0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #920 -: Декември 21, 2016, 09:59:05 am »
Здравейте. Това е графиката ми до момента http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?userLoginName=svetito имам още 5 дни до цикъл. Според вас има ли шанс да съм бременна според стойностите до тук? Само да кажа че снощи съм спала мн малко и може би за това температурата е спаднала леко. Как мислите?
Здравей, всяка промяна от обичайния ритъм на живот, оказва влияние на БТ, включително късното заспиване, малкият брой часове нощен сън, събуждането няколко пъти нощем. БТ изглежда доста добре. Дано да е станало бебчето! Успех!
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #921 -: Декември 24, 2016, 12:34:54 pm »
Здравейте, може ли коментар по моята графика , този месец нищо не разбирам. Орално е мерена около 8 сутринта  http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=-1
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #922 -: Декември 24, 2016, 13:54:50 pm »
Здравейте, може ли коментар по моята графика , този месец нищо не разбирам. Орално е мерена около 8 сутринта  http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=-1

Здравей, jiii, с линка, който си копирала, всеки вижда собствената си графика.
Ето линк за графиката ти:
http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=-1&userLoginName=jiii
Дотук по графиката не се отчита да е имало овулация, но е възможно да има проблем със самото измерване  (или с термометъра....), оралното мерене е по- неточно, в следващия цикъл пробвай вагинално или ректално.
« Последна редакция: Декември 24, 2016, 13:58:56 pm от marsi »

Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #923 -: Декември 24, 2016, 16:22:51 pm »
Благодаря, извинявам се но съм нова тук, но ми писна да ме подмятат от лекар на лекар без резултат.... :( Меря температурата от предния месец със същия термометър (с еко течност е не от електронните) и се получи добра графика, личеше си овилацията. Този месец пуснах изследвания нивата ми на LH - 1.75 ,FSH - 1.15 , Estradiol 119.9 в 4-тия ден от цикъла се оказаха ниски и на 21 ден прогестерон 16.96 mnol по какво да разбера дали е минала О. помощ :)
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #924 -: Декември 24, 2016, 18:32:13 pm »
Да, в предишния цикъл има повишаване на температурата в лутеална фаза (фазата след овулация), но в този цикъл няма двуфазност в графиката. Би ли написала референтните стойности на хормоналните изследвания този месец (ЛХ, ФСХ, Естрадиол и Прогестерон).

Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #925 -: Декември 25, 2016, 11:10:02 am »
   8) Весела Коледа! Сняг в косите, топлина в душите и много засмени лица в щастливите новогодишни дни.
Това са стойностите в лабораторията която пусках :
Prolactin
23.0 ng/ml  - жени – 1.9 – 27.8 ng/ml
LH
1.75mlu/ml   - Folicul.f – 2.4 – 12.6 mlU/ml
FSH
1.15mlu/ml   - Folicul.f – 3.5 – 12.5 mlU/ml
Estradiol
119.9pg/ml   - Folicul.f – 12.5 – 166 pg/ml
Progesteron
16.96mnol/l   - Lutein.f – 5.3 – 86.0 nmol/ml , Ovular.f - 2.4 – 9.4 nmol/ml
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #926 -: Декември 25, 2016, 14:33:43 pm »
jiii, ниско е нивото на прогестерона, най-вероятно не е имало овулация в този цикъл (а в предишния цикъл БТ се е повишила, но е доста настабилна в рамките на ЛФ). Изискването за този хормон е да се изследва на 7 ден след доказана с ехографски преглед овулация (в краен случай чрез уринни тестове за О.), имаше ли УЗ проследяване в този цикъл?
От изследваните на 3-5 ден хормони естрадиолът, макар и в референтни граници, е висок. Това може да е свързано със задържан фоликул (киста), но това трябва да се провери отново чрез преглед с вагинален ехограф. Най-добре е изследването на тези хормони да се направи след ехографски преглед на 2-3 ден от цикъла, за да се види състоянието на яйчниците (примерно наличие на киста, и др.).

Относно ниските стойности на ФСХ и ЛХ (а и заради останалите изследвания) най-добре е да се консултираш с репродуктивен специалист. Консултацията в репродуктивна клиника не означава непременно подготовка за ин витро, а по- скоро да се направят в кратък срок всички необходими изследвания и да чуеш компетентно мнение. Там специалистите имат по-голям опит при диагностика и лечение на репродуктивни проблеми, разполагат и с по-добра апаратура.
« Последна редакция: Декември 25, 2016, 14:37:58 pm от marsi »

Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #927 -: Декември 25, 2016, 15:29:51 pm »
От 4 годино след наложителен аборт съм с не менструални кървения преди или след цикъл всеки месец. Според зависи с какво са ме лекували кървенето се мени преди или след цикъла. Постоянно ме гледат на ехографи, билкари и хомеопати. Лекуваха ме от полипи и кисти който се появяват и изчезват( когато често сменях лекарите ) от година и половина посещавам само 1 лекарка тя още повече ме обърква но поне ми знае историята (кисти и полипи няма според нея от 4- 5 месеца ). Не съм правила тестове за О. много се двуомих. Насочиха ме към ендокринолог заради ниските стойности. Според теб има ли смисъл да ходя или ,да се насочвам след презниците към репродуктивната клиника  направо?  :) и много блаодаря за отговорите Marsi  :P
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #928 -: Декември 25, 2016, 16:13:06 pm »
jiii, според мен би било добре да се консултираш с репродуктивен специалист, видях че си от Варна, дано се включат момичета с препоръка за лекар. 

Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #929 -: Януари 22, 2017, 12:05:40 pm »
Здравейте, бихте ли погледнали графиката ми? Тестът за овулация беше най- хубавият, който съм виждала, а температурата не мърда. Дали Фемостонът ми изигра лоша шега?
Благодаря!
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #930 -: Януари 22, 2017, 12:55:03 pm »
По тази графика как така 2 положителни теста за овулация, това е цикъл без овулация, и съм сигурна в това, посети лекар в такъв цикъл едва ли е имало овулация.
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #931 -: Януари 22, 2017, 13:10:05 pm »
Здравей, mary cherry!
В този или в предишен цикъл си приемала Фемостон? По графиката се вижда, че това е 43-ти ден от цикъла, от кой ден си на хормонозаместителна терапия, каква е причината за назначената терапия?

Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #932 -: Януари 22, 2017, 14:06:11 pm »
От октомври нямам цикъл. Два пъти пия примолут, но освен по една розова капка, нищо не се получи. На 11.12. беше втория път. Затова го обозначих като начало на цикъл, не знаех какво да направя. През цялото време докторът повтаряше, че лигавицата ми никаква я няма. На 17.12. при прегледа ми каза лигавица 2,5 мм. Изписа ми фемостон. Като го свърших лигавицата ми беше 6 мм. Каза ми седем дни почивка и продължавам. Три месеца.
Графикът и температурата сама реших да следя, ако мога да разбера нищо, но естествено всичко ми е каша.
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #933 -: Януари 22, 2017, 14:43:29 pm »
по тази графика няма овулация, това е ановулаторен цикъл, щом не си бременна задължително си пусни хормонални изследвания и направи консултация с лекар , необходимо е да ти предизвикат нормален цикъл , този не е, има причина за тънката лигавица.
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #934 -: Януари 22, 2017, 15:00:31 pm »
Да, причина има- три пъти ми стъргаха матката и допълнителния стрес. Затова пия Фемостон, да ми дойде.
А какви изследвания, те нали се правят като ти дойде, поне доколкото разбрах.
А ща се отнася до овулацията- с второто си дете забременях без цикъл. Тогава просто ми спря за два месеца, а на третия бях бременна. Затова реших да правя тестове и графики.
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #935 -: Януари 22, 2017, 15:33:07 pm »
тестовете не са показателни нито графиката, за изследвания, липса на цикъл, и необходими изследвания, се консултирай с лекар.
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #936 -: Януари 22, 2017, 15:56:54 pm »
mary cherry, ако в момента си на хормонозаместителна терапия, не би трябвало да разчиташ на домашните методи за проследяване на овулация.
Базалната температура, съответно графиката, отразяват коректно хормоналната динамика и дните за овулация при спонтанен цикъл.
Ако приемаш хормони, редно е стриктно да следваш насоката на лекаря, който е назначил терапията (с оглед конкретния случай евентуално УЗ проследяване).
Аз също съм приемала Фемостон в няколко поредни месеца точно заради лигавицата, като подготовка за замразен трансфер. Да, при УЗ прегледите за проследяване на лигавицата, се виждаха някакви фоликули, но никой през тези месеци (нито лекари, нито аз) не е хранил илюзии, че ще има качествена яйцеклетка при положение, че съм на хормонозаместителна терапия.
Съжалявам че се е наложило три пъти да ти правят кюретаж! При мен също проблемът с тънката лигавицата и оскъден цикъл, се появи след хистероскопия и почистване на атипична лигавица.
 
Според мен най-добре е да направиш консултация с репродуктивен специалист, за да се потърси решение за вашия случай.
« Последна редакция: Януари 22, 2017, 16:20:24 pm от marsi »

Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #937 -: Януари 22, 2017, 16:07:19 pm »
Благодаря ви! Лекарят ми каза да не очаквам овулация тези три месеца. УЗ проследяване на правим- ходя на прегледи в друг град. Както писах, ходих преди и след първия прием на Фемостон. Утре ще му се обадя да му кажа, че не ми е дошло, да видим какво ще каже. Въпреки че последния път спомена спирала.
Явно ще си правя графика ей така, да си имам занимание. Надявах се, че веднъж като ми се е случило, ще имам късмет и сега, въпреки че обстоятелствата са други.
« Последна редакция: Януари 22, 2017, 16:35:33 pm от mary cherry »
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #938 -: Януари 22, 2017, 16:51:21 pm »
Не е нужно да правиш графики и  да мериш температура по време на прием на хормоно заместителна терапия. Не са показателни , глупаво е, аз съм опитала, темпетарутара е или ниска или висока. Но ти си знаеш.
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #939 -: Януари 22, 2017, 16:56:55 pm »
Надявах се, че веднъж като ми се е случило, ще имам късмет и сега, въпреки че обстоятелствата са други.

Имаш предвид, че си забременяла след като не е имало менструация, т.е. пропуснат един цикъл, а в следващия месец си установила бременност. Тогава беше ли на хормонозаместителна терапия?
Възможно е не да си прескочила един цикъл, а поради някаква причина да си имала по-късна овулация.... това е предположение, не казвам, че е било точно така, възможни са различни варианти.

Не са ми предлагали спирала за решаване на проблема с лигавицата. Предложиха ми смяна на хормоналния медикамент и други лекарства за подобряване циркулацията на кръвта.
« Последна редакция: Януари 23, 2017, 11:31:49 am от marsi »