0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #120 -: Януари 06, 2015, 00:23:02 am »
Здравейте, хайде и аз в темичката, макар да знам, че няма да пиша много. Ей, това с близнаците си е голямо предизвикателство. Моите са вече на месец и едва сега влизам в час и ми остават свободни минутки за нещо различно от обгрижване на бебетата.
И аз съм на мнение, че с всеки изминал ден става по-лесно. Сигурно защото ние свикваме на натоварването  :)
Рафаила, аз имам твоя проблем. Всички ми казваха как имам кърма, ама не мога да цедя. И когато бебетата засукаха, се оказа, че хич не им стига. По това, което изяждат като АМ, съдя че количествата са точно тези, които цедя и с помпата. Аз започнах с ръчна помпа, но се родих с електрическата. Друго си е, особено за по-дълго време. Споменавате чайчета, и аз пия този на Хип и не виждам разлика, ама то сигурно защото съм особен случай. Моята консултантка ми препоръча  Fenugreek на капсули като добавка и сякаш работи- имаме минимално покачване на количествата. Сега остава да се науча да кърмя двете бебета есновременно и ще е супер.
На нас за заспиване ни помага слинга - носиш 15 минути и са толкова заспали, че не усещат как ги слагаш в леглото. Дано работи за по-дълго време, че като ви чета и се плаша какво предстои. Ама няма начин, ще се борим до последно.
И да взема да питам нещо - имало специални възглавнички за повдигане на матрачето на бебе с рефлукс. Аз не мога да намеря нищо :( и ще съм благодарна ако някой сподели от къде се купуват, че отчаяно се нуждаем от такава.
*
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #121 -: Януари 06, 2015, 01:43:10 am »
Може и без специални възглавнички. Навий една хавлия на руло и я сложи под дюшечето!

*
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #122 -: Януари 06, 2015, 05:08:34 am »
Маури, както ти е казала Блу - просто пъхнете хавлия или друго с което да повдигнете матрака - ние така направихме. Иначе възглавничките са ето това:
http://www.pakostnik.com/bg/bebeshka-vyzglavnica-motherhood-20153
но наистина не виждам смисъл да се купуват. Иначе съм ги виждала мисля и в хиполенд и в премаман.
Успех!
*
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #123 -: Януари 06, 2015, 08:05:48 am »
Blue, Mousyt, благодаря. Това с хавлията сме го направили, но не съм сигурна под какъв ъгъл е матрака с нея, а тези възглавници уж са по правилата.
И още нещо се сещам - давали ли сте чай за разхлабване Blevit L? Моята девойка не е акала вече 3 дни. Док каза вместо с вода да опитам да давам млякото с такъв чай преди да вкараме другите методи.
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #124 -: Януари 06, 2015, 09:33:36 am »
Алекс 77, и с двете деца се върнах много рано на работа. Преди 8 години условията за майчинството не бяха толкова добри, колкото сега. От тогавашната ми фирма ми предложиха да ми плащат пълната заплата докато съм вкъщи, но с условието, че няма да се задържам дълго време у дома. Нямаше как и се съгласих. Върнах се много рано, когато Мия беше на 7 месеца, прехвърлих майчинството на майка ми. То в живота така се случват нещата -имаш едно за сметка на друго. Преди да се роди Мия бяхме  в чудесно финансово положение, но бебето не се появяваше, след като се роди бяхме 6 месеца без заплата. С Явор вече бях на друга работа с доста по-големи отговорности и на по-добра позиция. Работих през цялото време от вкъщи, не съм спряла нито за миг през годината, в която бях по майчинство. След това се върнах на работа в офиса. Просто с 350 лв. 2 деца не могат да се гледат. В този случай ми беше много мъчно, защото си изкарах страхотно с бебето вкъщи. От друга страна обаче, това че работех през цялото време ме спаси от влизането в онова русло на говорене само за памперси и хранене и т.н. Държеше ме в кондиция и във форма и открих за себе си с колко много неща мога да се справя, когато се налага. Тъй че не съжалявам. Прекалено дългото откъсване според мен води до известно затъпяване.
<br />[link=http:
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #125 -: Януари 06, 2015, 09:34:54 am »
maury аз слагах одеало под матрака и така го повдигах на дъщеря ми.
<br />[link=http:
*
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #126 -: Януари 06, 2015, 09:38:04 am »
Не мисля, че е проблем това, че дете на 2 години може да бъде пратено на английски. Както и вие сте писали, е ясно, че цели изречения няма да прави, а само отделно думички ще учи. И то няма да е някакво мъчение, а вид игра за детето. Така го възприемам аз. Не казвам че ще научи английски на тази възраст, но не мисля, че е някакво зло дето му причиняваш  :lol:
Можещ да водиш Дани на английски тук: Хелен Дорон
Аз водих София, когато беше на годинка на демонстративен урок. Този демонстративен урок е безплатен, не пречи да заведеш детето, когато решиш.  Всичко се преподава под формата на игри, песни и танци. Отказа ме цената, 750 лева на ниво, искаха плащане на два пъти.

Върнах се на работа, когато София беше на годинка, майка я гледа 6 месеца и след това тръгна на ясла. В онзи момент това беше най-доброто за нас. Към днешна дата, в къщи съм вече 8 месеца, прекарах 5-6 от тях със София. Сега ходи на градина и аз леко скучая. Но си намерих занимавка, де  :lol: Решенията се взимат според ситуацията и няма грешни такива. Важно е всички да са живи и здрави.
« Последна редакция: Януари 06, 2015, 09:41:50 am от Ники »

Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #127 -: Януари 06, 2015, 09:59:46 am »
Ники, мерси!
Тази цена за колко време/часа е?

Май удряме на камък с кашите. Яде ги само с банан, а от банана има газове и вечер много се буди. Снощи след великото приспиване, се събуди след 30 мин и после още около 10-тина пъти до 6.30 сутринта. Та не знам какво да го правя. Свареният банан по-малко газове ли прави?
*
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #128 -: Януари 06, 2015, 10:02:25 am »
Ники, мерси!
Тази цена за колко време/часа е?
Не помня, Смайли. Обади им се да разпиташ, мнооооооого са любезни. още ме търсят да записвам София, а минаха две години от тогава  :lol:

Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #129 -: Януари 06, 2015, 10:40:39 am »
Смайли и ние много се будихме нощес та сега ставаме :) банана и да го свариш пак ще е същото...
Мешко,това със затъпяването много зависи с кой си общуваш според мен приятелката ми с която се запознах когато Вера бе бебе не бяхме такива,не си говорихме за това как нейния или моята уникално се "изпърдяла"  :lol: и други такива...имахме и др.теми за разговор,освен това помагах на съпруга си с документацията за фирмата и Вера като тръгна на ясла от нямане какво да правя ходих на курс по английски :P
Маури,,Вера бе с рефлукс просто и бях повдигнала леглото...
*
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #130 -: Януари 06, 2015, 10:54:49 am »
Маури,

Правилото е наклон 45 градуса. Аз направих 30 градусов наклон и бебето едвам се задържаше, постоянно се свличаше въпреки всякакви методи да го задържа.... според мен важен е принципа а не точното правило ;)
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #131 -: Януари 06, 2015, 11:12:39 am »
Пак с въпрос  :oops:
Чоропогащник от кога се слага на бебетата?
На Дани кожата на краката му загрубя и даже има "лишейчета" от излизането на минусовите температури, хем е бил с космонавт. И се чудех дали не трябва да слагам чоропогащник под панталона. На лицето под брадата също е червено - от студа и лигите  :(
*
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #132 -: Януари 06, 2015, 11:24:07 am »
Смайлс, аз слагам чорапогащник от началото на тази зима, но отгоре е с подплатен панталон, без космонавт. Миналата година, когато беше на 2-3-4 месеца, а и зимата беше по-топла, беше само с ританки под космонавта.
И на мен проблемът ми е как да му опазя устата и брадичката, тъй като  не търпи никакви шалове.
*
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #133 -: Януари 06, 2015, 11:27:19 am »
Май удряме на камък с кашите. Яде ги само с банан, а от банана има газове и вечер много се буди. Снощи след великото приспиване, се събуди след 30 мин и после още около 10-тина пъти до 6.30 сутринта. Та не знам какво да го правя. Свареният банан по-малко газове ли прави?

Смайли, имай предвид, че бананите запичат. Аз бърках кашата с печени ябълки и круши. Пробвай, ако не сте опитвали така. Детето много ядеше, аз също с удоволствие облизвах.  :D
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #134 -: Януари 06, 2015, 11:28:02 am »
Пак с въпрос  :oops:
Чоропогащник от кога се слага на бебетата?
На Дани кожата на краката му загрубя и даже има "лишейчета" от излизането на минусовите температури, хем е бил с космонавт. И се чудех дали не трябва да слагам чоропогащник под панталона. На лицето под брадата също е червено - от студа и лигите  :(

Ние, сме зимни бебета, но чак тази зима (около годинката) разбрахме, що е това чудо чорапогащник дотогава само ританки и такива цели комплекти използвахме, чак ми е мъчно вече за тях :lol:

За гледането на близнаците, какво да ви кажа, ще става, все по-забавно и трудно  :lol: Лесното мина! Като направиха 6-7 месаца и осоено откакто могат вече да ходят става, все по-трудно, аз имам помощница почасово, но когато остана съвсем сама доста часове, доста често рева :?
Не мога дори до тоалетната да отида, реват!!! Искат да ги взема и двете на ръце, да ги гушкам, като дойде време за спане, пък е същински ад . А в момента, т.с от година насам съм в известно емоционално с-е особено и рева лесно ... Не ми е лесно никак, защото имахме едни планове, а аз и надежди, но всичко се срути изведнъж, не бях подготвена никак за такъв развой на нещата ... Но, да не ви занимавам със себе си!
Ние имаме възглавнички още от раждането съвсееем тънички, сега на моменти им ги махам дори, защото се въртят като пумпали :lol: И се оказват много често с крака върху нея :D


Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #135 -: Януари 06, 2015, 11:44:25 am »
47 Smiles и при Яворчо се получава така с кожата. Вчера купих крем на Микса за много суха и чувствителна кожа, обогатен с колд крем. От днес започнахме да го ползваме. Ще пиша дали е ефикасен след няколко дни. Иначе чорапогащник мисля има от 6 месечна възраст. Въпросът е да си улучите размера.
Относно кашите, горещо препоръчвам кашите на Милупа -това са най-вкусните и най-страхотни каши. Откакто почнах да купувам тях и Явор започна да ги яде, преди това колко каши изхвърлих, не е изстина. А и се разтварят супер добре.
Алекс 77, естествено, че много зависи в кого си общуваш, но масовото ниво е изключително ниско, за съжаление. Приятелите си ги избираш ти, но в парка детето се заиграва с всякакви деца и щеш не щеш си общуваш и ти с техните майки или най-малкото ставаш неволен свидетел на начина им на изразяване, на поведението и т.н. . Много бързо се разбира за каква посредственост става дума. Имам приятелка, която стоя вкъщи повече 3 години, след което тръгването й на работа отново беше страхотна драма. Една седмица беше плакала всеки ден.  И за детето беше драма. И двамата изживяха някакъв невероятен стрес, който според мен можеше да се избегне, ако не се беше задържала толкова време вкъщи. Но, както Ники каза, всеки решава според ситуацията и момента.
<br />[link=http:
*
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #136 -: Януари 06, 2015, 11:46:52 am »
Смайли, само каши и всеки ден ли с банан до сега даваш? Какви каши?   
Чорапогащник още не съм слагала и няма да сложа.  Мисля, че с космонавт и панталон под него е достатъчно. Ако е с яке, пак не слагам защото от кръста надолу е напъхана в чувала на количката.
 Мажи с кремче.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #137 -: Януари 06, 2015, 11:57:52 am »
За чорапогащниците -  ако е с панталон и космонавт, не слагам и до днес е така. Ако сложа чорапогащник, слагам космонавта и дерзаем.
Чорапогащниците сега откри, заради полите. Обувам сутрин, отгоре ски панталон, в градината махам панталона и обувам полата  :lol:

п.п От два дни се разписах и аз в тази тема, не мога да спра  :lol:
« Последна редакция: Януари 06, 2015, 12:11:41 pm от Ники »

Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #138 -: Януари 06, 2015, 12:16:59 pm »
Каши засега съм давала от ориз, елда, царевичен грис и овесени ядки.
Сама си ги правя без тази от ориз, която е инстантна.
Давала съм и чисти и с плод - ябълка, круша, банан, нектарини. Изяжда по 4-5 лъжички и това е. Само с банана изяжда повече. Имам купени и разни готови каши, но още не им е дошло времето, или са с мляко, или с нещо друго, което не съм въвела.

Ако крачетата бяха ОК и аз нямаше да търся начин да го обличам повече. Когато температурите бяха над 0 градуса беше ОК, но с тези минус 10 се получи така.
Мешко, пиши за крема. Jbrul беше препоръчала на A-derma, но още не съм купила. Ползвам cold cream на Мустела.
*
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #139 -: Януари 06, 2015, 12:20:21 pm »
Добре че се включихте не ползващите чорапогащник, защото аз на себе си такова нещо с триста зора слагам и ще ми е кофти на него... И аз като авалон - или както е с тънко панталонче/ританки в космонавта, или с якенце и завит до кръста с одеялце (зимния ни кош няма чувал). Иначе и на Мати така му става кожата - като грапава такава. Започнах да го мажа след къпане с крема за тяло (иначе го мажа като се сетя само) и след 2-3 дни се овлажни и оправи. Но и моята кожа е ад зимно време, та какво ли очаквам от детето....
Сега и аз с питанка: До кога стерилизирахте шишетата и бибероните? Аз още не съм си задала въпроса, защото дали ще ги редя да съхнат след миене на сушилника или в стерилизатора ми е все тази, ама днес взех да разтребвам малко бебешки джунджурии от кухненския плот и стерилизатора ми влезна в полезрението като заемащ място :lol: (а аз имам огромен плот, представете си колко не ме слуша главата ;) )

П.П. Смайл писали сме едновременно. Аз ползвам Колд Крем на Уриаж и съм доволна (слагам си и на мене си, че и без това той е много икономичен :oops:). Но като цяло помага овлажняването на кожата по принцип. За целта пак ползвам мляко за тяло първа грижа на Уриаж (и пак и на мен ми е добре с него, а съм с атопична кожа, но мразя тези тежките като текстура кремове дето са за възрастни).
« Последна редакция: Януари 06, 2015, 12:23:16 pm от Mousyt »