0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Малък Сечко /февруарска тема/ :)
« Отговор #20 -: Февруари 10, 2015, 12:32:01 pm »
4 лв ми се вижда много, обикновено таксата за вземане на кръв и екарисаж е 2.50
Да, много е наистина, а и винаги има много хора там. Като открих, че във Вита работят и събота и неделя и няма хора обикновено, вече ходя само там.
<br />[link=http:
Re: Малък Сечко /февруарска тема/ :)
« Отговор #21 -: Февруари 17, 2015, 22:47:54 pm »
Привет, мацки!
Днес се замислих за следното нещо:
Колко възрастни и колко деца могат да се возят и как в лека кола 4+1!?
Злато си седи в стола или на седалка вързан и нямам проблеми с него, удобно си му е, а и заспива често, та ми е ок това. Но скоро ще пътуваме 5 възрастни и Злато. Та..... замислих се сериозно.
А нали съм ветеран и в шофьорската книжка, та едно време нямаше нито столчета за деца, нито седалки и беше позволено мисля до 2 деца под 7 години. А сега?!?!?!?
Re: Малък Сечко /февруарска тема/ :)
« Отговор #22 -: Февруари 17, 2015, 23:07:40 pm »
Сега като са задължителни столчетата, не виждам как ще стане, без да сте в нарушение. А и ако е за дълъг път, няма ли да е много неудобно за детето?
Re: Малък Сечко /февруарска тема/ :)
« Отговор #23 -: Февруари 17, 2015, 23:22:30 pm »
Да, по закон ми е интересно как е? И да - може да му е малко неудобно, но не чак толкоз,защото ще е с любимите жени отзад  :wink:
*
Re: Малък Сечко /февруарска тема/ :)
« Отговор #24 -: Февруари 18, 2015, 08:00:32 am »
По закон детето трябва да е в столче, а столчето заема място за един човек. Ще сте в нарушение, ако не му сложите столчето. А със столче трудно ще се съберете. Но потърси, някъде сигурно пише  :wink:

Re: Малък Сечко /февруарска тема/ :)
« Отговор #25 -: Февруари 18, 2015, 09:19:14 am »
Да питам от къде и какво бельо купувате за момченцата си. Бях свикнала с марката sholer-шити на ишлшме в България продаваха в едно магазинче, но... то вече не съществува. Всичко друго по тукашните магазини не ми се струва достатъчно качествено, а и онези бяха д много приятни цветове, десени, щампички. Та сега трябва да се преоринтирам. Дайте някакъв акъл, моля!  :)
*
Re: Малък Сечко /февруарска тема/ :)
« Отговор #26 -: Февруари 18, 2015, 11:53:27 am »
Хоупче, ако става въпрос за големия, аз последно време на моите поръчвам боксерки от спортсдиректс с различни картинки на Дисни. Много са мекички и на децата са им удобни. А потници купувам само бели български памучни от един склад тук.
Re: Малък Сечко /февруарска тема/ :)
« Отговор #27 -: Февруари 18, 2015, 15:42:08 pm »
За големия, за големия. Не е свикнал с боксерки, но ще разгедам. Благодаря, Мими.
*
Re: Малък Сечко /февруарска тема/ :)
« Отговор #28 -: Февруари 18, 2015, 15:53:39 pm »
И моите не бяха носили, докато не започвах да им поръчвам от тези. Сега не искат слипчета. Имай предвид, че моите им става и р-р 3-4 и 5-6. Ако е по-слабичък баткото в дупето, по-добре 1 номер по-малки да вземеш. Мога да ти измеря, ако харесаш някой модел и ние го имаме.
Ето от този вид са:
http://www.sportsdirect.com/kids/kids-underwear#dcp=1&dppp=100&OrderBy=price_asc&Filter=AFLOR%5EBoys%7CABRA%5ECharacter,Disney,DC+Comics,Marvel
Re: Малък Сечко /февруарска тема/ :)
« Отговор #29 -: Февруари 18, 2015, 23:29:49 pm »
Чл. 133. (1) (Изм. – ДВ, бр. 51 от 2007 г.) Забранява се превозването на по-голям брой пътници от определения в свидетелството за регистрация на моторното превозно средство.
(2) (Изм. – ДВ, бр. 51 от 2007 г.) Превозването на деца до 12-годишна възраст е забранено на задната седалка на мотоциклет или мотопед и на предната седалка на лек автомобил, освен ако за детето е поставена допълнителна специална седалка.

Това намерих по моя въпрос, т.е. както и да го мисля, 5 възрастни + 1 дете съм в нарушение.
Но ми стана чудно това, че се позволява на дете до 12 год. да седи отпред, ако е в специална седалка. Това нещо не ми се струва ОК.
*
Re: Малък Сечко /февруарска тема/ :)
« Отговор #30 -: Февруари 19, 2015, 09:57:14 am »
Мими, би ли ми премерила ширина на ластика горе на боксерките?
Иначе аз съм много доволна от боксерките на НМ.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: Малък Сечко /февруарска тема/ :)
« Отговор #31 -: Февруари 19, 2015, 11:43:54 am »
Но ми стана чудно това, че се позволява на дете до 12 год. да седи отпред, ако е в специална седалка. Това нещо не ми се струва ОК.

ОК е само ако колата няма въздушна възглавница на мястото до шофьора. На всички коли с фабрична възглавница си пише, че не бива да слагаш там дете под 12 г
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
Re: Малък Сечко /февруарска тема/ :)
« Отговор #32 -: Февруари 19, 2015, 14:12:21 pm »
Благодаря! Не знаех! Нашите коли нямат въздушни възглавници и даже се карах на мъжа ми един път като вози Злато отпред със стола де, защото отзад имаше багаж някакъв.
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Малък Сечко /февруарска тема/ :)
« Отговор #33 -: Февруари 19, 2015, 15:36:16 pm »
Барбароне, няма да я бъде твоята, както я мислиш явно.
Сега да питам - да се притеснявам ли че твърде се вживява в поставените от госпожите задачи. Тя ако не ѝ се получи занятието на мига, преди още да ѝ се направи забележка, почва да рони сълзи. А вчера освен кукерската маска, се оказа, че трябвало да носи и 4 - 5 сламки. Е да ама ми го казва това, като се прибрахме, а в къщи имаме само 3. Рони сълзи, мрънка и накрая се уговори с баща си, той да каже на госпожата, че нямаме повече сламки. И все такива „дълбоки и тежки драми“. Та се чудя аз ли съм твърде стара или тя е твърде мъничка. Но пък аз не помня чак такива драми да съм имала в училище, не приемах толкова на сериозно това, което поръчва другарката.
Re: Малък Сечко /февруарска тема/ :)
« Отговор #34 -: Февруари 19, 2015, 15:48:01 pm »
Пеше, те тез моми сегашните - много изпълнителни да знаЙш!
Вчера имахме в градината празник на таткото. Ами продължавам да твърдя и си е така де, че момичетата са мнооооооооооооооооого по-напред от момчетата :) Извинете, мъже!!!!!!!!!
Ами момиченцата изпълнителни, гледат госпожата в устата, чакат си реда на стихче, сценка и подобни, а момчетата ......... о ле-мале - всеки нанякъде си  :lol: Макар, че имат напредък от предни тържества, но пак се усеща!
Та си е напълно в реда на нещата момите да искат да са нацяло изпълнителни!
Пък ти - де ще помниш и ти нашето старо време  :lol: Хахахаха!
*
Re: Малък Сечко /февруарска тема/ :)
« Отговор #35 -: Февруари 19, 2015, 19:09:45 pm »
Мими, би ли ми премерила ширина на ластика горе на боксерките?
На 3-4 обиколката е 45см, а на 5-6 е 47см. Много е малка разликата между двата номера.
*
Re: Малък Сечко /февруарска тема/ :)
« Отговор #36 -: Февруари 20, 2015, 09:08:01 am »
Благодаря ти, Мими. Моят син (на 7) до скоро носеше р-р 98-104. :lol:


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Малък Сечко /февруарска тема/ :)
« Отговор #37 -: Февруари 20, 2015, 09:18:10 am »
Пеше, до дете си е, според мен. Деси е така, всичко каквото каже госпожата е закон, ако не го забрави де, че ние имаме и този проблем :lol:

*
Re: Малък Сечко /февруарска тема/ :)
« Отговор #38 -: Февруари 20, 2015, 09:38:29 am »
Сега да питам - да се притеснявам ли че твърде се вживява в поставените от госпожите задачи.

Чудех се и аз дали да не ви питам същото, честно  :wink:
Няколко пъти се буди през нощта и започва да реве, щото напр. забравил, че г-жата им казала за утре да знаят 5 думи - омоними 8O, или 3 нови гатанки...
Ако си работи вкъщи по някаква задачка, веднага се разстройва, ако сгреши и не иска да поправя и да продължи.
Чак се плаша на моменти...



*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Малък Сечко /февруарска тема/ :)
« Отговор #39 -: Февруари 20, 2015, 10:20:35 am »
Моите спомени са от начален курс и може би за това не свикнах да съм изпълнителна. Понеже мама ми беше класна известно време и както съм споделяла - „мамоо какво ни даде за домашна“. Малко ме е шамарила явно. Но пък брат ми чак се разрева веднъж. Татко, след нощна смяна сготвил, изчакал ни да се приберем от у-ще и ни нахранил и иска вече да ляга да спи. А онова се тръшка, че другарката от занималнята иска да занесе облечена и надписана тетрадка. На въпроса на баща ни коя другарка лапето хлипайки отговаря „ами ... ами ...другарката Лазароваааа, ами мамаааа“ :lol: Още тогава (била съм 5-ти клас) приех това за пълна идиотия, чак па толкоз впрягане какво казала някоя другарка. И то не коя да е, а мама!