0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #940 -: Януари 22, 2017, 19:43:19 pm »
Да, нямах няколко месеца цикъл и през това време забременях, даже само от прекъснат полов акт. Тогава нищо не съм пила. Даже не обърнах особено внимание, не помня дали и на доктор съм ходила. Беше преди 16 г.
Предполага, че може да има някакви сраствания и затова е спиралата, но аз не съм очарована.

Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #941 -: Януари 28, 2017, 18:40:18 pm »
Здравейте, може ли да коментирате и моята графика. Въпроса ми е дали е имало О при тези ниски температури. БТ е мерена орално сутрин в 8:00.
Мерси!

http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?userLoginName=bubata_bg_bg

Дали се вижда?
« Последна редакция: Януари 28, 2017, 18:44:06 pm от buzanche »
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #942 -: Януари 28, 2017, 18:51:39 pm »
Здравейте, може ли да коментирате и моята графика. Въпроса ми е дали е имало О при тези ниски температури. БТ е мерена орално сутрин в 8:00.
Мерси!

http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?userLoginName=bubata_bg_bg

Дали се вижда?

Здравей, buzanche! Според мен овулацията е била  14 ден от МЦ, добре се е повишила температурата след предполагаемата овулация. Понижаване на БТ за един ден е допустимо (температурата днес), дано утре отново да се повиши, късмет в този цикъл!  :)
« Последна редакция: Януари 28, 2017, 18:58:40 pm от marsi »

*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #943 -: Януари 28, 2017, 22:40:58 pm »
ректалното мерене е най точно за мамрси го казвам и за buzanche, от следващия цикъл , дано да няма такъв :P
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #944 -: Януари 29, 2017, 01:18:22 am »
Да, оралното измерване е най-неточно, по-добре е ректално или вагинално. Но графиката изглежда добре дотук, желая успех на buzanche!

*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #945 -: Януари 29, 2017, 09:45:07 am »
Съжалявам, ако е неуместно, че го казвам - но f_32 , да даваш съвети на marsi , която е най-знаеща тук, е неуважително, меко казано, и подвеждащо към нови потребителки, относно кой какво знае...
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #946 -: Януари 29, 2017, 10:04:53 am »
Благодаря за отговорите момичета.  :bighug:
За първи път меря БТ и ми е малко неясно още.
За съжаление нямам възможност за ректално измерване, тъй като малкия се мести в нашата стая и сутрин, когато ставам често е при мен.
Днес ми се повиши малко БТ, надявам се да се получат скоро нещата.
Успех на всички!
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #947 -: Януари 29, 2017, 10:15:41 am »
За мен хубавото на форумите е именно в това, че всеки може свободно да изкаже мнението си  :) - да споделяме от личен опит и прочетено, да се допълваме  :), че и да поспорим в някои случаи  :)

buzanche, БТ се е повишила отново, успех в този цикъл!  :)

lilitu   :hug2:

Хубав ден на всички желая!  :)
« Последна редакция: Януари 29, 2017, 10:34:56 am от marsi »

*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #948 -: Януари 29, 2017, 13:12:39 pm »
Мнението на марси не се зачита, всеки има право на мнение, пък и марси не е единственатаразбираща, аз за това пиша защото искам да помагам, но моето мнение никога не се е зачитало.  :(
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #949 -: Януари 29, 2017, 13:31:57 pm »
Момичета, моля да не отиваме встрани от основната тема на този подфорум, а тя е обсъждането на графики!  :)

Следващи коментари извън темата ще бъдат третирани като спам!

Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #950 -: Февруари 01, 2017, 13:54:46 pm »
Момичета, при мен не е станало този месец. Предните два дни БТ ми беше по-ниска, днес пак се повиши малко, но си направих тест и е отрицателен.  :(
Сега се чудя защо не се получи, дали не сме уцелили момента, въпреки че графиката и тестовете показаха едно и също? Или не е имало О? Как мислите? osi_10

http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?userLoginName=bubata_bg_bg
« Последна редакция: Февруари 01, 2017, 13:56:29 pm от buzanche »
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #951 -: Февруари 02, 2017, 09:05:50 am »
buzanche, графиката изглежда доре дотук, много е рано за тест и каквито и да е изводи за този цикъл :). Уринен тест е добре да се прави около 14-15 дни след О., преди това и да има бременност, е много вероятно тестът да не улови все още ниските нива на ЧХГ в урината.
Желая ти успех!  :)

Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #952 -: Февруари 02, 2017, 21:45:06 pm »
marsi, дано си права.
Ако не ми дойде до неделя, ще повторя теста.  :roll:
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #953 -: Февруари 03, 2017, 08:52:30 am »
Да, и според мен си направила много рано уринния тест. Дано бебчето да е станало! Успех!
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #954 -: Февруари 03, 2017, 22:15:37 pm »
Момчета един бърз въпрос...по графиката имам О. Имам спад и завишаване , а като си направя тест за О. ден преди завишаването или  на самия ден нищо не ми излиза 😭. Бт. я меря по едно и също време. Та на кое да вярвам тест или графиката.?!? 😖
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #955 -: Февруари 04, 2017, 01:11:32 am »
Момчета един бърз въпрос...по графиката имам О. Имам спад и завишаване , а като си направя тест за О. ден преди завишаването или  на самия ден нищо не ми излиза 😭. Бт. я меря по едно и също време. Та на кое да вярвам тест или графиката.?!? 😖

Chocholinka, възможно е да не си спазила някое от изискванията при тестване.
Тестовете за овулация е най-добре да се правят в няколко поредни дни (3-4-5, колкото е необходимо), започвайки около два дни преди очакваните дни за овулация.
/ ето примерни снимки с тестове
 

/

Тестовете се правят от  - през + до - , за да си сигурна, че правилно си отчела пика на LH, който е за един ден (максимум два поредни дни). Очаква се О. да настъпи около 12- 48ч. след този пик, с настъпването на овулацията започва повишаването на БТ.
Направи тестове за О. в няколко поредни дни и ги снимай да видим.
Тестовете за О. не се правят сутрин, най-добре следобяд, след 2-3 часа въздържане от прием на течности.
« Последна редакция: Февруари 04, 2017, 01:31:06 am от marsi »

Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #956 -: Февруари 04, 2017, 01:24:17 am »
Marsi привет. Този тест който аз ползвам е дигитален и показва мигащо човече преди О. И когато не мога значи си в О. Но не съм спазила правилото за времето,аз все сутрин ги правя . Утре ще опитам след обяд. Благодаря ти че писа 😘😘😘😘😘
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #957 -: Февруари 04, 2017, 10:45:43 am »
Chocholinka, нямам опит с тестовете, които ползваш, дано да успееш да се ориентираш, но трябва да се има предвид, че пикът на LH е за един ден и е добре да се спазят всички изисквания, за да не се получи някакъв подвеждащ резултат.

LH освен месечен ритъм има и денонощен, с пик на хормона около 15ч.
Експериментално в лабораторни условия е установена следната денонощна динамика на LH (графиката по-долу).
Макар че както месечната динамика на LH, така и денонощната е индивидуална. Примерно има момичета, при които LH е с по-високи нива и се отчита положителен тест в два поредни дни.


Затова хормонът LH не се тества със сутрешна урина, а около обяд или следобед. Според мен добър интервал за тестване е примерно между 13ч. и 18ч.

*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #958 -: Февруари 04, 2017, 12:33:20 pm »
Изискването за този тест е да е прави сутрин с първата урина. Ако си имала мигащо човече, но си нямала усмихнатото, което не мига, а направо празния кръг, значи вечерта на мигащото човече е бил пикът на ЛХ, а О следващия ден. Тези тестове са много по- точни от обикновените лентички, защото мерят ЛХ и Е2.
Дано скоро да успееш, Chocholinka :)
Късмет и на всички останали.
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #959 -: Февруари 04, 2017, 12:54:40 pm »
Pav-la дааа само кръг ми излезе вчера . А днес ми е  13 ден от О.  Когато го правих вчера се падаше 12 би трябвало да го засече ако О . ми е на 14 ден :-( оф съвсем се обърквам . Но и грофитата няма много увеличение днес ,явно е рано за О. Благодаря ви че писахте момчета ❤