0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Декемврийска тема за най-малките
« Отговор #220 -: Декември 19, 2014, 08:08:08 am »
Стоека, няма смисъл да ходиш да мериш малката другаде. Ако искаш иди пак при педиатърката и проверете отново. Ти беше ли свидетел на показанията на кантара? Да не би лекарката да греши, защото това си е цял килограм. Иначе теглото на бебето варира в продължение на деня, но в никакъв случай толкова много! Иди пак и изтеглете бебка горе -долу в сходни условия: същият кантар, сходно време от деня, само по памперс или както там се измервате. Човешко е да се греши, но тая жена ще ти съкрати живота ако така продължава.
*
Re: Декемврийска тема за най-малките
« Отговор #221 -: Декември 19, 2014, 08:22:56 am »
Да Лили, гледах показанията, даже два пъти я мери. Бебето шаваше много и тя я тегли в началото и края на прегледа, голичка. Аз я теглих по боди.
*
Re: Декемврийска тема за най-малките
« Отговор #222 -: Декември 19, 2014, 09:08:38 am »
stoeka71, относно заспиването - опитай наистина да не я приспиваш често. В момента не мога да се сетя откога синът ми започна да спи само по два пъти на ден (по 1-1,5-2 часа), но е от доста месеци. Може би е бил на 6-7 месеца. А за зъбките - и аз мисля, че не е рано. На няколко дечица около нас им избиха зъбките около 5-6 месец.
Ако искаш да следиш теглото на малката (задължително трябва да е на един и същ кантар), можеш да вземеш кантар под наем. Ние бяхме наели от: http://bebenaem.com/index.php?route=product/category&path=20. Хората са много коректни и беше за някакви смешни пари на месец (дано не звучи като реклама). На мен ми вършеше страхотна работа. Ако Мария е наистина около 7 кг., това ми се струва, че е нормално.
Re: Декемврийска тема за най-малките
« Отговор #223 -: Декември 19, 2014, 09:38:15 am »
stoeka71, проверих специално -моят син на вашата възраст е тежал 6,050 кг. и не е роден недоносен. Успокой се. На същата възраст сестра му е била 7150. Всяко бебе си е  много различно, макар че моите са родени с почти еднакви размери. Според това, което описваш, за мен бебето ти се храни добре за възрастта си. Мен ме посъветваха да захраня на 5 м. и 20 дни с каша, точно защото качваше много малко. Е после ядеше каша всеки ден и пак продължи в същия дух, нищо не наддаваше. Изобщо не беше в норма особено пък за момченце, но както казах страшно много се движеше и много малко спеше. И за зъби не ви е рано. На Явор първите му зъбки излязоха преди да навърши 6 месеца. За приспиването, пробвай да приспиваш в количката или да люлееш в кошницата за кола. Тези неща обикновено дават добри резултати. Пускай й музикална въртележка или пък друга музика. Може нещо да й хареса.
<br />[link=http:
Re: Декемврийска тема за най-малките
« Отговор #224 -: Декември 19, 2014, 09:40:32 am »
Още нещо се сетих -при моите деца при никнененто на зъбки много успокоително им дейстаха свещички вибуркол Н -можеш да слагаш по 1 сутрин и 1 вечер.
<br />[link=http:
*
Re: Декемврийска тема за най-малките
« Отговор #225 -: Декември 19, 2014, 09:51:04 am »
Стоека, напомняш ми за мен като бях в девети месец. Измериха бебка по-малка отколкото предишния път и аз съответно се притесних и започнах да разпитвам как, защо... А доктора ми от жк има супер точна ръка и на суперсмотаната  техника в поликлиниката слагаше тия от Щерев в малкото си джобче откъм измерване. Е, сети се сестрата, че на доктора са му сменили апарата предишната седмица и сега измерването е с друг апарат. Та може пък да има нещо такова и при вас, а може и щом е шавала толкова малката душичка да е от това.
Според мен наемането на кантар има смисъл първите три месеца ако бебето е на кърма. Или когато има някакъв специфичен проблем с наддаването. Щом бебка си я мериш 7 кг - свиркай си. То дори самото тегло няма значение, просто да има някакво наддаване дори и минимално. Ако сте на минус не е добре, но май просто сте жертва на погрешно измерване.
Калина след първоначалните месеци на усърдно неспане в момента е живо порче - минимум 4 часа сън през деня, отразяват и се перфектно. Ляга си вечер в 20 и има отличен нощен сън. Разбира се, понякога ляга в 21-22 според това какво имам да свърша или ако искам да гледам филмче по тв-то... Абе разбираме се. Баща и още не я е приспивал, но се надявам скоро да започне.

Стоека, зарежи ако можеш работата си за ден-два и пробвай да изморяваш бебето - с упражнения, игри, друго. Показвай и оазлични неща и виж дали няма да заспива по-лесно. Слагай е леко поизправена да спи - като при рефлукс и пак следи как и се отразява.
Мъжът ти... събира ли се с други мъже, които уважават жените си и помагат в домакинството? Това също е фактор, понякога мъжете на възраст не са толкова гъвкави и смятат че всичко е женска работа. А ако имат подкрепата на други мъже в нищоправенето, ще ти е много трудно. Иначе виж какво намерих снощи:   http://www.spisanie8.bg/%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%BD%D0%B8/%D0%B7%D0%B4%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%B5/3041-%D1%81%D0%BF%D0%B8%D1%81%D1%8A%D0%BA%D1%8A%D1%82-%D0%BA%D0%BE%D0%B9%D1%82%D0%BE-%D1%81%D0%BF%D0%B0%D1%81%D0%B8-%D0%B1%D1%80%D0%B0%D0%BA%D0%B0-%D0%BC%D0%B8.html
« Последна редакция: Декември 19, 2014, 09:52:50 am от lili2011 »
*
Re: Декемврийска тема за най-малките
« Отговор #226 -: Декември 19, 2014, 14:04:52 pm »
Стоека, ако измислят бебе, което да не реве, ще се наредя на опашката за още едно.  :lol: Мъжът ти все едно от Марс пада. Ами, реве. Как по друг начин да изрази, че нещо не й наред?!
Щом и работиш, просто върши само най-нужното в домакинството. Ако трябва, купете миялна, сушилня и всякакви други улеснения. В съседната тема ме зарибиха и за робот, който чисти, въпреки че в момента си имам жена, която ми помага (но след щерката мога да пусна една кокошка да се нахрани от това, което е съборила на пода. Така че пак позачиствам. Но и това минава.).

Лили, не е от възрастта, от манталитета е. Моят мъж със сигурност е по-възрастен от вашите. И за съжаление, това е начинът на мислене на повечето български мъже. На повечето, не на всички. Това виждат като модел в семейството, това прилагат след години. Реплики от рода на "ама аз ти помогнах - изведох бебето на разходка (докато жената чисти, пере, глади, готви) или купих хляб (ще рече човек, че само жената ще го яде тоя хляб) - просто са показателни как все едно е дошла съседката да ми помогне, а не че това е наше общо дете и домакинство.
В Германия традицията им е такава, че вечерят филии и като ги гледам, живеят по-дълго от нас. Не че ме кефи, аз на друго съм свикнала, но няма да се повреди никой, ако си извади една лютеница и си изпържи три яйца сам.

Благодаря за статията, Лили! А истината не е ли някъде по средата?  :-)
« Последна редакция: Декември 19, 2014, 14:20:44 pm от blue_sky »

*
Re: Декемврийска тема за най-малките
« Отговор #227 -: Декември 19, 2014, 17:00:57 pm »
Блу, колко си права за манталитета.Аз от моя мъж не мога да се оплача пу-пу, но като гледам повечето как са ми настръхват косите.Аз това не бих го търпяла, честно.И да ти пратя Моника, тя е супер спокойно бебе рядко реве, само ако нещо не е наред.

Нашите сополи минаха.Два дни на черните капки, много Стеримар, и сме готови.Днес излизахме на разходка и детето и майка му доволни.

Стоека, аз имам раничка точно заради ревливите периоди на не заспиване.С нея я разнасям в къщи, защото ръце нямам та тя вече е 10,700 и онази вечер така я приспах в раницата.И да имаше моменти дето бутам количка а бебето е в раницата закачено, но мина и това.Като седна в количката и започна да се оглежда стана една идея по-лесно.Но ако Мария си е ревлива такава ще е.Имам една позната с такова бебе, колкото по-бързо приемеш факта, че е такава, толкова по-лесно ще се гледате.

*
Re: Декемврийска тема за най-малките
« Отговор #228 -: Декември 19, 2014, 21:58:30 pm »
Момичета, шах и паника 8O
Сестра ми се прибира в неделя с децата, но днес се обади, че малката е със скарлатина 8O Обяснили са и лекарите, че инкубационният период е 5 дни и сега и тя и брат и са на антибиотик (той не е болен, но такава била практиката профилактично). Чета тука в интернет, но аз не съм карала никаква шарка през живота си и като цяло ми е доста чужда материята... Някой може ли да ми разясни сега ние с тях докога не можем да се виждаме, и например с родителите ми ако те са в контакт с тях можем ли да се виждаме.... Уф, май ще си караме празниците сами вкъщи :balk_144: :balk_145:
*
Re: Декемврийска тема за най-малките
« Отговор #229 -: Декември 19, 2014, 23:30:30 pm »
Маузи, скарлатината не е толкова страшна. В групата на сина ми вилнеееше, той не я хвана. Знам само и аз, че им дават антибиотик. Иначе няма някакви кой знае какви страшни прояви. Щом са казали лекарите 5 дни, значи гледайте да ги спазите.
Веднъж отивам да го взимам от градина и учителката ми каза, че по време на спорта много му се били зачервили бузите, да съм го водела на лекар, че можело да е скарлатина. Погледнах го. В момента не бяха червени. А по принцип аз съм с такива румени бузи и той също. Заведох го за всеки случай. Нищо му нямаше. Това е най-същественият признак, доколкото знам аз поне.

Маги, Мони вече тежи повече от моя скакауец.  :lol:  Миналата седмица гледачката ни й гледа краката и казва, че не й се вижда слаба, а аз й казах, че под панталона всъщност има и клин. И на нея и клиновете са й широки и на талията, и на краката. Вчера взех едни от ХМ, но май ще ги дам на моята приятелка, че в тях две Софии могат да влязат. Като се върна на работа, трябва да отскоча до един магазин, откъдето съм й взела настоящите клинове, които са й добре.
« Последна редакция: Декември 19, 2014, 23:33:53 pm от blue_sky »

*
Re: Декемврийска тема за най-малките
« Отговор #230 -: Декември 20, 2014, 08:28:48 am »
Скарлатината не е толкова заразна като варицелата - 10-15% срещу 90 % за варицелата.
Ако се проявят всички симптоми, има обрив по тялото, зверски болки в гърлото и един блед триъгълник около устата и зачервяване отстрани.
Дори и без симптоми, може пак да си носител на стрептококите, причиняващи скарлатина. Така са около 10 % от хората без да подозират изобщо.
Установява се с микробиология и най-често след 10 дневен прием на АБ (с оглед антобиограмата) се изчиства.
Александра изкара скарлатината без обрив и въпреки, че с братовчедка й бяха и на училище, и на плуване и на английски заедно, тя не беше заразена.
*
Re: Декемврийска тема за най-малките
« Отговор #231 -: Декември 20, 2014, 09:18:36 am »
Шарките май, който е със слаб имунитет ги хваща, не всички. Аз карах варицела пролетта, детето се спука да ме целува и да ми отмъква приборите и нищо му няма. За скарлатината съм чувала, че не се гради имунитет, та никой не е застрахован реално.
Re: Декемврийска тема за най-малките
« Отговор #232 -: Декември 20, 2014, 10:20:44 am »
Да,скарлатината е единствената шарка,която можеш да изкараш няколко пъти и само за нея се дават АБ Вера няколко пъти бе със скарлатина в детската градина,забравила съм какъв и бе инкубационния период..
Вчера бях на консултация с Алек и доста се притесних..пораснал е много за 1 м.4900 кг. и 58 см. но е с повишен мускулен тонус...док.каза,че ако не беше недоносен много е щяла да се притесни,за сега каза гимнастика само и ни увеличи капките за рахита на две,а и не ни сложи ваксина каза другия месец,за да е на два коригирани месеца...
*
Re: Декемврийска тема за най-малките
« Отговор #233 -: Декември 20, 2014, 10:59:14 am »
Алекс 77, при нас също имаше едно рязко наддаване и + 7см ръст в 3тия месец. Реших да я види и профилиран специалист (доносена е) - заведох я на детски ортопед,  профилактично, педиатъра може да даде направление.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Re: Декемврийска тема за най-малките
« Отговор #234 -: Декември 20, 2014, 11:39:13 am »
Благодаря ви момичета за информацията. И аз горе-долу това прочетох из нет-а. И все пак не мисля да рискуваме... Матей е недоносен и още е дребен за да му тествам имунитета, а аз съм с доказано сринат имунитет след онази инфекция миналия месец - още ми се лющи и кожа и нокти и дори лекарката ми онзи ден препоръча да взема витамини, а тя не е по тях. Отделно ми предстои напрегнат период след 1 януари откъм работни ангажименти, а него няма кой да го гледа. Ще го измислим как ще стане, лошото е че няма да мога да се видя със сестра ми, зет ми и децата, защото си идват за няколко дни само и няма да е минало достатъчно време :(
Хубаво е поне, че не е от най-заразните възможни, така че поне с родителите ми да не пазим дълго изолация след като си заминат...
Re: Декемврийска тема за най-малките
« Отговор #235 -: Декември 20, 2014, 11:56:53 am »
И аз да кажа за скарлатината, понеже и моят племенник беше под карантина, че в градината имаха.
За бебета до 6 месеца не било толкова страшно, защото имали някакви антитела от майката. Не знам точно ли го казвам, но е нещо подобно. Иначе да, по-трудно се предава. От цялата група на племенника друго дете не се разболя, въпреки че са били в непрекъснат контакт с болното дете.
Но иначе не е много приятна. Можело да мине в ангина.
*
Re: Декемврийска тема за най-малките
« Отговор #236 -: Декември 20, 2014, 12:17:44 pm »
Смайли, това с имунитета и аз го четох, ама според мен е валидно ако майката има имунитет, или греша :ask: Аз в живота си съм карала два пъти грип и това е... никаква шарка или нещо по-така не съм и не знам. Все пак е успокоително, че не е толкова заразна :)

В понеделник сутрин ще препитам педиатърката по телефона ;) Тя ни е и семеен лекар на цялото семейство, познава и сестра ми и децата, та ще разбере 8)
Re: Декемврийска тема за най-малките
« Отговор #237 -: Декември 20, 2014, 15:10:57 pm »
Ох, колко сладко еленче  :P
*
Re: Декемврийска тема за най-малките
« Отговор #238 -: Декември 20, 2014, 15:14:08 pm »
Mousyt, много хубаво еленче си имаш. Като ви гледам пременените дечица пускате ли ги да раздават подаръци?  :lol:
*
Re: Декемврийска тема за най-малките
« Отговор #239 -: Декември 20, 2014, 23:35:42 pm »
Прекрасно сладко еленче Мауси  :)пу,пу