0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Ин витро/икси Януари,Февруари,Март 2015г.
« Отговор #380 -: Март 09, 2015, 11:12:03 am »
Здравей! Всяко ниво на ЧХГ под 5 се смята за отрицателно, а всяко над 25 - положително. Можеш да прочетеш повече от http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&view=article&id=542

Аз ти пожелавам едно тлъсто ЧХГ  yahoo_17
Re: Ин витро/икси Януари,Февруари,Март 2015г.
« Отговор #381 -: Март 09, 2015, 11:17:37 am »
здравейте момичета, точно в тази темичка не бях писала. на мен ми предстои април месец първо ин витро и първа заповед по фонда. у мен бушуват много въпроси. искам да попитам всички вас след трансфер какво препоръчват лекарите лежи ли се или не се лежи, само първите 3-4 дни ли се лежи. може ли да се ходи на работа когато е седяща на бюро тоест препоръчителна ли е седящата поза???? просто се чудя колко болнични да си искам, тъй като 1 месец няма да издържа да съм вкъщи или да лежа дълго време........ исках да попитам също по къс и по дълъг протокол еднакъв ефект ли се постига при образуване на по-голям брой яйцеклетки, тъй като при мен проблема е в яйчниковия резерв и с клостилбегит образувам само една голяма яйцеклетка
« Последна редакция: Март 09, 2015, 11:22:17 am от Amelia31 »
Re: Ин витро/икси Януари,Февруари,Март 2015г.
« Отговор #382 -: Март 09, 2015, 12:12:59 pm »
Здравей,Амелия,
аз ще ти отговоря за лежането.На мен изрично лекарката ми каза да не променям начина си на живот,и при трите ми трансфера,въпреки че си взимах болнични и 3-те пъти.
При първите ми два трансфера стриктно лежах около 5-7 дни след трансфер,след което до 10 ден-деня на теста много бавно се движех из къщи.И двата ми първи трансфера бяха абсолютно неуспешни,никаква имплантация.При третия трансфер бях решила,че явно с лежане не се забременява и ,че нещата ще са коренно различни.Взех си болничен,за да имам за всеки случай,но се бях разбрала с шефката,че ще ходя на работа,работата ми е на бюро.Трансфера ми беше в петък ,тест стоях си вкъщи събота и неделя,но без да лежа постоянно,просто си почивах и в понеделник отидох на работа.В сряда ,тоест 5-ти ден след трансфера имах рожден ден и след работа направихме едно голяма обиколка на МОЛ-а,чак накрая се притесних ,че май прекалих с преумората,защото кръста ме заболя.Както и да е,ходих си на работа до деня на теста,който беше положителен.За първи път в живота ми.И не само това,но се оказа,че и двете ембриончета са се имплантирали!Както се вижда от подписа ми,чакам близнаци и все си мисля,че ако изобщо има някакво значение ,то може би повечето движение все пак помага за по-доброто кръвоснабдяване на матката!
Но според мен,най-важно е ти как усещаш нещата.Ако ще се чувстваш по-спокойна да лежиш-то лежи си !Важно е психическото спокойствие!
Успех!
Re: Ин витро/икси Януари,Февруари,Март 2015г.
« Отговор #383 -: Март 09, 2015, 12:28:27 pm »
  Благодаря kafffi, преди съм правила
 тест в Рамус, и там си пише, че трябва да е над пет. А сега в тая лаборатотия с тези мерни единици ме изненадаха. Мислех, че е различно.
*
Re: Ин витро/икси Януари,Февруари,Март 2015г.
« Отговор #384 -: Март 09, 2015, 14:54:44 pm »
Амелия, аз пък съм пълна противоположност на ВиЛиЛи. Бях решила, че ще лежа и лежах до 9-та седмица. Просто така ми беше по-спокойно. Но при мен това е възможно, защото не работя така или иначе. Важното е да правиш каквото чувстваш, че е добре за теб и да си спокойна.

26.09.2019
Re: Ин витро/икси Януари,Февруари,Март 2015г.
« Отговор #385 -: Март 09, 2015, 16:22:57 pm »
Момичета честит празник на патерица !
Исках да попитам, днес 8-ми ден от трансфера на бластоцисти ЧХГ 70.5 Как мислите, добре ли е?
Трябва ли да повторя след два дни?
*
Re: Ин витро/икси Януари,Февруари,Март 2015г.
« Отговор #386 -: Март 09, 2015, 16:33:02 pm »
Момичета честит празник на патерица !
Исках да попитам, днес 8-ми ден от трансфера на бластоцисти ЧХГ 70.5 Как мислите, добре ли е?
Трябва ли да повторя след два дни?

Перфектно! Моето при тези условия беше 31-32.
Добре е да повториш, за да видиш дали се удвоява правилно.

26.09.2019
*
Re: Ин витро/икси Януари,Февруари,Март 2015г.
« Отговор #387 -: Март 09, 2015, 16:39:57 pm »
Момичета честит празник на патерица !
Исках да попитам, днес 8-ми ден от трансфера на бластоцисти ЧХГ 70.5 Как мислите, добре ли е?
Трябва ли да повторя след два дни?
Това ЧХГ е повече от добре за деня! Даже намирисва на двечки :)
Re: Ин витро/икси Януари,Февруари,Март 2015г.
« Отговор #388 -: Март 09, 2015, 18:49:20 pm »
здравейте момичета днес ми е 20 ЧХГ 28,43 Вижда се нещо но незнам да се радвам ли не.Др седмица пак съм на преглед.
Вяра!!!Надежда!Любов!Време!
*
Re: Ин витро/икси Януари,Февруари,Март 2015г.
« Отговор #389 -: Март 10, 2015, 07:48:59 am »
здравейте момичета днес ми е 20 ЧХГ 28,43 Вижда се нещо но незнам да се радвам ли не.Др седмица пак съм на преглед.
Незнам дали при ЧХГ 28,43 може да се види нещо  :ask:
А това 20 преди ЧХГ то какво е?
Re: Ин витро/икси Януари,Февруари,Март 2015г.
« Отговор #390 -: Март 10, 2015, 09:25:15 am »
Здравейте отново, момичета! Вчера бях на преглед при д-р Шефкетова и видяхме точицата. На мястото си е и се вижда жълтото мехурче :) Относно течението ми каза, че съм имала малко отлепване, което в същност е била причината за него. То започна да поспира, така че малко се успокоих. Изписа ми е Дуфастон, който да приемам веднъж на ден. Някой приемал ли го е?
Re: Ин витро/икси Януари,Февруари,Март 2015г.
« Отговор #391 -: Март 10, 2015, 09:26:57 am »
здравейте момичета днес ми е 20 ЧХГ 28,43 Вижда се нещо но незнам да се радвам ли не.Др седмица пак съм на преглед.

Предполагам това 20 е 20-ти ден след трансфер. Бластоцисти ли ти трансферираха? Защото ако да, на 20-ти ден след трансфер ЧХГ трябва да е над 100. Желая ти успех!
*
Re: Ин витро/икси Януари,Февруари,Март 2015г.
« Отговор #392 -: Март 10, 2015, 11:01:47 am »
Здравейте отново, момичета! Вчера бях на преглед при д-р Шефкетова и видяхме точицата. На мястото си е и се вижда жълтото мехурче :) Относно течението ми каза, че съм имала малко отлепване, което в същност е била причината за него. То започна да поспира, така че малко се успокоих. Изписа ми е Дуфастон, който да приемам веднъж на ден. Някой приемал ли го е?
Дуфастон ми предписваха след всеки трансфер.
Не се притеснявай няма да ти навреди.
Сега трябва да се пазиш малко повече докато се захване бебето добре. :wink:
Re: Ин витро/икси Януари,Февруари,Март 2015г.
« Отговор #393 -: Март 10, 2015, 12:04:39 pm »
Момичета споделете малко опит :D

Измествала ли ви се е овулацията при стимулация? Моята е ранна на 10-ти ден, което предполага пункция на 9-ти и се чудех дали би се повлияла  от стимулацията и примерно да се забави, а от там и пункцията...? Аз съм по дълъг протокол, сега бия декапептил и чакам цикъл до 1-2 дни, за да започнем.

Зная, че е индивидуално, но все пак...как беше при вас :) :bighug:
Re: Ин витро/икси Януари,Февруари,Март 2015г.
« Отговор #394 -: Март 10, 2015, 13:06:18 pm »
някой ще ми каже ли като простите за невежеството ми кстимулацията по дълъг протокол гаранция ли е за по-голям брой образувани и извадени яйцеклетки??
*
Re: Ин витро/икси Януари,Февруари,Март 2015г.
« Отговор #395 -: Март 10, 2015, 13:08:01 pm »
някой ще ми каже ли като простите за невежеството ми кстимулацията по дълъг протокол гаранция ли е за по-голям брой образувани и извадени яйцеклетки??
не
*
Re: Ин витро/икси Януари,Февруари,Март 2015г.
« Отговор #396 -: Март 10, 2015, 13:53:53 pm »
някой ще ми каже ли като простите за невежеството ми кстимулацията по дълъг протокол гаранция ли е за по-голям брой образувани и извадени яйцеклетки??
Може да извадят много яйцеклетки но некачествени. :?
Re: Ин витро/икси Януари,Февруари,Март 2015г.
« Отговор #397 -: Март 10, 2015, 16:09:05 pm »
Момичета споделете малко опит :D

Измествала ли ви се е овулацията при стимулация? Моята е ранна на 10-ти ден, което предполага пункция на 9-ти и се чудех дали би се повлияла  от стимулацията и примерно да се забави, а от там и пункцията...? Аз съм по дълъг протокол, сега бия декапептил и чакам цикъл до 1-2 дни, за да започнем.

Зная, че е индивидуално, но все пак...как беше при вас :) :bighug:
Декапептилът, който поставяш блокира най-образно казано твоите хормони. После с видовете медикаменти и дози, които пък се контролират с регулярни прегледи и изследвания, се регулира растежът на фоликулите и зреенето на яйцеклетките. При дълъг протокол контролът е най-висок, всички хормони се внасят отвън и се следи реакцията на организма, когато настъпи моментът се слага прегнил и се назначава пункцията. Не се притеснявай.
*
Re: Ин витро/икси Януари,Февруари,Март 2015г.
« Отговор #398 -: Март 10, 2015, 16:23:21 pm »
Kafffi едно тихичко честито.  :) Ако не си на Прегнил е супер стойност, а мисля че и с Прегнил е добра ст-ст но нямам много опит там.

Toni това е супер преживяване  :) Айде след малко и сърчицето ще чуете.
*
Re: Ин витро/икси Януари,Февруари,Март 2015г.
« Отговор #399 -: Март 10, 2015, 17:58:19 pm »
Момичета споделете малко опит :D

Измествала ли ви се е овулацията при стимулация? Моята е ранна на 10-ти ден, което предполага пункция на 9-ти и се чудех дали би се повлияла  от стимулацията и примерно да се забави, а от там и пункцията...? Аз съм по дълъг протокол, сега бия декапептил и чакам цикъл до 1-2 дни, за да започнем.

Зная, че е индивидуално, но все пак...как беше при вас :) :bighug:

теди. го е обяснила повече от добре, ама аз да кажа с думи прости. И аз съм с ранна овулация, някъде между 9-11 ден, рядко е на 11-ти ден. Действахме по къс протокол, като ми изместиха пункцията с ден по-рано поради големината на фоликулите. Така че това, което аз знам е че при стимулация, реалната овулация няма много общо с картинката.

26.09.2019