0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните №94
« Отговор #740 -: Май 19, 2015, 09:26:16 am »
Здрaвейте момичетa :) колко много сте изписaли... Aз ви четa, но нещо нямaм нaстроение дa пишa :( Откaкто ни изписaхa от болницaтa нещо не ми е спокойно :( Вчерa бяхме нa ФМ и нещaтa не сa хич розови... От толковa много контрaкции шийкaтa ми се е скъсилa нa 2,7см. Преди десет денa в Шейново я мерихa и не уточнихa точно колко е, но кaзaхa че е нaд 3см. Увеличичихa ми мaгнеротa нa 3х2 и пaк зaпочвaм утрогестaн 2х2. Кaзaхa дa съм основно в хоризонтaлно положение до следвaщия преглед дa видим дaли ще продължи с този режим дa се скъсявa и дaли ще се нaложи серклaж :( Имaме и хубaвa новинa - вече нa 100% бебето е бебa, ще връзвaме пaнделки :) и е пухкaвa дундa - 428гр. (20тa седмицa + 5 дни).

Бебе, aз усетих бебето с тaзи бременност нaпрaво почуквaния около 16-17тa седмицa, но първите 2-3 седмици усещaниятa бяхa през 3-4 дни. В 19тa зaпочнaхa вече всеки ден. Не съм усещaлa гъделичкaне и пеперуди и през двете бременностти.

Сaрaaпл, болките  тип менструaлни сa контрaкции.  Моментa зa вaшaтa срещa нaближaвa. Стискaм ти пaлци дa мине бързо и безболезнено!

Дaлиндa, дaй дa видим оделaцето :) Зa първи път чувaм зa този ритуaл с яйцето... Може дa опитaм, дaно дa стигнa до тaм  :balk_144:

Синa ми се роди крaя нa мaй 2013, бяхa много жеги в София тогaвa. Първия месец беше сaмо с дълги ръкaвчетa. Новородените нямaт терморегулaция и сa свикнaли в коремa нa мaмa нa 37 грaдусa. Имa неписaно прaвило, че първия месец бебето се обличa с еднa дрехa повече от мaмa. Т.е. aко вие сте с къс ръкaв - бебето с дълъг. След първия месец кaкто вие, тaкa и бебето  :babyflips:

Додо, сигурнa съм че в болницaтa ще се чувствaте добре, вaжното е дa сте под нaблюдение, че високото кръвно не е шегa рaботa. Дръж ни в течение  :bighug: мaлко остaнa ;)

Яничкa, хубaво си изкaрaлa нa концертa и вaжното е че бебето е устояло дa види Лили Ивaновa нa живо ;) Зa отношението нa бългaрите към бременните ме изумявaш, обикновено прaвят път и сa любезни с бременни и мaйки с мaлки децa. Имaм остa опит зaд грaницa, отношението нa чужденците не ми е хaресвaло повече... Но друг е въпросът зa бългaрите в чужбинa дaли сa все още толковa толерaнтни, колкото тези остaнaли в родинaтa...

Извинете зa дългия пост... Пожелaвaм лек слънчев ден нa всички :)



*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #741 -: Май 19, 2015, 09:50:39 am »

Момичета, кога усетихте бебето? Забравила съм как беше. Преди 1-2 седмици сякаш усещах някой да шава, а сега - тц.
Ами аз, въпреки че уж беше рано, го усетих малкия мъж още 13-14та седмица. В началото- един ден го усещах, друг не...От около 18та седмица го усещам всеки ден, по много пъти на ден  :D
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #742 -: Май 19, 2015, 09:55:57 am »

Момичета, кога усетихте бебето? Забравила съм как беше. Преди 1-2 седмици сякаш усещах някой да шава, а сега - тц.
Ами аз, въпреки че уж беше рано, го усетих малкия мъж още 13-14та седмица. Беше 8ми март и както лежах така изрита, че нямаше шанс за грешка :) В началото- един ден го усещах, друг не...От около 18та седмица го усещам всеки ден, по много пъти на ден  :D
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #743 -: Май 19, 2015, 10:16:23 am »
Аз малката я усетих в 17 г.с. Директен ритник си беше, не съм имала пеперуди и гъделичкания. От тогава не е минал и ден без ритници. Имаше 2 дни,в които ме държа на тръни до вечерта без да се обади. Но като цяло си е активно бебоче. Чудя се дали вече чува, защото когато в събота баща й се прибра от командировка вечерта, докато той й говореше ме риташе много силно. Когато съм на работа с учениците и повиша тон също се обажда.
 Линаполи, честити розови гащи, мила! Съжалявам за неприятностите , около теб, но всяко зло за добро. Хубавото е, че си боец и не падаш духом. Моите адмирации, за което! Много гушки и целувки от мен. :bighug: :bighug: :bighug:
Бебе, чувала съм, че при втора Б, бебето се усеща много рано. Така, че е възможно това да е било поздрав от твоя бебчо.
Далинда, пожелавам ти от все сърце, скоро да се присъединиш към нас. Надявам се одеалцето да спомогне. Ако вярваш в такива неща, препоръчвам ти да опиташ с Говорената вода. На мен дали от нея или от магията на Коледа, ми донесе късмет.


Всеки миг е още един шанс...
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #744 -: Май 21, 2015, 08:17:30 am »
Линаполи  :bighug: трябва да устискаш - поне до 36 г.с. !


Re: Тема на бременните №94
« Отговор #745 -: Май 21, 2015, 23:30:52 pm »
Искам леко да ви се похваля и аз как мина моя БХС :-) момичета това бе един от най-вълнуващите моменти в живота ми,беше мн хубавоо,видях ме и двете бебета,които според лекаркаъа са доста щури:-):-):) не спряха да шават и да се въртят,каза че отдавна не е гледала толкова непослушни близнаци :-):-):-) беше ни мн интересно на мен и мъжат ми:-) изследванията също бяха Ок,но всичко е Божа работа,каквото е писано такова! всичко си имаха бебетата,дори бих казала че имат красив профил:-):-)  имаше и предположения за пола-2-ма мъже за сега/-):-) но е рано и каза следващия път с 100% сигурност ще ми каже!  Живи и здрави на 17.06 съм на преглед при моята си лекарка тогава се пада да съм 17 седмица и няколко дена мислите ли че тя ще ми каже половете преди другата ФМ ?
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #746 -: Май 22, 2015, 06:57:56 am »
Много хубави новини, Веситаа :)  Нека до края все да са такива и да имаш едни пухкави здрави бебчета около термин ;) 
Аз на 2.06. съм на преглед, за да направим БХС и да ми пише Док вече болничния. Леко бременеене на всички ни, момичета.
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #747 -: Май 22, 2015, 13:03:05 pm »
Лина,одеалцето го снимах,но тук не можах да го кача,ако искате във фейсбук ще го метна.
За яйцето ако не забравиш,направи го и разбира се,че ще стигнеш до там,всичко ще бъде наред,само слушкай лекарите,особено за хоризонталното положение.Успехче и спокойствие ти пожелавам.

Синеочка,благодаря,ще се присъединя,къде ще ходя,вяра и надежда имам и чудесен съпруг!
За Говорената вода съм чела,да,не отричам подобни неща,но и не се филмирам с тях,вярата инадеждата най ме крепят.

Весита,чудни работи при теб,ще ви е весело със сигурност.Лека бременност.



Re: Тема на бременните №94
« Отговор #748 -: Май 22, 2015, 15:27:46 pm »
Ех,Весита,поздравления за хубавия преглед и новини.И аз съм с две момченца  :D При мен на ранната фетална ми казаха,че едното е момче,но другото не се видя и на следващия ми преглед в 16г.с. мойта си лекарка видя и другата пишка  :lol: Според мен ,стига да са застанали добре ,ще се види,че има някой много срамежливи бебета и се крият по до късно.
Ние също много се забавлявахме на първата фетлана,защото видяхме как едното бебе срита в главата брат си  :lol: Е сега продължават да се ритат най-редовно ,защото са застанали Гъз връз Глава,но вече не може да се види на прегледа,просто ги усещам.
А за първото усещане на бебето,аз усетих единия в началото на 14 седмица и то доста осезаемо.Все едно малко мишле ми се завъртя под кожата.Определено не беше нито пърхане,нито ритник,но нямаше как да го сбъркам с нищо друго.После усещанията бяха с интервали от 2-3 дни.А сега интервалите не са повече от половин час  :lol: Все някой мърдори.  :lol:
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #749 -: Май 22, 2015, 15:39:52 pm »
 Вилили, На мен ми каза за едното че мисли че е момче,второто се криеше,но към края на прегледа каза че най-вероятно и то е момче но за да не ме настройва ми каза че следващия път ще знае на 100% но каквито такива,Господ ми ги даде,няма да му ги върна,да са живи и здрави,по важно от това няма! Щом си ги усетила в 14 седмица,то значи аз вече може и да ги усетя така ли? От утре живот и здраве влизам в 14 седмица? Дано ги усетя скоро:-)
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #750 -: Май 22, 2015, 17:50:26 pm »

Вилили, Веситта искам да ви попитам нещо. Тъй като и аз съм с близнаци 10 седмица кога започнахте да качвате килограми и кога ви пролича макар и леко? защото аз не съм качила нито един килограм и корем нямам, дали е нормално в тази седмица? Благодаря ви предварително за отговорите.
Лека и безпроблемна бременност на всички момичета и щастлив финал :)
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #751 -: Май 22, 2015, 18:11:02 pm »

Вилили, Веситта искам да ви попитам нещо. Тъй като и аз съм с близнаци 10 седмица кога започнахте да качвате килограми и кога ви пролича макар и леко? защото аз не съм качила нито един килограм и корем нямам, дали е нормално в тази седмица? Благодаря ви предварително за отговорите.
Лека и безпроблемна бременност на всички момичета и щастлив финал :)

Всяка жена е уникат, и всяка нейна бременност също.
Ако погледнеш темата назад можеш да видиш аз колко пъти в началните месеци се оплаквах, че нямам коремче, че не качвам килограми и т.н. Ела сега да ме видиш - такъв корем направих, че едвам се движа и то за отрицателно кратко време.
Всичко засиви от конкретно твоята структура, начина ти на живот, на хранене и т.н., и т.н.
Така че не търси сравнение с другите и се радвай на всеки миг от тези прекрасни 9 месеца.

Веситаа, прекрасни новини имаш. Само такива да са до термин.

26.09.2019
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #752 -: Май 22, 2015, 18:24:05 pm »
Аз пък измрънках света за 7 месеца....В момента вече съм като малък кит,но съм щастлива и се радвам като се развиват нещата
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #753 -: Май 22, 2015, 19:19:09 pm »

Вилили, Веситта искам да ви попитам нещо. Тъй като и аз съм с близнаци 10 седмица кога започнахте да качвате килограми и кога ви пролича макар и леко? защото аз не съм качила нито един килограм и корем нямам, дали е нормално в тази седмица? Благодаря ви предварително за отговорите.
Лека и безпроблемна бременност на всички момичета и щастлив финал :)

На мен като че ли започна преди седмица,2,да ми личи:-):-) даже вече като се срещна с някой те разбират че съм бременна,явно си ми личи:-):-) не е кой знае какво но си ми личи! Неочаквано ще ти проличи,то и аз сега като се загледам се чудя че до скоро нищо нямаше и изведнъж започнах да се подувам:-):-) и аз в 10- та седмица нямах нищо,и даже се чудих къде стоят тия 2 бебета!:-)
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #754 -: Май 22, 2015, 19:53:30 pm »
Момичета,постнах одеалцето във фейсбука.
Да можеше да го пипнете...



Re: Тема на бременните №94
« Отговор #755 -: Май 22, 2015, 20:17:43 pm »
Благодаря ви за бързите отговори момичета:)
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #756 -: Май 22, 2015, 21:54:28 pm »
Здарвейте мили коремчета .Ето аз пак съм тук да се запиша в темичката .
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #757 -: Май 22, 2015, 22:17:43 pm »
Здарвейте мили коремчета .Ето аз пак съм тук да се запиша в темичката .


Добре дошла! :-):-) и лека и безпроблемна бременност и здраво бебче на финал:-):-)
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #758 -: Май 23, 2015, 03:45:07 am »
Здарвейте мили коремчета .Ето аз пак съм тук да се запиша в темичката .


Добре дошла, лека и безпроблемна бременност и здраво и пухкаво бебе на финал :)

Сара, то не останало при теб :) Мисля, че ако живеех в Южна Испания нямаше да купувам друго освен с къс ръкав и за двете ни :) И щях да се счупя да ям гаспачо :lol:

Вилили, има време, ще усетиш и после до края ще си говорите - ти с глас, те с ритници :)

Линаполи, ще устискаш, де ще ходиш :)

Яничка, аз съм изпуснала, на какъв концерт си ходила? Завид, завид :)

Леки раждания на всички, които чакат вече и със яйца и без, кой, както вярва, аз родих с усмивка, то останалото свърши епидурала :lol:
[/url][/url]
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #759 -: Май 23, 2015, 13:30:43 pm »
здравейте коремчета!ние още сме 2в1,но имам вече  по-силни контракции и краката много не ме слушат.почивам си и чакам да настъпи момента  :)
Фовери добре дошла  :)
Вени как сте?какво стана с  на баткото ушичките?

Make an ovulation ticker
Дядо го няма-04.08.2015 г.