0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Малък Сечко /февруарска тема/ :)
« Отговор #60 -: Февруари 27, 2015, 17:41:45 pm »
Преди няколко седмици лелята на мъжа ми ни пита дали учим Марко кои са топлите и студените цветове.

Ей такива кукувици гледат на децата като на съдове, които подлежат на тъпкане с информация, ама отрано и докато почне да прелива. И нямат капка мозък да осъзнаят, че тези деца цял живот ще бъдат бомбардирани с информация и ще трябва да я обработват и отсяват, а само сега имат няколко кратки години да си играят без очаквания за постижения и рекорди.
*
Re: Малък Сечко /февруарска тема/ :)
« Отговор #61 -: Февруари 27, 2015, 18:51:30 pm »
Ей такива кукувици гледат на децата като на съдове, които подлежат на тъпкане с информация, ама отрано и докато почне да прелива. И нямат капка мозък да осъзнаят, че тези деца цял живот ще бъдат бомбардирани с информация и ще трябва да я обработват и отсяват, а само сега имат няколко кратки години да си играят без очаквания за постижения и рекорди.
:good_post:
И за какво са му уменията да брои до 10 на тези 11 езика, особено иврит, японски и арабски. Апропо кой знае, че да ги преподава. Даже да приема, че статията е 50% журналистическа украса пак ще ми се види прекалено, има много нормални деца, които на тази възраст едвам са проговорили. И за какво го "портят" този детски мозък толкова от рано, болни амбиции, които според мен по-скоро биха навредили. Дори съм възмутена.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Малък Сечко /февруарска тема/ :)
« Отговор #62 -: Февруари 27, 2015, 19:20:22 pm »
Хаха, и Тошко брои на три езика - на български, на английски и от както гледа Дора и на испански. Може да брои от 1 до 20 и от 20 до 1. Освен това където види букви и почва да спелува - само на английски обаче,  българската азбука още не е усвоил :lol: :lol: :lol: В свое оправдание ще кажа, че не сме го учили, сам се научи от super simple learning songs. Насето и той гледа, ама нищо не е научил :D.


*
Re: Малък Сечко /февруарска тема/ :)
« Отговор #63 -: Февруари 27, 2015, 20:21:35 pm »
Хаха, личи си кои деца висят пред телевизорите  :lol: С тези чужди детски  :lol:
Аз нямам такива амбиции само за да се изфукам, че четяли или смятали. И аз четях на 4 и знаех таблицата за умножение на 6, обаче в първи клас ми беше толкова скучни, че не исках да ходя на училище. Ами не искам да им причиня същото. Като станаха на 6 изявиха желание да се учат да четат, когато искат сядаме и четем, без да ги натискам, игрите им докато пътуваме са да си дават задачи за смятане един на друг. Щом се забавляват, да го правят, след има няма половин година, ще ТРЯБВА да го правят. Така че още малко свобода.
За говоренето до около година и половина говориха перфектно мандарин  :lol: Само те си разбираха, никой друг  :lol: След това изведнъж се отприщиха с изречения. Една от първите им по-разбираеми думи беше "Наздраве"  :lol:
*
Re: Малък Сечко /февруарска тема/ :)
« Отговор #64 -: Февруари 27, 2015, 21:05:28 pm »
Я сега да видим чии родители редовно си казват "наздраве"! Дано е от онова хубавото, а не от другото болното.  :lol:

Синът ми в момента силно се вълнува от планетите. И обяснява "това там е Марс, онова е Юпитер". И дребната чула Юпитер и повтаря и тя като папагал. Викам на мъжа ми "остава и в яслата да го изтърси и ще ни помислят за някакви ненормалници, които учат двегодишно на планетите".  :lol:

*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Малък Сечко /февруарска тема/ :)
« Отговор #65 -: Февруари 27, 2015, 23:05:18 pm »
ех , как хубаво развеселихте темата  :)
Усмихнах се весело .

Така -от утре започваме тригонометрия и  после висша математика  , съчетани с  китайски  йероглифи . :lol:

Статията ясно, че е украсена , ама попитах ,  за да знам имам ли основание за притеснение -защото нито аз имам някакви амбиции или напъни да го уча нещо , нито той проявява заложби .

А и наскоро  една баба , след това и друга майка  на деца от нашата група ме попитаха:"С какво се занимавате у дома ?Учите ли нещо, рисувате ли ..."
 Защото те учели буквите , числата  и т.н.
Ами с нищо -казах аз - вечер след градина си играе, ако иска четем книжки , той си  драска  на листи и ми обяснява кое било кораб ,кола, ракета и т.н.


Аз съм дете на двама учители.Тръгнах в 1ви клас , като май познавах само моята буква и на родителите ми навярно .Което не ми попречи да завърша и уча  отлично  и усвоявам  всякакъв материал  и при следването ми .
Баща ми  и сега като чуе за дете на 3-4-5г.  да  се хвалят , че го учели азбуката ,  да брои , пише , смята ,т ой отговаря  -А , какво ще прави в 1клас и после още 11г?
Категорично е  против предварително обучение.
Макар, че сега като гледам системата на обучение в предучилищна какво изискват ми  се  струва доста.
И после  поне 11г . учат и накрая пак неграмотни ,ама това е друга тема.


Наздраве си казахме и тази вечер !
« Последна редакция: Февруари 27, 2015, 23:09:39 pm от nimika »


*
Re: Малък Сечко /февруарска тема/ :)
« Отговор #66 -: Февруари 27, 2015, 23:31:34 pm »
Я сега да видим чии родители редовно си казват "наздраве"! Дано е от онова хубавото, а не от другото болното.  :lol:
Баш от хубавото е, ми те и любимите играчки бяха двулитрови шишета от бира  :lol:
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Малък Сечко /февруарска тема/ :)
« Отговор #67 -: Февруари 28, 2015, 10:34:51 am »
nimika, и аз съм учителско дете, че и първо внуче - ами от мерак ме научиха и да чета и да пиша с печатни букви. Полза никаква нямах от това - само вреди - скучно ми беше в първи клас и да преминеш от писане на печатни на писане на ръкописни букви (и то с тънко и дебело) води до траен грознопис. Та Николета не исках да я уча на нищо, но то пита - коя е тая буква, как се пише ....  И аз казвам, няма да ѝ секвам ентусиазма сега я.
*
Re: Малък Сечко /февруарска тема/ :)
« Отговор #68 -: Февруари 28, 2015, 10:43:38 am »
Моята девойка пък пее на руски - фук, фук, фук
Ето тази песен:
https://www.youtube.com/watch?v=WFAeTlpYIqg
Значи ще добавя руски в говоримите езици  :lol:
Ама то от слушане до припадък на един руски диск от баща й  :lol:
Иначе брои на немски, подготвя се детето  :wink:
От няколко дни се затваря с спалнята и на въпроса - Какво правиш? Отговора е: Уча си домашните  :D
Когато имат желание да научат нещо е едно, а съвсем друго ние да им тъпчем в главите.
« Последна редакция: Февруари 28, 2015, 10:45:13 am от Ники »

Re: Малък Сечко /февруарска тема/ :)
« Отговор #69 -: Март 01, 2015, 00:20:05 am »
quote author=Ники link=topic=50928.msg1086905#msg1086905 date=1425113018]

Иначе брои на немски, подготвя се детето  :wink:

[/quote]



Re: Малък Сечко /февруарска тема/ :)
« Отговор #70 -: Март 01, 2015, 00:24:20 am »
quote author=Ники link=topic=50928.msg1086905#msg1086905 date=1425113018]

Иначе брои на немски, подготвя се детето  :wink:

[/quote]

Ники към немско ли се каните да идвате?
Изпуснала съм, ако е станало въпорс, сори.



*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Малък Сечко /февруарска тема/ :)
« Отговор #71 -: Март 01, 2015, 08:35:34 am »


*
Re: Малък Сечко /февруарска тема/ :)
« Отговор #72 -: Март 01, 2015, 08:51:59 am »
quote author=Ники link=topic=50928.msg1086905#msg1086905 date=1425113018]

Иначе брои на немски, подготвя се детето  :wink:


Ники към немско ли се каните да идвате?
Изпуснала съм, ако е станало въпорс, сори.
[/quote]
Да, Бени. Планираме пък да видим какво ще излезе  :D