0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Ин витро/икси Януари,Февруари,Март 2015г.
« Отговор #340 -: Март 02, 2015, 13:33:29 pm »
Kiss me, според мен не е нормално да имаш остра болка! Отиди на лекар да те погледне. Стискам палци всичко да е наред!


*
Re: Ин витро/икси Януари,Февруари,Март 2015г.
« Отговор #341 -: Март 02, 2015, 14:20:21 pm »
Моята пункция завърши с неуспех  :( Извади яйцеклетка, но тя беше с много фрагментации и така дори няма да се пробваме да я оплодим  :( Не зная какво значи това. Ембриоложката ми обясни, че по принцип така тръгва отначало и не е поради неправилно таймиране или лекарства. Просто се случвало понякога.
Re: Ин витро/икси Януари,Февруари,Март 2015г.
« Отговор #342 -: Март 02, 2015, 14:44:21 pm »
Моята пункция завърши с неуспех  :( Извади яйцеклетка, но тя беше с много фрагментации и така дори няма да се пробваме да я оплодим  :( Не зная какво значи това. Ембриоложката ми обясни, че по принцип така тръгва отначало и не е поради неправилно таймиране или лекарства. Просто се случвало понякога.
Демек-дегенеративна или това е друго  :ask:
Много съжалявам,знам как се чувстваш :(
*
Re: Ин витро/икси Януари,Февруари,Март 2015г.
« Отговор #343 -: Март 02, 2015, 15:01:05 pm »
Здравейте. Ние днес се разбрахме с док. за трансфер на 3-ти ден, защото няма да го има на 5-ти ден, а предпочитам той да направи трансферът. Сега се чудя дали е правилното решение и ми е много сдухано :(
*
Re: Ин витро/икси Януари,Февруари,Март 2015г.
« Отговор #344 -: Март 02, 2015, 15:13:04 pm »
Sandra не зная дали е дегенеративна, защото превеждам думите. Аз разбрах с неправилна форма и много фрагментации, а дегеративна май означава, че претърпява обратно развитие, т.е. се разпада. Това което ми обясни е, че в случая яйцеклетката си е била такава още в началото на развитието си. :(

zazu аз първия път забременях от трансфер на 3 ти ден. Успех  :crossfingers:
« Последна редакция: Март 02, 2015, 15:16:43 pm от Giaany »
*
Re: Ин витро/икси Януари,Февруари,Март 2015г.
« Отговор #345 -: Март 02, 2015, 16:30:45 pm »
Зазу, 3 или 5, важно е да си спокойна и да имаш късмет  :wink: (Виж клиниката в кои трансфери има по-голям успех, това си проучи, ако можеш и имаш още време за преценка).
По слънчевата страна на улицата
Re: Ин витро/икси Януари,Февруари,Март 2015г.
« Отговор #346 -: Март 02, 2015, 17:41:23 pm »
Здравейте, момичета! След проведено Икси през м.Февруари тази година бих искала да споделя опита си, за да бъда от полза на тези, които йм предстои. Това в същност е първото ми ИКСИ, правих го в болница НАДЕЖДА при д-р Шефкетова по дълъг протокол. Стартирахме блокаж с Декапептил, след което с Гонал и Менопур, организмът ми обаче отговори прекалено добре на стимулацията и направих около 18 фоликула, което доведе до риск от хиперстимулация и се наложи да бъда два дни на вливки калций и да пия достинекс. Пункцията мина без проблем, изкараха ми 19 хубави яйцеклетки, от които 6 стигнаха до бластоцисти. Ттрансфера ми беше на 5 ден и то само на 1 ембрион, тъй като според докторката съм много млада,  с безпроблемно функциониране на всички процеси, опасност от хуперстимулация при наличие на многоплодна бременност и много дребна по натура, за да износя две деца. Първоначално бях доста недоволна и обезверена, тъй като винаги съм мислела, че поне 3 ембриона трябва да ми върнат. След трансфера лежах 3 дни и не пътувах никъде. В останалите дни се върнах на работа, тъй като работя на бюро и не се натоварвах физически. На 4-я ден корема ми се изду леко, гърдите ми бяха напрегнати още от пункцията и до там със симптомите. Направих кръвен тест на 13-ти ден и резултата беше ЧХГ 169, на 15-ти ден направих и уринен, който показа бледа втора черта. На 18-ти ден ще направя втори кръвен, тъй като получих розово-кафяво течение от 13-ти ден, което не спира и до днес. Лекарката ми каза, че е нормално, но аз съм супер притеснена, въпреки че слагам 2х3 Утрохгестан... Някоя има ли подобно течение? Очаквам коментарите ви, защото просто ще полудея до сряда.... :(
*
Re: Ин витро/икси Януари,Февруари,Март 2015г.
« Отговор #347 -: Март 02, 2015, 18:11:00 pm »
Оставихме трансфера за 5 ден. Дано е правилното решение. Помолете се за нас, моля ви.
Re: Ин витро/икси Януари,Февруари,Март 2015г.
« Отговор #348 -: Март 02, 2015, 18:15:44 pm »
Очаквам коментарите ви, защото просто ще полудея до сряда.... :(

Честито! Да ти кажа, полудяването започва от положителния тест. Ако течението се засили, трябва да започнеш да взимаш утрогестана през устата (течението ще го отмива и няма да го усвояваш, а в момента ти е нужен). От това ще ти се спи много. Взимаш ли аспирин или фраксипарин? Ако да - говори с лекаря си дали зацапването не е от тях. И само спокойно, от тук нататък наистина започват трудностите. Докато го износиш, родиш, отгледаш, направиш човек и цял живот ще мислиш за това дете.
Re: Ин витро/икси Януари,Февруари,Март 2015г.
« Отговор #349 -: Март 02, 2015, 21:49:22 pm »
Очаквам коментарите ви, защото просто ще полудея до сряда.... :(

Честито! Да ти кажа, полудяването започва от положителния тест. Ако течението се засили, трябва да започнеш да взимаш утрогестана през устата (течението ще го отмива и няма да го усвояваш, а в момента ти е нужен). От това ще ти се спи много. Взимаш ли аспирин или фраксипарин? Ако да - говори с лекаря си дали зацапването не е от тях. И само спокойно, от тук нататък наистина започват трудностите. Докато го износиш, родиш, отгледаш, направиш човек и цял живот ще мислиш за това дете.

Ами не, приемам само утрогестан вагинално, естрофем и фолиева.
*
Re: Ин витро/икси Януари,Февруари,Март 2015г.
« Отговор #350 -: Март 03, 2015, 00:04:22 am »
Toni наистина е нормално. Представи си какви промени претърпява тялото ти. Това течение може да е хормонално (по принцип се появява когато трябваше да имаш менструация), а може и просто да е от промените които претърпява матката. И е доста често срещано.
Разбирам притесненията ти. И аз имах такова течение и се успокоявах само, когато изчезваше за малко. Е след 7-8 дни изчезна напълно.  :)
« Последна редакция: Март 03, 2015, 00:11:45 am от Giaany »
Re: Ин витро/икси Януари,Февруари,Март 2015г.
« Отговор #351 -: Март 03, 2015, 07:50:06 am »
Дано си права, Giaany. Иначе тази сутрин направих още един уринен тест и втората черта беше дост по-ясна, което значи че ЧХГ расте. Все пак мисля да пусне и кръвен утре сутрин.
Re: Ин витро/икси Януари,Февруари,Март 2015г.
« Отговор #352 -: Март 03, 2015, 13:11:15 pm »
Момичета аз днес не издържах и пуснах кръвен ЧХГ 2.11 на12 ден от трансфера на двудневни ембриони по принцип теста ми е за след 2 дни но май нямам шансове
Re: Ин витро/икси Януари,Февруари,Март 2015г.
« Отговор #353 -: Март 03, 2015, 13:36:52 pm »
Момичета аз днес не издържах и пуснах кръвен ЧХГ 2.11 на12 ден от трансфера на двудневни ембриони по принцип теста ми е за след 2 дни но май нямам шансове

Не го отписвай още, направи теста след два дни. Шансовете са малки, наистина, но ги има.
Re: Ин витро/икси Януари,Февруари,Март 2015г.
« Отговор #354 -: Март 03, 2015, 13:46:02 pm »
ninajivkova, резултата е нисък, но е положителен, така че не губи надежда. Повтори теста след два дни. Успех!
Re: Ин витро/икси Януари,Февруари,Март 2015г.
« Отговор #355 -: Март 03, 2015, 14:31:27 pm »
Ще го повторя и няма да спирам лекарствата но нямам много надежди :balk_144:
Re: Ин витро/икси Януари,Февруари,Март 2015г.
« Отговор #356 -: Март 03, 2015, 17:04:34 pm »
Ще го повторя и няма да спирам лекарствата но нямам много надежди :balk_144:

По принцип по скалата в 3-та седмица ЧХГ трябва да варира 5.8 до 71.2 , ако след два дни бъде поне в долната граница има голям шанс. Успех и от мен.
*
Re: Ин витро/икси Януари,Февруари,Март 2015г.
« Отговор #357 -: Март 03, 2015, 22:59:35 pm »
Нинче, стискам палциииии!!!!


Re: Ин витро/икси Януари,Февруари,Март 2015г.
« Отговор #358 -: Март 04, 2015, 12:59:25 pm »
Ще го повторя и няма да спирам лекарствата но нямам много надежди :balk_144:

 :crossfingers: :bighug:
Re: Ин витро/икси Януари,Февруари,Март 2015г.
« Отговор #359 -: Март 04, 2015, 15:27:19 pm »
Вчера беше пункцията.Днес ми се обадиха, че от 7 Я., 6 са се оплодили.Казаха ми , че най-късно в петък ще ми се обадят кога ще е трансфера, в смисъл мен никой не ме пита на 3- ти или 5- ти ден.., докторката решавала.
А дали ще вземат под внимание моето мнение колко ембриона да върнат или пак докторите си решават? :ask: