0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Малък Сечко /февруарска тема/ :)
« -: Февруари 01, 2015, 09:54:55 am »
Пожелавам здраве на всички, малки и големи  :D

*
Re: Малък Сечко /февруарска тема/ :)
« Отговор #1 -: Февруари 01, 2015, 14:43:38 pm »
Хайде, да е здрав и спокоен Малкия Сечко!

Както казва Еленка - ще ти отговоря на 30 февруари :lol:
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Малък Сечко /февруарска тема/ :)
« Отговор #2 -: Февруари 02, 2015, 10:22:34 am »
Само здрави и весели деца и родители през малък Сечко !

Момичета  да знаете  къде има  някакви артикули с Диего -играчките от филма , дрешки , раница?
 В Амазона видях , ама се чудя от там ли да поръчаме? Съответно с Дора   тук  има много , но   по неговите думи  са момичешки / лилави , розови , кукли  и т.н./,  и търсим с Диего :) 


*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Малък Сечко /февруарска тема/ :)
« Отговор #3 -: Февруари 02, 2015, 13:31:11 pm »
Търси и в Алиекспрес Диегото.


*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Малък Сечко /февруарска тема/ :)
« Отговор #4 -: Февруари 02, 2015, 16:33:40 pm »
там освен едни плюшени кукли Диего /даже малко грозни /  , друго няма :) Не е много комерсиален герой , очевидно.


*
Re: Малък Сечко /февруарска тема/ :)
« Отговор #5 -: Февруари 02, 2015, 19:04:41 pm »
Нимика, ти от кой град беше? На мен братовчед ми от Бургас ми ши спални комплекти с Диего. Ако искаш мога да го разпитам дали има още такъв плат, че беше преди около 5 години. Сега ми ши с ЦСКА  :lol:
*
Re: Малък Сечко /февруарска тема/ :)
« Отговор #6 -: Февруари 04, 2015, 13:31:39 pm »
Момичета, седя и мисля. Учителката на сина ми каза, че бил много срамежлив и това щяло да му пречи за у-ще (почва през септември, в у-щето ще има много деца от неговата градина, дори ни питаха с кого искаме да е в един клас, защото имат общо три). Да сме работели в тази насока! Честно казано, според мен това е характер и не може да се направи нещо кой знае какво. Като дете, и аз бях срамежлива. Някъде към пубертета се поокопитих.
Въпросът ми е към майките на срамежливи деца, които вече ходят на училище. Как се оправят децата там? На първо четене се сещам само за Деси на Стефи, но сигурно има и други.

Благодаря предварително за споделените мнения!

*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Малък Сечко /февруарска тема/ :)
« Отговор #7 -: Февруари 04, 2015, 13:33:45 pm »
mimi26, благодаря , но имаме  няколко спални комплекта  , и още един няма да ни е е нужен  .


Re: Малък Сечко /февруарска тема/ :)
« Отговор #8 -: Февруари 04, 2015, 14:02:55 pm »
Блу,ще се оправя детето не го мисли толкова от първи клас до сега пети слушам едно и също за Вера има знания само дето не е инициативна ако не я посочиш ще си трае и няма да вдигне ръка :lol: и аз бях такава ...ето тази година я записахме в частно училище( голяма грешка от днес я върнах в старото квартално) и думите на класната и от частното бяха същите много знае,но сякаш е неуверена в себе си и знанията си..
*
Re: Малък Сечко /февруарска тема/ :)
« Отговор #9 -: Февруари 04, 2015, 18:14:30 pm »
Деска, моята не е точно срамежлива, тя е изключително общителна, контактна и лъчезарна, просто е много добра и податлива на влияния. На мен това ми беше проблема, но притесненията се оказаха неоснователни. Детето се справя много добре, нямаше никакви проблеми с адаптацията, но и те в класа са 4 деца от ДГ.
Не се притеснявай от сега, това което можеш да направиш е да започнеш да му говориш, просто да го подготвяш за новото място, новата среда, че това че ще е различно не трябва да го притеснява и т.н.
Re: Малък Сечко /февруарска тема/ :)
« Отговор #10 -: Февруари 04, 2015, 22:31:24 pm »
Момичета, седя и мисля. Учителката на сина ми каза, че бил много срамежлив и това щяло да му пречи за у-ще (почва през септември, в у-щето ще има много деца от неговата градина, дори ни питаха с кого искаме да е в един клас, защото имат общо три). Да сме работели в тази насока! Честно казано, според мен това е характер и не може да се направи нещо кой знае какво. Като дете, и аз бях срамежлива. Някъде към пубертета се поокопитих.
Въпросът ми е към майките на срамежливи деца, които вече ходят на училище. Как се оправят децата там? На първо четене се сещам само за Деси на Стефи, но сигурно има и други.

Благодаря предварително за споделените мнения!

Деси,
изобщо не се притеснявай от сега за това. Не мисля, че характера на детето ще му повлияе и попречи на учебния процес. Имай предвид, че тук 1 и 2 клас са мноооого бавни и мудни, няма начин да не се справи.
Освен това изпитванията тук са изключително в писмен вид. Няма като при нас едно време, да те "извадят на дъската" :D :D както казваше баба ми и да говориш пред целия клас. Всичко е писмени "пробе".
Дара е обратния вариант на срамежлива, та не мога да дам личен съвет, Виж Калоян /да не е типично мъжка черта това :D/ е по дивичък и с непознати хора се държи в началото по резервирано.

Ти нали знаеш, че можеш да го"рюкщелнеш" за догодина, ако ти или възпитателите прицените.
Поздрави

*
Re: Малък Сечко /февруарска тема/ :)
« Отговор #11 -: Февруари 04, 2015, 22:44:01 pm »
Бени, няма смисъл да го отлагаме. Той е в предучилищна и на задължителния преглед при лекар преди у-ще (има ли го това при вас?) изкара пълен набор от точки. Като знания е напълно готов. В градината учиха буквите, после се научи сам да чете. Ако пита нещо, казваме му, но не го караме насила или дори целенасочено. Е, четенето на френски ще го затрудни, но мисля, че то не се учи в първи клас. Учителката му ни посъветва да помислим дали да не започне с френски като по-труден. С немския ще се справи без проблеми. Аз разбирам гледната й точка, но по-скоро не съм съгласна.
Предучилищната подготовка на неговата градина е много добра и в училището се радват, че (ще) имат толкова много деца, дошли от там.  :D

Стефи, Алекс, благодаря за даденото мнение!
« Последна редакция: Февруари 04, 2015, 22:51:34 pm от blue_sky »

Re: Малък Сечко /февруарска тема/ :)
« Отговор #12 -: Февруари 04, 2015, 23:36:32 pm »
Деси, има го и тук в Бавария този задължителен преглед на децата в предучилищна възраст.
Ще му е скучно тогава в 1 клас :) ще видиш. Щом вече може да чете.
Дара също можеше до известна степен да чете и смяташе без проблеми до 20 преди да тръгне в 1ви клас. Е, беше и много скучно в началото, обясняваше че училището било "дуф", като я питаше някой, как е там :D :D :D. И аз съответно потъвах от срам :)
И какъв френски в първи клас? Вие не сте ли в Берлин?
Тук започват английския от 3ти клас.

*
Re: Малък Сечко /февруарска тема/ :)
« Отговор #13 -: Февруари 04, 2015, 23:49:22 pm »
В Берлин сме, да. Ходеше на френска ясла, докато живеехме в Л-бург, после на френско-немска градина, където е и в момента и решихме да продължи с двата езика и го записахме в еропейско у-ще с френски (което си сътрудничи с градината).
Английски не знам кога ще учи. Нямам намерение да бързам. За момента три езика му стигат. Английския все ще го научи в някакъв момент. Май в пети клас го почват.
Ами, и аз си мисля, че ще скучае, ама какво да го правя, като е толкова любознателен?! Повечето деца от предучилищната му също могат да четат, въпреки че учителките ни обясниха, че те не ги учат на това.
Ето ти повече информация за концепта на обучението в това училище: https://daten2.verwaltungsportal.de/dateien/seitengenerator/praesentation_mgs_2014.pdf
« Последна редакция: Февруари 04, 2015, 23:56:58 pm от blue_sky »

*
Re: Малък Сечко /февруарска тема/ :)
« Отговор #14 -: Февруари 04, 2015, 23:49:50 pm »
Здравейте :)

Много здрави дечица пожелавам и аз!

У дома Ники ми е болна вече шести ден. Температура, кашлица и всички екстри. Тъй като леката артилерия не помогна, сега сме на антибиотик.

Деси, според мен срамежливостта на детето даже подпомага ученето. Аз като малка бях много срамежлива и си учех доста добре, понеже не общувах много с другите деца. След осми клас се отраках, изведнъж някак си, и започнах да вися по кафенетата и т.н. та поразвалих успеха. Принципно е по-лесно когато човек не е срамежлив. Но, си мисля че срамежливостта е преходна у децата. Щом детето си е минало тестовете, няма страшно.

Успешна седмица!  :)
« Последна редакция: Февруари 04, 2015, 23:51:49 pm от Раши »


*
Re: Малък Сечко /февруарска тема/ :)
« Отговор #15 -: Февруари 04, 2015, 23:58:50 pm »
Раши, и аз се отраках в пубертета и оценките ги изкарвах май основно със старите лаври.  :lol:

Бързо оздравяване желая на детето! При нас декември беше много болнав месец с малката, ама така е - първата година в яслата е по-тежка откъм болести. Приела съм го и като се разболее, не се шашкам толкова колкото със сина ми.
« Последна редакция: Февруари 05, 2015, 00:00:41 am от blue_sky »

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Малък Сечко /февруарска тема/ :)
« Отговор #16 -: Февруари 10, 2015, 10:43:00 am »
интересно за здравното осигуряване на децата:

http://monitor.bg/article?id=460113
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Малък Сечко /февруарска тема/ :)
« Отговор #17 -: Февруари 10, 2015, 11:54:20 am »
На мен ми прави впечатление как в лаборатория Бодимед ми взимат 4 лв. за вземане на кръв, независимо дали на мен или на Явор, докато във Вита никога не са ми искали и 1 лв. когато са му взимали кръв. И в двата случая с едно и също направление.
И двамата са болни вече 5 ден и няма никакво подобрение. Днес помолих педиатърката да мине да ги преслуша вкъщи. Нямат температура, но Явор страшно много кашля, задавя се от кашлица, а Мия освен, че кашля и много често пишка, няколко нощи подред се напишква. За пръв път ми се случва за толкова време никакво подобрение да няма.
<br />[link=http:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Малък Сечко /февруарска тема/ :)
« Отговор #18 -: Февруари 10, 2015, 12:19:19 pm »
4 лв ми се вижда много, обикновено таксата за вземане на кръв и екарисаж е 2.50
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Малък Сечко /февруарска тема/ :)
« Отговор #19 -: Февруари 10, 2015, 12:22:27 pm »
мешко, вируса който върлува сега е доста тежък и удря различно :(
моите деца дето боледуват на 3г. веднъж и двете го изкараха сега, а баща им кашля като магаре вече втора седмица.
дано мине бързо при вас.
Re: Малък Сечко /февруарска тема/ :)
« Отговор #20 -: Февруари 10, 2015, 12:32:01 pm »
4 лв ми се вижда много, обикновено таксата за вземане на кръв и екарисаж е 2.50
Да, много е наистина, а и винаги има много хора там. Като открих, че във Вита работят и събота и неделя и няма хора обикновено, вече ходя само там.
<br />[link=http:
Re: Малък Сечко /февруарска тема/ :)
« Отговор #21 -: Февруари 17, 2015, 22:47:54 pm »
Привет, мацки!
Днес се замислих за следното нещо:
Колко възрастни и колко деца могат да се возят и как в лека кола 4+1!?
Злато си седи в стола или на седалка вързан и нямам проблеми с него, удобно си му е, а и заспива често, та ми е ок това. Но скоро ще пътуваме 5 възрастни и Злато. Та..... замислих се сериозно.
А нали съм ветеран и в шофьорската книжка, та едно време нямаше нито столчета за деца, нито седалки и беше позволено мисля до 2 деца под 7 години. А сега?!?!?!?
Re: Малък Сечко /февруарска тема/ :)
« Отговор #22 -: Февруари 17, 2015, 23:07:40 pm »
Сега като са задължителни столчетата, не виждам как ще стане, без да сте в нарушение. А и ако е за дълъг път, няма ли да е много неудобно за детето?
Re: Малък Сечко /февруарска тема/ :)
« Отговор #23 -: Февруари 17, 2015, 23:22:30 pm »
Да, по закон ми е интересно как е? И да - може да му е малко неудобно, но не чак толкоз,защото ще е с любимите жени отзад  :wink:
*
Re: Малък Сечко /февруарска тема/ :)
« Отговор #24 -: Февруари 18, 2015, 08:00:32 am »
По закон детето трябва да е в столче, а столчето заема място за един човек. Ще сте в нарушение, ако не му сложите столчето. А със столче трудно ще се съберете. Но потърси, някъде сигурно пише  :wink:

Re: Малък Сечко /февруарска тема/ :)
« Отговор #25 -: Февруари 18, 2015, 09:19:14 am »
Да питам от къде и какво бельо купувате за момченцата си. Бях свикнала с марката sholer-шити на ишлшме в България продаваха в едно магазинче, но... то вече не съществува. Всичко друго по тукашните магазини не ми се струва достатъчно качествено, а и онези бяха д много приятни цветове, десени, щампички. Та сега трябва да се преоринтирам. Дайте някакъв акъл, моля!  :)
*
Re: Малък Сечко /февруарска тема/ :)
« Отговор #26 -: Февруари 18, 2015, 11:53:27 am »
Хоупче, ако става въпрос за големия, аз последно време на моите поръчвам боксерки от спортсдиректс с различни картинки на Дисни. Много са мекички и на децата са им удобни. А потници купувам само бели български памучни от един склад тук.
Re: Малък Сечко /февруарска тема/ :)
« Отговор #27 -: Февруари 18, 2015, 15:42:08 pm »
За големия, за големия. Не е свикнал с боксерки, но ще разгедам. Благодаря, Мими.
*
Re: Малък Сечко /февруарска тема/ :)
« Отговор #28 -: Февруари 18, 2015, 15:53:39 pm »
И моите не бяха носили, докато не започвах да им поръчвам от тези. Сега не искат слипчета. Имай предвид, че моите им става и р-р 3-4 и 5-6. Ако е по-слабичък баткото в дупето, по-добре 1 номер по-малки да вземеш. Мога да ти измеря, ако харесаш някой модел и ние го имаме.
Ето от този вид са:
http://www.sportsdirect.com/kids/kids-underwear#dcp=1&dppp=100&OrderBy=price_asc&Filter=AFLOR%5EBoys%7CABRA%5ECharacter,Disney,DC+Comics,Marvel
Re: Малък Сечко /февруарска тема/ :)
« Отговор #29 -: Февруари 18, 2015, 23:29:49 pm »
Чл. 133. (1) (Изм. – ДВ, бр. 51 от 2007 г.) Забранява се превозването на по-голям брой пътници от определения в свидетелството за регистрация на моторното превозно средство.
(2) (Изм. – ДВ, бр. 51 от 2007 г.) Превозването на деца до 12-годишна възраст е забранено на задната седалка на мотоциклет или мотопед и на предната седалка на лек автомобил, освен ако за детето е поставена допълнителна специална седалка.

Това намерих по моя въпрос, т.е. както и да го мисля, 5 възрастни + 1 дете съм в нарушение.
Но ми стана чудно това, че се позволява на дете до 12 год. да седи отпред, ако е в специална седалка. Това нещо не ми се струва ОК.
*
Re: Малък Сечко /февруарска тема/ :)
« Отговор #30 -: Февруари 19, 2015, 09:57:14 am »
Мими, би ли ми премерила ширина на ластика горе на боксерките?
Иначе аз съм много доволна от боксерките на НМ.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: Малък Сечко /февруарска тема/ :)
« Отговор #31 -: Февруари 19, 2015, 11:43:54 am »
Но ми стана чудно това, че се позволява на дете до 12 год. да седи отпред, ако е в специална седалка. Това нещо не ми се струва ОК.

ОК е само ако колата няма въздушна възглавница на мястото до шофьора. На всички коли с фабрична възглавница си пише, че не бива да слагаш там дете под 12 г
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
Re: Малък Сечко /февруарска тема/ :)
« Отговор #32 -: Февруари 19, 2015, 14:12:21 pm »
Благодаря! Не знаех! Нашите коли нямат въздушни възглавници и даже се карах на мъжа ми един път като вози Злато отпред със стола де, защото отзад имаше багаж някакъв.
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Малък Сечко /февруарска тема/ :)
« Отговор #33 -: Февруари 19, 2015, 15:36:16 pm »
Барбароне, няма да я бъде твоята, както я мислиш явно.
Сега да питам - да се притеснявам ли че твърде се вживява в поставените от госпожите задачи. Тя ако не ѝ се получи занятието на мига, преди още да ѝ се направи забележка, почва да рони сълзи. А вчера освен кукерската маска, се оказа, че трябвало да носи и 4 - 5 сламки. Е да ама ми го казва това, като се прибрахме, а в къщи имаме само 3. Рони сълзи, мрънка и накрая се уговори с баща си, той да каже на госпожата, че нямаме повече сламки. И все такива „дълбоки и тежки драми“. Та се чудя аз ли съм твърде стара или тя е твърде мъничка. Но пък аз не помня чак такива драми да съм имала в училище, не приемах толкова на сериозно това, което поръчва другарката.
Re: Малък Сечко /февруарска тема/ :)
« Отговор #34 -: Февруари 19, 2015, 15:48:01 pm »
Пеше, те тез моми сегашните - много изпълнителни да знаЙш!
Вчера имахме в градината празник на таткото. Ами продължавам да твърдя и си е така де, че момичетата са мнооооооооооооооооого по-напред от момчетата :) Извинете, мъже!!!!!!!!!
Ами момиченцата изпълнителни, гледат госпожата в устата, чакат си реда на стихче, сценка и подобни, а момчетата ......... о ле-мале - всеки нанякъде си  :lol: Макар, че имат напредък от предни тържества, но пак се усеща!
Та си е напълно в реда на нещата момите да искат да са нацяло изпълнителни!
Пък ти - де ще помниш и ти нашето старо време  :lol: Хахахаха!
*
Re: Малък Сечко /февруарска тема/ :)
« Отговор #35 -: Февруари 19, 2015, 19:09:45 pm »
Мими, би ли ми премерила ширина на ластика горе на боксерките?
На 3-4 обиколката е 45см, а на 5-6 е 47см. Много е малка разликата между двата номера.
*
Re: Малък Сечко /февруарска тема/ :)
« Отговор #36 -: Февруари 20, 2015, 09:08:01 am »
Благодаря ти, Мими. Моят син (на 7) до скоро носеше р-р 98-104. :lol:


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Малък Сечко /февруарска тема/ :)
« Отговор #37 -: Февруари 20, 2015, 09:18:10 am »
Пеше, до дете си е, според мен. Деси е така, всичко каквото каже госпожата е закон, ако не го забрави де, че ние имаме и този проблем :lol:

*
Re: Малък Сечко /февруарска тема/ :)
« Отговор #38 -: Февруари 20, 2015, 09:38:29 am »
Сега да питам - да се притеснявам ли че твърде се вживява в поставените от госпожите задачи.

Чудех се и аз дали да не ви питам същото, честно  :wink:
Няколко пъти се буди през нощта и започва да реве, щото напр. забравил, че г-жата им казала за утре да знаят 5 думи - омоними 8O, или 3 нови гатанки...
Ако си работи вкъщи по някаква задачка, веднага се разстройва, ако сгреши и не иска да поправя и да продължи.
Чак се плаша на моменти...



*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Малък Сечко /февруарска тема/ :)
« Отговор #39 -: Февруари 20, 2015, 10:20:35 am »
Моите спомени са от начален курс и може би за това не свикнах да съм изпълнителна. Понеже мама ми беше класна известно време и както съм споделяла - „мамоо какво ни даде за домашна“. Малко ме е шамарила явно. Но пък брат ми чак се разрева веднъж. Татко, след нощна смяна сготвил, изчакал ни да се приберем от у-ще и ни нахранил и иска вече да ляга да спи. А онова се тръшка, че другарката от занималнята иска да занесе облечена и надписана тетрадка. На въпроса на баща ни коя другарка лапето хлипайки отговаря „ами ... ами ...другарката Лазароваааа, ами мамаааа“ :lol: Още тогава (била съм 5-ти клас) приех това за пълна идиотия, чак па толкоз впрягане какво казала някоя другарка. И то не коя да е, а мама!
Re: Малък Сечко /февруарска тема/ :)
« Отговор #40 -: Февруари 20, 2015, 14:30:52 pm »
Неда, това според мен е знак, че детето е много интелигентно и будно. Радвай се :)

Пеше, също

Аз си мисля, че това е по-добрия вариант, детето да е изпълнително и отговорно.
Непукизма няма да им донесе нищо добро в училище.
Моята дъщеря засега е отговорна и изпълнителна, не се впряга толкова обаче, ако е сбъркала нещо, отговара й е "На всеки може да се случи" :D, което на мен не ми харесва.

Имам няколко приятелки, чийто деца са вече в пубертета, изобщо не им пука, че получават слаби оценки, майките се опитват да обясня, че бъдещото им зависи от това...ама, не, пълен игнор.
Едната се е в чудо видяла какво да прави, плаче й се.
Мислете го и това, че идва пубертет и децата се променят :)

Приятен уикенд на всички

*
Re: Малък Сечко /февруарска тема/ :)
« Отговор #41 -: Февруари 21, 2015, 16:41:41 pm »
Здравейте,момичета!
Имам една питанка към вас с по големи дечица.Кога проговориха децата ви?
Моят син скоро направи 2 год. и казва точно 6 думички.Вече почвам да се притеснявам...
Разбира всичко каквото му кажа.Носи ми каквото му поръчам,но не говори.

Ако не вярвате в чудеса вероятно сте забравили,че всеки от нас е чудо!
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Малък Сечко /февруарска тема/ :)
« Отговор #42 -: Февруари 21, 2015, 18:44:00 pm »
По мои наблюдения, точно около тази възраст изведнъж ги наляга логореята. Е, добре де, момчетата може и да са малко по-мълчаливи. До тази възраст речников запас, може да пробват да казват някоя друга дума, по скоро да опитат как звучи. И после се почва еднаааа ....
*
Re: Малък Сечко /февруарска тема/ :)
« Отговор #43 -: Февруари 21, 2015, 23:19:44 pm »
Керита, на мен ми се вижда нормално за момче на тази възраст. Щерка ми не спира да бърбори и почти всичко й се разбира, но тя е момиче и второ дете. Брат й проговори на 2 г. със срички. А сега не спира да философства.

Re: Малък Сечко /февруарска тема/ :)
« Отговор #44 -: Февруари 22, 2015, 02:55:34 am »
след две години трябва да има поне 15-20 думи в речника си. Не е необходимо да са ...човешки :lol: например да казва ясно "хляб", заместителят му с "апу" е ок. Проблемно е, ако наистина няма и тези заместители и е хубаво да се посети детски логопед.
Моят син така му хванахме проблем с говоренето и започнахме правилна работа с него по препоръка на логопеда. За три месеца проговори гладко.

[/url][/url]
*
Re: Малък Сечко /февруарска тема/ :)
« Отговор #45 -: Февруари 22, 2015, 03:14:56 am »
Не мисля,че е повод за притеснение още повече за логопеди,моите проговориха добре около 3 годишна възраст вече всичко да се разбира.
*
Re: Малък Сечко /февруарска тема/ :)
« Отговор #46 -: Февруари 22, 2015, 11:23:59 am »
Константин проговори месец-два след навършването на 2 години. Дотогава всичко беше "у.у"... Изведнъж си проговори почти като възрастен, без бебешки думи /само дето се казваше Кокотин  :D/...
Сега се чудя кога ли ще ме продаде някъде    :wink:



*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Малък Сечко /февруарска тема/ :)
« Отговор #47 -: Февруари 23, 2015, 11:06:16 am »
Георги проговори на 1г. и 7 м. ,като на 1г. 10-11 м. вече говореше много добре всичко( ясно,не по бебешки ).Никола на 1г. и 8 м знаеше вече доста думички,но доста от тях си ги разбирахме ние.Сега е на 2г. и 3м. и говори всичко,пее песни,брои до 10 и знае някои от цветовете ,но не говори така добре като брат си на тази възраст.Георги изговаряше думите като голям човек на тази възраст,а Никола още си казва някои по така по бебешки.Но пък той на 2 г. не използваше  "аз"  и като сме го питали "кой изяде сандвича " примерно -отговаряше с "Жорко" ,а Никола отговаря с "аз" .
 Децата са си различни.Има деца,дето до 3 годинки само мучат (имам 2 такива примера около мен ) ,а след това проговарят за дни буквално.
<br />
Re: Малък Сечко /февруарска тема/ :)
« Отговор #48 -: Февруари 23, 2015, 14:25:57 pm »
kerita, Явор направи 2 години преди 20ина дни и буквално за една седмица около рождения си ден, започна страшно много да говори. Освен, че проговори някак интензивно, говори и доста разбираемо, което ми направи добро впечатление.
<br />[link=http:
*
Re: Малък Сечко /февруарска тема/ :)
« Отговор #49 -: Февруари 24, 2015, 08:39:06 am »
Благодаря за отговорите,момичета!Явно трябва да се въоръжим с търпение. :)

Ако не вярвате в чудеса вероятно сте забравили,че всеки от нас е чудо!
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Малък Сечко /февруарска тема/ :)
« Отговор #50 -: Февруари 24, 2015, 08:44:31 am »
kerita, етапите на проговаряне при моето дете (а предполагам не само моето) бяха:
1) Кажи маме ....
2)Не те разбрах, повтори
3)Млъкни малко де
Та ще пишеш тук след година - две как не млъква.


Аааа, да и в темата с бисерите ще се разпишеш :wink:
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Малък Сечко /февруарска тема/ :)
« Отговор #51 -: Февруари 26, 2015, 21:55:50 pm »
Ето това  ми излезе отнякъде  с линк :
http://www.bgnow.eu/news.php?cat=2&cp=0&newsid=33688
Момичета, реалистично ли е    с поред вас написаното ?


*
Re: Малък Сечко /февруарска тема/ :)
« Отговор #52 -: Февруари 26, 2015, 23:46:37 pm »
Доста е поукрасено.  :lol:

*
Re: Малък Сечко /февруарска тема/ :)
« Отговор #53 -: Февруари 27, 2015, 08:22:55 am »
"Сега започваме да учим умножение, но в началото с калкулатор, докато разбере за какво става дума", разказа майката Нивелина Савова - кому е нужно  8O

*
Re: Малък Сечко /февруарска тема/ :)
« Отговор #54 -: Февруари 27, 2015, 09:16:54 am »
абе малко, малко, според мен доста е поукрасено :lol:

имаме познато дете, момченце, което на 4-5 г. можеше да чете (не че е кой знае какво де, и аз четях на 4.6г.), на 6г. събираше и изваждаше 3-4-5 цифрени числа, НО гледаше го бабата, която е на около 70 г. и горката толкова я мързеше да го извежда, че го занимаваше с тия неща. Майката доста се хвалеше с това, а сега детето е на 7 и нещо и е абсолютен социопат, неможе дори да се облича сам, а за яденето да не ви говоря. Под "далновидното" отглеждане от бабата, детето има гастрит, злоядо е, защото тя го хранеше с кебапчета и кюфтета от близката кръчма и чипс от пакет. Сега не че яде по-различни неща де. На размери е по-малък от моята Еленка.
Абе с две думи, голяма работа че можеше да събере 1265+2314....
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Малък Сечко /февруарска тема/ :)
« Отговор #55 -: Февруари 27, 2015, 10:16:38 am »
:lol: Стефи, обичам чувството ти за хумор......
Абе с две думи, голяма работа че можеше да събере 1265+2314....
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Малък Сечко /февруарска тема/ :)
« Отговор #56 -: Февруари 27, 2015, 11:20:46 am »
Стефи, то които и деца да са, ще са по-малки от твоите. Не знам с какво ги торите.  :lol:
Значи моята дребосъчка, като на 2 г. може да се облича и да яде сама, си е направо истински гений. Знаех си аз.  :lol:

Със сигурност има и талантливи деца, вероятно и с това дете много се занимават, но според мен в този случай са се чудили с какво да си запълнят вестника или там съответното електронно издание. Самото заглавие, че знае 11 езика, а после се оказва, че можело да брои до десет на 11 езика. Е, не е много трудно да научи папагалски 100 думи.
« Последна редакция: Февруари 27, 2015, 11:23:21 am от blue_sky »

*
Re: Малък Сечко /февруарска тема/ :)
« Отговор #57 -: Февруари 27, 2015, 14:14:36 pm »
Самото заглавие, че знае 11 езика, а после се оказва, че можело да брои до десет на 11 езика. Е, не е много трудно да научи папагалски 100 думи.

Това е първото, което аз си помислих :lol: И аз имам много познати деца, които едва проговорили "броят" и т.н., но истината е, че просто им е много силно развит усета да помнят и повтарят и така. А да знаеш език е съвсем друго нещо....
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Малък Сечко /февруарска тема/ :)
« Отговор #58 -: Февруари 27, 2015, 15:10:42 pm »
Абе какво ми говорите за езици, моето дете също „брои“ на 2 езика. Тя всъщност вече наистина може да брои. Но пък преди на навърши 4 знаеше Питагоровата теорема :wink:
*
Re: Малък Сечко /февруарска тема/ :)
« Отговор #59 -: Февруари 27, 2015, 15:17:14 pm »
А Константин на 3г. ме попита "Мамо, това ромбоидна призма ли е?"  :lol: :lol: :lol:
Чудя се, как са ни пропуснали от пресата...



*
Re: Малък Сечко /февруарска тема/ :)
« Отговор #60 -: Февруари 27, 2015, 17:41:45 pm »
Преди няколко седмици лелята на мъжа ми ни пита дали учим Марко кои са топлите и студените цветове.

Ей такива кукувици гледат на децата като на съдове, които подлежат на тъпкане с информация, ама отрано и докато почне да прелива. И нямат капка мозък да осъзнаят, че тези деца цял живот ще бъдат бомбардирани с информация и ще трябва да я обработват и отсяват, а само сега имат няколко кратки години да си играят без очаквания за постижения и рекорди.
*
Re: Малък Сечко /февруарска тема/ :)
« Отговор #61 -: Февруари 27, 2015, 18:51:30 pm »
Ей такива кукувици гледат на децата като на съдове, които подлежат на тъпкане с информация, ама отрано и докато почне да прелива. И нямат капка мозък да осъзнаят, че тези деца цял живот ще бъдат бомбардирани с информация и ще трябва да я обработват и отсяват, а само сега имат няколко кратки години да си играят без очаквания за постижения и рекорди.
:good_post:
И за какво са му уменията да брои до 10 на тези 11 езика, особено иврит, японски и арабски. Апропо кой знае, че да ги преподава. Даже да приема, че статията е 50% журналистическа украса пак ще ми се види прекалено, има много нормални деца, които на тази възраст едвам са проговорили. И за какво го "портят" този детски мозък толкова от рано, болни амбиции, които според мен по-скоро биха навредили. Дори съм възмутена.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Малък Сечко /февруарска тема/ :)
« Отговор #62 -: Февруари 27, 2015, 19:20:22 pm »
Хаха, и Тошко брои на три езика - на български, на английски и от както гледа Дора и на испански. Може да брои от 1 до 20 и от 20 до 1. Освен това където види букви и почва да спелува - само на английски обаче,  българската азбука още не е усвоил :lol: :lol: :lol: В свое оправдание ще кажа, че не сме го учили, сам се научи от super simple learning songs. Насето и той гледа, ама нищо не е научил :D.


*
Re: Малък Сечко /февруарска тема/ :)
« Отговор #63 -: Февруари 27, 2015, 20:21:35 pm »
Хаха, личи си кои деца висят пред телевизорите  :lol: С тези чужди детски  :lol:
Аз нямам такива амбиции само за да се изфукам, че четяли или смятали. И аз четях на 4 и знаех таблицата за умножение на 6, обаче в първи клас ми беше толкова скучни, че не исках да ходя на училище. Ами не искам да им причиня същото. Като станаха на 6 изявиха желание да се учат да четат, когато искат сядаме и четем, без да ги натискам, игрите им докато пътуваме са да си дават задачи за смятане един на друг. Щом се забавляват, да го правят, след има няма половин година, ще ТРЯБВА да го правят. Така че още малко свобода.
За говоренето до около година и половина говориха перфектно мандарин  :lol: Само те си разбираха, никой друг  :lol: След това изведнъж се отприщиха с изречения. Една от първите им по-разбираеми думи беше "Наздраве"  :lol:
*
Re: Малък Сечко /февруарска тема/ :)
« Отговор #64 -: Февруари 27, 2015, 21:05:28 pm »
Я сега да видим чии родители редовно си казват "наздраве"! Дано е от онова хубавото, а не от другото болното.  :lol:

Синът ми в момента силно се вълнува от планетите. И обяснява "това там е Марс, онова е Юпитер". И дребната чула Юпитер и повтаря и тя като папагал. Викам на мъжа ми "остава и в яслата да го изтърси и ще ни помислят за някакви ненормалници, които учат двегодишно на планетите".  :lol:

*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Малък Сечко /февруарска тема/ :)
« Отговор #65 -: Февруари 27, 2015, 23:05:18 pm »
ех , как хубаво развеселихте темата  :)
Усмихнах се весело .

Така -от утре започваме тригонометрия и  после висша математика  , съчетани с  китайски  йероглифи . :lol:

Статията ясно, че е украсена , ама попитах ,  за да знам имам ли основание за притеснение -защото нито аз имам някакви амбиции или напъни да го уча нещо , нито той проявява заложби .

А и наскоро  една баба , след това и друга майка  на деца от нашата група ме попитаха:"С какво се занимавате у дома ?Учите ли нещо, рисувате ли ..."
 Защото те учели буквите , числата  и т.н.
Ами с нищо -казах аз - вечер след градина си играе, ако иска четем книжки , той си  драска  на листи и ми обяснява кое било кораб ,кола, ракета и т.н.


Аз съм дете на двама учители.Тръгнах в 1ви клас , като май познавах само моята буква и на родителите ми навярно .Което не ми попречи да завърша и уча  отлично  и усвоявам  всякакъв материал  и при следването ми .
Баща ми  и сега като чуе за дете на 3-4-5г.  да  се хвалят , че го учели азбуката ,  да брои , пише , смята ,т ой отговаря  -А , какво ще прави в 1клас и после още 11г?
Категорично е  против предварително обучение.
Макар, че сега като гледам системата на обучение в предучилищна какво изискват ми  се  струва доста.
И после  поне 11г . учат и накрая пак неграмотни ,ама това е друга тема.


Наздраве си казахме и тази вечер !
« Последна редакция: Февруари 27, 2015, 23:09:39 pm от nimika »


*
Re: Малък Сечко /февруарска тема/ :)
« Отговор #66 -: Февруари 27, 2015, 23:31:34 pm »
Я сега да видим чии родители редовно си казват "наздраве"! Дано е от онова хубавото, а не от другото болното.  :lol:
Баш от хубавото е, ми те и любимите играчки бяха двулитрови шишета от бира  :lol:
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Малък Сечко /февруарска тема/ :)
« Отговор #67 -: Февруари 28, 2015, 10:34:51 am »
nimika, и аз съм учителско дете, че и първо внуче - ами от мерак ме научиха и да чета и да пиша с печатни букви. Полза никаква нямах от това - само вреди - скучно ми беше в първи клас и да преминеш от писане на печатни на писане на ръкописни букви (и то с тънко и дебело) води до траен грознопис. Та Николета не исках да я уча на нищо, но то пита - коя е тая буква, как се пише ....  И аз казвам, няма да ѝ секвам ентусиазма сега я.
*
Re: Малък Сечко /февруарска тема/ :)
« Отговор #68 -: Февруари 28, 2015, 10:43:38 am »
Моята девойка пък пее на руски - фук, фук, фук
Ето тази песен:
https://www.youtube.com/watch?v=WFAeTlpYIqg
Значи ще добавя руски в говоримите езици  :lol:
Ама то от слушане до припадък на един руски диск от баща й  :lol:
Иначе брои на немски, подготвя се детето  :wink:
От няколко дни се затваря с спалнята и на въпроса - Какво правиш? Отговора е: Уча си домашните  :D
Когато имат желание да научат нещо е едно, а съвсем друго ние да им тъпчем в главите.
« Последна редакция: Февруари 28, 2015, 10:45:13 am от Ники »

Re: Малък Сечко /февруарска тема/ :)
« Отговор #69 -: Март 01, 2015, 00:20:05 am »
quote author=Ники link=topic=50928.msg1086905#msg1086905 date=1425113018]

Иначе брои на немски, подготвя се детето  :wink:

[/quote]



Re: Малък Сечко /февруарска тема/ :)
« Отговор #70 -: Март 01, 2015, 00:24:20 am »
quote author=Ники link=topic=50928.msg1086905#msg1086905 date=1425113018]

Иначе брои на немски, подготвя се детето  :wink:

[/quote]

Ники към немско ли се каните да идвате?
Изпуснала съм, ако е станало въпорс, сори.



*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Малък Сечко /февруарска тема/ :)
« Отговор #71 -: Март 01, 2015, 08:35:34 am »


*
Re: Малък Сечко /февруарска тема/ :)
« Отговор #72 -: Март 01, 2015, 08:51:59 am »
quote author=Ники link=topic=50928.msg1086905#msg1086905 date=1425113018]

Иначе брои на немски, подготвя се детето  :wink:


Ники към немско ли се каните да идвате?
Изпуснала съм, ако е станало въпорс, сори.
[/quote]
Да, Бени. Планираме пък да видим какво ще излезе  :D