0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Малък Сечко /февруарска тема/ :)
« -: Февруари 01, 2015, 09:54:55 am »
Пожелавам здраве на всички, малки и големи  :D

*
Re: Малък Сечко /февруарска тема/ :)
« Отговор #1 -: Февруари 01, 2015, 14:43:38 pm »
Хайде, да е здрав и спокоен Малкия Сечко!

Както казва Еленка - ще ти отговоря на 30 февруари :lol:
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Малък Сечко /февруарска тема/ :)
« Отговор #2 -: Февруари 02, 2015, 10:22:34 am »
Само здрави и весели деца и родители през малък Сечко !

Момичета  да знаете  къде има  някакви артикули с Диего -играчките от филма , дрешки , раница?
 В Амазона видях , ама се чудя от там ли да поръчаме? Съответно с Дора   тук  има много , но   по неговите думи  са момичешки / лилави , розови , кукли  и т.н./,  и търсим с Диего :) 


*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Малък Сечко /февруарска тема/ :)
« Отговор #3 -: Февруари 02, 2015, 13:31:11 pm »
Търси и в Алиекспрес Диегото.


*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Малък Сечко /февруарска тема/ :)
« Отговор #4 -: Февруари 02, 2015, 16:33:40 pm »
там освен едни плюшени кукли Диего /даже малко грозни /  , друго няма :) Не е много комерсиален герой , очевидно.


*
Re: Малък Сечко /февруарска тема/ :)
« Отговор #5 -: Февруари 02, 2015, 19:04:41 pm »
Нимика, ти от кой град беше? На мен братовчед ми от Бургас ми ши спални комплекти с Диего. Ако искаш мога да го разпитам дали има още такъв плат, че беше преди около 5 години. Сега ми ши с ЦСКА  :lol:
*
Re: Малък Сечко /февруарска тема/ :)
« Отговор #6 -: Февруари 04, 2015, 13:31:39 pm »
Момичета, седя и мисля. Учителката на сина ми каза, че бил много срамежлив и това щяло да му пречи за у-ще (почва през септември, в у-щето ще има много деца от неговата градина, дори ни питаха с кого искаме да е в един клас, защото имат общо три). Да сме работели в тази насока! Честно казано, според мен това е характер и не може да се направи нещо кой знае какво. Като дете, и аз бях срамежлива. Някъде към пубертета се поокопитих.
Въпросът ми е към майките на срамежливи деца, които вече ходят на училище. Как се оправят децата там? На първо четене се сещам само за Деси на Стефи, но сигурно има и други.

Благодаря предварително за споделените мнения!

*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Малък Сечко /февруарска тема/ :)
« Отговор #7 -: Февруари 04, 2015, 13:33:45 pm »
mimi26, благодаря , но имаме  няколко спални комплекта  , и още един няма да ни е е нужен  .


Re: Малък Сечко /февруарска тема/ :)
« Отговор #8 -: Февруари 04, 2015, 14:02:55 pm »
Блу,ще се оправя детето не го мисли толкова от първи клас до сега пети слушам едно и също за Вера има знания само дето не е инициативна ако не я посочиш ще си трае и няма да вдигне ръка :lol: и аз бях такава ...ето тази година я записахме в частно училище( голяма грешка от днес я върнах в старото квартално) и думите на класната и от частното бяха същите много знае,но сякаш е неуверена в себе си и знанията си..
*
Re: Малък Сечко /февруарска тема/ :)
« Отговор #9 -: Февруари 04, 2015, 18:14:30 pm »
Деска, моята не е точно срамежлива, тя е изключително общителна, контактна и лъчезарна, просто е много добра и податлива на влияния. На мен това ми беше проблема, но притесненията се оказаха неоснователни. Детето се справя много добре, нямаше никакви проблеми с адаптацията, но и те в класа са 4 деца от ДГ.
Не се притеснявай от сега, това което можеш да направиш е да започнеш да му говориш, просто да го подготвяш за новото място, новата среда, че това че ще е различно не трябва да го притеснява и т.н.
Re: Малък Сечко /февруарска тема/ :)
« Отговор #10 -: Февруари 04, 2015, 22:31:24 pm »
Момичета, седя и мисля. Учителката на сина ми каза, че бил много срамежлив и това щяло да му пречи за у-ще (почва през септември, в у-щето ще има много деца от неговата градина, дори ни питаха с кого искаме да е в един клас, защото имат общо три). Да сме работели в тази насока! Честно казано, според мен това е характер и не може да се направи нещо кой знае какво. Като дете, и аз бях срамежлива. Някъде към пубертета се поокопитих.
Въпросът ми е към майките на срамежливи деца, които вече ходят на училище. Как се оправят децата там? На първо четене се сещам само за Деси на Стефи, но сигурно има и други.

Благодаря предварително за споделените мнения!

Деси,
изобщо не се притеснявай от сега за това. Не мисля, че характера на детето ще му повлияе и попречи на учебния процес. Имай предвид, че тук 1 и 2 клас са мноооого бавни и мудни, няма начин да не се справи.
Освен това изпитванията тук са изключително в писмен вид. Няма като при нас едно време, да те "извадят на дъската" :D :D както казваше баба ми и да говориш пред целия клас. Всичко е писмени "пробе".
Дара е обратния вариант на срамежлива, та не мога да дам личен съвет, Виж Калоян /да не е типично мъжка черта това :D/ е по дивичък и с непознати хора се държи в началото по резервирано.

Ти нали знаеш, че можеш да го"рюкщелнеш" за догодина, ако ти или възпитателите прицените.
Поздрави

*
Re: Малък Сечко /февруарска тема/ :)
« Отговор #11 -: Февруари 04, 2015, 22:44:01 pm »
Бени, няма смисъл да го отлагаме. Той е в предучилищна и на задължителния преглед при лекар преди у-ще (има ли го това при вас?) изкара пълен набор от точки. Като знания е напълно готов. В градината учиха буквите, после се научи сам да чете. Ако пита нещо, казваме му, но не го караме насила или дори целенасочено. Е, четенето на френски ще го затрудни, но мисля, че то не се учи в първи клас. Учителката му ни посъветва да помислим дали да не започне с френски като по-труден. С немския ще се справи без проблеми. Аз разбирам гледната й точка, но по-скоро не съм съгласна.
Предучилищната подготовка на неговата градина е много добра и в училището се радват, че (ще) имат толкова много деца, дошли от там.  :D

Стефи, Алекс, благодаря за даденото мнение!
« Последна редакция: Февруари 04, 2015, 22:51:34 pm от blue_sky »

Re: Малък Сечко /февруарска тема/ :)
« Отговор #12 -: Февруари 04, 2015, 23:36:32 pm »
Деси, има го и тук в Бавария този задължителен преглед на децата в предучилищна възраст.
Ще му е скучно тогава в 1 клас :) ще видиш. Щом вече може да чете.
Дара също можеше до известна степен да чете и смяташе без проблеми до 20 преди да тръгне в 1ви клас. Е, беше и много скучно в началото, обясняваше че училището било "дуф", като я питаше някой, как е там :D :D :D. И аз съответно потъвах от срам :)
И какъв френски в първи клас? Вие не сте ли в Берлин?
Тук започват английския от 3ти клас.

*
Re: Малък Сечко /февруарска тема/ :)
« Отговор #13 -: Февруари 04, 2015, 23:49:22 pm »
В Берлин сме, да. Ходеше на френска ясла, докато живеехме в Л-бург, после на френско-немска градина, където е и в момента и решихме да продължи с двата езика и го записахме в еропейско у-ще с френски (което си сътрудничи с градината).
Английски не знам кога ще учи. Нямам намерение да бързам. За момента три езика му стигат. Английския все ще го научи в някакъв момент. Май в пети клас го почват.
Ами, и аз си мисля, че ще скучае, ама какво да го правя, като е толкова любознателен?! Повечето деца от предучилищната му също могат да четат, въпреки че учителките ни обясниха, че те не ги учат на това.
Ето ти повече информация за концепта на обучението в това училище: https://daten2.verwaltungsportal.de/dateien/seitengenerator/praesentation_mgs_2014.pdf
« Последна редакция: Февруари 04, 2015, 23:56:58 pm от blue_sky »

*
Re: Малък Сечко /февруарска тема/ :)
« Отговор #14 -: Февруари 04, 2015, 23:49:50 pm »
Здравейте :)

Много здрави дечица пожелавам и аз!

У дома Ники ми е болна вече шести ден. Температура, кашлица и всички екстри. Тъй като леката артилерия не помогна, сега сме на антибиотик.

Деси, според мен срамежливостта на детето даже подпомага ученето. Аз като малка бях много срамежлива и си учех доста добре, понеже не общувах много с другите деца. След осми клас се отраках, изведнъж някак си, и започнах да вися по кафенетата и т.н. та поразвалих успеха. Принципно е по-лесно когато човек не е срамежлив. Но, си мисля че срамежливостта е преходна у децата. Щом детето си е минало тестовете, няма страшно.

Успешна седмица!  :)
« Последна редакция: Февруари 04, 2015, 23:51:49 pm от Раши »


*
Re: Малък Сечко /февруарска тема/ :)
« Отговор #15 -: Февруари 04, 2015, 23:58:50 pm »
Раши, и аз се отраках в пубертета и оценките ги изкарвах май основно със старите лаври.  :lol:

Бързо оздравяване желая на детето! При нас декември беше много болнав месец с малката, ама така е - първата година в яслата е по-тежка откъм болести. Приела съм го и като се разболее, не се шашкам толкова колкото със сина ми.
« Последна редакция: Февруари 05, 2015, 00:00:41 am от blue_sky »

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Малък Сечко /февруарска тема/ :)
« Отговор #16 -: Февруари 10, 2015, 10:43:00 am »
интересно за здравното осигуряване на децата:

http://monitor.bg/article?id=460113
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Малък Сечко /февруарска тема/ :)
« Отговор #17 -: Февруари 10, 2015, 11:54:20 am »
На мен ми прави впечатление как в лаборатория Бодимед ми взимат 4 лв. за вземане на кръв, независимо дали на мен или на Явор, докато във Вита никога не са ми искали и 1 лв. когато са му взимали кръв. И в двата случая с едно и също направление.
И двамата са болни вече 5 ден и няма никакво подобрение. Днес помолих педиатърката да мине да ги преслуша вкъщи. Нямат температура, но Явор страшно много кашля, задавя се от кашлица, а Мия освен, че кашля и много често пишка, няколко нощи подред се напишква. За пръв път ми се случва за толкова време никакво подобрение да няма.
<br />[link=http:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Малък Сечко /февруарска тема/ :)
« Отговор #18 -: Февруари 10, 2015, 12:19:19 pm »
4 лв ми се вижда много, обикновено таксата за вземане на кръв и екарисаж е 2.50
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Малък Сечко /февруарска тема/ :)
« Отговор #19 -: Февруари 10, 2015, 12:22:27 pm »
мешко, вируса който върлува сега е доста тежък и удря различно :(
моите деца дето боледуват на 3г. веднъж и двете го изкараха сега, а баща им кашля като магаре вече втора седмица.
дано мине бързо при вас.