0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #400 -: Юли 21, 2015, 20:05:14 pm »
lilibell, конкретно при стимулациите с Клостил не съм мерила БТ във фоликулна фаза (измервах след това- в лутеална), правири сме хормони и УЗ проследяване през 2-3 дни, а преди пункция  Естрадиолът съответстваше на броя доминантни фоликули (по около 250 на фоликул), но накрая имаше една добра яйцеклетка. Другият фоликул при единия опит беше празен, а при другия- с видимо некачествена я. още след пункцията, дори не са правили опит за оплождане.

*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #401 -: Юли 21, 2015, 20:08:22 pm »
а другия фоликул как беше? Аз с 2 фоликула бях с 638 Е2, но единия беше празен и се чудя какъв е шанса за другия.Явно и аз долу горе реагирам като теб.Жалко,че не си мерила БТ за статистиката


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #402 -: Юли 21, 2015, 20:57:34 pm »
lilibell, имаше по една добра яйцеклетка, при първия опит- оплождане и замразяване, след втория- трансфер (свеж + ЗЕТ), неуспешен опит.
Освен тези стимулации с Клостилбегит имам и опити на напълно спонтанен цикъл и още две стимулации с други медикаменти, отново неуспешни, накрая правих донорска процедура (три трансфера с донорски ембриони), писала съм, сигурно си чела в темите.

Дано твоите опити доведат до по-добър резултат, желая ти го от сърце! Все пак при мен освен редуцирания ЯР се появи и много сериозен проблем с лигавицата, което допълнително утежни ситуацията.


*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #403 -: Юли 21, 2015, 22:05:33 pm »
ами по принцип гледам да не се сравнявам с други случаи, но като нямам опит в нещо ми се иска да знам какво да очаквам.В момента имам едни бодежи в яйчниците както в началото на цикъла и не знам дали е нормално или да се притеснявам.Затова конкретно този ти опит ми е много полезен


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #404 -: Август 04, 2015, 08:54:18 am »
Момичета, привет,

Някой може ли да ми каже на какво би могло да се дължи ясно изразена двуфазност, но с малка разлика между Т. във ФФ и ЛФ, както е при мен? Липса на О.?

Меря с живачен вагинално, държа по 10 мин. и спазвам всички правила :(

*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #405 -: Август 04, 2015, 11:29:09 am »
Момичета, привет,

Някой може ли да ми каже на какво би могло да се дължи ясно изразена двуфазност, но с малка разлика между Т. във ФФ и ЛФ, както е при мен? Липса на О.?

Меря с живачен вагинално, държа по 10 мин. и спазвам всички правила :(
Здравей, по- ниската БТ през лутеалната фаза, може да е свързана със секрецията на по- малко количество прогестерон.
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #406 -: Август 04, 2015, 11:35:42 am »
Благодаря, и аз след толкова четене стигнах до същия извод...

Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #407 -: Август 05, 2015, 10:45:46 am »
Здравейте момичета,
моля да ми погледнете графиката още веднъж и да си дадете мнението.
БТ е мерена ректално сутрин по едно и също време преди ставане.
От два дни нещо съм се схванала от към плешката най вероятно ме е продухало. Оказва ли влияние на БТ , защото имам рязко покачване след зацапването. ТТ нямам днес,но снощи ми бе 37,4 .
Много ме боли ниско корема най вероятно матката, спазми по цял ден. След зацапването се засилиха доста болките.
Да си правя ли тест или да изчакам още?
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #408 -: Август 05, 2015, 10:52:58 am »
Ако бях на твое място, при това положение щях да направя един тест, за собствено успокоение.  yahoo_33

*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #409 -: Август 05, 2015, 11:11:06 am »
Здравейте момичета,
моля да ми погледнете графиката още веднъж и да си дадете мнението.
БТ е мерена ректално сутрин по едно и също време преди ставане.
От два дни нещо съм се схванала от към плешката най вероятно ме е продухало. Оказва ли влияние на БТ , защото имам рязко покачване след зацапването. ТТ нямам днес,но снощи ми бе 37,4 .
Много ме боли ниско корема най вероятно матката, спазми по цял ден. След зацапването се засилиха доста болките.
Да си правя ли тест или да изчакам още?
Здравей, съжелявам но на мен ми изглежда да си имала ову преди три дни евентуално. Не разбрах настинала ли си в момента? Колко дни ти е МЦ по принцип?
« Последна редакция: Август 05, 2015, 11:14:47 am от kati_vm »
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #410 -: Август 05, 2015, 11:20:18 am »
Най вероятно съм настинала, защото ме боли плешката и като си поема дъх ме боли. Ама това зацапване не е ли от имплантация, защото не ми се вярва да е МЦ ? Беше много,много  оскъдно първия ден няколко капки розово, втория ден кафеникаво и после пак розово, само капки или при зацапване след WC.  започна много да ме боли корема от деня на зацапването и се е засилило до момента.
МЦ е 27-28 дни
« Последна редакция: Август 05, 2015, 11:26:27 am от desskatas »
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #411 -: Август 05, 2015, 11:29:55 am »
Най вероятно съм настинала, защото ме боли плешката и като си поема дъх ме боли. Ама това зацапване не е ли от имплантация, защото не ми се вярва да е МЦ ? Беше много,много  оскъдно първия ден няколко капки розово, втория ден кафеникаво и после пак розово, само капки или при зацапване след WC.  започна много да ме боли корема от деня на зацапването и се е засилило до момента.
МЦ е 27-28 дни
Здравей, ако искаш направи тест, но БТ ми изглежда странна. Имплантационното кървене, ако има такова, не би трябвало да е повече от ден.
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #412 -: Август 05, 2015, 11:33:18 am »
Най вероятно съм настинала, защото ме боли плешката и като си поема дъх ме боли. Ама това зацапване не е ли от имплантация, защото не ми се вярва да е МЦ ? Беше много,много  оскъдно първия ден няколко капки розово, втория ден кафеникаво и после пак розово, само капки или при зацапване след WC.  започна много да ме боли корема от деня на зацапването и се е засилило до момента.
МЦ е 27-28 дни
Здравей, ако искаш направи тест, но БТ ми изглежда странна. Имплантационното кървене, ако има такова, не би трябвало да е повече от ден.

Разбирам ! Ще направя тест, да. Но...странно ми е да е цикъл , а пък и БТ виж как се промени. Аз за това исках мнение на момичетата тук.
Благодаря все пак
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #413 -: Август 05, 2015, 12:35:36 pm »
desskatas, първо провери дали има бременност, и уринен би трябвало да отчете в тези дни от МЦ (ако е имало О.). 
Има обаче някакъв проблем с графиката, възможно е да не е имало овулация. Пила си и Дуфастон от 16 ден на МЦ (за 10 дни), от лекар ли беше назначена тази терапия и бяха ли установени (с УЗ преглед) евентуалните дни за овулация.
Приемът на Дуфастон трябва да започне след доказана овулация. Ехографското проследяване на доминантния фоликул до О. е важно, в противен случай прогестероновият медикамент може да потисне О. (ако фоликулът не е достигнал нужния размер). Още повече цикълът ти не е много редовен, в някои месеци е 28 дни, в други до 42 дни, т.е. не може да се разчита, че при теб овулацията всеки месец е около 14-15-16 ден (като при 28 дневен цикъл), за да започнеш Дуфастона на 16-ти.

Повишаването на БТ последните дни може и от настинката да е. Макар че е възможно да има бременност и при не много добре изглеждаща графика, затова първо направи един тест за бременност (по-точна информация дава кръвният), ако няма бременност най-добре да те погледнат с вагинален ехограф, за да се потърси причината за липсващия цикъл (евентуално задържан ф., киста ....).

Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #414 -: Август 05, 2015, 12:48:08 pm »
desskatas, първо провери дали има бременност, и уринен би трябвало да отчете в тези дни от МЦ (ако е имало О.). 
Има обаче някакъв проблем с графиката, възможно е да не е имало овулация. Пила си и Дуфастон от 16 ден на МЦ (за 10 дни), от лекар ли беше назначена тази терапия и бяха ли установени (с УЗ преглед) евентуалните дни за овулация.
Приемът на Дуфастон трябва да започне след доказана овулация. Ехографското проследяване на доминантния фоликул до О. е важно, в противен случай прогестероновият медикамент може да потисне О. (ако фоликулът не е достигнал нужния размер). Още повече цикълът ти не е много редовен, в някои месеци е 28 дни, в други до 42 дни, т.е. не може да се разчита, че при теб овулацията всеки месец е около 14-15-16 ден (като при 28 дневен цикъл), за да започнеш Дуфастона на 16-ти.

Повишаването на БТ последните дни може и от настинката да е. Макар че е възможно да има бременност и при не много добре изглеждаща графика, затова първо направи един тест за бременност (по-точна информация дава кръвният), ако няма бременност най-добре да те погледнат с вагинален ехограф, за да се потърси причината за липсващия цикъл (евентуално задържан ф., киста ....).


Относно Дуфастон -а ми е назначен след О., да. НО...го пия всеки месец от януари месец. Стигнах до извода,че закъснението ми се дължи от ановулаторен цикъл , говоря за предния месец (42 дни).
Ще направя кръвен тест и ще пиша за резултата.
Благодаря  :bighug:
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #415 -: Август 05, 2015, 13:19:56 pm »
desskatas, пиши след теста, късмет  :)

Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #416 -: Август 05, 2015, 16:23:12 pm »
Непременно ще пиша за резултата, ще направя теста в петък
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #417 -: Август 07, 2015, 11:14:55 am »
Момичета считам ,че този цикъл ми е бил доста оскъден.
Правих уринен тест и резултата е отрицателен.
Продължавам напред!  ;)
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #418 -: Август 07, 2015, 11:42:39 am »
Момичета считам ,че този цикъл ми е бил доста оскъден.
Правих уринен тест и резултата е отрицателен.
Продължавам напред!  ;)
Успех този месец! :goodluck: :babyflips:
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #419 -: Август 07, 2015, 15:13:09 pm »
Благодаря! Дано да се получи по естествен начин, иначе заповедта по фонда я взимам края на този месец.
така като гледам как се движи БТ ,дано  уцеля ову то и ...да се получи. :)