0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #340 -: Май 14, 2015, 09:47:24 am »
Здравей, при два положителни теста за О, най- вероятно пикът на ЛХ е бил някъде по средата. Принципно ми се струва малко висока БТ за орално измерване независимо за коя фаза се отнасят, но все пак е важна разликата в двете фази да е около 0.4, отколкото абсолютните стойности, а графиката ти изглежда много добре. Ако те интересува коментара за настоящата графика и за нея са въпросите ти - според мен О ти е била на 15-16ти ден. Стискам палци :):bighug:
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #341 -: Май 14, 2015, 15:04:11 pm »
Здравей, при два положителни теста за О, най- вероятно пикът на ЛХ е бил някъде по средата. Принципно ми се струва малко висока БТ за орално измерване независимо за коя фаза се отнасят, но все пак е важна разликата в двете фази да е около 0.4, отколкото абсолютните стойности, а графиката ти изглежда много добре. Ако те интересува коментара за настоящата графика и за нея са въпросите ти - според мен О ти е била на 15-16ти ден. Стискам палци :):bighug:
И аз така мисля.
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #342 -: Май 15, 2015, 07:58:29 am »
Добро утро,май аз съм най-ранобудната хихии...Може ли да погледнете графиката,закъснява ми 3 дни,а теста от 1 ден на закъснението отрицателен..От 3-4 дена адски ми се спи,и все се събуждам рано..Не знам какво става,болят ме гърдите,и имам едно прозрачно течение........ :(

*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #343 -: Май 15, 2015, 08:28:18 am »
Детенце,според ТО, които си правила, О е била 16 или 17 ден. То тогава не следва ли М да ти дойде на 31-32 ден,т.е. днес или утре. На мен също ми се е случвало ТО да отчетат две черти на 16 ден,но тогава и цикълът ми(който нормално е на 28 дни) също се забавяше. Ако си правила ТБ на 28 ден,много е вероятно да не отчете. Пробвай днес или утре,ако не ти дойде. А ако имаш възможност пусни кръвен,той със сигурност ще отчете. Колкото до симптомите,съветвам те да не се вглеждаш в тях,за да не храниш илюзии и надежди,които после може да се окажат неистински и това да те срине психически. Пожелавам ти успех!




Всеки миг е още един шанс...
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #344 -: Май 15, 2015, 08:42:44 am »
По принцип и миналите месеци е била на 16-17 ден,но си ми идва на 28 дни като по часовник.................

*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #345 -: Май 15, 2015, 09:00:17 am »
Нали знаеш,че за да има бременност е добре Лутеалната фаза да има 10 дни минимум. Тестовете за О не винаги са гаранция за настъпването на такава. Мери и БТ,а най-добре е фоликометрията. ЛФ е също,толкова важна за зачеването,както и ОФ. Ако след засичането на О от лекар ЛФ ти е под 10 дни е добре да се консултираш със специалист.
 За сега не виждам място за притеснение,защото дори да е била на 17-18 ден от МЦ,имаш 10 дни ЛФ,но ако се случи да падне под 10.. Имай си едно на ум и потърси кадърен лекар.
« Последна редакция: Май 15, 2015, 09:03:19 am от Синеочка »


Всеки миг е още един шанс...
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #346 -: Май 15, 2015, 09:15:17 am »
Ами може да видиш графиката,пускала съм хормони на 3 ден,всичко в норма,имам доказана овулация с фоликуметрия,пусках хламидии-отрицателно...Само тръбите не съм изследвала....

Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #347 -: Май 19, 2015, 08:19:44 am »
Здравейте момичета,
Обърках се и моля за малко помощ.
Очакваната дата за цикъл беше вчера. От няколко дни БТ е 36,9 (орално, сутрин в 6). Преди два дни стана 36,8, а вчера 36,7. Вчера след обяд започна едно светло кафеникаво слузесто зацапване при избърсване. Тази сутрин температурата беше 36,8 и съм в цикъл.
Нормално ли е БТ да не спадне, а да се повиши леко?
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #348 -: Май 19, 2015, 09:30:01 am »
Здравей, любов. Понякога първите дни от цикъла БТ се запазва висока. Все пак, ако цикълът е нетипичен, направи си едно тестче. Успех :)
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #349 -: Май 19, 2015, 09:41:48 am »
Ами може да видиш графиката,пускала съм хормони на 3 ден,всичко в норма,имам доказана овулация с фоликуметрия,пусках хламидии-отрицателно...Само тръбите не съм изследвала....
Детенце,  не знам защо ми се струва, че ако е имало О, е била 24ти, 25ти ден от цикъла. Нямаш данни за БТ преди 17ти ден, но ... не знам. И преди, доста сме коментирали твои графики, така че би трябвало да си наясно вече горе-долу как се движи БТ и прочие. Според мен е добре да се консултираш със специалист, защото колкото и да коментираме тук, няма как да знаем къде е проблемът. Пробвай с няколко фоликулометрии, при които док да те следи и да коментира всяка фаза. Да се пуснат и хормони не само в началото на цикъла, но и в средата , и след О...изобщо всичко. Мое мнение  yahoo_33
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #350 -: Май 20, 2015, 10:16:26 am »
Здравей, любов. Понякога първите дни от цикъла БТ се запазва висока. Все пак, ако цикълът е нетипичен, направи си едно тестче. Успех :)




Благодаря, Лили! Права си, днес вече БТ спадна до 36,5. Изненадах се от спада и след това повишението в деня на цикъла. Но явно не всеки път е еднакво.
Нищо, следващия път се надявам да не спадне :)
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #351 -: Юни 23, 2015, 07:06:35 am »
Добро утро ,според графиката ми кога е най подходящият ден за сърчице ? Температурата я меря вагинално .
« Последна редакция: Юни 23, 2015, 08:15:05 am от inabel »
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #352 -: Юни 23, 2015, 08:05:41 am »
Здравей, според графиката ти, О е била на 11 ден. Виждам, че си слагала сърчица в и около този ден. Желая ти успех и стискам палци!


Всеки миг е още един шанс...
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #353 -: Юни 23, 2015, 10:02:49 am »
Добро утро ,според графиката ми кога е най подходящият ден за сърчице ? Температурата я меря вагинално .
Здравей, 11-12  ден. Успех!
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #354 -: Юни 28, 2015, 23:08:18 pm »
 Здравейте от мен :) нова съм и не съм много наясно...дали бихте желали да коментирате графиката ми.БТ я меря орално в 7 и 30 като махам термометъра при бипкащия сигнал.
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #355 -: Юни 29, 2015, 14:14:16 pm »
Здравейте от мен :) нова съм и не съм много наясно...дали бихте желали да коментирате графиката ми.БТ я меря орално в 7 и 30 като махам термометъра при бипкащия сигнал.
Здравей, ти с нередовен цикъл ли си? Според мен, ако е имало ову е била на 44-45 ден. Успех!
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #356 -: Юни 29, 2015, 16:32:41 pm »
sara_j, прави впечатление, че е твърде дълъг този цикъл.
Напиши малко повече за месечния си цикъл: с каква продължителнвост е обикновено, пробвала ли си да засечеш овулация с тестове, за първи път ли мериш базална температура ...? Досега правила ли си някаква консултация с лекар (евентуално УЗ преглед, изследвания ...)?

За базалната температура ще добавя, че измерването на БТ е най-добре да се прави ректално или вагинално, оралното е много по-неточно и е голяма вероятността цялостната графиката да има по-скоро объркваща динамика. Ако се използва дигитален термометър е добре да се държи 3-4мин. след сигнала, а живачен (или другите аналогични) -10 минути.
« Последна редакция: Юни 29, 2015, 17:08:04 pm от marsi »

Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #357 -: Юни 29, 2015, 19:57:13 pm »
Благодаря Ви, днес разбрах че съм бременна в 2-3 седмица :lol: както и аз го смятах . Успех на всички ;)
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #358 -: Юни 29, 2015, 20:30:42 pm »
Благодаря Ви, днес разбрах че съм бременна в 2-3 седмица :lol: както и аз го смятах . Успех на всички ;)
Честито! Лека бременност!  :)
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #359 -: Юни 29, 2015, 20:38:04 pm »
Благодаря Ви, днес разбрах че съм бременна в 2-3 седмица :lol: както и аз го смятах . Успех на всички ;)

sara_j, много се радвам  :), желая ти лека и спокойна бременност  :)