0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Малък Сечко /февруарска тема/ :)
« Отговор #40 -: Февруари 20, 2015, 14:30:52 pm »
Неда, това според мен е знак, че детето е много интелигентно и будно. Радвай се :)

Пеше, също

Аз си мисля, че това е по-добрия вариант, детето да е изпълнително и отговорно.
Непукизма няма да им донесе нищо добро в училище.
Моята дъщеря засега е отговорна и изпълнителна, не се впряга толкова обаче, ако е сбъркала нещо, отговара й е "На всеки може да се случи" :D, което на мен не ми харесва.

Имам няколко приятелки, чийто деца са вече в пубертета, изобщо не им пука, че получават слаби оценки, майките се опитват да обясня, че бъдещото им зависи от това...ама, не, пълен игнор.
Едната се е в чудо видяла какво да прави, плаче й се.
Мислете го и това, че идва пубертет и децата се променят :)

Приятен уикенд на всички

*
Re: Малък Сечко /февруарска тема/ :)
« Отговор #41 -: Февруари 21, 2015, 16:41:41 pm »
Здравейте,момичета!
Имам една питанка към вас с по големи дечица.Кога проговориха децата ви?
Моят син скоро направи 2 год. и казва точно 6 думички.Вече почвам да се притеснявам...
Разбира всичко каквото му кажа.Носи ми каквото му поръчам,но не говори.

Ако не вярвате в чудеса вероятно сте забравили,че всеки от нас е чудо!
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Малък Сечко /февруарска тема/ :)
« Отговор #42 -: Февруари 21, 2015, 18:44:00 pm »
По мои наблюдения, точно около тази възраст изведнъж ги наляга логореята. Е, добре де, момчетата може и да са малко по-мълчаливи. До тази възраст речников запас, може да пробват да казват някоя друга дума, по скоро да опитат как звучи. И после се почва еднаааа ....
*
Re: Малък Сечко /февруарска тема/ :)
« Отговор #43 -: Февруари 21, 2015, 23:19:44 pm »
Керита, на мен ми се вижда нормално за момче на тази възраст. Щерка ми не спира да бърбори и почти всичко й се разбира, но тя е момиче и второ дете. Брат й проговори на 2 г. със срички. А сега не спира да философства.

Re: Малък Сечко /февруарска тема/ :)
« Отговор #44 -: Февруари 22, 2015, 02:55:34 am »
след две години трябва да има поне 15-20 думи в речника си. Не е необходимо да са ...човешки :lol: например да казва ясно "хляб", заместителят му с "апу" е ок. Проблемно е, ако наистина няма и тези заместители и е хубаво да се посети детски логопед.
Моят син така му хванахме проблем с говоренето и започнахме правилна работа с него по препоръка на логопеда. За три месеца проговори гладко.

[/url][/url]
*
Re: Малък Сечко /февруарска тема/ :)
« Отговор #45 -: Февруари 22, 2015, 03:14:56 am »
Не мисля,че е повод за притеснение още повече за логопеди,моите проговориха добре около 3 годишна възраст вече всичко да се разбира.
*
Re: Малък Сечко /февруарска тема/ :)
« Отговор #46 -: Февруари 22, 2015, 11:23:59 am »
Константин проговори месец-два след навършването на 2 години. Дотогава всичко беше "у.у"... Изведнъж си проговори почти като възрастен, без бебешки думи /само дето се казваше Кокотин  :D/...
Сега се чудя кога ли ще ме продаде някъде    :wink:



*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Малък Сечко /февруарска тема/ :)
« Отговор #47 -: Февруари 23, 2015, 11:06:16 am »
Георги проговори на 1г. и 7 м. ,като на 1г. 10-11 м. вече говореше много добре всичко( ясно,не по бебешки ).Никола на 1г. и 8 м знаеше вече доста думички,но доста от тях си ги разбирахме ние.Сега е на 2г. и 3м. и говори всичко,пее песни,брои до 10 и знае някои от цветовете ,но не говори така добре като брат си на тази възраст.Георги изговаряше думите като голям човек на тази възраст,а Никола още си казва някои по така по бебешки.Но пък той на 2 г. не използваше  "аз"  и като сме го питали "кой изяде сандвича " примерно -отговаряше с "Жорко" ,а Никола отговаря с "аз" .
 Децата са си различни.Има деца,дето до 3 годинки само мучат (имам 2 такива примера около мен ) ,а след това проговарят за дни буквално.
<br />
Re: Малък Сечко /февруарска тема/ :)
« Отговор #48 -: Февруари 23, 2015, 14:25:57 pm »
kerita, Явор направи 2 години преди 20ина дни и буквално за една седмица около рождения си ден, започна страшно много да говори. Освен, че проговори някак интензивно, говори и доста разбираемо, което ми направи добро впечатление.
<br />[link=http:
*
Re: Малък Сечко /февруарска тема/ :)
« Отговор #49 -: Февруари 24, 2015, 08:39:06 am »
Благодаря за отговорите,момичета!Явно трябва да се въоръжим с търпение. :)

Ако не вярвате в чудеса вероятно сте забравили,че всеки от нас е чудо!
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Малък Сечко /февруарска тема/ :)
« Отговор #50 -: Февруари 24, 2015, 08:44:31 am »
kerita, етапите на проговаряне при моето дете (а предполагам не само моето) бяха:
1) Кажи маме ....
2)Не те разбрах, повтори
3)Млъкни малко де
Та ще пишеш тук след година - две как не млъква.


Аааа, да и в темата с бисерите ще се разпишеш :wink:
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Малък Сечко /февруарска тема/ :)
« Отговор #51 -: Февруари 26, 2015, 21:55:50 pm »
Ето това  ми излезе отнякъде  с линк :
http://www.bgnow.eu/news.php?cat=2&cp=0&newsid=33688
Момичета, реалистично ли е    с поред вас написаното ?


*
Re: Малък Сечко /февруарска тема/ :)
« Отговор #52 -: Февруари 26, 2015, 23:46:37 pm »
Доста е поукрасено.  :lol:

*
Re: Малък Сечко /февруарска тема/ :)
« Отговор #53 -: Февруари 27, 2015, 08:22:55 am »
"Сега започваме да учим умножение, но в началото с калкулатор, докато разбере за какво става дума", разказа майката Нивелина Савова - кому е нужно  8O

*
Re: Малък Сечко /февруарска тема/ :)
« Отговор #54 -: Февруари 27, 2015, 09:16:54 am »
абе малко, малко, според мен доста е поукрасено :lol:

имаме познато дете, момченце, което на 4-5 г. можеше да чете (не че е кой знае какво де, и аз четях на 4.6г.), на 6г. събираше и изваждаше 3-4-5 цифрени числа, НО гледаше го бабата, която е на около 70 г. и горката толкова я мързеше да го извежда, че го занимаваше с тия неща. Майката доста се хвалеше с това, а сега детето е на 7 и нещо и е абсолютен социопат, неможе дори да се облича сам, а за яденето да не ви говоря. Под "далновидното" отглеждане от бабата, детето има гастрит, злоядо е, защото тя го хранеше с кебапчета и кюфтета от близката кръчма и чипс от пакет. Сега не че яде по-различни неща де. На размери е по-малък от моята Еленка.
Абе с две думи, голяма работа че можеше да събере 1265+2314....
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Малък Сечко /февруарска тема/ :)
« Отговор #55 -: Февруари 27, 2015, 10:16:38 am »
:lol: Стефи, обичам чувството ти за хумор......
Абе с две думи, голяма работа че можеше да събере 1265+2314....
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Малък Сечко /февруарска тема/ :)
« Отговор #56 -: Февруари 27, 2015, 11:20:46 am »
Стефи, то които и деца да са, ще са по-малки от твоите. Не знам с какво ги торите.  :lol:
Значи моята дребосъчка, като на 2 г. може да се облича и да яде сама, си е направо истински гений. Знаех си аз.  :lol:

Със сигурност има и талантливи деца, вероятно и с това дете много се занимават, но според мен в този случай са се чудили с какво да си запълнят вестника или там съответното електронно издание. Самото заглавие, че знае 11 езика, а после се оказва, че можело да брои до десет на 11 езика. Е, не е много трудно да научи папагалски 100 думи.
« Последна редакция: Февруари 27, 2015, 11:23:21 am от blue_sky »

*
Re: Малък Сечко /февруарска тема/ :)
« Отговор #57 -: Февруари 27, 2015, 14:14:36 pm »
Самото заглавие, че знае 11 езика, а после се оказва, че можело да брои до десет на 11 езика. Е, не е много трудно да научи папагалски 100 думи.

Това е първото, което аз си помислих :lol: И аз имам много познати деца, които едва проговорили "броят" и т.н., но истината е, че просто им е много силно развит усета да помнят и повтарят и така. А да знаеш език е съвсем друго нещо....
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Малък Сечко /февруарска тема/ :)
« Отговор #58 -: Февруари 27, 2015, 15:10:42 pm »
Абе какво ми говорите за езици, моето дете също „брои“ на 2 езика. Тя всъщност вече наистина може да брои. Но пък преди на навърши 4 знаеше Питагоровата теорема :wink:
*
Re: Малък Сечко /февруарска тема/ :)
« Отговор #59 -: Февруари 27, 2015, 15:17:14 pm »
А Константин на 3г. ме попита "Мамо, това ромбоидна призма ли е?"  :lol: :lol: :lol:
Чудя се, как са ни пропуснали от пресата...