0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #140 -: Януари 06, 2015, 12:31:48 pm »
Плодовете, които изброи яде ли ги в чист вид , банана е ясен. А защо не даваш млечни каши?  Според мен вече може да включваш и кисело мляко.
 Крем ползвам Оригинална павловича мас с ектоин, според мен уникален крем. Няма нищо общо с животинската мас -само така звучи.
Mousyt, серилизирах до късно по навик и по сущата причина, която ти спомена. Иначе бях решила до 5тия мсец. Продължавам и да гладя всичко, не вярвам чак, че го правя още.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #141 -: Януари 06, 2015, 13:05:48 pm »
Вижте на какво попаднах. Ако ви е от интерес да публикувам и другите възрасти (от 2м. до 5г)


БЪДИ ИНФОРМИРАН! ДЕЙСТВАЙ НАВРЕМЕ!
Вашето бебе на 6 месеца
Социално/ Емоционално развитие
ð Разпознава близките си хора и започва да отличава непознатите.
ð Обича да играе с другите, особено с родителите си.
ð Отговаря на емоциите на хората и обикновено изглежда щастливо.
ð Обича да се гледа в огледало.
Езиково/ Комуникативно развитие
ð Отговаря на звуци, като самото то произнася звуци.
ð Отговаря на името си.
ð Издава звуци, за да покаже радост или недоволство.
ð Комбинира гласни при гукане и обича да се редува с родителите си при произнасяне на
звукове (участва в „разговор”).
ð Започва да изговаря съгласни звукове (м, б).
Когнитивно развитие (учене, мислене)
ð Оглежда се за неща около него.
ð Показва любопитство към предмети и се опитва да достигне такива извън обсега си.
ð Поставя вещи в устата си.
ð Започва да прехвърля предмет от едната си ръка в другата.
Двигателно/ Физическо развитие
ð Започва да стои седнало без подкрепа.
ð Когато е изправено, прехвърля тежестта си на краката и може леко да подскача.
ð Клатушка се напред назад, понякога започва да пълзи назад преди да се придвижи напред.
ð Завърта се и в двете посоки (от корем по гръб и от гръб по корем).
Обърнете се към специалист, ако Вашето бебе:
ð Не се опитва да достигне предмети в обсега си.
ð Не показва привързаност към хората, които се грижат за него.
ð Не отговаря на звуци от средата.
ð Среща трудности при пъхане на разни неща в устата.
ð Изглежда много отпуснато като парцалена кукла.
ð Изглежда много вдървено със стегнати мускули.
ð Не произнася гласни звукове (а, е, о).
ð Не се преобръща в никоя посока.
ð Не се смее или не издава пискливи звуци.
http://logomagika.alle.bg/deistvai-navreme/
БЪДИ ИНФОРМИРАН! ДЕЙСТВАЙ НАВРЕМЕ!
Как можете да подпомогнете развитието на бебето?
® Играйте с бебето на пода всеки ден.
® Научете се да различавате настроенията на бебето. Ако е щастливо, продължете това, което
правите. Ако е разстроено, дайте му време за почивка и го успокойте.
® Използвайте „реципрочна” игра – когато бебето се усмихне, усмихнете се и Вие; когато
произнася звукове, имитирайте ги.
® Повтаряйте звуковете, които издава бебето и казвайте кратки и прости думи с тях.
Например, ако произнесе „ба”, Вие кажете „баба”, „бате” и др.
® Четете книжки с много цветни изображения на детето всеки ден. Хвалете го, когато гука и
също се опитва да „чете”.
® Когато бебето Ви погледне към нещо, посочете го и говорете за него.
® Когато хвърли играчка на пода, вдигнете я и му я подайте. Тази игра помага на бебето да
установи връзката между причина и следствие.
® Посочвайте новите неща за бебето и ги назовавайте. Показвайте на бебето ярки снимки от
списания и казвайте названията на обектите.
® Придържайте бебето, докато е седнало или го закрепете с възглавници. Нека се оглежда
наоколо. Давайте му играчки, които да наблюдава, докато балансира позицията на тялото.
® Слагайте бебето по корем или гръб и разпръсквайте играчки, които не може да достигне.
Насърчавайте го да се преобърне, за да достигне играчките.
Въпроси към педиатъра
http://logomagika.alle.bg/deistvai-navreme/
Има във морето на детските игри бисерче, което ни прави по–добри!
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #142 -: Януари 06, 2015, 13:06:00 pm »
Mousyt, с първото дете стерилизирах до 11 месеца много стриктно, но тя си беше на АМ. С Явор, на 6 месечна възраст ми се развали стерилизатора и почнах да изварявам нещата. Спрях доста преди 11 месеца, поради факта, че той слагаше всякакви неща в устата си и беше безсмислено на фона на това да стерилизирам като луда. Изварявах ги на няколко дни
<br />[link=http:
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #143 -: Януари 06, 2015, 13:24:30 pm »
Моусит с Вера стерилизирах до към 11 м. тя тогава май спря да яде АМ,а инак и аз не му слагам чорапогащник на Алек ританка и космонавт пък е и завит в количката...не виждам смисъл
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #144 -: Януари 06, 2015, 13:28:18 pm »
Avallon, сега въвеждам глутен, после сирене и масло и чак тогава кисело мляко. Малко бавно захранвам като цяло.
Плодове сурови обича да гризка - и ябълка и круша, но в кашата не му харесват.
За тази павловича мас съм чувала и преди много добри отзиви. От аптеките ли се купува?

Mousyt, аз стерилизирах и гладих до 6-ти месец включително.

Coffee, нали има линк. Оттам ще видим. Мерси  :P

Когато ходим някъде с колата е само по яке и панталони отдолу. И като го гушнем му се оголва крачето отдолу над чорапа. Но нали е за малко и си мисля, че няма проблем.

п.п От два дни се разписах и аз в тази тема, не мога да спра  :lol:
Нали  :jump12:
*
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #145 -: Януари 06, 2015, 13:59:16 pm »
Сега се сетих приятелката дето ми даде стерилизатора каза, че е стерилизирала докато е започнала малката да лази или играе по пода, защото тогава вече и без това си слага всичко в устата и някак е загубило смисъл упражнението. Аз не искам да ставам твърде педантична но засега ще продължавам, че е зимен период, баща му е все болен и все носи разни вируси вкъщи та за всеки случай... То и едно стерилизиране де и аз съм смешна - веднъж на 2 дни я пусна стерилизатора, я не :lol: Откак се кърмим и се цедя по изключение само шишето с водата и бибероните-залъгалки вървят :) Но от посочените и двете не са ни активни участници, та съвсем ;)
Да похваля детето - днес е златен :) Слагам го в леглото с играчките над и около него и си седи и си гука и си ги гледка и мама затова успя да разтреби кухнята и да си създаде такива главоблъсканици :lol:
*
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #146 -: Януари 06, 2015, 14:22:27 pm »
Здравейте и от мен!
Наистина през последните дни така сте се разписали, че спиране нямате, не мога да смогна да ви изчета. :lol:
С Марти бяхме с чорапогащник от самото начало, но при нас зимите са си по-студени в сравнение с тези в България, въпреки че в момента в София е доста по-студено отколкото при нас. И Габи от зимата е с чорапогащник, но и аз не мога без него в зимните месеци. Децата са в повечето случаи само по чаропогащник в къщи или на градината, те и през цялото време си се търкалят по пода.
В стерили зирането не съм ного активна, може би веднъж седмично, но си измивам много добре шишетата с препарат и четка. На Марти след годинката почнах да ги слагам и да ги мия на най-горния рафт на съдомиялната.
47 Smiles, няма ли при вас безмлечни еднокомпонентни каши? Аз ползвам в момента такива с просо, овес, оризова и царевичен грис. Може пък консистенцията на правените да не му харесва. За суха кожа използваме на А-Дерма за АД и сме много доволни, че баткото ни е с такава кожа.


Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #147 -: Януари 06, 2015, 14:35:47 pm »
Mousyt, браво на Мати  :P

И аз почти успях днес с едното приспиване. Лежахме 30 мин. Много му се доспа и си затваряше непрекъснато очите, в един момент даже спря да се върти, но накрая се изнерви и разплака и го взех на ръце и доста бързо заспа.

Ra4ko, има готови каши, макар да не съм проверявала точно какви. Пшеница например съм взела чиста. Тя ще е следващата. Много скъпо идват тези готовите, а като се замислиш съдържанието вътре е същото.
*
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #148 -: Януари 06, 2015, 15:15:12 pm »
Ей спиране нямате тези дни, да няма състезание  :lol:

Чорапогащник слагам,а отгоре панталон,клин или дънки ,ако е с космонавта не слагам,а и последната седмица количката ни хвана паежина, не сме я разхождали,излизаме с колата до някой магазин и  това ни е.С тия ветрове маразовити,детско отделение при нас е пълно,не ми се рискува  :wink:

Още стерилизирам,но не виждам смисъл вече и май ще спра,то ми е навик май повече,а за гладене още на 4м. спрях.

Coffee благодаря  :wink:.От всичко най-забавно й е на малката да хвърля-да го вдигна и пак така  :)

Така ми беше притеснително това захранване,а то много бързо въвеждах нови храни,водех се по детето,а тя беше и е все още е много любопитна към храните.Вече ядем детска куня.До сега никой от нашите връсни деца не е споменавал за ДК.Давате ли мами? :oops:

Нещо от 2 дни и на Виктория по бузките й е изпръхнала кожичката,мисля на Нивея да взема кремче  :ask:

Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #149 -: Януари 06, 2015, 16:01:04 pm »
amanda при нас имаше няколко частни детски кухни, които предлагаха и бебешко меню. Разликата с това за над 1  година, беше  в консистенцията -едното много пасирано, а другото с малко по-едри частици и в това, че бебешкото меню на една от кухните беше с АМ.  Тъй като Явор не харесваше много пюретата, му поръчвах кухня. Съобразявах се със съставките и поръчвах само неща, които вече съм въвела или пък да има само едно ново нещо, което въвеждах с кухнята и така. Имаше възможност да не се поръчва цяло меню, а само супа или основно. Храната беше вкусна.
<br />[link=http:
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #150 -: Януари 06, 2015, 16:14:25 pm »
Аз също мисля да ползвам ДК след като навърши 1 г. Близо до нас има 3 частни. Държавната е по-далечко. Каквато съм "готвачка"  :lol: не мисля, че мога да му осигуря разнообразие, ако аз му приготвям храната.
Споделете от коя сте доволни. При нас са Вълшебник, Ян Бибиян и Хер Бебе.
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #151 -: Януари 06, 2015, 16:47:14 pm »

Споделете от коя сте доволни. При нас са Вълшебник, Ян Бибиян и Хер Бебе.
Аз в началото много поръчвах от Вълшебник, заради бебешкото им меню с АМ. После бяха купени от Хер бебе, но запазиха плюса си. И двете са много добри според мен -вкусна и разнообразна храна. Използват зехтин и морска сол, което също ми допада. А и винаги в менюто им има пълно описание на съставките, което за мен беше много важно при избора на храна. Вълшебник имат и неделно меню, което също е голям плюс. За Ян Бибиян нищо не мога да кажа. Веднъж-два пъти съм поръчвала Българче и Юначе, но и двете не харесаха нито на детето, нито на мен.
« Последна редакция: Януари 06, 2015, 16:54:52 pm от meshko106 »
<br />[link=http:
*
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #152 -: Януари 06, 2015, 18:03:41 pm »
Моето дете е на детска кухня, откакто стана на 11 месеца. Първо му поръчвах менюто за алергични към мляко деца (той не е алергичен, но в обикновеното имаше неща, с които не го бях захранила), а после мина на обикновено. Аз съм много доволна. Храната е много вкусна и разнообразна, с изключение на десертите, които са основно кисЕли. Носят ми я вкъщи, което е голямо удобство за мен, особено в това лошо време. Кухнята е "Ян Бибиян" (дано не прозвучи като реклама). Пробвах и кухнята на "Мистър бебе" (те са дъщерна фирма на "Ян Бибиян") и също ми харесаха. Дори менюто им изглежда по-разнообразно, включително и десертите. А цената е доста по-ниска. От следващата седмица мисля да мина към тях и после мога да давам по-точни отзиви.
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #153 -: Януари 06, 2015, 18:13:34 pm »
Хер Бебе и Мистър Бебе предполагам е едно й също ...
Тогава излиза, че трите фирми, които имаме в квартала са всъщност под една шапка  :lol: :lol: :lol:

В нашия квартал Ян Бибиян, Хер Бебе и Вълшебник предлагат на една й съща цена. Само Вълшебник май беше с 10-20 ст. разлика. Към 3.50 лв. е цялото меню.
*
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #154 -: Януари 06, 2015, 18:40:20 pm »
Смайлс, мисля, че са две различни фирми. Имат си отделни сайтове.
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #155 -: Януари 06, 2015, 18:58:31 pm »
Смайлс, мисля, че са две различни фирми. Имат си отделни сайтове.
Ааа, наистина. Сега отворих и видях :)
*
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #156 -: Януари 06, 2015, 19:25:15 pm »
Смайлс, кремчето го има във Вис виталис , завчера от там го взех, но явно застоява, защото срока му на годност изтича май, до сега от нета го поръчвала. Бях се снабдила с кремчета преди да родя, сетра ми на изписването ми го връчи и каза "това е крема" и тъй като тя малко специалист си пада без да се замисалям подкарах с него. После ми подариха и всякакви други кремове - всичко така си стои. Мажа дупе, изпръхнали бузи, в началото седмица - две  цялата я мажех, особено крачетата , беше с много суха и лющеща се кожа, друг крем не съм ползвала, пардон няколко пъти лосион за тяло на чико и слънцезащитния, него даже и не съм запомнила точно какъв беше, щото пак беше "връчен", нещо био беше, изхвърлих го не отдавна, другата година нов.
Детската кухня и този месец я отложих, много има за изяждане във фризера домашни меса и зеленчуци, също и не съм захранила още с всичко. Взех още миналия месец бележка от педиатърката, не знам дали ще е валидна ако реша февруари.
Ние все пак излязохме. Срещнах всичко на всичко три колички (ама шриходящи, не разхождащи се), на мен ми измръзна всичкото, "дивеча" обаче ощуря от кеф, подскачаше и крещеше на отиване към градината, после се измори и заспа, а майка й като изоглавена върти кръгчета. Миналия ден успях да сложа дъждобрана, днес го нещяхме. Заспа докато държи една висяща играчка - с ръката нагоре, едвам откопчих пръстенцата без да се събуди да сложа ръкавица , на будно не дава.
Мацки, внимавайте с разходките из моловете и хипермаркетите, че ние от там се "издокарахме" с вируси преди месец. Бебетата трудно се простудяват, но лесно се заразяват.
По принцип в момента в който бебето лапне ръка или играчка стерилизацията губи смисъла си.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #157 -: Януари 06, 2015, 21:44:00 pm »
Леле, какво състезание по писане, ще изпишете темата за нула време :lol:

Аз пък, въпреки всичко, все още, стерилизирам 8O шишетата от АМ най-вече, ми това е мляко, може пък нещо да остане вътре при миенето, не ми пречи, всичко става за 3-4 минути, докато сме на АМ ще им стерилизирам съдовете :lol: После оооо временно ще ми липсва този стерилизатор :D


*
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #158 -: Януари 07, 2015, 07:48:52 am »
какви са вариантите за стерилизация??Освен изваряване. Ние имаме стерилизатор,но не е автономен/електрически/ и до колкото разбирам,за стерилизиране в микровълнова. да,ама ние такава не ползваме и по една случайност попаднах на една от съседа,който искаше нова. Само тая нещо е малко развалена и иска ремонт,ама кога ще и дойде реда :lol:.... Божа работа.та до тогава,ако се наложи,ще ни трябва някакво решение. :wink:
/www.mamaibebe.com][/url]
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #159 -: Януари 07, 2015, 08:18:06 am »
Ra40, продават и дезинфектанти за шишета (на Чико например).