0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Ин витро/икси Януари,Февруари,Март 2015г.
« Отговор #420 -: Март 12, 2015, 12:31:17 pm »
да момичета на 20 ден чхг 28,43 за мен това е отрицателен тест в понеделник пак искат да пусна чхг и на преглед но дали въобще има смисъл

Разбира се, че има. Резултат над 20 не е за подценяване. Имай вяра!
*
Re: Ин витро/икси Януари,Февруари,Март 2015г.
« Отговор #421 -: Март 12, 2015, 12:49:47 pm »
Здравейте и от мен.
Тия дни не съм в настроение чакам цикъла да ми дойде че да почваме туй ин витро .
Пих този месец Оргаметрил за задържан фоликул .
Мина 1 седмица от както спрях да го пия и чакам.
До сега не ми се е случвало толкова да искам да ми дойде цикъла   :lol:
*
Re: Ин витро/икси Януари,Февруари,Март 2015г.
« Отговор #422 -: Март 12, 2015, 12:55:31 pm »
Здравейте и от мен.
Тия дни не съм в настроение чакам цикъла да ми дойде че да почваме туй ин витро .
Пих този месец Оргаметрил за задържан фоликул .
Мина 1 седмица от както спрях да го пия и чакам.
До сега не ми се е случвало толкова да искам да ми дойде цикъла   :lol:
1 седмица не е ли много време? Аз като съм пила хапчета заради задържан фоликул, обикновено макс 3-4 дни след спирането ми идва и така ми е казвал док - до 3-4-5 дни да си очаквам цикъла. Пожелавам ти успешно стартиране и още по-успешен финал!


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: Ин витро/икси Януари,Февруари,Март 2015г.
« Отговор #423 -: Март 12, 2015, 13:11:15 pm »
и аз така бях със задържани фоликули 2 броя големи кистозни след стимулация с клоктил и пункция и не ми идваше и докторката ми каза да чакам да се спукат, ама не ми идваше и не ми идваше и така чаках близо 2 месеца , после пих по лекарско предписание дуфастон 10 дни и дойде
*
Re: Ин витро/икси Януари,Февруари,Март 2015г.
« Отговор #424 -: Март 12, 2015, 13:14:07 pm »
и аз така бях със задържани фоликули 2 броя големи кистозни след стимулация с клоктил и пункция и не ми идваше и докторката ми каза да чакам да се спукат, ама не ми идваше и не ми идваше и така чаках близо 2 месеца , после пих по лекарско предписание дуфастон 10 дни и дойде
Надявам се да не е така а скоро да ми дойде и да почваме вече. :?
Re: Ин витро/икси Януари,Февруари,Март 2015г.
« Отговор #425 -: Март 12, 2015, 13:16:17 pm »
всъщност искам да попитам като дойде цикъл в който започва стимулация за ин витро на 2-ри ден от цикъла ли се ходи в клиника и тогава ли се правят хормонални изследвания за да се видят нива на хормони и да се пристъпи към започване на стимулация или може и на предходния цикъл това да стане?? нека споделят по-опитните, тъй като края на април би следвало да правя първото си ин витро
*
Re: Ин витро/икси Януари,Февруари,Март 2015г.
« Отговор #426 -: Март 12, 2015, 14:50:22 pm »
всъщност искам да попитам като дойде цикъл в който започва стимулация за ин витро на 2-ри ден от цикъла ли се ходи в клиника и тогава ли се правят хормонални изследвания за да се видят нива на хормони и да се пристъпи към започване на стимулация или може и на предходния цикъл това да стане?? нека споделят по-опитните, тъй като края на април би следвало да правя първото си ин витро
Зависи какво ще реши доктора ако си по къс протокол ще започнат да те стимулират на 2 ден от цикъла.
Ако си по дълъг протокол започваш от предходния цикъл.
Трябва да питаш доктора си и да се разберете със него по кой протокол ще те стимулира.
Не се притеснявай а просто попитай доктора си :wink:
« Последна редакция: Март 12, 2015, 14:52:04 pm от kikair »
Re: Ин витро/икси Януари,Февруари,Март 2015г.
« Отговор #427 -: Март 13, 2015, 10:54:58 am »
Здравейте момичета, и аз утре съм на преглед!Стартирам ICSI силно се надявам с положителен резултат до края. Пожелавам Ви само положителни резултати и на Вас! :)
Re: Ин витро/икси Януари,Февруари,Март 2015г.
« Отговор #428 -: Март 13, 2015, 11:01:01 am »
Здравейте момичета  :). За пръв път пиша тук, но най-редовно ви чета. Искам да ви попитам какво мислите за тези резултати, защото изчетах толкова теми и мнения и все още незнам какво да мисля. На 11 ден от трансфер на 5 дневни бластоцити ЧХГ - 291,  на 15 ден - 797. Според калкулатора се удвояват на всеки 66 часа или на 2.8 дни. Звъннах на лекаря ми и той каза,  че е нормално,  но мен ме притеснява, че е много бавно удвояването. На повечето в този период се удвоява на 48 или по малко часа в този период и незнам какво да мисля! Моля за вашето мнение и късмет на всички който са в процедура или чакат заветния +++
*
Re: Ин витро/икси Януари,Февруари,Март 2015г.
« Отговор #429 -: Март 13, 2015, 11:13:25 am »
Здравейте момичета  :). За пръв път пиша тук, но най-редовно ви чета. Искам да ви попитам какво мислите за тези резултати, защото изчетах толкова теми и мнения и все още незнам какво да мисля. На 11 ден от трансфер на 5 дневни бластоцити ЧХГ - 291,  на 15 ден - 797. Според калкулатора се удвояват на всеки 66 часа или на 2.8 дни. Звъннах на лекаря ми и той каза,  че е нормално,  но мен ме притеснява, че е много бавно удвояването. На повечето в този период се удвоява на 48 или по малко часа в този период и незнам какво да мисля! Моля за вашето мнение и късмет на всички който са в процедура или чакат заветния +++
Щом лекарят казал че е добре не се притеснявай.
Кога те вика на преглед ?
Леко бременеене  preggo
Re: Ин витро/икси Януари,Февруари,Март 2015г.
« Отговор #430 -: Март 13, 2015, 11:31:35 am »
На 17.03 ме вика на 20 ден от трансфера. За мое успокоение мисля утре да пусна още едно ЧХГ да видя как нараства дали не се засилило малко.Четах толкова много случай на бавно покачване но са или при стойности над 2000 или при ниско ЧХГ в началото още.Толкова се зарадвах на първия резултат, а след втория се притеснявам. Хем знам,  че при всеки е индивидуално, не е математически точно и все пак ...
*
Re: Ин витро/икси Януари,Февруари,Март 2015г.
« Отговор #431 -: Март 13, 2015, 11:42:45 am »
На 17.03 ме вика на 20 ден от трансфера. За мое успокоение мисля утре да пусна още едно ЧХГ да видя как нараства дали не се засилило малко.Четах толкова много случай на бавно покачване но са или при стойности над 2000 или при ниско ЧХГ в началото още.Толкова се зарадвах на първия резултат, а след втория се притеснявам. Хем знам,  че при всеки е индивидуално, не е математически точно и все пак ...
Прави каквото намериш за добре но това тестване на ЧХГ само ще ти докара излишни тревоги.
Аз на твое място бих изчакала прегледа.
Re: Ин витро/икси Януари,Февруари,Март 2015г.
« Отговор #432 -: Март 13, 2015, 11:54:13 am »
Мерси  kikair  знам,  че си права. Ще гледам да съм спокойна и да си чакам прегледа да видим какво ще се види на ехографа.
*
Re: Ин витро/икси Януари,Февруари,Март 2015г.
« Отговор #433 -: Март 13, 2015, 14:54:51 pm »
lili86 щом са ти казали,че е добре не се притеснявай за да не си навредиш излишно.Аз като пуснах ЧХГ-то за проверка дали имам бременност видях стойността /беше 14 ден на 3 дневни ембриони-ЧХГ-139/обадих се на док, казах какво е положението,а тя каза след 3 дни да направя и уринен ,направих и той беше с 2 черти и от там на сетне не се тетствах нито един път,директно на прегледа.Всичко мина идеално имаме си здрава дъщеричка,пожелавам ти и на теб същотото  :)

Re: Ин витро/икси Януари,Февруари,Март 2015г.
« Отговор #434 -: Март 13, 2015, 15:22:55 pm »
Мерси Amanda. Аз  направих кръвния на 11 ден, защото на 10 ден се появи леко светло кафеникаво зацапване и исках да знам какво става. Обадих се на лекаря ми и той каза на 15 ден да го повторя. И като му казах резултата каза добре е. Но при това чакаме изчетах сума ти форуми и от там почнах да мисля , че не се удвоява бързо като на другите. Знам, че всичко е индивидуално, но все пак исках да попитам какво мислите защото никъде не видях подобен случай. Май колкото повече се информира човек за повече неща почва да се притеснява колкото и да се старае да е позитивен, а точно сега всички трябва да сме спокойни.
Re: Ин витро/икси Януари,Февруари,Март 2015г.
« Отговор #435 -: Март 13, 2015, 15:44:49 pm »
   Здравейте,
  За изследване на FSH, освен деня на цикъла, има ли значение и по кое време на деня? Трябва ли да е сутрин? Преди съм го правила сутрин, но сега се пада събота и докато сигна до работеща лаборатория т.е. до друг град, ще стане обяд.
Re: Ин витро/икси Януари,Февруари,Март 2015г.
« Отговор #436 -: Март 13, 2015, 16:37:54 pm »
Bbojana и аз съм го правила само сутрин, но никой не ми е казъл ,че трябва да е сутрин. Само да е на 2-3 ден от цикъла, и в лабораторията ме попитаха само кой ден ми е. Така,  че предполагам няколко часа няма да имат чак такова значение.
Re: Ин витро/икси Януари,Февруари,Март 2015г.
« Отговор #437 -: Март 13, 2015, 21:26:44 pm »
    Благодаря lili86. Честито за хубавото ЧХГ. И всичко да е наред за напред.
Re: Ин витро/икси Януари,Февруари,Март 2015г.
« Отговор #438 -: Март 13, 2015, 21:55:46 pm »
Мерси, дано найстина всичко върви нормално. Пожелавам го на всички,  скоро да видят положителен тест и всичко да е нормално докрая, защото за всички ни това са така желани и чакани бебчета.
Re: Ин витро/икси Януари,Февруари,Март 2015г.
« Отговор #439 -: Март 13, 2015, 22:14:15 pm »
Мерси, дано найстина всичко върви нормално. Пожелавам го на всички,  скоро да видят положителен тест и всичко да е нормално докрая, защото за всички ни това са така желани и чакани бебчета.
Както се казва тихичко честито!Дано всичко се развие както трябва при теб!Дано и ние скоро сме с високо ЧХГ.