0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #380 -: Юли 17, 2015, 10:40:08 am »
Моля някой ако може да ми анализира графиката, кога според вас съм в овулация според БТ?
Благодаря ви предварително!
Здравей, как мериш температурата? Ову евентуално е била на 9-10 ден.
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #381 -: Юли 17, 2015, 10:45:40 am »
:) ректално 
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #382 -: Юли 17, 2015, 10:48:50 am »
А това покачване на БТ ,но още не е достигнала 37.0 значи ли ,че няма оплождане?
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #383 -: Юли 17, 2015, 10:52:50 am »
А това покачване на БТ ,но още не е достигнала 37.0 значи ли ,че няма оплождане?
Не е важно БТ да достигне 37 градуса, важно е да има поне 3 десети разлика в посока увеличение с деня на предполагаемата овулация и следващите дни до края на цикъла
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #384 -: Юли 17, 2015, 11:04:17 am »
Много ви Благодаря !
Дано този път с получи
успех на всички момичета!
*

    birzata

  • ***
  • 225
  • След лошото винаги идва хубавото !!
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #385 -: Юли 17, 2015, 12:40:16 pm »
Момичета ако си пусна ЧХГ вече дали ще отчете нещо ако има бременност?
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #386 -: Юли 17, 2015, 12:58:21 pm »
Моля някой ако може да ми анализира графиката, кога според вас съм в овулация според БТ?
Благодаря ви предварително!
На мен ми се струва, че О или не е настъпила все още, или е била 12-13 ден, но БТ трябва да се покачи още и да се задържи висока.И само да вметна - разликата в температурата след О трябва да е поне 0.3-0.4 по-висока спрямо не само деня на О, а на предходните поне 3-4 дни ( понякога в деня на О БТ спада).  Стискам палци :)
« Последна редакция: Юли 17, 2015, 13:00:57 pm от lilitu »
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #387 -: Юли 17, 2015, 13:04:51 pm »
Не знам, ама и на мен ми се струва, че или О още не е настъпила или е била на 12 ден. Успех ти желая!
birzata, някак не мога да се ориентирам по графиката ти. По едно и също време ли мериш Т. Не съм сигурна, кога точно е била О.Евентуално 22-23 ден. Ако искаш изчакай 10 дни от последния полов контакт и пусни кръвен.
« Последна редакция: Юли 17, 2015, 13:42:20 pm от Синеочка »


Всеки миг е още един шанс...
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #388 -: Юли 17, 2015, 14:04:20 pm »
Момичета ако си пусна ЧХГ вече дали ще отчете нещо ако има бременност?
Здравей, пусни в понеделник. Тогава, ако няма МЦ ще отчете.
*

    birzata

  • ***
  • 225
  • След лошото винаги идва хубавото !!
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #389 -: Юли 17, 2015, 18:42:27 pm »
Цитат на: birzata link=topic=50951.msg1102753#msg1102753
date=1437126016
Момичета ако си пусна ЧХГ вече дали ще отчете нещо ако има бременност?

Здравей, пусни в понеделник. Тогава, ако няма МЦ ще отчете.
Благодаря ти kati_vm :bighug:
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #390 -: Юли 18, 2015, 12:46:37 pm »
Здравейте, нова съм в писането, но не и в четенето  :wink: Чета форума от известно време :oops: Правим опити за бебе от няколко месеца, но засега безрезултатно :( Започнах стимулация с кломифен поради липса на овулация и дуфастон от 15 ден 10 дни по 2 таблетки. Е овулация имам - бебе нямам :( Може ли да погледнете градиката ми - до вчера имах надежда, но днешната температура направо ме изненада. Не мога да разбера какво става. Ще съм благодарна ако някой св включи с мнения. Ето я графиката ми надявам се да се вижда.
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #391 -: Юли 18, 2015, 15:44:02 pm »
Здравейте, нова съм в писането, но не и в четенето  :wink: Чета форума от известно време :oops: Правим опити за бебе от няколко месеца, но засега безрезултатно :( Започнах стимулация с кломифен поради липса на овулация и дуфастон от 15 ден 10 дни по 2 таблетки. Е овулация имам - бебе нямам :( Може ли да погледнете градиката ми - до вчера имах надежда, но днешната температура направо ме изненада. Не мога да разбера какво става. Ще съм благодарна ако някой св включи с мнения. Ето я графиката ми надявам се да се вижда.
Здравей, по едно и също време ли мериш температурата? Да си лягала по- късно снощи, или да си ставала през нощта? Да не би термометърът да се е развалил? Виж утре как ще е БТ. По принцип графиките при стимулации не са подходящи за тълкуване, тъй като има външна намеса.  Проследяват ли те с ултразвук?
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #392 -: Юли 18, 2015, 17:49:59 pm »
Ами старая се да в по едно и също време, но не ми се получава особено през уикенда. Снощи пътувах и да легнах малко късно а дали съм ставала незнам, но е възможно. Не са ме следяли на ултразвук. Ще видим утре как ще е, но се съмнявам да има промяна. Благодаря kati_vm.
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #393 -: Юли 18, 2015, 19:53:06 pm »
Ами старая се да в по едно и също време, но не ми се получава особено през уикенда. Снощи пътувах и да легнах малко късно а дали съм ставала незнам, но е възможно. Не са ме следяли на ултразвук. Ще видим утре как ще е, но се съмнявам да има промяна. Благодаря kati_vm.
Желая ти успех! Имай предвид, че приема на клостилбегит трябва да бъде съпроводен с ултразвукови прегледи - в началото на МЦ, преди овулацията и след нея, т.е. минимум три на брой. Ако лекарят ти пренебрегва това, смени го!
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #394 -: Юли 18, 2015, 22:08:14 pm »
Искам да попитам нещо, което ми прави впечатление - когато MariStoianova е пила клостилбегит, температурата й е била доста ниска. А аз когато пиех клостил Т доста ми се беше вдигнала (може да ми се види в графиката). Това нормално ли е?


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #395 -: Юли 19, 2015, 10:23:51 am »
kti_vm Зная, че трябва да е съпроводен с УЗИ но в моя случай е малко трудно, тъй като лекарят, който ми предписа стимулацията не е в BG, така че този месец нямаше как. Днес Т ми в пак 37, незнам какво да мисля за вчерашния спад, предполагам, че невярно е отчетена или нещо й е повлияло. lilibell не съм сигурна, че кломифена трябва са покачва Т. По-скоро си мисля, че по време на стимулацията всичко би трябвало да си е като при нормален цикъл, разнирай дфугазност и т.н. Но аз все пак не съм лекар и моето изказване е само мнение.
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #396 -: Юли 19, 2015, 10:41:04 am »
MariStoianova и аз това се чудя - кое е нормално: да се покачва Т, да спада Т или да няма промяна. Дано да се включи някой запознат да каже. Аз досега бях спокойна, защото ми се върти в ума, че някъде съм чела или някой ми е казал, че клостила повишава Т. Обаче сега като гледам твоята графика започвам да се чудя


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #397 -: Юли 19, 2015, 10:49:04 am »
Здравейте, ако искате пишете на Марси. Тя е отлично запозната. Успех!
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #398 -: Юли 20, 2015, 23:50:57 pm »
Графиките имат изразена двуфазност при един доминантен фоликул. Често при стимулация температурата във фоликулна фаза е по-висока заради повечето фоликули. Макар че при стимулация с Клостил вероятно е възможно доминантният ф. да е един и графиката да има нормалната двуфазност. Примерно при мен, след стимулация с Клостилбегит, не е имало повече от два доминантни ф. заради редуцирания ЯР (затова направихме два опита с различни дози Клостил и преустановихме- имах лош отговор, след това пробвахме с друг вид стимулация).
MariStoianova, правено ли е изследване на хормони, как беше установена липсата на овулация, евентуално УЗ проследяване в предишен цикъл?
Правилният подход при стимулация (включително с Клостилбегит) е да се направи ехографско проследяване на фоликулите до овулация (заедно с изследване на хормони), също УЗ след О. за да се установи дали овулацията е настъпила и едва тогава да се започне с прогестероновата терапия, защото ако доминантният ф. още не се е спукал (при стимулация може да се очаква О. да е изместена сравнено с нормалния цикъл), приетият орално прогестерон може да блокира спукването на фоликула. Даже, както при всяка друга стимулация, лекарите правят таймиране на овулацията с ЧХГ-инжекция (Прегнил, Овитрел).
Още нещо важно, тъй като Клостилбегит има антиестрогенно действие, това може да се отрази на лигавицата (да остане по-тънка), УЗ проследяването е и заради лигавицата, освен фоликулите и овулацията.
Две статии от библиотеката на Зачатие:
Стимулиране на овулацията с Клостилбегит
Да опознаем лекарствата - Кломифен
« Последна редакция: Юли 21, 2015, 01:31:44 am от marsi »

*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #399 -: Юли 21, 2015, 09:06:36 am »
супер marsi, много благодаря за разяснението. Аз първата статия съм я чела преди да започна клостила и може би от там съм запомнила, че влияе на естрогените. Затова повишената Т в първата фаза докато го пиех ми се струваше ОК. Явно всеки реагира различно.
Ти като си имала 2 фоликула по време на стимулацията, как се е движила БТ или не си я следила? Питам защото нали и аз имах 2, но единия беше празен (доказано). И се чудя дали празния фоликул организма го брои като фоликул или той не оказва влияние върху цялостната картина на хормоните. Малко объркан ми стана въпроса, дано да си ме разбрала  :oops:
« Последна редакция: Юли 21, 2015, 09:12:36 am от lilibell »


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети