0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Ин витро/икси Януари,Февруари,Март 2015г.
« Отговор #400 -: Март 10, 2015, 21:28:54 pm »
Благодаря на всички за отговорите :wink:

Вече нямам търение да ми дойде цикълът и да започнем  :D Въпреки многото работа, която имам, все на там ми са мислите :oops:
Re: Ин витро/икси Януари,Февруари,Март 2015г.
« Отговор #401 -: Март 10, 2015, 22:38:21 pm »
Благодаря на всички за отговорите :wink:

Вече нямам търение да ми дойде цикълът и да започнем  :D Въпреки многото работа, която имам, все на там ми са мислите :oops:
Успех и стиснати палци от мен!Всичко да завърши успешно!

Да попитам кога се назначава къс и дълъг протокол?
*
Re: Ин витро/икси Януари,Февруари,Март 2015г.
« Отговор #402 -: Март 10, 2015, 22:38:35 pm »
Вече нямам търение да ми дойде цикълът и да започнем  :D Въпреки многото работа, която имам, все на там ми са мислите :oops:
пожелавам ти го миличка, дано реагираш добре и извадите хубави яйцеклетки. Пожелавам си го и на себе си и на всички момичета.
На мен пък днес ми е много кофти ден - скапаха ми го разни колежки, според които на 35 си вече  баба с бастун и едва ли не си негоден за раждане на деца щото било много рисковано. Казах им разбира се, че много хора раждат не само на 35 ами и на 45 и рисковано може да е всяка бременност, дори и на 25 годишно момиче, но в мен си остана едно такова отвратително чувство. Понякога им се чудя на хората. Аз пък утре съм на преглед, да видим дали се е спукал фоликула и вече се надявам следващия цикъл да стигна до пункция  :(


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: Ин витро/икси Януари,Февруари,Март 2015г.
« Отговор #403 -: Март 10, 2015, 22:50:27 pm »
Лилибел миличка не обръщай внимание на такива коментари,жени които не са изпадали в нашето положение и не знаят какво е борба за дете нищо не знаят!! Далеч им е на тях от главата,и аз винаги съм св дразнела на такива коментари,но хора всякакви на този свят,и знам че една дума наранява мн повече от колкото няколко Шамара,но вдигни глава и продължавай да следваш мечтата си!!!!!! Дано от все сърце ти желая другоя месец да стигнеш до пункция:-)!!!!
*
Re: Ин витро/икси Януари,Февруари,Март 2015г.
« Отговор #404 -: Март 10, 2015, 22:57:43 pm »
Така е Веситаа, това говори само за техния умствен капацитет, а може и аз да съм станала много чувствителна на тази тема. Преди да започна работа във фирмата нито се чувствах стара, още по-малко пък се чувствах стара да имам деца. Дано по-скоро успея иначе току виж и аз ще повярвам в тая глупост и ще се отчая ако продължават да ми го повтарят.
Имам някакви болки в левия яйчник, чудя се дали ми се е спукал фоликула или е станал на киста  8O Дано да нямам задържан фоликул и да ни забави излишно


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Ин витро/икси Януари,Февруари,Март 2015г.
« Отговор #405 -: Март 10, 2015, 23:10:48 pm »
Благодаря на всички за отговорите :wink:

Вече нямам търение да ми дойде цикълът и да започнем  :D Въпреки многото работа, която имам, все на там ми са мислите :oops:
Успех и стиснати палци от мен!Всичко да завърши успешно!

Да попитам кога се назначава къс и дълъг протокол?

Здравей, sandra! По принцип преди да бъде определен протокола, се прави оценка на ЯР. При нормален яйчников резерв, протокола е дълъг. При изчерпан ЯР или поликистоза, протокола е къс. http://www.ivfcentre-varna.com/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=62&Itemid=141
Re: Ин витро/икси Януари,Февруари,Март 2015г.
« Отговор #406 -: Март 10, 2015, 23:40:58 pm »
Момичета споделете малко опит :D

Измествала ли ви се е овулацията при стимулация? Моята е ранна на 10-ти ден, което предполага пункция на 9-ти и се чудех дали би се повлияла  от стимулацията и примерно да се забави, а от там и пункцията...? Аз съм по дълъг протокол, сега бия декапептил и чакам цикъл до 1-2 дни, за да започнем.

Зная, че е индивидуално, но все пак...как беше при вас :) :bighug:

теди. го е обяснила повече от добре, ама аз да кажа с думи прости. И аз съм с ранна овулация, някъде между 9-11 ден, рядко е на 11-ти ден. Действахме по къс протокол, като ми изместиха пункцията с ден по-рано поради големината на фоликулите. Така че това, което аз знам е че при стимулация, реалната овулация няма много общо с картинката.

При къс протокол е по-различно. Не се прави пълен блокаж. Използват се и хормоните на организма и се подсилва процеса с допълнителни дози, за да се образуват повече фоликули. Слага се и медикамент за регулиране на ЛХ. В подходящият момент отново прегнил и пункция. Пак няма опасност да овулираш спонтанно. Такава опасност има при ЕЦ.
Re: Ин витро/икси Януари,Февруари,Март 2015г.
« Отговор #407 -: Март 11, 2015, 08:00:07 am »
Здравейте при моите два пъти ин витро не съм поставяла Декапептил ами ми дават противозачатъчни (marvelon) за около 15 дни и след това стимулацията не зная по кой протокол се води това
Re: Ин витро/икси Януари,Февруари,Март 2015г.
« Отговор #408 -: Март 11, 2015, 09:07:07 am »
Вече нямам търение да ми дойде цикълът и да започнем  :D Въпреки многото работа, която имам, все на там ми са мислите :oops:
пожелавам ти го миличка, дано реагираш добре и извадите хубави яйцеклетки. Пожелавам си го и на себе си и на всички момичета.
На мен пък днес ми е много кофти ден - скапаха ми го разни колежки, според които на 35 си вече  баба с бастун и едва ли не си негоден за раждане на деца щото било много рисковано. Казах им разбира се, че много хора раждат не само на 35 ами и на 45 и рисковано може да е всяка бременност, дори и на 25 годишно момиче, но в мен си остана едно такова отвратително чувство. Понякога им се чудя на хората. Аз пък утре съм на преглед, да видим дали се е спукал фоликула и вече се надявам следващия цикъл да стигна до пункция  :(

Не обръщах внимание на подобно хора, лишени от чувства и разум! На мъжа ми лелята роди преди 3 години на 45 и то абсолютно без проблемно, просто пиеше малко повече лекарства по време на бременността, за да доставя на плода необходимите витамини.
Re: Ин витро/икси Януари,Февруари,Март 2015г.
« Отговор #409 -: Март 11, 2015, 10:14:37 am »
Lilibell подкрепям напълно всички мнения нагоре!

Аз съм на 35 (и 1/2) и сега какво -  трябва да се чувствам повяхнала и остаряла ли, неспособна да отгледа дете понеже евентуално мускулите ми вече „атрофират“ и кой ще тича след него тогава!? Ела ме виж, пращя от живот и съм в пъти по-млада от някои 25 годишни момичета, и факт е , че борбата за детенце също ме поддържа такава.
Никой не знае как е протекъл животът ми досега и какви са причините да нямам още деца, понякога хората забравят, че не всичко се случва точно и когато го искаме. И какво от това? Трябва ли да спрем да мечтаем и да се стремим да сбъдваме мечтите си?

Аз не съм чувала такива думи около себе си, понякога може би го виждам в очите на хората, но няма никакъв шанс да позволя да ми влияят. За съжаление хората не осъзнават човешката болка освен ако тя не ги застигне,а някои остават умствено и емоционално неузрели през целия си живот. Подобни жалки коментари и разсъждения са липса на възпитание, ниска интелигентност и първобитност, които просто не си заслужава да забелязваш. Всички осъзнати или неосъзнати думи, подхвърляния и намеци те правят по-силна, макар и да не го усещаш веднага, макар и да те боли безкрайно.

Запомни едно: бъди горда със себе си, че си различна, че си толкова силна, падаш  - ставаш, сърцето кърви, но ти се усмихваш, мечтаеш, вярваш и се бориш ден след ден, за да сбъднеш най-съкровената си мечта да бъдеш мама. Сигурна съм, че всяка от нас ще дочака своя заветен миг и ще гушне бебчето в ръцете си.  Пътят е труден и бодлив, но всички заедно ще го извървим, нали така?:) :bighug:
*
Re: Ин витро/икси Януари,Февруари,Март 2015г.
« Отговор #410 -: Март 11, 2015, 10:24:44 am »
Вече нямам търение да ми дойде цикълът и да започнем  :D Въпреки многото работа, която имам, все на там ми са мислите :oops:
пожелавам ти го миличка, дано реагираш добре и извадите хубави яйцеклетки. Пожелавам си го и на себе си и на всички момичета.
На мен пък днес ми е много кофти ден - скапаха ми го разни колежки, според които на 35 си вече  баба с бастун и едва ли не си негоден за раждане на деца щото било много рисковано. Казах им разбира се, че много хора раждат не само на 35 ами и на 45 и рисковано може да е всяка бременност, дори и на 25 годишно момиче, но в мен си остана едно такова отвратително чувство. Понякога им се чудя на хората. Аз пък утре съм на преглед, да видим дали се е спукал фоликула и вече се надявам следващия цикъл да стигна до пункция  :(
Ама какви са тия глупости! Тия твоите колежки са едни тесногръди същества! Ох, много се ядосвам, като чуя, или прочета такива постове. :x Въобще да не ти пука! Успешен опит ти желая!
*
Re: Ин витро/икси Януари,Февруари,Март 2015г.
« Отговор #411 -: Март 11, 2015, 10:34:10 am »
Прави сте момичета  :bighug: но понякога е толкова трудно и особено в тежки моменти една крива дума и човек може да се срине. Иначе аз днес пак бях на преглед - за съжаление имам цели 3 фоликула: 21, 18 и 12 мм, като най-големия не се е пукнал и е започнал да дегенерира. Не знам какво става с мен, толкова се надявах да се е пукнал доминантния, единствено се моля да не стане киста и да ми се наложи пак да пия хапчета щото ще си загубя още 1-2-3 месеца  :(


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Ин витро/икси Януари,Февруари,Март 2015г.
« Отговор #412 -: Март 11, 2015, 15:10:17 pm »
Много е глупаво да го изръсиш това пред хора, за които виждаш че са женени години и нямат деца. То е ясно че има проблем. Аз забременях след 5 години борба на 35. Сега съм на 37 и искаме второ. Наслушах се на много глупости.
Според мен има 2 вида хора.
1-вите нямат акъл да се досетят - тях не ги виня чак толкова.
2- но другия вид те са тези, които нямат и капка човешка съпричалсност да се поставят на мястото ти и хвърлят нарочно такива забележки, че къде си тръгнала на тази възраст. Или непрекъснато повтарят неща от рода '........ Аз съм майка......, като станеш и ти майка ще видиш как е .....колко е трудно.....или айде какво чакате и т.н.
Е втория вид не ги оправдавам и ги има в изобилие. Даже се чудихме с мъжа ми да им измислим някои прякор, ама не сме още.
« Последна редакция: Март 11, 2015, 15:13:41 pm от Giaany »
Re: Ин витро/икси Януари,Февруари,Март 2015г.
« Отговор #413 -: Март 11, 2015, 16:30:37 pm »
За съжаление съм попадала и аз на такива коментари :( сега,когато съм на 33 г. и имам вече едно дете,а второто се бави вече 4 години ми се казва,че вече съм изпуснала момента за второ,едва ли не ми е минало времето,голяма разлика ще имат децата и все такива  неща....много е неприятно,нооооо да си гледат работата!!!!!Забелязвам на последък,че жените разждат най-рано след 30 г. та даже и по късно,така,че да си говори кой каквото иска-хора без работа!



Благодаря за разяснението kafffi .Аз бях по къс и нещо не реагирах добре на стимулацията едва 3Я и то дегенеративни-голям шок за мен.Ще видим за вторият опит как ще процедираме.
УСПЕХ МОМИЧЕТА!
Re: Ин витро/икси Януари,Февруари,Март 2015г.
« Отговор #414 -: Март 11, 2015, 19:50:26 pm »
Здравейте при моите два пъти ин витро не съм поставяла Декапептил ами ми дават противозачатъчни (marvelon) за около 15 дни и след това стимулацията не зная по кой протокол се води това
Предполагам къс протокол. А може и ЕЦ с лека стимулация.
*
Re: Ин витро/икси Януари,Февруари,Март 2015г.
« Отговор #415 -: Март 11, 2015, 22:06:34 pm »
lilibell прегръщам те силно и искам да ти кажа, че точно преди по-малко от месец моя приятелка която проведе дълга битка, за да роди първото си дете на 40 години ми каза нещо, което ме остави без дъх и плаках много... тя ми каза че Господ е чул молитвите ми! Вярвам, че е така с всички нас, които от години се борим и минаваме през много трудности, за да сбъднем мечтата си за рожба.
Повярвай, Господ е чул молитвите ти!
НЕ обръщай внимание на хората около теб, а се опитай да намериш вътрешния мир и вътрешната увереност, че ще изгрее слънце и на твоята улица, че ще сбъднеш най-съкровенния си копнеш.
Желая ти го от сърце! Не мисли кой какво казал, а как вече държиш своето съкровище в ръцете си - знам трудно е. Но вярвам, че мисълта, вярата и вътрешната убеденост в такива моменти помагат да получим това което най-много искаме, а аз вярвам че ще го получим.

Re: Ин витро/икси Януари,Февруари,Март 2015г.
« Отговор #416 -: Март 12, 2015, 08:08:47 am »
да момичета на 20 ден чхг 28,43 за мен това е отрицателен тест в понеделник пак искат да пусна чхг и на преглед но дали въобще има смисъл
Вяра!!!Надежда!Любов!Време!
*
Re: Ин витро/икси Януари,Февруари,Март 2015г.
« Отговор #417 -: Март 12, 2015, 09:05:53 am »
Благодаря на всички ви за куража  :bighug: аз вярвам, че ще успея някой ден, обаче до тогава явно все ще има някой, който "без да иска" ще ми напомня от какво съм лишена. Явно трябва просто да го приема и да се науча да живея с това.
Момичета случвало ли се е на някой спонтанно да тръгнат няколко фоликула? При последния ми преглед установихме един 21 мм и един 18 мм на един и същ яйчник и се чудя правилно ли постъпваме като не ги пунктираме. Възможно ли е на 24ти ден фоликули с тези размери да извадят качествени Я като имате предвид, че доста късно тръгнаха да се развиват?


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Ин витро/икси Януари,Февруари,Март 2015г.
« Отговор #418 -: Март 12, 2015, 11:06:02 am »
Зависи кога си ти е спонтанната овулация. Моята е около 20-ти ден и обичайно имам два фоликула, които почти до последно вървят успоредно и в някакъв момент единият започва да дегенерира (или както се води там), а другият става доминантен.
*
Re: Ин витро/икси Януари,Февруари,Март 2015г.
« Отговор #419 -: Март 12, 2015, 11:40:23 am »
Не знам кога ми е спонтанната овулация, не съм я проследявала до момента с УЗ. Обаче след като не се е пукнал доминантния, значи най-вероятно няма да имам овулация този месец. Просто се чудя дали е възможно в моя случай да има качествени яйцеклетки в такива фоликули  :?


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети