0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #300 -: Април 22, 2015, 17:32:45 pm »
jam
Изобщо не става въпрос за това.
Чудно ми е как от всички мнения в темата, моето е най-некомпетентното и трябва да ми се изнасят подобни лекции - що е стимулация, как променя нивата на хормоните, респ. как влияе на БТ и т.н. 
Както и да е.
Много жалко

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #301 -: Април 22, 2015, 17:56:48 pm »
Здравейте,
малко неловък е този спор. От една страна на мен Денис много ми помогна при моята графика, за което много й благодаря. :thankyousign: Тогава забременях, но не бях със стимулация.
 От друга страна, при стимулации, мнението ми е същото като на Jam.  Относно тълкуването на графиките при стимулация, не съм специалист и не мога да взема страна. Важно е жените да не бъдат подвеждани, че като правят стимулации, могат да разчитат  графиките  на БТ, без да им се правят ехографски изследвания. А при две от стимулациите на Пресияна, нейният лекар точно така процедираше и лично аз бях потресена от този странен меко казано подход.
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #302 -: Април 23, 2015, 12:45:40 pm »
Аз също не взимам страна,не съм и компетентна за да изразявам мнение.Там където вие сте минали,аз тепърва тръгвам.Така че мненията и на Марси и на Денис са ми важни да ги чета тук.
Запазете добрия тон и продължете да ни помагате.



Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #303 -: Април 24, 2015, 06:20:45 am »
Момичета,температурата падна на 36,8 градуса.Не може да има бременност,нали?Снощи след ходене до тоалетна ми зацапа леко розова слуз,но пък днеска още не е дошло.На 4 ден от цикъла ще дъм на преглед и ще направим за 4 месец стимулация.Мисля да попитам да намалим Клостилбегита от 3 на 2 хапчета на ден.Или трябва да се увелипичат.Какво е вашето мнение.
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #304 -: Април 24, 2015, 08:25:43 am »
Момичета,температурата падна на 36,8 градуса.Не може да има бременност,нали?Снощи след ходене до тоалетна ми зацапа леко розова слуз,но пък днеска още не е дошло.На 4 ден от цикъла ще дъм на преглед и ще направим за 4 месец стимулация.Мисля да попитам да намалим Клостилбегита от 3 на 2 хапчета на ден.Или трябва да се увелипичат.Какво е вашето мнение.
Здравей, този месец установихте ли овулация с ултразвуков преглед? Не искам да съм груба, но не може така ти да казваш на лекаря каква да ти е дозировката на клостила. По принцип ми се вижда доста висока, но аз, пък и според мен който и да е във форума, би ти направил мечешка услуга, ако те посъветва за дозировка. Това го решават лекарите. Това, което ти казах и преди е: смени си лекаря.
Успех!
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #305 -: Април 24, 2015, 08:34:34 am »
Ами налу пък по принцип се увеличава дизировката,когато бях при другия лекар той ме стимулира с по една табкетка на ден.Дали може да се намали от 3 таблетки на една,като пи правило е да се увеличава дозировката.Нали с такава темпеестура нямам шанс?
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #306 -: Април 24, 2015, 08:46:40 am »
Ами налу пък по принцип се увеличава дизировката,когато бях при другия лекар той ме стимулира с по една табкетка на ден.Дали може да се намали от 3 таблетки на една,като пи правило е да се увеличава дозировката.Нали с такава темпеестура нямам шанс?
Относно температурата, изчакай и ще видиш. По принцип, ако падне, следва да ти дойде МЦ, но понякога може да има изключения. На мен, когато ми падне БТ ми идва след обед на същия ден, или на другия ден сутринта. За дозировката на Клостила, нямам какво повече да добавя.
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #307 -: Април 24, 2015, 08:54:22 am »
Ще ви послушам момичета,понеже се разочаровах от този лекар.Ще се върна при първият при когото бях в клиника Щерея Русе.Той ми беше изписал само по една таблетка Клостил и ме викаше по няколко пъти на фуликулометрия.След това ми поставиха инжекция Прегнил и след това една лепенка на кръста Климара май беше.Така един месец и после каза че ще опитаме на естествен цикъл и аз тогава се отказах исксх да стане бързо,но явно съм сбъркала!Кажете колко време трябва да е почивката за да отида отново на гинеколог ,естествено не и при този досега.
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #308 -: Април 24, 2015, 09:12:21 am »
presiana85, аз бих отишла при новия/стар/ лекар и бих обсъдила правеното в последните месеци. Позволих си да прочета постовете ти назад и съм леко смутена  :? Не разбирам какво е това "друсане" с Клостил!?! Преди първата си бременност не си правила тест за проходимост на тръбите. Сега направихте ли го? Направихте ли спермограма?
     
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #309 -: Април 24, 2015, 09:21:46 am »
не,не съм правила такива изследяания,но и в клиника Щерев не са ми правени,а само вдин месец опита с Клостил и после каза че ще опитамр на естествен цикъл.
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #310 -: Април 24, 2015, 09:40:52 am »
Когато отидеш там, обсъдете тези неща. Репродуктивна клиника са, разбират си от работата, но не се притеснявай сама да попиташ за тези изследвания.
     
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #311 -: Април 24, 2015, 09:46:57 am »
Пресиана, мила, с риск да се повторя с всички останали момичета, които те съветват до сега - клостил не се приема без цветна снимка, спермограма също е задължителна. При който и лекар да отидеш от тук натам - мисля, че след съветите във форума и информацията - ще си наясно какъв е пътят и ако докторът казва друго и си прави експерименти - търси нов, докато намериш свестен лекар. Стискам ти палци. Бебчето ще дойде, но не трябва да е с цената на здравето ти. На първо място ти трябва да си здрава :) МНого успех от мен :)  :bighug:
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #312 -: Април 24, 2015, 10:00:03 am »
Благодаря ви за пидкрепата,момичета!
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #313 -: Април 24, 2015, 10:24:14 am »
presiana85, аз бих отишла при новия/стар/ лекар и бих обсъдила правеното в последните месеци. Позволих си да прочета постовете ти назад и съм леко смутена  :? Не разбирам какво е това "друсане" с Клостил!?! Преди първата си бременност не си правила тест за проходимост на тръбите. Сега направихте ли го? Направихте ли спермограма?
Подкрепям абсолютно горния пост!
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #314 -: Април 24, 2015, 11:33:11 am »
За да не се повтарям,подкрепям постовете на Кати,Лили и Дани и само да вметна,че и моята стимулация с Клостил беше за 3 дни 3 пъти по 1 таблетка,но тази доза е индивидуална и лично за мен по преценка на лекарката на която имам пълно доверие и дори през ум не ми минава да си променям дозата,четейки при други каква е била.



*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #315 -: Април 28, 2015, 07:22:41 am »
Момичета,моля ви дайте мнение за графиката ми.Бт започва да спада малко, дали има някакъв шанс да сме успели или е рано да се каже?http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?userLoginName=ilein
Правихме стимулация с клостил и имаше по един доминантен фоликул на всеки яйчник(съответно 20 и 21 мм),биха ми хориомон и ни пратиха да действаме по въпроса. Но тази температира сега направо ме побърква.
« Последна редакция: Април 28, 2015, 07:36:39 am от ilein »
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #316 -: Април 28, 2015, 10:12:30 am »
Мила ilein, след като е имало стимулация с клостил, няма как да коментираме графиката - не дава реални отговори. Проследи ли докторът дали се е спукал фоликулът? Стискам палци бебчето да е станало :)
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #317 -: Април 28, 2015, 11:00:36 am »
Момичета,моля ви дайте мнение за графиката ми.Бт започва да спада малко, дали има някакъв шанс да сме успели или е рано да се каже?http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?userLoginName=ilein
Правихме стимулация с клостил и имаше по един доминантен фоликул на всеки яйчник(съответно 20 и 21 мм),биха ми хориомон и ни пратиха да действаме по въпроса. Но тази температира сега направо ме побърква.

Две страници по назад има пост на Марси,прочети го,относно стимулацията и графиката е.
И да,прави ли доктора фоликулометрия?
Дано се е закачил някой :pleasantry: щом сте поработили.



*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #318 -: Април 28, 2015, 12:11:14 pm »
Да, благодаря, прочетох гоо и ми се поизясни.Значи да не рзчитам много много на температурата.Иначе не съм ходила дда ме видят дали са се пукнали,защото докторът не ме е викал. Сложиха ми 5000 единици хориомон, дано да са достатъчни.Той доки каза,че фоликулите по принцип са четири по два на яйчник, които са доста големи, но после каза на сестрата да пише по един доминантен фоликул на всеки яйчник.Все се надявам, че някой се е пукнал и сме уцелили момента. Благодар за отговорите. :)
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #319 -: Май 03, 2015, 01:44:12 am »
Здравейте,дадох си малко почивка от форума..бихте ли дали мнение за моята графика,благодаря! :wink: