядял ..."
 А и сравнението му  , че я е виждал да отваря пакет , за да вземе само една лъжица от нещо за вкус , когато готви , не е никак  на място . При готвенето е едно  да ползваш лъжичка от нещо и съхраниш останалото , но нарочно да тъпчеш хляба по земята  , не бе красиво.
Но пък не Елена  е човека , който трябва да  вземе отношение  в кухнята и да прави подобни забележки  на  съотборниците , има си шефове за това.
Елена се опитва да се покаже като позитивна , мислеща, с характер , ама   не й се получава.

Да ви призная харесва ми естествеността на Каролина ,-как се разстрои , че не се справи с десерта  в Метро .Тя искрено искаше отбора й да спечели  , а не да ги провали  . Справя се много добре в предизвикателствата , има идеи.

Дано Диляна не  изпрати още някого ,а следващия път да е  тя -симпатизирам й , но  няма размах  и знания.


*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Заспах на втората част в четвъртък и ме заинтригувахте със "хлебната" ситуация,
днес ще намеря време да го изгледам!А Диляна безспорно е късметлията на формата  :P
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
А Диляна безспорно е късметлията на формата  :P
Безспорно. Но и понаучи доста нови неща. Излезе от кръга на калинките, птичките и цветенцата. :)

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Мише, „хлебната история“ беше тъпа и грозна и от двете страни. Не мога да преценя кой от двамата участници в нея беше по-виновен. Елена прекали с дудненето, явно се опитваше да разстрои и така да елиминира силен конкурент. Стефан пък прекали с шутовските номера.
Наистина го смятам за силен играч, той явно също се има за такъв, но този му навик да се прави на маймуна, смятам ще му изяде главата малко преди края.
Дилянка е много голяма късметлийка наистина, но има и огромен хъс и желание да се учи, да се развива. Докато във „великата сладкарка“ Стефи не видях такова нещо. Тя все мрънкаше, все недоволна от продуктите или храната, която трябва да готвят. Диляна все не виждала и не познава това, което им се падне, пък Стефи все не го яде, не обича .... Вие всъщност разбрахте ли какво обича да яде и готви Стефиту? Аз от нея до сега видях една баница (голямо гурме няма що), която знае от баба си и едни трюфели (които наистина изглеждаха като бижута). Но пък на няколко пъти се дъни баш на десерти. Пресича си шоколад и сметана ....
И в този ред на мисли - направи ми впечатление, че именно лигльото Стефан, помогна на адашката си, като ѝ даде от своята сметана. За това казвам, че явно е много самоуверен в силите си играч.
« Последна редакция: Май 09, 2015, 10:56:20 am от Pesheck »
И сега, видяхте ли - двама изгониха! 8O Диляна я очаквахме но не и Каролина.
Мариела нещо смирена ми се струва но може да е маска.
А Аврам, много му се спече .....беше готов да ревне. osi_16
Просто това предаване е много добро, и е една свежа глътка въздух в ежедневната медийна боза! osi_5
Йоан 19.09.2017г.
Матей 22.10.2018г.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Много си права, Ефра!

Ако трябва аз да избера, Аврам си отива с 300 и не защото не е добър в кулинарията,
а защото Каролина е страхотен партньор, винаги играе в отбор, достоен капитан, креативна!
Аврам е 1000 пъти подмолна пионка, няма как да ме грабне с едното готвене.


Но те са Шеф Майстори, те решават, ние само трябва да се забавляваме!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Здравейте, момичета.Включвам се и аз в темичката,защото много харесвам предаването.Честно казано бг рилийза не е на нивото на Оригинала на Гордан Рамзи,но на фона на всички останали предавания в ефира,е глъдка свеж въздух.
 Снощи останах потресена от елиминацията на Каролина. Беше ми една от фоворитите. Остана само Симеон. И двамата освен,че са добри готвачи, са изключително достойни като хора - позитивни и добронамерени. Стискам палци на Симо,дано успее да спечели предаването.
  Норделката, Злобното ЛенчИ и бат' Стьефчо може да са добри кулинари,но като хора са ми антипатични. Аврам и Боян ,пък нито могат да ме грабнат,нито са ми неприятни. Златната среда и като готвачи,и като хора.
« Последна редакция: Май 15, 2015, 08:54:12 am от Синеочка »


Всеки миг е още един шанс...
*
Брей,той бил интересен епизода/то няма как да е друго/ 8O! Имахме гости и не успяхме да гледаме,но днес ще върна непременно.Жалко за Каролина,както разбирам  :?.
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Ядосвам се, че Каролина си отиде  :(. Свежа, щура, готви страхотно! Аврам не харесвам от край време, а Елена преди ми беше фаворит, но напоследък ме разочарова с коментари и държание.
     
*
Аз май съм единствената, която е доволна, че Аврам остана.

Всеобщата "любимка" Мариела май ще стигне до финал за ужас на зрителите.
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Изгледах епизода сега , все по- емоционално  е .
Ядосвам се, че Каролина си отиде  :(. Свежа, щура, готви страхотно! Аврам не харесвам от край време, а Елена преди ми беше фаворит, но напоследък ме разочарова с коментари и държание.
моето мнение е същото !

Съжалявам за Каролина -много готина !!!! 


*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
То беше ясно, че ще почнат да гонят по двама, ама защо баш Каролина беее. Аврам си беше по за изгонване от нея.
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Най-после играч , които си отиде и  всички да сме съгласни  , че е трябвало -Диляна .
Най-после играч  , които си отиде  и   всички да сме съгласни , че не е трябвало - Каролина.


*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Мариела е фактора " интрига " в една игра, тя ще бъде до финала, защото пали страстите
и интереса към предаването, това е стратегия, а отделно може и да готви!
Комбинация "бомба" за всеки продуцент....
Елена и мен леко започна да си играе по нанагорнището на търпимостта ми!
Опасна лимонка се оказа тя, миловидна и усмихната, но агнешкото в нея придобива вълчи облик.
И моя фаворит е Симеон, комбинация от кулинарни умения и качества + добър човек!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Спете спокойно, Мариела си замина :)
С не търпение очаквам финалната седмица, а след това и Черешката на тортата.
Вече стана много трудно! Но Мариела няма да ми липсва въпреки, че определено тя бе една от централните фигури.
Засега Стефан е фаворита но не се знае.
Харесвам Симеон но той май не може всичко да готви, все го влече само италианското.
Боян в повечето случаи повече говори отколкото показва ниво.
Елена и 1 грам не я харесвам каквото и да прави.
А Аврам, той просто трябва да си тръгне първи следващата седмица.
Другата седмица ще е интересна и динамична!
Дано победи най-добрия! :lol:
Йоан 19.09.2017г.
Матей 22.10.2018г.
*
 Много се радвам, че Симо остана. За мен той има умения, просто стресът му играе лоша шега и не винаги показва, онова, на което е способен. Харесвам го!
 Бат' Стьефчо  може и да е показал най-добро ниво, но тщеславието му ми идва в повече. Умря циганка, 'дето го хвалеше... Дразнител ми е.
ЛенчИТу под ръчичка с кака Нордел, трябваше да си иде снощи. Омръзна ми от изцъклените й рибешки очи и злобните коментари.
Боян и Аврам продължават да са ми безралични. Боян не е лош готвач, но и той като Симо трудно работи под стрес, а като човек си пада тип Стефан. Аврам пък ми е твърде противоречив, ту е твурде уверен ( пък нищо не му се получава), ту е неуверен( тогава ястията му са с класи над повечето участници). За мен Аврам няма качествата на победител. Освен това е доста груб и с грозен речник към дамите, на моненти.
Норделчето няма да ми липсва. Време й беше да си ходи.



Всеки миг е още един шанс...
*
с две думи идеални хора няма :)

плах и страхлив човек не може да постигне успехи

харесвам егоцентризма и хъса на Стефан за победа, все пак на финала са едни 100 бона

забавлявах се с Мариела, извън поведението и знае много,  добре се вписва в екипна работа
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Ако снощи Стефан не беше си сменил рязко стратегията и не беше избрал Аврам, синия перчем щеше да си оди дОма. Но Стефчо е стратег, само дето вечните му шеги и заплахи, когато е с имунитет, да провали отбора си, му изиграха лоша шега. През повечето време беше зает да доказва на Аврам, че не иска да го провали. И то така, че другият отбор да си помисли, че иска и да се отпусне и сбърка нещо. Като стратегия - много добре, но Аврам и без това си е леко параноик и ...
И аз много харесвам Симеон, но той май наистина не може да работи под стрес, а и все си го влече към пастата. Лошо впечатление ми направи той и онея на балкончето предната вечер. Симеон, си сгъна листче, когато шеф Виктор показваше как се завиват рулцата. Даже си каза, че си има „царски пищов“, а после когато Стефан го попита разбрал ли е как се завиват рулцата, отговори „не“. То верно че финалът наближава и там приятелства няма, всички са конкуренти, но не беше много добре. После пък Боян и Елена (май и тя) много грозно коментираха и подвикваха на Стефан, когато той се опитваше да успокои Симеон.
« Последна редакция: Май 22, 2015, 08:36:33 am от Pesheck »
*


харесвам егоцентризма и хъса на Стефан за победа, все пак на финала са едни 100 бона


+1  :lol:

     
*


харесвам егоцентризма и хъса на Стефан за победа, все пак на финала са едни 100 бона

+1  :lol:
:D
Да не се окажат клюкарските сайтове прави все пак.

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Да ви кажа  някак странно ми дожаля , че отпадна Мариела . Ами има знания, умения , дух  и чудесно се справя под стрес , за разлика от други . Тя изглеждаше някак си смирена , готвейки последните пъти  и  за това отпадна - когато  е ядосана и раздразнена  е по-амбицирана и мобилизирана.

Е-когато опита да бави Боян зад вратата на хладилника беше много грозно .

Но на тръгване тя каза  нещо  много  смислено - "Най-големия ни противник е страха , хора , колкото и да ви е страх -впускайте се !!!

"
Ако снощи Стефан не беше си сменил рязко стратегията ...
Ама те  сценаристите на формата ,  следвайки  мислите му , промениха условията :)


*
Добър вечер,ама хич не ми е добра.... :x И ,сега,според вас това справедливо ли беше???? 8O Останаха Симеон-пицара,Боян - бъргера, Елена - вегана и Аврам - фризьора.... 8O Всички,сготвиха,прекрасна сръбска плескавица..... :?Само Стефан,който ги биеше във всички кулинарни игри,оказа се,не го бива.... :lol: Ясноооо,Елена ще спечели .И друго е ясно- когато Мариела спомена педи два месеца,че бащата на Елена искал да я бие на паркинга на хотела след поредните снимки,имало е "опашка"!!!  Хубав предаване,ама нагласено,че и платено. На финал ,логически и по това ,което демонстрираха от останалите,трябваше да е Стефан и Аврам,евентуално Елена. Сорка,ама това е и логиката. Другото е ..."Костинбродска" история.....
/www.mamaibebe.com][/url]
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Прав си Рачо, не ми беше фаворит Стефан, но беше последния,
който трябваше снощи да си отиде....Разочарована съм ..... Може да не беше неговата вечер тази,
но последната седмица, биваше комплексно да се гледа, та той бе най-яркия играч и то с можене.
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Яко съм в потрес след снощи! Стефанаки ми беше голям дразнител, като човек, но как да си изкривя душата и да не призная, че беше от най-добрите кулинари?! Заслужаваше да е на финал, най-малко,заради цялостното си представяне в шоуто. Очаквах Аврам да отпадне снощи. На фона на останалите, той досега е показал най-посредствено ниво.


Всеки миг е още един шанс...
*
И аз съм в потрес, но от нескопосаният опит за шега с декоративните зайчета. :?
Гледахме го с детето и щеше да се разплаче, милият. Хич не им се получи!

И за Стефан ме е яд. Исках Аврам да си тръгне ..

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Много, ама много ме е яд за Стефан. Аз го виждах финалист, а той горкия се оплеска с плескавицата.
За съжаление обаче регламента е такъв. Не се оценява общото представяне, а последното готвене. Така отпаднаха Дарин, Ву, Каролина, кофти е ама - регламент.
За зайчетата - ясно беше, че няма да ги колят. Както пошепна Аврам на своето зайче . „спокойно, то има други заколени в склада“. Май идеята на шефовете беше да ги разтърсят яко и после да ги накарат да готвят.
И все пак ме е яд, че Аврам не може да готви имам баялдъ. Може би тогава Стефан щеше да оцелее. Както беше писала една потребителка в мамата - виновен е Гордън Рамзи. Ми така де - Стефан е гледал кулинарните му предавания, а Рамзи плескакавица не е показвал как се прави. :wink:
*
Вече наистина почвам да си мисля, че жълтите вестници ще се окажат прави и ЛинчИтУ ще вземе да спечели. А журито й удря яко рамо за финала. Първо Стефчо, снощи Боян, остава днес да разкарат и Симо, за да й е безапелационна победата на Елена.
 Все още имам някакви надежди, че Симо ще стигне до финала.


Всеки миг е още един шанс...
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Синеочке, те и за Стефан писаха, но и аз не искам Елена да спечели.
В началото ми беше много симпатична, но след средата на формата придоби друг един облик,
дето не ми се нрави, а снощи някак не им повярвах на Шефовете,
че е спасила положението след грешката.
Аврам пък и 3 цигански колелета да направи докато "плейтва" пак си остава малка душица
и ако той спечели с тази шушумига натура, ще е голямо мое разочарование.
И остана кой.... Симеон  :P, много от него, като натура има в мен и затова може би така силно
му симпатизирам, да неуверен е, но е отборен играч и много добронамерен
и щом на Финала липсва яркия Стефан, нека спечели той :)

Не коментирах Боян, защото той трябваше да си тръгне преди Стефан
и мисля снощи отпадна съвсем в реда на нещата....

Моята тройка за Финал бяха - Стефан, Симеон и една от жените - Елена или Мариела.


Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
След Стефан вече ми е все едно кой си тръгва... Надявам се да спечели Симеон. От тримата останали харесвам най-много него.
     
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
ами то не остана за кого да сме  -нека е Симеон !

Синеочке, те и за Стефан писаха, но и аз не искам Елена да спечели.
В началото ми беше много симпатична, но след средата на формата придоби друг един облик,
дето не ми се нрави, ...

...Моята тройка за Финал бяха - Стефан, Симеон и една от жените - Елена или Мариела.

и аз !
Дори в момента на фона на Елена , мисля , че Мариела заслужаваше финала много повече .


*
Ооохххх,въобще не съм доволен и аз!! :( Къде пък я намери тая сметана Елена,та забърка и втори сос..... 8O Направо ми мирише на нагласена работа,за жалост. Вярно е,че в България ни е повече мнителността ,ама на там ме води,в случая.Колкото и да е добър Симеон,той си е специалист по пастата.Не ми е за Мастер Чеф на България. Елена,пък,като човек не ми харесва.Аврам,пък,не го знам въобще на "кой господ се моли" . Той може да си готви сам в кухнята,но има ли екип- жална им майка.Е,това е младия кулинарен елит на България  :?.
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Аврам,пък,не го знам въобще на "кой господ се моли" . Той може да си готви сам в кухнята,но има ли екип- жална им майка.
:lol:
Забавно си го обяснил, Рачо, но си много прав.
Аз също съм ЗА Симо. Дано той спечели!

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари
*
Аз пак съм много доволна. Двама от първоначалните ми любимци, Аврам и Симеон, са на крачка от финала. Елена не ме дразни, така че и за нея се радвам. А съм сигурна, че и всички останали ще имат своя шанс за изява занапред по един или друг начин. Всички са добри, щом са стигнали до 16цата.

В тази връзка, не знам дали видяхте инфото за съвместния проект на Ву, Каролина и Боян UVU  (което се чете У Ву)
https://www.facebook.com/uvusandwiches?fref=ts
http://btvnovinite.bg/video/videos/news/vu-karolina-i-bojan-ot-mastarshef-s-nov-savmesten-proekt.html

Аврам,пък,не го знам въобще на "кой господ се моли" . Той може да си готви сам в кухнята,но има ли екип- жална им майка.
:lol:
Забавно си го обяснил, Рачо, но си много прав.

Аз съм работила в ресторант и от опит ще ви кажа, че ако си благ и добър, може да си страхотен професионалист, но не ставаш за Шеф. Трябва си тип "Строг, но справедлив".

*
E,ама чак пък -самсунест темерут  :lol: :lol: :lol:! може да гониш респект,ама не като простак....Бил ъс в казарма-знам как става. :wink:
/www.mamaibebe.com][/url]
СИ МЕ ОН, СИ МЕ ОН, СИМЕОН, СИМЕОН! :party:
Само той остана от фаворитите ми!
Яд ме е за бат Стефчо, биваше го това момче не само за готвач но и за капитан и за другар в колектив. Имаше добра мисъл, стратег и амбиция. Жалкоооо... :hug2:
А Баян, го предпочитам пред кака Лени ама имаше в него нещо слабо, някаква слабост като че ли!
Аврам не ме кефи но ако махнат Симо, тогава ще предпочета Аврам да я бие Ленчето. Тая е змия! :fighting:
Ако Елена спечели и се окаже верен този слух, просто втори Мастър Шеф няма да гледам! Чак пък такива комплекси и да си купуваш победа от тв шоу, някак ми е просташко и повърхностно!А снощи как си съсипа с оцета храната, не смятам,че я оправи просто си я избутаха към финала.
Затова съм с две ръце за Симеон! :cheerleader:
Йоан 19.09.2017г.
Матей 22.10.2018г.
*
Симо финалист! :wave: Снощи се сетих нещо, което до края на предаването се потвърди. Около Великден Елена и Симеон гостуваха двамата в предаването "120 минути". Уж, за да разкажат личните си истории, но сега се замислям дали не е било преди финала, защото предаването все пак е на запис и отдавна се знае кой е гушнал 100-те бона. Водещият( май Светльо се казваше) накрая ги попита кой от двамата трябва да победи, те се спогледаха едно такова сконфузно ,все едно някой ги е хванал да крадат баклава и отговориха като миски в конкурса "Мис Свят" - най-достойният (или нещо от този сорт).
Стискам палчета другата седмица на Симо, макар че ми мирише на победа на Елена. Впрочем, тя снощи се издъни, ама Шефовете пак си затвориха очите.
« Последна редакция: Май 29, 2015, 08:01:11 am от Синеочка »


Всеки миг е още един шанс...
*
Те, Шефовете последните предавания все си затварят очите за грешките на Елена.
Гледах промото за финалния епизод и ми се струва, че Елена ще спечели. Жалко.
Искаше ми се да е Симеон. Има харизма и добро излъчване това момче, харесвам го!

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Харесвам Симо искам да е победител, но с изгонването на Стефан шефовете
застлаха на Елена червения килим! Жалко за формата и продуцентите, оставиха ми горчив вкус.
От дън душа, ненавиждам несправедливостта, симпатиите ми към жури и екип се изпари!
Да, това е просто едно предаване, но ..... Елена не беше най-добрата!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Аз ли съм наивна  не знам , но някак си не искам да повярвам , че нещата ще са нагласени.

  Просто с регламента да се оценява  само последното сготвено ястие  , нещата са много на късмет . Аврам , които цял формат с нищо не изпъкна , една игра не спечели  и накрая  стана голяма работа , чак той си повярва  . Ако Стефан не го беше спасил  , готвейки  с него , можеше  нещата да се развият по съвсем друг начин .
Има  доза мал шанс за някои  и   късмет за други . Ако искаха да толерират някого , могат да го направят много по  -фино и скрито , без дори да се   разбере. Не мога да  повярвам , че журито няма да е обективно и ще  тръгне пред цялата страна да се  излага  с  нагласени решения.


И аз съм много разочарована! Все пак е минал финала реално и след като се чуват тези слухове, вероятно са верни. Явно ще е Елена за съжаление. На сайта на мастър шеф има анкета за финала и Симо има почти 80% от зрителите. Ако бяха направили финала да е на живо щеше да е по интересно. Предпочитам да ги гледам 3 часа на живо отколкото да дават турски сериали и разни предавания от рода на "Две капки"
Не е ли тази вечер Финала?
« Последна редакция: Май 29, 2015, 14:13:33 pm от Ефра »
Йоан 19.09.2017г.
Матей 22.10.2018г.
*
Аз съм гледала няколко сезона на американския Мастършеф и един сезон на Мастършеф джуниер. Това, което ми е правило винаги впечатление, че на елиминационните тестове, освен последното сготвено ястие гледат и цялостното представяне на участниците. Често се е случвало не този с най-лошото ястие да си иде, ако преди това има завидни успехи в кухнята, като Стефан да речем. Журито не го е изричало гласно, но то се подразбира защо участникът е оставал. Докато тук, в бг варианта всичко е лишено от логика. Стефан си замина преди Аврам, Дарин и Ву преди Диляна, Нина преди Петър. Как пък малко поне не взеха впредвид цялостното представяне. По тази тяхна логика победител можеше да стане и Пешо Сървайвъра или Стефи Пилона. Цял сезон нулево ниво, ама на финала с късмет да спечелиш. Това какво е?! Най-добрият любител готвач( да не говорим, че Елена е главен готвач в ресторанта на татето си си) или Държавната лотария?!


Всеки миг е още един шанс...
*
Не е ли тази вечер Финала?
Другият вторник е финалът.

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари
Не е ли тази вечер Финала?
Другият вторник е финалът.
Аааа аз съм се объркала с финала на "Женени от пръв поглед"! osi_13
Йоан 19.09.2017г.
Матей 22.10.2018г.
*
Да ви напомня, че тази вечер от 20:00ч. е Финалът. :P

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
ИЕЕЕЕЕЕЕСС!
Симеон спечели.
Много се радвам за него. :party:
*
Йе йе йе Симо шампион! :wave: :jump12: :party: :youwoman: Много съм доволна от развоя на събитията. Той тази вечер беше блестящ и си заслужи победата.
Колкото до самия финал, някак постно ми се видя, като обикновен епизод. Нямаше грам напеченост и интрига, само малко тръпка накрая преди да обявят победителя. Стефка Пилона ми направи мнооого грозно впечатление с тези физиономии на десертите. Видяхме я колко е добра сладкарка...


Всеки миг е още един шанс...
Еееее момичетааа, :party:
Симено спечелииииии! Много се радвам, все едно спечелихме световното по футбол.
Симеон беше блестящ, всичко беше изпипано, прецизна презентация и изпълнение. Би я по всички параграфи. На Елена чиниите бяха както винаги препълнени все едно е на шведска маса и голяма шарения. Но все пак в едно не бяхме прави за което се радвам а именно, смятахме че Елена ще спечели.Еми сбъркахме. Все пак тя си има заведение, където си готви а Симо има нужда от тези 100 бона да се развива момчето. Наистина и на мен ми направи впечатление, че беше като обикновен епизод и то само 1 час, очаквах поне 2 часа. Всичко беше някак много претупано.
Браво, всички са много доволни! osi_5 :cheerleader: :jump12: :ywoohoo:
« Последна редакция: Юни 02, 2015, 21:32:41 pm от Ефра »
Йоан 19.09.2017г.
Матей 22.10.2018г.
*
Както Ефра е написала, и в нас беше като финал на световното по футбол!!! Супер щастлива съм, че Симеон спечели! Навсякъде пишеше как било нагласено и Елена щяла да спечели и с мъжа ми бяхме много  разочаровани как най-накрая едно готино предаване, уж с готини водещи и накрая пак българска работа...
Е, да ама не!!  :ballons: :cheerleader: :cheerleader:

Спечели, правилният човек! Беше много по-добър от нея, като цяло тя не трябваше да е на финал. Правилният финал беше Стефан-Симеон, но мисля че нарочно оставиха жена и мъж.

Както и да е, с огромно желание и тръпка ще чакам новият сезон и ще го гледам с удоволствие!


*
И аз съм доволен от крайния резултата!!! :lol: по-добре Симеон,от колкото Елина  :) не е хубаво така да се разсъждава,но продуцентските решения и може би , външни намеси,изкривиха "феър плия" та се стигна до това,да избирам между "по-малкото зло"  :lol:! не че някой от финалистите е наистина "зло". Не исках Елена да спечели,защото постоянно беше побутвана и теглена в състезанието,а и имаше доста изцепки и като готвене,и като човек.Да не говорим,че все пак практикува,колкото и да я пишат"управител" на хотелски комплекс.Естествено е да предпочета Симо,нека поне тази награда му бъде добър "транплин".Успех. Въпреки всичко,за мен финала трябваше да е в друг формат. :wink:
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Доволна съм, че спечели Симеон. Напълно заслужена победа. Да му е честита титлата!(и паричките) :D

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Очевидно всички сме доволни , че победителя е Симеон !
Успя на финал да  избяга от любимата   паста , а десерта направо   бе неповторим  , различен .

Радвам се , че спечели  той -не само един добър готвач, но и един добър човек -винаги позитивен , излъчващ много  доброта  и радушнен , земен.
 
А как бяха ги гримирали и двамата за финала - престарали са се  с  макияжа :)

Хубаво предаване , отключва ми апетита с всеки епизод и добре , че приключи , че килограмите ми   растяха в прогресия  :lol:


*
Изгледах финала преди малко  :). Абсолютно заслужена победа за Симеон, а десертът му беше "уау" като презентация. За вкус мога само да гадая  :lol:.  Ленчето и фемили - то поклони, то чудеса.... Кексчето вероятно е било вкусно, но такива и аз ги бъркам в къщи.
     
*
Кексчето вероятно е било вкусно, но такива и аз ги бъркам в къщи.
Абсолютно. И според мен именно кексчето ѝ "изяде" победата. :)

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Симеон е, Симеон е, Симеон е шампион  :wave:

Прекрасен подарък за рождения ми ден, не можех да повярвам и да се позная виках, направо крещях!
Най-щастливи бяха децата ... ще ми липсва това състезание!
Ще ми липсва позитивното на екрана, което ни събираше цялото семейство!
Симеон е искрено и възпитано момче, дано използва този шанс за добро дело!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Ленчето и фемили - то поклони, то чудеса.... Кексчето вероятно е било вкусно, но такива и аз ги бъркам в къщи.
:lol: :lol: както каза Стефи пилона - за такъв кекс давам лев и двайсе по лавките. То не че и тя е страшната сладкарка, ама десерта на Елена беше един бъркоч, а са имали време със сигурност да се подготвят добре за финала с четене и пробване на рецепти. Незнам как журито не я изгони още с Киша дето направи преди няколко предавания... Във Франция кишовете се продават до кроасаните в боланжеритата (бакалии или так както е думата ;) )

Интересно ми е защо Нордел съди нея и семейството и...Нордел в "Тази сутрин" потвърди че е вярно, но не даде информация защо поради факта, че предаването още не беше свършило...

мишанта и ние така се радвахме  :lol: ще чакаме новото предаване, пък дано някоя и от форума се представи, да има за кой да викаме ;)
« Последна редакция: Юни 04, 2015, 05:32:15 am от Krisi08 »


*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
както каза Стефи пилона ...
Все пак не разбирам защо така наричате момичето - танцува-нека танцува .Но  улавям нещо обидно- иронично в  това определение към името й  . Не мисля , че го е заслужила . Нека не класифицираме така хората.


*
Извинявам се за офтопика. Та, Стефи ми беше изключително неприятна личност. С големи претенции и самочувствие, което в повечето моменто не беше покрито. Не харесвам хора, които виждат кусурите на другите, но не и собствените си. На нея все някой друг й беше виновен. А изказванията и физиономиите на финала ми дойдоха в повече. Нарекох я Пилона, защото съм я гледала как танцува и шапка й свалям, наистина си я бива. Ако целях да я обидя щях да я кръстя Профетариола или Мрънка. Все пак не мисля, че с един шеговит прякор съм засегнала някого.


Всеки миг е още един шанс...
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Нищо лично :)  разбира се


*
както каза Стефи пилона ...
Все пак не разбирам защо така наричате момичето - танцува-нека танцува.
А аз пък мислих че всички така я наричате  :lol: принципно, аз мислих, че е балерина или там с някакъв тип модерен балет се занимава, обаче след като гледах в един музикален видео клип как се раздава, реших, че "пилона" и приляга ;) Както и да е, тук писах за да изкажа мнението си спрямо представянето и в предаването, а не какво прави извън него. Не се представи добре, само шоколадовите трюфели докара ;)