0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #900 -: Декември 13, 2016, 14:04:01 pm »
Момчета мислите ли че сме изпуснали момента :-( или и днес ни е късно? :-(
Здравей, според мен е малко късно, но пробвайте все пак. Човек никога не знае.
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #901 -: Декември 13, 2016, 14:57:04 pm »
Ами на втория ден след О. "Пробвахме " дано е станало... :-/
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #902 -: Декември 14, 2016, 14:58:27 pm »
Здравейте момичета! Нова съм тук и искам да помоля за съвет по отношение на графиката ми:) Накратко историята ми: имам една нормална бременност с прекрасен 4 годишен резултат и едно преждевременно раждане в 5ти месец - август тази година - изгубих детенцето. Сега отново правим опити, но това което ме притеснява е, че забелязвам малко по-ниски температури през лутеалната фаза на цикъла си след аборта. Бременната ми графика с втората бременност (през първата не мерих) беше отчетливо над 37 - средни стойности 37.1. Сега виждам средните ми стойности варират между 36.9 - 37.0.
И тук въпросът ми: има ли място за притеснение (до сега не съм имала хормонални или друг тип репродуктивни проблеми с изключение на тромбофилия, с която бях диагностицирана след аборта).
И още един въпрос - според графиката ми до момента има ли шанс да съм бременна или тези относително ниски стойности на температурата след овулацията са показателни)?
Ще съм благодарна за всякакви мнения!
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #903 -: Декември 14, 2016, 15:56:09 pm »
Здравей, vevi!
Според мен графиката изглежда добре, но за твое спокойствие може да се консултираш със специалист и да се провери нивото на Прогестерона в лутеална фаза (преглед с вагинален ехограф на 2-3 ден от цикъла, изследване на ФСХ, ЛХ и Естрадиол на 3-5 ден от МЦ, УЗ проследяване на доминантния фоликул и Прогестерон на 7 ден след доказана овулация).
Но дано не се наложи, графиката изглежда добре дотук, желая ти успех!

Chocholinka, успех в този цикъл!

Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #904 -: Декември 14, 2016, 16:17:16 pm »
Марси, благодаря за бързия и изчерпателен отговор! За сега ще стискам палци и ако няма резултат до няколко месеца ще се консултирам със специалист.
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #905 -: Декември 14, 2016, 17:22:07 pm »
Благодаря marsi ❤
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #906 -: Декември 17, 2016, 10:07:41 am »
http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?userLoginName=svetito моля ви кажете ми според вас имало ли е овулация. На 14 и 15 ден имах положителни тестове за овулация и базална температура 36.6. Би трябвало овулацията вече да е минала но БТ не се е повишила особено само с 1 десета и вече втори ден е 36.7 моля ви за мнение много съм притеснена и объркана
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #907 -: Декември 17, 2016, 10:12:04 am »
http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?userLoginName=svetito моля ви кажете ми според вас имало ли е овулация. На 14 и 15 ден имах положителни тестове за овулация и базална температура 36.6. Би трябвало овулацията вече да е минала но БТ не се е повишила особено само с 1 десета и вече втори ден е 36.7 моля ви за мнение много съм притеснена и объркана
Здравей, как мериш БТ?
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #908 -: Декември 17, 2016, 10:25:10 am »
Меря я орално всеки ден към 7:30 с дигитален термометър до сигнал. Той сам се изключва малко след сигнала за това мисля че няма нужда да го държа по дълго.
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #909 -: Декември 17, 2016, 10:48:37 am »
Дали според графиката съм имала овулация според вас?
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #910 -: Декември 17, 2016, 14:27:47 pm »
Ову 13-14 ден, според мен. Дано сте успели!
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #911 -: Декември 17, 2016, 16:58:51 pm »
Svetlata, мисля че О може да е била на 15- тия ден, но дано температурата се повиши още малко. Успех!


Нашето първо чудо е вече на 7 г.!!! 26.12.2009 г.
Второто ни чудо, нашият коледен подарък, се появи на 25.12.2016г.!
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #912 -: Декември 17, 2016, 22:22:52 pm »
Меря я орално всеки ден към 7:30 с дигитален термометър до сигнал. Той сам се изключва малко след сигнала за това мисля че няма нужда да го държа по дълго.
Светлата, принципно при дигиталните термометри е добре да се изчака поне пет минути след сиганал(температурата определено се променя).Не зная точно какъв е термометърът ти, но сигурна ли си, че ако го оставиш в устата си и съответно се променя температурата, пак ще се изключи? Обикновено се изключват, когато известно време няма промяна в Т.Ако имаш и друг Термометър, опитай да мериш първо с досегашния, веднага след него и с другия. Има малко несъответствие между тестовете за О и това, което БТ показва - според БТ само, О е била 13-14 ден, според тестовете - 14-15 ден, но съм по-склонна да вярвам на тестовете.Дано сте сложили сърчица в периода :) Стискам палци това да е успешният ти цикъл  :bighug:
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #913 -: Декември 18, 2016, 08:51:55 am »
Здравейте момичета. Днес реших да си направя експеримент доста късно за съжаление. Сутринта измерих базалната си температура първо орално и беше 36.7 за трети пореден ден. Това ме притесни и я измерих и анално и за моя изненада 37. Как мислите коя я реалната стойност? Явно до сега съм се прецакала с това мерене орално и ужасно се паникьосвах от тези стойности. Вие как мислите?
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #914 -: Декември 18, 2016, 09:59:35 am »
Здравейте момичета. Днес реших да си направя експеримент доста късно за съжаление. Сутринта измерих базалната си температура първо орално и беше 36.7 за трети пореден ден. Това ме притесни и я измерих и анално и за моя изненада 37. Как мислите коя я реалната стойност? Явно до сега съм се прецакала с това мерене орално и ужасно се паникьосвах от тези стойности. Вие как мислите?
Здравей, по принцип най-точно е аналното измерване на БТ. Оралното измерване дава големи отклонения и температурата е по-ниска.
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #915 -: Декември 18, 2016, 10:17:30 am »
svetlata, както kati ти е писала, най-надеждно е ректалното измерване на БТ, при спазени условия за същото: поне 3-4 часа непрекъснат сън и без ставане от леглото, мери се непосредствено след събуждане, по едно и също време всяка сутрин. Въпреки, че е по-точен от останалите методи, също може да се повлияе от някои странични фактори, като прием на по-голямо количество алкохол предната вечер или подобни. Желателно е да мериш БТ по един и същи начин с един и същи термометър в рамките на един цикъл. Ако вече си започнала с електронен термометър и мериш орално, продължи така до края на периода този месец. След това, по твое желание, може да минеш към ректално измерване. Вече са ти писали, но с електронен термометър се мери +5 мин. след сигнала на термометъра, а с живачен (галиев) - около 10мин. Успех!
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #916 -: Декември 18, 2016, 10:38:01 am »
Като видях 37 и се успокоих че нещата са наред. Ще приема тази стойност за достоверна. 37 е нормална температура 9 дни преди цикъл нали?
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #917 -: Декември 18, 2016, 10:49:27 am »
Svetlata, около 37 е нормалната Бт, мерена ректално, за втората фаза на цикъла, но по-важна е разликата между двете фази да е около 0,4степени,отколкото самите стойности. Продължи до края на цикъла да мериш както до сега. Аз винаги съм мерила орално и не ме е подвеждала бт. Важно е,който и начин да избереш,ти да си спокойна. Разликата между орално и ректално измерване е около 0,4-0,5 степени. Успех  :wink:
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #918 -: Декември 18, 2016, 14:13:22 pm »
БТ се мери по 1 начин в рамките на един цикъл и температурата от 37 няма как да я сравняваш с предходната измерана орално...само се объркваш..
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #919 -: Декември 21, 2016, 09:40:57 am »
Здравейте. Това е графиката ми до момента http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?userLoginName=svetito имам още 5 дни до цикъл. Според вас има ли шанс да съм бременна според стойностите до тук? Само да кажа че снощи съм спала мн малко и може би за това температурата е спаднала леко. Как мислите?